Има ли случайни запознаства ?

  • 3 330
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
На 18 си. Имаш право да опиташ всичко. Имаш право да си в нов любовен филм всеки месец. Имаш ли желание да опиташ с новия човек, давай. Какво значение има дали е случайна среща или не? Никакво. Какво ще излезе също няма как да разбереш.
На 18 имаш всичкото право да си дадеш шанс да опиташ от всеки вкус, докато намериш своя.
Знам, че емоцията сега е силна, обаче след време ще видиш, че всички чуденки са били толкова дребни, че ще им се смееш.

За едно нещо само нямаш право да се отказваш и това е образованието ти, защото то ще ти даде необходимото да си независима, когато му дойде времето. Затова каквато и любовна драма да има, не губи фокус от него.

# 16
  • Мнения: 3 277
Аз се опитах да прочета този текст за втори път и сега видях, че бившонастоящият не само ѝ проверявал телефона, ами я обиждал и ѝ посягал.
Мило момиче, без значение какво ще се случи с другото момче, при човек, който ти посяга и те обижда НЯМАШ РАБОТА. Не е и задължително да минаваш от връзка на връзка. С този настоящия късай, няма значение колко време сте заедно, и в бъдеще не позволявай на никого да ти посяга!

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 324
Как така позволяваш да ти проверяват телефона?
Ти да не си малолетна.
Дори съпругът ми не би си позволил такова нещо.Аз също не пипам неговия.
Виж на дъщеря ни телефона понякога го проверяваме.Тя е на 14г.,ама пак се възмущава.

Трябва да имаш някакво лично пространство и да го пазиш.
Не позволявай да ти пипат телефона,не казвай на никого паролите си.Не позволявай да те командват и да се държат с теб,като с малоумна.
Обиждал те и те удрял.Това е насилие.
Ти защо си още с него
Покажи малко достойнство и себеуважение .

# 18
  • София
  • Мнения: 17 895
О чудесно, и шамарите играят. А си само на 18. Представям си на 28.
Майка ти знае ли

# 19
  • на село
  • Мнения: 3 965
На 18 със сериозна връзка от 4 години...

И мен там ме изгуби и като започна историята- приятел, среща и ферман.

На 18г какво се вживяваш, живей,  радвай се и учи.

# 20
  • Мнения: 1 508
Ехааа, рядко чета истории, в които ЕДИН прав няма. Grinning

Така, не четох много задълбочено, но ето ги изводите: на първия му е писнало. Много е сладко да въртиш момченца на твоята възраст, но при по-големите тоя филм не се оценява много високо. Те повечето мъже по принцип не обичат много да си правят труда, пък и да се занимават 6 години по-малки, които не знаят какво искат, още по-малко го харесват.

Твоят приятел е тъпак, че ти посяга и ти навлиза в личното пространство. Но, това не значи, че и твоята постъпка е коректна спрямо него. В едни отношения често се среща и двете страни да са токсични и да изкарват най-лошо един в друг.

Най-добре си почини от мъже, че ще паднеш и от двата стола.

# 21
  • Мнения: 32 281
И внимаваш да не се хващаш с хора, които "много обичат да ти проверяват целия телефон". На мен това ми избоде очите, другото ще мине. И двамата не са стока

И на мен това ми направи впечателние.
Плюс и това, че не се разбират, карат се, ама 4 години са заедно.Плюс обиди и посягане. И тя се събира с него и продължава да му дава телефона си.
Драма куин.
Едвам прочетох неграмотния чаршаф.
Та моя съвет е да започнеш да четеш книжки и да наблегнеш на образованието си.

# 22
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 585
Имала си сериозна връзка от 7-ми клас? Ми не, не си. Другото не го дочетох, порадвай се на емоциите, ако някой прави нещо което не ти харесва го зарязвай моменталически и минавай нататък, гаджета има много, тепърва ще намериш сериозната връзка,  случайна или не. Между другото ако някой те побутва с лакът за да ти привлече вниманието това не е случайност, а си е преднамерено. Както виждаш предизвикваш непрекъснато интерес, няма опасност да останеш без гадже ако зарежеш някой.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 895
Да, когато преднамерено се опитва да мине покрай теб... в градския транспорт.

# 24
  • Мнения: 475
Ако можех да кажа на моето 18-годишно Аз нещо, то щеше да е да не се тревожа за нищо. Понеже не мога да го кажа на моето 18-годишно Аз, го казвам на теб, непознато момиче с доста кофти опит в любовта. Някой беше написал по-горе и аз съм съгласна. Зарежи ги и двамата и си гледай живота. На 14-15-...18 години не е задължително да си имаш гадже, даже напротив, гаджето на тези години само пречи. А ти от години не си била сама - май напълно си забравила коя си, каква искаш да бъдеш, забравила си себе си в старанието си да имаш някакво гадже. А твоите и двамата не стават! Категорично!

