Асексуалност

  • 6 312
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 42 049
Естествено, че не от нея, но от други жени си е съвсем разумно.

# 76
  • Мнения: 146
Добре, съгласен съм, значи ти и аз ставаме добри приятели..виното от мен чашите от теб. Bowtie

# 77
  • Мнения: 2 226
Аз пък мисля, че най-добре е да се чуе от “обекта на преследване” какво искат мъжете от жените и обратно.

Иначе мъжете 80% не знаят какво да правят и само се оправдават, че жените били неразбираеми.
Аз си питам приятели и гаджето за мъжкото мислене, как реагират в дадени ситуации  интересно ми е да разбера как виждат света (и жените) мъжете.

# 78
  • Мнения: 471
От самото начало се обсъжда невъзможността за интимност,не да те чака половин години и да го отрежеш.
Не чакайте прекалено късно,така караш момчето да си мисли че не е желано,или нещо в него не е наред.

# 79
  • Мнения: 44
Момиче на 18 съм. Проблема ми е, че не ми харесва някой да ме докосва по интимен начин и просто не се възбуждам от това. Имам си приятел от скоро, който много обичам и ми е гадно, че не му позволявам доста от нещата, които иска. Винаги ме уважава и не ме кара да правя нещо, което не искам, но в крайна сметка той е мъж и иска секс, за разлика от мен. Обичам го истински, но мнението ни за секса е различно. Вече не знам какво да правя. Не искам да се разделям с него, но и не искам интимност.

Щом сте отскоро, а вече иска зарязвай го. Може да е с теб само заради това. Не се чувствай гузна да откажеш секс, та било то и когато си вече омъжена. Кое те накара да си лепнеш етикета асексуална?

# 80
  • Мнения: 42 049
Момиче на 18 съм. Проблема ми е, че не ми харесва някой да ме докосва по интимен начин и просто не се възбуждам от това. Имам си приятел от скоро, който много обичам и ми е гадно, че не му позволявам доста от нещата, които иска. Винаги ме уважава и не ме кара да правя нещо, което не искам, но в крайна сметка той е мъж и иска секс, за разлика от мен. Обичам го истински, но мнението ни за секса е различно. Вече не знам какво да правя. Не искам да се разделям с него, но и не искам интимност.

Щом сте отскоро, а вече иска зарязвай го. Може да е с теб само заради това. Не се чувствай гузна да откажеш секс, та било то и когато си вече омъжена. Кое те накара да си лепнеш етикета асексуална?

Само така. Какви са тези необуздани мъжки мераци? То си има правила:
- Един месец ходене на метър един от друг.
- След месец хващане за ръката.
- След три месеца целувка.
- След половин година бъркане под блузата.
......
И така малко преди пенсия ако знаете какъв секс ще се вихри...

# 81
  • Мнения: 2 515
Аааа, да не избързват.

# 82
  • Мнения: 44
Момичето е на 18. Пък и по-голяма да е. Не очаквам мъж да и даде съвет, които да е в неин интерес.
Аааа, да не избързват.

Същото, но неиронично.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 11:11 от Sunlightandshine

# 83
  • София
  • Мнения: 11 566
Може би не си точно асексуална, а си дечко още и не си готова или този ти приятел физически не те привлича.
Асексуалността се различава от сексуалното въздържание, а твоето е точно такова. Асексуалните имат желание да свършат и свършват, но сами! Или заедно с партньор, но без твърде много интимности, докосвания и пр.

# 84
  • Мнения: 471
Не е дечко,повечето момичета и момчета откриват сексуалния си нагон в ранна детска възраст,възможно е да е асексуална.

Асексуалност означава липса на сексуално желание и влечение или липса на желание за секс .

Не трябва да се оспорват думите на авторката,не е казала за постепенна липса в желанието за интимност,а че липсва такова от самото начало,което не е заради неопитността й,естествено.

# 85
  • София
  • Мнения: 11 566
Ако не бъркам, авторката споделя, не само че не й се прави секс, но и че не е и никога не е мадтръбирала, няма желание и за развлекателни филми за възрастни.

Аз изпитах съмнение, дали е асексуалност или просто закъсняло съзряване, предвид че няма никакво желание за маструбация, а не за секс. А сексуалните хора не изпитват нужда от правене на секс/любов с друг човек, но не значи автоматично, че либидото им е ниско.

Оптимално би било горната потребителка да ме блокира, цял ден съм от тел. и не мога всички опции да ползвам.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 23 946
Ако не бъркам, авторката споделя, не само че не й се прави секс, но и че не е и никога не е мадтръбирала, няма желание и за развлекателни филми за възрастни.
Точно това е асексуалност.

# 87
# 88
  • София
  • Мнения: 11 566

Именно!
Цитат от горния линк:
“Внимание!
Асексуалността не означава сексуална дисфунция или липса на либидо. Асексуалните могат да изпитват сексуално желание на биологическо равнище. Могат и да мастурбират.”

А сексуалните изпитват оргазми, но предпочитат да не ги достигат посредством коитус и въобще с участието с друг партньор. Освен, ако не се докосват, а само се гледат.

Във всички случаи, това е рядко срещано (1% от хората по света) и всеки може да има различна граница на търпение. Но като цяло младите и Здрави индивиди си имат нормално либидо, но не и влечение да се докосват (както и да правят секс) с партньори. Били те от същия или срещуположния пол.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 23 946

Именно!
Цитат от горния линк:
“Внимание!
Асексуалността не означава сексуална дисфунция или липса на либидо. Асексуалните могат да изпитват сексуално желание на биологическо равнище. Могат и да мастурбират.”

А сексуалните изпитват оргазми, но предпочитат да не ги достигат посредством коитус и въобще с участието с друг партньор. Освен, ако не се докосват, а само се гледат.

Във всички случаи, това е рядко срещано (1% от хората по света) и всеки може да има различна граница на търпение. Но като цяло младите и Здрави индивиди си имат нормално либидо, но не и влечение да се докосват (както и да правят секс) с партньори. Били те от същия или срещуположния пол.
Ама не е вярно, от горния линк "Асексуалността е липса на сексуално привличане към други хора. Тя може да се дефинира и като липса на желание за сексуални контакти. Хората, които не изпитват потребност от сексуални контакти, се наричат асексуални."

Хората не искат да правят секс просто.

И ако 1% са напълно асексуалните хора, които не правят никакъв секс има голям процент, които са в сивата асексуалност. Правят някакъв секс, но нямат редовен сексуален живот. Примерно 5 пъти годишно асесксуалност  ли е?

Последна редакция: ср, 13 сеп 2023, 07:15 от Янтра

Общи условия

Активация на акаунт