Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 72

  • 22 072
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13 317
Здравейте, понеже инсулина на гладно ми излезе почти 13 реших да се вкарам в релси и да спра захарта и да започна фастинг.
След 17 часа фаст и първо хранене омлет с зеленчуци и авокадо, час след това се чувствам като ударена от влак, слаба и замаяна. Когато добавя и филийка пълнозърнест хляб нямам такъв проблем и дори се чувствам сита часове наред… На какво се дължи това?
Като орежеш въглехидратите има период на адаптация отначало, съветът за електролитите е добър, че в началото и доста вода се изхвърля.
Добрата новина е че това е временно и преминава, по-нататък няма да е така.

# 76
  • Мнения: X
Някакъв вид кето грип- главоболие, слабост, умора, се получава в началото като се орежат въглехидратите. Преминава за седмица при мен и после идва енергията.
Много е индивидуално положението с килограмите- костна плътност, тежест, форма на тялото, прием на медикаменти, от които се задържа вода. Аз напр. съм 167см, форма- круша, качвам на дупе и крака, задържам от хормоналните много вода и съответно имам и целулит. Добре се чувствам, т.е. във форма на 52 кг. Зле съм вече, когато стигна 56-57кг. Но близките ми започват да се вайкат и да ме оплакват колко зле изглеждам на нормалните за мен килограми. На 52кг не съм тромава, имам енергия за трима и целулитът спада. -1кг съм, вече се будя 55кг. Малка победа за тази седмица!
Скрит текст:
Възобнових масажите за лице в домашни условия. Има напредък под брадичката осезаем. Любимият ми масаж: https://www.youtube.com/watch?v=qtghKr7cHGE&t=317s

Edit Елора, как ги правиш тези вакуумки? То много трудно било, а докато гледам клипове и чак страшно как им изскачат ребрата!!! 😱

# 77
  • Мнения: 4 601
Много е индивидуално положението с килограмите- костна плътност, тежест, форма на тялото, прием на медикаменти, от които се задържа вода. Аз напр. съм 167см, форма- круша, качвам на дупе и крака, задържам от хормоналните много вода и съответно имам и целулит. Добре се чувствам, т.е. във форма на 52 кг. Зле съм вече, когато стигна 56-57кг. Но близките ми започват да се вайкат и да ме оплакват колко зле изглеждам на нормалните за мен килограми. На 52кг не съм тромава, имам енергия за трима и целулитът спада. -1кг съм, вече се будя 55кг.
Нани и аз се припознавам в написаното от теб. Също качвам на дупе и бедра най-много. Затова и най-много наблягам на упражнения за същите. От кръста нагоре нямам проблем. Проблем нагоре констатирам, когато започне да ми се губи вената на ръката - значи съм се наляла.
Скрит текст:
За мерките съм пропорционална като теб, тъй като съм по-ниска с 5 см, затова моята златна среда е 50 кила. На 49-50 се чувствам отлично. Енергична, феерична, пластична и същевременно много силна. Като кача, както в случая сега, може да са само 2 кила, но се чувствам много тромава.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2023, 17:15 от sharpy

# 78
  • Мнения: 32 220
Чета аз книгата за мозъка и пише, че дори в ябълките имало микроби, тоест полезни. Демек пробиотици явно.
Но пише, че трябвало да се яде цяла. Даже по дръжката имало. Абе дръжката ще я пропусна Grinning
Ама да кажем ще ръфам с кората, че аз често ги беля.

Кетчър, то и аз Д-то с вигантол не го вдигах. И от последното изследване до сега съм на Доктор Бест. Преди бях на Джеймисън. 2000 ми е дозата сега. Ще видим другия месец как ще е Д-то.
А защо да не можеш К2 да намериш? Има си доста марки на пазара. Аз пък забравям да го пия, добре че е темата чат пат да ме подсеща. Моят е на Natural Factors в момента.


Ураганчето я разбирам напълно. И аз съм си често в плато. Макар че понякога по неведоми пътища Господни почвам да свалям.
Ако първите 7 месеца съм стопила почти 30 кила, после ме хвана платото и от 72 до 65 ми трябваха направо пет години. Ама не се отказвам, колкото толкова. Разбира се има моменти палувам, покачвам, после се псувам и почвам да се дисциплинирам.
Ураганче назад писах преди години как съм пила един сироп за вталяване. Та ти предлагам експеримент.
Може да направиш същото, без сиропа логично. Убедена съм, че ще ти раздвижи чакрите.
1 ден
закуска - НЕ
обяд - кето или нввмх, на каквото си там
вечеря кето или нввмх
2 ден
закуска - кето или нввмх
обяде НЕ
вечеря - кето или нввмх
3 ден
закуска - кето или нввмх
обяд - кето или нввмх
вечеря - НЕ
И така редувай до 9 дни.
Без излагации, похапваня. Стриктен режим.
Ако получиш резултат и на 5 ден може да спреш.
И там дето не трябва да ядеш, ама наистина не яж. Никакъв плод, нищо, само чиста водица.
Давай да видим и да споделиш ефекта.

