Второкласници - 2023/2024

  • 13 703
  • 266
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 423
Спорна учебна година!
При нас часовете започват от 8.30h,искат ги 15мин.по-рано.Купони купих,по 4,50лв.,дано хапва че хич не ми се мъкнат кутии.
Учебниците са нови,но ще се връщат и г-жата помоли да подвържем без лепящи лентички(каквото и да означава това).
Имаме едно напуснало дете и две нови момиченца,дано са кротки и да се впишат добре.

# 76
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 426
Има едни облекла, които не се мушкат в учебниците по традиционния начин, а които се лепят от вътрешната страна на корицата.

# 77
  • Мнения: 1 739
Учебниците са нови,но ще се връщат и г-жата помоли да подвържем без лепящи лентички(каквото и да означава това).
Може би е имала предвид да ги подвържете както решите, но без да ползвате тиксо, за да може да не се къса учебникът при махане на подвързията.

# 78
  • Мнения: 9 936
Има едно силиконови облекла, които се залепват за хартията, и не се местят от учебника. Чувала съм, че ако така ги облечеш учебниците, после и така ги връщаш. Иначе имало поражения на учебника, но нз

# 79
  • Мнения: 6 184
Аз с фолио подвързвам. Питах дали може, при положение че не се маха /а реално може/ - каза "никакъв проблем, дори по-добре" и вчера набързо ги направих. Подвързиите бързо ги къса.
Все се надявах сега като минаха на едносменен режим да почват от по-късно, но уви - 8.00 пак.

# 80
  • Мнения: 1 738
Казаха ни, пе трябва да занесем до края на месеца някакъв нов здравен картон/карта или нещо такова. Не запомних в лудницата. Нещо със снимка на детето и печат от личната и преснимано листа с имунизациите.
Някой знае ли какво точно е това и от къде се взима,или от личната направо?

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 7 430
Вероятно искат талон 5 и 6 от личната. Какъвто искаха предната година, какъвто искат до 12 клас.
Няма да ползва стола. Миналата година започна да яде там, но я отписах заради хигиената.

# 82
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 426
Личната би следвало да знае какъв документ да издаде. Миналата година сте носили същото нещо в училище. Някои джипита просто принтират един лист, други попълват един картон от книжарницата и прилагат лист с имунизациите към него. Снимката е за друго - ученическа карта, която на мен ми трябва само за баткото - вадя му карта за градския.

# 83
  • Мнения: 1 738
Личната би следвало да знае какъв документ да издаде. Миналата година сте носили същото нещо в училище. Някои джипита просто принтират един лист, други попълват един картон от книжарницата и прилагат лист с имунизациите към него. Снимката е за друго - ученическа карта, която на мен ми трябва само за баткото - вадя му карта за градския.
Ами не, за ученическата е ясно снимката. Но каза госпожата, че от тази година изискването е и здравния картон(ако е това) да е със снимка.

# 84
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 426
Аз даже няма да купувам здравен картон, давам им принтирания лист - да се оправят. Ти ме уби, че искат снимка за него. За какво им е снимката?

# 85
  • Мнения: 2 423
Снимката не е нужна за здр.профилактичната карта,а за ученическата.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 6 173
И на нас това ни искаха - здравно-профилактична карта (принтиран лист с мерките) и лична ученическа карта със снимка. Същото като миналата година.

И да се похваля - засега учителката не иска папки! Много съм доволна. Всичко й подредих много прилежно в раницата. Нарочно избрах такава с отделения, защото в тази от миналата година, която беше тип кутия, всичко ставаше на топка. Купих й и нов несесер - който е и с ластичета, и с отделение като кутия и с вътрешно мини несесерче с цип. Миналата година сменихме 4 несесера - само с ластици или тип кутии! Все същата трагедия - всичко наблъскано в несесера или хвърелно на дъното на раницата или по джобовете. 
Сега нямам търпения да дойде края на деня, за да видя резултата - дали пак всичко ще е нахвърляно където й падне или сега вече ще спазва някаква подредба. Надеждата умира последна.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2023, 10:49 от Brin de muguet

# 87
  • Мнения: 272
Бихте ли споделил списъците с тетрадки и материали, които ви изискват да закупите?

# 88
  • Мнения: 494
На нас засега само това ни искат
1. Тетрадка с тесни и широки редове (2 броя), 1 за работа в клас и 1 за занималня.
2. Тетрадка с широки редове
Ще направим преход от тесни и широки към широки редове.
3. Тетрадка с малки квадратчета- за работа в клас и за занималня.
4. Несесер с цветни моливи, графитен молив, гума, линия, химикал, ножица
5. Водни бои, листове за рисуване.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 478
До тук общо 4 тетрадки с широки редове (две по БЕЛ, 1 по английски, една по ИТ) и 2 с малки квадратчета.

По-натам ще ѝ трябва нотна тетрадка, ще ни уведомят кога да я купим.

Помагала и сборници госпожата купува за всички на едро с отстъпка и родителите нямаме грижата.

Всички друго си има от миналата година. Не са ни казвали изрично нищо специално, просто поднових/попълних запасите.

Общи условия

Активация на акаунт