# 25
  • Мнения: 7
Ако можех да кажа на моето 18-годишно Аз нещо, то щеше да е да не се тревожа за нищо. Понеже не мога да го кажа на моето 18-годишно Аз, го казвам на теб, непознато момиче с доста кофти опит в любовта. Някой беше написал по-горе и аз съм съгласна. Зарежи ги и двамата и си гледай живота. На 14-15-...18 години не е задължително да си имаш гадже, даже напротив, гаджето на тези години само пречи. А ти от години не си била сама - май напълно си забравила коя си, каква искаш да бъдеш, забравила си себе си в старанието си да имаш някакво гадже. А твоите и двамата не стават! Категорично!
Благодаря !🙂

# 26
  • Мнения: 9 855
Каква полезност би ти донесъл отговорът на въпроса в заглавието в конкретната ситуация? Ти вече си познавала този човек, излизала си с него, разминали сте се в един момент. Да го срещнеш пред Била не е случайно запознанство.
Частта с телефона вече са я коментирали по-горе. Недопустимо е.

# 27
  • Мнения: 3 277
Според мен темата е тип свръхестествена. Авторката иска да знае, дали може да ѝ е писано свише да бъде с мъж 2, щом са се запознали, а и сега Съдбата ги сблъсква често. Момичето е с външен локус на контрол, животът ѝ зависи от външни фактори, съдби, не-случайни случайности и търси смисъла някъде там, за да не се налага да взима сама решения. Ако може някой друг да реши дали ще е Пенчо или Генчо, някой друг да е активен и да носи отговорност. Някои хора цял живот са така, някой друг им живее живота, а сега младите им викат NPC (non-playable character) - термин от гейминга, означава герой в компютърната игра, с който не може активно да се играе, има някакви заучени фрази, които повтаря, стои си все в една локация и няма самостоятелна воля и мислене. Сега чака мъж 2 да се активизира и да я отнеме от мъж 1, иначе не става. Обаче мъж 2 се крие зад храстите и авторката се тюхка защо не е по-активен, защо не я спаси от досадната, груба връзка, стои високо в кулата и рони сълзи. Посягат ѝ, обиждат я, но тя чака, чака страхливия принц. Много жалко.

# 28
  • Мнения: 6 791
Защо 18 годишно момиче живее като омъжено? От 14 годишна се хванала на хорото, че и нещастна била, ама кюта си? Защо, момиче, защо? Няма ли някой около теб да ти каже, че не е задължително да си с гадже? Че може и сама да си щастлива, че ако някой не е мил е стеб и не се получава, ами разделяте се. От какъв зор киснеш в нещастие още от малка? Да, има случайни запознанства, всички са такива. Да, ако харесваш това момче, може да се разделиш с приятеля ти и да видиш ще излезе ли нещо с другия. А може и просто да се разделиш и вземеш да учиш и прочетеш някоя и друга книга, за да се научиш да не търпиш нечии капризи и че не си малката булка.
Направо се отчайвам като чета такива теми. Уж по цял ден на телефоните, света им в ръцете и пак захлюпени и ограничени. Има живот извън това да го играеш нечия приятелка.

# 29
  • Мнения: 25 824
Според мен темата е тип свръхестествена. Авторката иска да знае, дали може да ѝ е писано свише да бъде с мъж 2, щом са се запознали, а и сега Съдбата ги сблъсква често. Момичето е с външен локус на контрол, животът ѝ зависи от външни фактори, съдби, не-случайни случайности и търси смисъла някъде там, за да не се налага да взима сама решения. Ако може някой друг да реши дали ще е Пенчо или Генчо, някой друг да е активен и да носи отговорност. Някои хора цял живот са така, някой друг им живее живота, а сега младите им викат NPC (non-playable character) - термин от гейминга, означава герой в компютърната игра, с който не може активно да се играе, има някакви заучени фрази, които повтаря, стои си все в една локация и няма самостоятелна воля и мислене. Сега чака мъж 2 да се активизира и да я отнеме от мъж 1, иначе не става. Обаче мъж 2 се крие зад храстите и авторката се тюхка защо не е по-активен, защо не я спаси от досадната, груба връзка, стои високо в кулата и рони сълзи. Посягат ѝ, обиждат я, но тя чака, чака страхливия принц. Много жалко.

Много точно резюме, наивница. Simple Smile
Бих добавила само, че момата е много горда от себе си, защото цели двама я искат.А единият дори я ревнува и бие – какво по-голямо доказателство, че я обича?
И после се чудим защо някои жени се натискат да живеят в условия на домашно насилие...

Общи условия

Активация на акаунт