Мами с термин Март 2024

  • 37 126
  • 817
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 374
На мен най-трудно ми е да реша къде ще раждам. Нямам никаква представа. Никой не познавам и всеки различни неща споделя.
Моята близка приятелка ми каза за Св.Георги в Пловдив, тя и сестра и са раждали там, и мисля там да отида. Иначе се следя при д-в Матев от Селена, но не мисля за раждам там. Наистина ми е много трудно с това избиране на правилна болница и доктори. Все неща от които не разбирам нищичко.
Не съм от Пловдив и нямам лични впечатления, но във Фейсбук групата за ВБАК (вагинално раждане след секцио) много хвалят д-р Снежана Топалова от Селена. Има доста успешни такива (вбак) раждания, което лично за мен е своеобразен тест за много неща- преди всичко, че раждащата жена е поставена в центъра на събитията.

# 91
  • Мнения: 227
Мен нещо ме притеснява и това е при изследване на TSH резултатът ми излезна леко завишен в норма, но завишен 4,550 mIU/l (0,380-5,330). Мисля да се консултирам и с ендокринолог, но реших да пиша и тук дали някоя мама е с подобен резултат.

Моето ТСХ е 3 и малко ,приемах месец най-ниската доза на Еутирокс , сега е увеличена дозата тъй като не се повлия кой знае колко и го следя.

# 92
  • Мнения: 267
Аз в момента също се следя в Селена, мисля и там да раждам. Не съм при д-р Матев, но съм го посещавала преди и бях доволна от него, както съм и чувала от познати добри неща за него. Лежала съм в болница Свети Георги. Има много добри специалисти и там и други от които не съм доволна, обстановката в болничните стаи там е доста по различна ако има за вас значение, но най вече ме спря това че доста от сестрите бяха груби с всички и като цяло отношението на останалия персонал. Лежах там, но не за раждане не знам тогава дали би било по- различно.
На мен най-трудно ми е да реша къде ще раждам. Нямам никаква представа. Никой не познавам и всеки различни неща споделя.
Моята близка приятелка ми каза за Св.Георги в Пловдив, тя и сестра и са раждали там, и мисля там да отида. Иначе се следя при д-в Матев от Селена, но не мисля за раждам там. Наистина ми е много трудно с това избиране на правилна болница и доктори. Все неща от които не разбирам нищичко.

# 93
  • Мнения: 48
Консултирай се с ендокринолог, ако не приемаш Лтироксин, може би ще ти изпише, това означава, че щитовидната не секретира добре, а на бебето му е нужен хормона, защото няма собствена щитовидна.
Мен нещо ме притеснява и това е при изследване на TSH резултатът ми излезна леко завишен в норма, но завишен 4,550 mIU/l (0,380-5,330). Мисля да се консултирам и с ендокринолог, но реших да пиша и тук дали някоя мама е с подобен резултат.

# 94
  • Мнения: 13
Дами,
Кажете коя къде се е насочила да ражда 🍀

Ако всичко е нормално и е след 36 седмица в МБАЛ Св.София при д-р Илиева, ако тръгне по-рано в Майчин дом
Защо така сте решили?
Благодаря!

Заради нивото на компетентност на неонатологията на Майчин дом. Предишната ми бременост беше патологична с раждане в 36 седмица и тогава следящия ми АГ ми беше казал, че преди 36 седмица да хода в болница с 3то ниво на компетентност, а такива доколкото знам са Майчин дом и Токуда. Иначе много си харесвам сегашната АГ в МБАЛ Св.София.

# 95
  • Мнения: 201
Момичета, днес вдигнах температура 38.2 и се оказа, че имам Ковид. Правих тест в лаборатория. Веднага отидох при АГ. Ще пия Парацетамол и витамин Ц, ако до неделя не спадне температурата ще се наложи антибиотик. Пазете се!

