Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 72

  • 22 268
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 17 961
Кетчър, то и аз Д-то с вигантол не го вдигах. И от последното изследване до сега съм на Доктор Бест. Преди бях на Джеймисън. 2000 ми е дозата сега. Ще видим другия месец как ще е Д-то.
А защо да не можеш К2 да намериш? Има си доста марки на пазара. Аз пък забравям да го пия, добре че е темата чат пат да ме подсеща. Моят е на Natural Factors в момента.
И аз имам на natural factors. Сега погледнах, ще ги почвам направо, че от 30 старт надали сега съм на 80. Даже абсурд Laughing

# 91
  • Мнения: 846
Добро утро ☕
Очертават се слънчеви и топли почивни дни, може би за това е тихо тук днес Simple Smile

Елора, благодаря за темата 🍀 Да драсна и аз 2-3 реда за запис, че все я търся в нови ☺ Хареса ми схемата, която си дала на Ураганче. Мн добра тактика ми се вижда за раздвижване на метаболизма при плато👍

И едно тирамису с чия от фб за сладък ден https://www.facebook.com/reel/633052762282610?fs=e&s=TIeQ9V

# 92
  • Мнения: 996
Кетчър, то и аз Д-то с вигантол не го вдигах. И от последното изследване до сега съм на Доктор Бест. Преди бях на Джеймисън. 2000 ми е дозата сега. Ще видим другия месец как ще е Д-то.
Елора, 2000 единици при условие, че искаш да вдигнеш вит.Д не е ли малко?

# 93
  • Мнения: 32 572
Е стига де, малко ли е? Сериозно ли  Confused

# 94
  • Мнения: X
Аз в продължение на месец пиех по 7-8 хиляди единици вит Д и от 24 вдигнах на 39. Но може и да е индивидуална реакцията на всеки организъм.

# 95
  • Мнения: 996
Е стига де, малко ли е? Сериозно ли  Confused
Ами моята доза е 4000 IU и нямам дефицит. 89.5 nmol/L ми беше последната стойност лятото. Поддържам такава от няколко години с тази доза. С други думи, ако искам да го вдигна още, ще трябва да вдигна и дозата по всяка вероятност.

# 96
  • Мнения: 32 572
Добре, ще пия по две вече  този месец. А 10 дни преди изследването ще го спра.
А ти нон стоп ли го пиеш Д-то? Или си даваш почивки? Или почивките са ти преди изследвания?

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 4 120
И аз пих Вигантол по 6-7 000 на ден в продължение на 3 месеца  - вдигнах от 20 на 60, сега лятото почивах и октомври ще изследвам и ако е паднал много, пак така ударно ще направя нови 3 месеца, аз преди изследване спирам за около 20 дни

# 98
  • Мнения: 996
Добре, ще пия по две вече  този месец. А 10 дни преди изследването ще го спра.
А ти нон стоп ли го пиеш Д-то? Или си даваш почивки? Или почивките са ти преди изследвания?
Постоянно го пия целогодишно.  Някои дни пропускам, но генерално гледам да съм редовна. Не почивам преди изследване, защото го пия постоянно и нямам намерение да го спирам.

# 99
  • Мнения: 32 572
А нали витамините преди изследвания се спираха? Реално за да се види дали има натрупване в тялото.
Сега нямам търпение да видя желязото. Последния път го бях  спряла вече месец и беше наред.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 4 120
И аз така знам, хематоложката за желязото ми каза мин 10 дни почивка преди изследване, моята система за всичко е  пия 3 месеца, после двайсетина дни пауза и изследвам, според резултата си нагласям дозата за следващите 3 месеца

# 101
  • Мнения: 996
Така се твърди, но дали е правилно, не знам. Витамините са също динамични показатели.

Ако го спра и се окаже че е добре, означава, че това което пия е излишно и би трябвало да ми катери стойностите при прием, а те са ми едни и същи, което значи, че тази доза поддържа нивата в кръвта. Което ми дава същата информация общо взето като ако меря без да спирам. Тоест, че ако го спра, ще падне. С колко, нямам идея, но не ме интересува, важото е, че е почти сигурно, че ще следзе надолу. Разликата е, че не позволявам нивата да падат.

Не знам дали се изразих достатъчно ясно.

И нещо друго, нивата ми не са в идеалния диапазон, който бих искала да бъдат, а то е близо до 100. Замислям се да вдигна малко дозата.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2023, 11:31 от Nevermoresleep

# 102
  • Мнения: 32 572
Nevermoresleep , може да опиташ при следващо изследване да го спреш за 10 дни, няма да е фатално. Така ще видиш дали спада и дали наистина имаш или нямаш нужда от нон стоп взимане на Д.
При някой витамини ако се предозира е лошо. Не знам как седи с Д вече. Има ли странични ефекти при предозиране с Д?
То вече и аз не знам трябва или не трябва да се спира.
За желязото ако се предозира не е много ок. И добре че се разбра, че нямам проблем и получих факс да го спра и да се тествам. И със селена стана същото.
Иначе има още от сорбифера. Пия след цикъл максимум 2 таблетки. Ако има нещо, защото е обилен мц. Кървя като заклано прасе. Та за всеки случай.
Но пък и други тук са писали, че Д-то вече масово има дефицити при много хора. Може би застоял начин на живот, кофти храна. Не знам и аз.

# 103
  • София
  • Мнения: 17 961
Реалната стойност е под 90. Спират се за 3 седмици преди изследване, за да престане да циркулира и да се види натрупаното.

2000 единици са малко, ако си под 50-60.
Предозирането води до хиперкалцемия по меките тъкани, аз затова спрях. Дозата ми беше по 5-6 хиляди и не знам до колко К-то предпазва от това.

# 104
  • Мнения: 996
Има странични ефекти, да, подобни са на недостиг.
Като бебе съм имала рахит от предозиране. При възрастни не съм запозната с подробности, но с моята стойност и прием, дори да го вдигна малко, няма опастност от такава. Само трябва да започна да взимам и К2 ако решада вдигна.

Нивата на калций също си стоят едни и същи при мен. Не знам дали от тях може да се съди за хиперкалцемия.

Общи условия

Активация на акаунт