Промених се...

  • 4 388
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 645
За вит. В12 и Д съм писала...
Именно, писала си, че Б12 е нисък и че си стигала до инжекции.
Сиптомите отговарят на дефицита му. Казваш и че е започнало подобрение и някои от симптомите са изчезнали, което потвърждава, че именно там е проблемът. Но след инжекциите нито си проверила покрили ли са дефицита, нито го следиш повече.
С една дума - имаш проблем, открила си къде е, трябва само да го проследяваш и поддържаш с прием на витамина. Защо не искаш, това вече не знам.

# 61
  • Мнения: 841
Май всички хора с хронични проблеми с червата и стомаха са така. Аз се чувствам по този начин от години. Няма ден, в който нещо да не ме боли, да не ми става тежко и т.н. Много е изнервящо и натоварващо. Иначе изследвания са правени. Просто свикнах да живея по този начин и това е. Добре, че имам висок праг на болка и търпимост. На лекар вече ходя само когато се чувствам много зле. Не че досега леченията, изписвани от лекари, са ми повлияли по някакъв положителен начин

# 62
  • Мнения: 3 037
Другото, което е (освен това, което Човечето каза за Б12), трябва много спорт (кардио и фитнес, но тичането помага особено), детокс на организма (аз правя Детокс 2.0. на Найденов, вълшебен е за мен) и като цяло веганство - без никакви месища, млечни и т.н. Единствено риба е ок и то не всякаква. Никаква захар, нито глутен. Изследвания за паразити правени ли са?

# 63
  • Мнения: 931
НСЧ, подуването не е сред симптомите, които се повлияха.
KPP, не много, а малко спорт през 2019г за няколко месеца ме беше излекувал от всичко. Захарта бях спряла, а глутена силно ограничила. Щях да си карам така до ден-днешен и темата нямаше да съществува, ако 9-10 месеца по-късно не ми изчезна цикъла и не остана крайно нередовен вече 3 години и никаква причина за това.
kalina, особено висок праг на болка и търпимост имам, само с изключение точно на това подуване...

# 64
  • Мнения: 46 645
Защото Б12 не се е вдигнал достатъчно.

# 65
  • Raleigh, NC
  • Мнения: 50
Май всички хора с хронични проблеми с червата и стомаха са така. Аз се чувствам по този начин от години. Няма ден, в който нещо да не ме боли, да не ми става тежко и т.н. Много е изнервящо и натоварващо. Иначе изследвания са правени. Просто свикнах да живея по този начин и това е. Добре, че имам висок праг на болка и търпимост. На лекар вече ходя само когато се чувствам много зле. Не че досега леченията, изписвани от лекари, са ми повлияли по някакъв положителен начин

еми не случайно казват, че имунната ни система е в стомаха. Ето малко прясно инфо за пробиотици, и кой за какво е помагал при научни изследвания:
https://www.youtube.com/watch?v=6R5mcR07FfA
https://www.youtube.com/watch?v=cFs9JRMg7eI

като цяло е хубаво да ядем хубави, ферментирали храни второто видео говори за тях. Аз лично имах подобрения при консумация на Visibiome на прах и хапове (при мен ги доставят със сух лед и трябва да бъдат държани в хладилника. 450 милиарда на доза. Тези в магазина са по 1-2 милиарда и то когато са бутилирани). L.Reuteri също е много хубав пробиотик, има различни видове за различни проблеми, но изгубих линка с видеото където ги описваше един доктор

поне при мен в Америка съм чел много хора да се кълнат колко добре им действа сурово прясно мляко, особено от крави които се хранят почти само с трева и не са инжектирани с хормони, пълно е с хубави ензими.

по отношение на Б12 е хубаво да се знае, че кръвният тест "RBC B12" показва единствено и само колко от даденият нутриент има в кръвните тела на изтеглената проба. Не показва колко Б12 има в самите клетки на органите. Твърди се, че с тест на около 125 милиграма от косата това може да се види понеже коста расте бавно, но е почти сигурно, че тези тестове са недостоверни

за това трябва при установяване на ниски количества б12, тиамин, магнезии и т.н. със RBC тест, добавката да бъде приемана редовно поне година, защото клетките се сменят през целият период.

Аз след ковида като развих депресията, изпих едно шише magnesium glycinate - почти 200 хапчета по 120 грама за 1 месец. Мога да изкарам около седмица най-много без да усетя че депресията ме наляга отново. По-малко ако съм на слънце или пия витамин Д3 с Мк4 защото витамин Д източва магнезия за да може тялото да го синтезира, особено пък ако сме на слънце, тогава тялото първо трябва да конвертира холестерола на витамин д

Последна редакция: ср, 13 сеп 2023, 01:11 от azmiro

# 66
  • Мнения: 3 037
Защото Б12 не се е вдигнал достатъчно.

Да, Б12 много влияе на цикъла.

Цикълът няма как да спре от спорт и правилно хранене. Напротив, даже ще стане редовен. Не е трябвало да спирате спорта и да променяте начина на хранене.

Според мен решението ви е - хранителен режим, спорт и следене на нива на б12. Всичко ще изчезне.

# 67
  • Мнения: 841
Аз нямам проблеми с имунитета, даже Ковид-19 не съм карала, от грипове и такова неща не знам откога не съм боледувала ( да не предизвикам събитията само 😀) Също така тренирам (сега лятото съм поизостанала обаче). Това не ми повлиява болките в корема.
Правена ми е гастроскопия и лекувах Хеликобактер уж успешно, така че проблемите ми са реални, а не в главата.

# 68
  • Мнения: 2 000
Идвам само да кажа, че 3 месеца след 5 инжекции б12, стойността на витамина ми е по- ниска от първоначалната.
Хубаво е да се проследяват нещата.

# 69
  • Raleigh, NC
  • Мнения: 50
Идвам само да кажа, че 3 месеца след 5 инжекции б12, стойността на витамина ми е по- ниска от първоначалната.
Хубаво е да се проследяват нещата.

h.pylori може да предизвика това. Или организма ти не може да разделя cyanocobalamin поради MTHFR генетичен проблем. Пробвай аденосил и hydroxycobalamin те също са важни

# 70
  • Мнения: 2 000
Да, благодаря. Не е бактерията, чакам генетичните изследвания, предполагам ще е там проблема.

Исках да кажа на авторката, че не винаги инжекциите се усвояват и реално без да е направила контрола няма как да знае при нея как стоят нещата. Макар да смята този вариант на прием за "най- сигурен".

# 71
  • Мнения: 931
sd.ad, а изследвала ли си фолиева киселина преди всякакъв прием и как е била?

# 72
  • Мнения: 2 000
Не, не съм. Но като се замисля съм пила метилирана форма, когато се е налагало.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 635
Това с подуването, рефлукс и проблеми с изхождането го имах и аз. Това ми влияеше зле  на настроението и отношението към хората и   към живота. Нямах желание за нищо, все гледах да поседна, да полегна, бях кисела и неразбрана. Сега кипя от енергия, не се спирам, радвам се на живота и някак привличам позитивни хора около себе си.
Откриха ми ИР, уплаших се и започнах хранителен режим. Изписаха ми метформинов препарат и всички стомашно-чревни проблеми изчезнаха за три дни. Според мен е от хранителния режим.  Не съм се изследвала за непоносимост, но след като махнах захар, брашно и всички вредни храни за ИР, вече съм нов човек. Започнах прием и на витамин Д, лекарката каза, " всички имам недостиг". Убедена съм, че правилната стъпка е хранителния режим.

# 74
  • Мнения: 3 037
Точно така

Общи условия

Активация на акаунт