Бъдещата ОКТОМВРИЙСКА мама тест с две черти видя и лицето и от радост засия! :)

  • 11 686
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Фолиева киселина трябва да пиете, витамини аз не съм пила. След някой друг месец ще е пълно с плодове и зеленчуци, по-добре от тях да ги поемате. А и от пиенето на витамини при бебетата се натрупва калций повече от необходимото и после при раждането по-трудно се размества фонтанелата - така ми бяха обяснили доктори и акушерки.
За работата и ученето - миналата година и аз бях работеща студентка. Дипломирах се юни (да си знаете, че изпити се взимат по-лесно с корем, ако го знаех, по-рано щях да си направя бебето  Wink). Работех на 6 часов работен ден на смени и понеже се правих много на герой, за малко не родих преждевременно в началото на август и тогава спрях работа. Имате право на болнични, ако ви е уморено, поговорете с докторите. Не могат да ви пректарят трудовия договор заради това, че очаквате дете, напротив, шефът ви е длъжен да го пази в тайна докато вие решите и да ви пази мястото, поне така е по закон.  Wink
Гледайте да си почивате повечко и да се радвате на бременността си.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
И аз се присъединявам newsm44
Казвам се Меги на 32 съм, първа бременност. Всъщност още не мога да го повярвам, но кръвният тест е категоричен. Съпругът ми е в командировка, чакам си го нетърпеливо ще се върне чак на 11.02
Ивон, радвай се твоят си идва скоро.
По мой изчисления бебо ще се появи около 03.10 последният цикъл ми започна на 28.12, но да видим какво ще кажат докторите, запазих си час за 31.02 - та до тогава ще си кротувам в къщи Laughing
Дано всичко е нормално и да е наред Praynig

# 17
  • Мнения: 99
Tолкова писах, писах, писах и накрая не моvах да го кача:(

Здравейте скъпи бъдещи мамчета! Честито на всички. Пожелавам ни безпроблемна бременност.
С някои от вас се знаем от Искам бебе:) е сега вече ще си пишем и тук.
Макар, че аз май не съм за тук, а за септември. Според мои изчисления термина ми е на 28.09, а май ще се наложи да раждам с цезарово сечение, така че със сигурност ще е септември. Но ще пиша и на двете места.
Мeggyv много си бърза. Честито още веднъж.

Пожелавам още много нови мами да се вклучат тук.

# 18
  • Мнения: X
Здравейте, момичета!  bouquet
И аз да се присъединя към пожеланията на октомврийки 2006 за лека и безпроблемна бременност, изпълнена с най-хубави и щастливи мигове и дай Боже здрави бебчета!!! Laughing
Като се замисля какво ви чака и дори малко ви завиждам благородно. Няма нищо по-хубаво от това пътуване, в което сте се впуснали! Бих го изживяла и трети път, само да е живот и здраве!
Ние ще сме тук до вас, готове да ви помагаме и съветваме!
Успех!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 555
meggyv - аз много отдавна си бях сигурна за теб.  LaughingДобре дошла и тук!

Знаеш ли аз в началото като ми се привиждаха двете чертички (нали бяха толкова бледи, че се съмнявах, че съществуват) и даже след като видях резултатите от кръвния тест просто не можех да повярвам. Радвах се, усмивхвах се....но някак си все едно не се случваше на мен. Вече след 4-5 ден започна наистина да го осъзнавах. И съм още по-щастлива, защото съзнавам, че в мен расте нов живот. Пък и имам едни нетърпими болки в кръста - бебо иска да напомня за себе си.  Mr. Green Странно е и нещо друго - несъзнателно станах по-предпазлива от преди. Внимавам много повече, когато пресичам на пешеходна пътека примерно, внимавам много повече какво ям. Към всяко нещо съм станала по-внимателна, макар и да не мисля директно за бебо.... Grinning Понякога, като се съсредоточа върху ученето или върху работата и вдигам глава и си сещам - аз съм бременна, няма нищо по-хубаво на света!  baby_neutral

Дано по-бързо да минат дните до 11.02 и да се прегърнеш с бъдещия татко!

При мен само още един остана...и ми се вижда толкова дългооо..не издържам. Вчера си говорихме и пак обсъждахме вероятността да съм бременна. И му казах накрая - аз знам със сигурност. А той съответно - аа...щом говориш така значи ти е дошло. И аз мълча и се подхилквам.  Mr. Green Казах му не знааам....да видиш на мен какво ми беше.  LaughingКупих си и един биберон....ей така за талисманче..Simple Smile)))