Нани, аз ги правя в легнало положение. Има много начини. Права с опрени ръце на стол съм виждала или пък ръце на кръста. Някои го правятна четири крака.
На мен ми е удобно легнала. Опитах права, някак си не ми е ок.
Иначе то не е сложно. Изгледай няколко клипа и ще разбереш, също и статии. Абе вдишваш и при издишване вдлъбваш корема, като малко нагоре го даваш. Абе и да не го дадеш пак ще си има ефект.

# 79
  • Мнения: 7 770
в темата за дневника една девойка, инструктурка обясни как се правят,  та и аз най- после успях
хващаш пералнята или мивката леко отстрани и леко прегърбено всмукваш, задължително на гладен стомах
сестра ми мина днес през вкъщи и ме осветли как леко е свила корема, щяла да ми покаже едно йогийско упражнение… вакумки ли? питах Simple Smile
мен ме мързи, но ще ги започна пак сутрин и вода няма да пия…

Последна редакция: чт, 21 сеп 2023, 20:45 от Herzen

# 80
  • Мнения: 32 220
Оф, и аз понякога ги правя сутрин. Проблема е, че може да ставам в 6 за работа, но реално се събуждам в 11 Joy
Това в кръга на майтапа, но сутрин като спя и често не се сещам, но се случва.
Виж масажа на корема не го забравям. Освен да опитам и да се науча след масажа да го правя.

# 81
  • Мнения: 33 428
Добра идея, Елора😊 Благодаря ти❤️
То моето не е плато, не знам от какво задържах толкова вода. Утре ще се премеря, ако успея във вц, разбира се🤧

# 82
  • Мнения: 32 220
И аз не знам. Луната влияе, Меркурия, цикъла, стреса, храната, колегите. Не мога да му хвана спатиите Joy
Иначе аз си пия на ламбрев чайчето + ренохелпа. То е билково и си отводнява.
Използвам го като замрънка цистита.

Опитай естествено, нищо не ти коства, много гладна дълго време няма да седиш. Така и тялото ще излезе малко от зоната на комфорт.

# 83
  • Мнения: 4 649
Елора това за ябълките аз го разбирам цялата ябълка със семките, а не с дръжката Joy
Обаче за кората не те съветвам да я ядеш, освен ако не са домашни или био, че ги обработват с някакви химикали (много често са мазни даже като ги пипаш), за да не гният.

# 84
  • Мнения: 32 220
Оф, и семките ли?
Ужас Joy

# 85
  • Мнения: 3 792
Семките са даже вкусни. Само ги сдъвквай добре, иначе както са влезли така ще си излязат. Цели!

# 86
  • Мнения: 685
Beki, лепкавия филм върху ябълките е естествен. В зависимост от сорта е с различна плътност, а при някои липсва.
Когато узрява плода се секретират линоленова и олеинова киселина, и се получава този филм. Естествен процес, за да се предотврати загубата на влага.
Разбира се, има много обработени уж с food grade вакса, но обикновено ги мажат за блясък.
Семките пък съдържат цианид. Аз не ги ям колкото и малко количество да е.
А иначе, ябълките се съхраняват в ниско кислородна, високо азотна среда.
Така се запазват свежи и хрупкави месеци наред.
П.С. Ябълки и ягоди, ако не са био  НЕ ям.

# 87
  • Мнения: 32 220
Знам, че ги обработват и не смея да ям с обелката често.
Обаче ако ги кисна във вода примерно 5 минути ще може ли?
Или в малко сода?

За биото не съм сигурна, че е био.
Имах колежка работила в такава фирма. Едни и същи краставици, но се слага етикет обикновен, на други био.
И така на други продукти.

# 88
  • Мнения: 685
Най-добрият начин е потапяне във вряла вода за 30 секунди.

# 89
  • Мнения: 4 649
Мисля измиване със сода ще е ок.
Обаче не съм съгласна за естествения лепкав филм върху ябълките в магазините. За домашните да, но за тези в магазина… Всъщност с каквото и да ги мажат/пръскат - не искам да го ям Grin

Общи условия

Активация на акаунт