# 96
  • Мнения: 233
Бързо възстановяване!

# 97
  • Мнения: 227
Момичета на мен отново ми се случи да имам жълтеникаво зацапване /еднократно/
Вчера след такова бях до АГ каза че всичко е наред ,но все пак се притеснявам.
На някоя случвало ли и се е ?

# 98
  • Мнения: 105
Момичета на мен отново ми се случи да имам жълтеникаво зацапване /еднократно/
Вчера след такова бях до АГ каза че всичко е наред ,но все пак се притеснявам.
На някоя случвало ли и се е ?
Добре де, аз постоянно имам жълтеникаво течение.. Пуснах микробиология - чиста е, ако не е кръв или кафяво, няма какво да се притесняваш според мен. Нормално е да има вагинално течение по-обилно по време на бременност.

# 99
  • Мнения: 122
Аз имах и вчера реших за отида на преглед за всеки случай. Според АГ- след секс така ставало и ми каза да го спра за известно време.😂 Но не каза за колко. Каза и но шпа 3х1.

# 100
  • Мнения: 227
Успокоявате ме дами 🙏🏻
Аз също имам течение но прозрачно воднисто и сега като стана така се шашнах…. Реших да потърся из мрежата (голяма грешка) то не бяха околоплодни води направо ужас и от там паника 😆.

# 101
  • Мнения: 6 545
Здравейте момичета и аз се включвам с един въпрос, днес бях на преглед и трябва да съм 11г.с,но АГ ме притесни, че бебчето върви с една седмица назад и отговаря на 10 г.с.Когато отидох за първи път при него за потвърждаване на бремеността бях в 6та и на ехографа и тогава му излезе че отговаря на 5 седмица, но нищо не каза, след това в 8ма седмиця прокървих и понеже той беше в отпуск отидох при друг лекар и по неговата апаратура бебчето си отговаряше на седмицата.Мислите ли, че дава отклонение защото апаратурата не му е нова, доста се притесних.
     Здравей,
При мене при по ранните прегледи апарата ме беше изкарал 5 дена назад. Сега пък бебока върви едричък и ме икарва апарата по напред.
Не мисля че е проблем това. Важното е да се вижда че расте добре като го измерват.
Моят док всеки път сравнява с колко е пораснало от предишния преглед и май това е най правилно като ориентир.
Иначе едни бебчета вървят по дребнички, други по едрички. Нормално е.

Аз вчера бях на ФМ. В 11+2.
Всичко му е наред на бебока. Не спря да мърда. Няколко пъти ни се и надупи. Joy
Усещането е невероятно. Heart Eyes
На можахме да видим пола, че било раничко, ама нищо. Важното е че всичко е наред.
На БХС също са добри резултатите.
Предстои да пускам изследване за мутациите и се надявам също да няма проблеми.

# 102
  • Мнения: 5
Здравейте, взимаха ли ви вече цитонамазка и микробиология? Аз съм почти в 13-та седмица и все още нямам правени тези изследвания.. Иначе от миналата година имам правени две цитонамазки и микробиологии, които бяха ОК, нямам някакви оплаквания, но знам, че в началото на бременността също се взимат. Тъй като ми мина БХС и първата ФМ следващия ми преглед е чак в 16та седмица.

# 103
  • Мнения: 227
Ас също съм почти в 13 г.с /12+6 ден/
И моята ФМ и БХС минаха следя се при 2-ма лекари и никой не ми е споменал 🧐 , че трябва да се направят

# 104
  • Мнения: X
На мен ми направиха още в 9 г.с с останалите извледвания.
Здравейте, взимаха ли ви вече цитонамазка и микробиология? Аз съм почти в 13-та седмица и все още нямам правени тези изследвания.. Иначе от миналата година имам правени две цитонамазки и микробиологии, които бяха ОК, нямам някакви оплаквания, но знам, че в началото на бременността също се взимат. Тъй като ми мина БХС и първата ФМ следващия ми преглед е чак в 16та седмица.

Общи условия

Активация на акаунт