katrin7 - ще се радвам да пишеш и тук! Hug

# 20
  • Мнения: 566
Ивон - Аз завършвам тази година.... и аз незная дали ще се справя... мен пък ме притеснява ДИПЛОМАТА, която трябва да направя и защитата и.  Shocked  И аз незнам защо толкова много ме е страх.  newsm78
А това за изпитите... че се взимат по лесно е много хубава новина.  Laughing Надявам се да се възползвам  evelinar - благодаря ти миличка.
katrin7, meggyv, Veniti много съм щастлива за вас и ще се радвам ако пишете тук.   bouquet   bouquet   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте момичета! Привет от една мама октомврийка 2006   bouquet Пожелавам ви леко и безпроблемно бременеене и на есен да си гушкате най- сладките бебчета! Чакат ви прекрасни дни до появата на вашите малки слънца. Ако имате въпроси с радост ще ви помагаме!  Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 1 524
Брей колко съм отнесена.... Записах си час за 31.01 а не за края на следващия месец Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 1 524
Ивон
Казвай как реагира таткото newsm44
Иначе и аз няма да разкажа, нищо че на моя трябваше да му го кажа по скайпи  Sad
АЙДЕЕЕ да идват още нови мами, нищо че аз май още не съм го осъзнала и истински повярвала.
Претеснява ме кръвния тест , който направих показа 87,51 mU/ml
над 5 било когато има наличие на бременност, а при мин толкова много, как е при вас мили бъдещи октомвриики?? Последният цикъл ми започна на 28.12, така че съм бременна само ат някакви си 15-20 дни да кажем.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 555
Хайде......да разкажа:)

Първо да се похваля, че отидох да чакам самолета на терминал 1, а се оказа, че пристигал на терминал 2.  Crazy Аз все пак съм без кола...излизам и питам къде е терминал 2,а те ми казват на 3 км.  hahaha В крайна сметка успях да си взема едно такси без да чакам на опашка и най-сетне се озовах там.Simple Smile И милото дойде.  newsm76 Two Hearts Heart Eyes Аз бях решила да си мълча обаче:) Така, че тръгваме да си взимаме такси, гушкаме се в таксито...прибираме се в къщи. Той не смее да попита, аз мълча.  Laughing оставихме багажа в къщи, а той ме прегърна и започна да ме целува....и тогава тихичко му прошепнах :"Ще си имаме бебе!". А той:"Наистина ли"? И започна още по-силно да ме прегръща и целува....и много се радваше. Каза ми, че вече е преттръпнал...толкова се е надявам, но вече се бил примирил, че не е станало този месец и не е посмял да попита.  Heart Eyes

И така....още си се радваме:) Целува ме по коремчето...мечтаем си за бъдещето. Много сме щасливи.  Joy baby_neutral Joy

Имаше и една изненада за мен обаче. Тъй като все му казвам, че не ме изненадва и този път ми беше купил - разни неща, които му поръчах, един голям Ментос - много го обичам и особено тези в големите опаковки по летището и..един mp3плеър. Joy Това наистина не го очаквах:))) Сега е голяма радост в къщи...

meggyv- дано да мине по-бързо времето и ти да можеш да споделиш тези емоции с бъдещия татко.  Hug


# 25
  • София
  • Мнения: 1 524
Страхотно посрещане си му направила и КАКЪВ подарак само си му дала, ще има до го помни Laughing

Ивон, какъв резултат имаше на кръвният тест?
Изчислявах си сама термина - излиза около 05.10
titinka   твоят сигурно е около 03.10 нали

# 26
  • Мнения: 566
И така....още си се радваме:) Целува ме по коремчето...мечтаем си за бъдещето. Много сме щасливи.  Joy baby_neutral Joy

 newsm44 Това  е страхотно.  smile3501

# 27
  • Мнения: 566
titinka   твоят сигурно е около 03.10 нали

newsm78   и аз незная ...
Някой ако може да ми помогне  Praynig
Последна М. - 14.12.2006 г.
Предполагаема овулация - 05.01.2007г.
По мои изчисления съответно на
 20.9.2007 според  датата на последна М.  и 30.9.2007 според  датата на предполагаема овулация. 



# 28
  • София
  • Мнения: 1 555
meggyv - Добре, че ме подсети и аз мислех да ти пиша за резултата, но нали милото ме разсейва и забравих ooooh!. Мойта овулация беше на 12.01 и на 22.01 си направих кръвния тест...т.е. доста рано и съм била в 3 г.с..  Sick Резултатът ми беше 24,48 мUI/ml. До колкото знам, той се удвоява на всеки 24 часа ...така, че в момента трябва да е стигнало доста високи стойности.  Laughing

Ето и табличката как се развива хормонът по г.с. При всяка жена е индивидуално. При някои е толкова ниско, че и тестовете не го хващат, а се разждат здрави бебета.  baby_neutral

ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml

Мисля, че твоят резултат е много добър! Peace

# 29
  • Мнения: 99
titinka на мен последна М ми беше на 22.12, а овулацията би трябвало на 5.01 и по изчисленията на калкулатора термина е 28.09.
От тук можете да проверите и вие скъпи мами нетърпеливи преди лекаря да ви каже точно:)

http://www.mamaibebe.com/calc.php

http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

Ивон хубаво посрещане и страхотен подарък за таткото Simple Smile
И аз на нашия татко му направих  този подарък за рождения ден като му казах (макар че тогава беше още много рано , но аз бързах) и той много се зарадва ( както всички очакващи с нетърпение татковци:)

Общи условия

Активация на акаунт