Второкласници - 2023/2024

  • 12 431
  • 248
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 6 095
Аз и четвъртокласника все още не смея да го пускам сам да ходи до училище или до извънкласните му дейности. Училището ни е на 10 минути, но за да стигне до него трябва да пресече натоварен булевард с по три платна в посока, като има и завиващи коли, които идват зад нас, тоест буквално трябва да има очи и на гърба си като пресича. А той все още ходи като муха без глава.
За да стигне до извънкласните дейности, пък трябва да вземе ГТ и после пак има да пресича натоварени булеварди.
Така че засега си ги водим и взимаме и двамата.
Ще видим дали него ще го пуснем в 5-ти клас да ходи сам на училище.

# 241
  • Бургас
  • Мнения: 7 388
Ние не живеем в София, а в Бургас. Квартала е спокоен. За да стигне до училище трябва да пресече две-три еднопосочни за движение на автомобили улици. На танци ходи в училище, така че отпада воденето някъде другаде. В къщи може да си направи сандвич и салата,ако няма какво да яде. Сестра и е 5 клас -тя ходи в плуване с автобус, сама. И двете са много самостоятелни. Заедно ги пускам да ходят и до центъра сами.

# 242
  • Мнения: 6 172
Вкъщи я оставяме сама от време на време. Примерно докато пазаруваме, за около час. Оставям таблет и телефон и съм сигурна, че няма да се сети за друго през това време.
Същото и при мен. Като закована е - където я оставим, там си я намираме.
Има желание да ходи сама на у-ще, но не смея. Даже в градинката с/у блока ме е шубе, макар да съм я пускала 2 пъти, но като нямам изглед натам и ходя да я проверявам.

# 243
  • Мнения: 9 895
Анкета или въпрос за подарък за края на годината (на учителите) ?

Ще имаме парти в класната стая+ 1-дневна екскурзия. Родителите са отново всеки със собствено мнение.
Едни ме харесват дестинацията, други пицата, трети не харесват че последните дни децата ще ги водят по музеи в града.
Всяка година едни и същи мрънкат за едно и също.
Аз тази година НЯМА да повдигам въпроса за подарък, пак ще ме изядат жива. Мисля, ако никой не повдигне въпроса, да взема нещо дребно н учителите ..

# 244
  • Бургас
  • Мнения: 7 388
При нас ,слава Богу ,няма такива мрънкала. Отиваме еди къде си на екскурзия -всички се записват
За края на учебната година ще ги водят в Несебър. Подаръци не занм дали ще има.Вероятно, но ние се сещаме в посления момент

# 245
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 391
Оставането сам вкъщи е много специфично и е до дете. Баткото седи сам от 8-9 годишен, но второкласника сам седи само за около 5-10 минути, че е много щурав. Надявам се занималнята в училище да държи ниво и в 3 и в 4 клас, че не искам да го прибирам следобед и да се наложи да седи сам.

Никой не е споменавал подарък за класната, но сигурно ще вземем нещо. Как го измислиха тази година да се учи до сряда 29 май, предвид че има толкова неучебни дни през месеца, че да се чудим какво да ги правим децата 2 дни посредата на седмицата.

# 246
  • Мнения: 1 726
Моят лятото ще прави същото като миналата година-сам в къщи😃. Две седмици ще сме на море и друга почивка, през останалото време няма кой да го гледа а той обича да е сам. Има малък брат, заради който много неща не може да прави и съответно като брат му е на градина той е много доволен да е в къщи. Реди си лего, рисува си на спокойствие, реди едни тухлички дето после се бутат с едно топче и всякакви подобни. Оставям му нещо за учене, задачи или някой препис, малко игра,  малко плейстейшън. Като се приберем от работа отиваме на вън.
Иначе пред блока го пускаме сам от почти три години. Площадката започва от входа, има доста деца, родители от блока. Нямаме видимост, но той има ключ, телефон и глава на раменете. Пращаме го и да пазарува от близките магазини. Показвам му снимка на каквото трябва да купи.Последният път на копър-справи се.
Виж, брат му е такова диване, че и на 15 не знам дали е го оставя сам🤣
Различни са децата.

# 247
  • София
  • Мнения: 797
Дъщеря ми ще ходи месец и 2,3 седмици на частна занималня, нямам друг вариант. Четири седмици ще почивам и ще я гледам аз. Около две седмици ще прекара на работното място на свекърва ми (има двор). 
У дома остава за кратко до час, но някой трябва да е наблизо. Слизала е пред блока  за 10,15 мин. няколко пъти. На втори етаж сме и я виждам. И аз не мисля да ходи на училище сама на този етап. Баткото го пуснахме в края на четвърти клас за пръв път да отива сам на училище, за да пропуска занималня сутрин.
Ще имат еднодневна екскурзия. Подаръците за госпожите са организирани. Имаме една много дейна майка. Очакваме класната да реши дали ще има почерпка в класната стая.
Смятам лятото да почете и да порешава задачи от време на време. Основно ще почива. 15 дни на море, няколко на планина. Не съм планирала да ходи на лагер.

# 248
  • Мнения: 9 895
За подаръците какво взехте? Ние май ще сме с ваучери за магазин

Общи условия

Активация на акаунт