Февруарчета 2024 - Тема 6

  • 22 038
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
само garden of life са с такива витамини. И не е хубаво да пиеш не метилирани ако имаш такива гени .Аз пия пренаталните на garden of live

# 46
  • Мнения: 96
Аз съм с такава мутация. Не пия комбинирани витамини-само метилирана форма на фолиева киселина.

# 47
  • София
  • Мнения: 8 564
Аз съм с хетерозигот по MTTHR 677CT и MTHFR 1298AC. Изследванията са ми още от миналата година след загубата; пуснах тогава и фолат в серум, след като бях спряла абсолютно всякакви добавки от месеци (така и така фолиева тогава пиех обикновена) и бях чиста след всички хапове. Фолата ми беше 22.20 nmol/l при референтни 10.40 - 42.40. Сега хвърлих едно око в Гугъл и ето какво пише при Сигридов (понеже са посочени източници и ако някой иска, може да си чете в оригинал):
при хетерозиготна мутация (MTHFR 677CT) ензимната активност е 67%
при хомозиготнта (MTHFR 677TT) ензимната активност е 25%
при хетерозиготната мутация (MTHFR 1298AC) ензимната активност е 83%
при хомозиготната мутация (MTHFR 1298CC) – ензимната активност е 61%.


Пия си комбинирани витамини и тази седица (да станат общо около 20 дни), ще направя 4-5 дни пауза и ще пусна кръвни, за да видя дали ми се отразяват (имам изследвания на Б-групата от преди да започна прием на витамини). Очаквам, че ще има промяна, т.к. очевидно фолата си го усвоявам без да е метилиран, просто от храната.

# 48
  • Мнения: 1 002
само garden of life са с такива витамини. И не е хубаво да пиеш не метилирани ако имаш такива гени .Аз пия пренаталните на garden of live

А пиеш ли допълнително желязо? Въпросът ми е чисто информативен.

Иначе аз ги пих тия витамини до преди да забременея,  но после почнах по отделно фолиева и други витамини (тъй като Вецев нещо не беше ентусиазиран за Гардъна). Обмислям да си ги продължа, защото ми свърши фолиевата.. Освен това ми е много нисък хемоглобина, а те имат 27мг желязо. По принцип имам изписан Сорбифер, но бога ми, доста е гаден.

# 49
  • Мнения: 332
Значи Сорбифера наистина е малко миризлив , като отворя шишенцето и 🤮 обаче пък явно добре действа за вдигане на желязото, доста го изписват гледам.
Тони аз съм с хетерозигот на С677Т, до колкото мернах явно ако се пият синтетичните форми , при тези мутации ако не се усвояват се трупат като токсин един вид май. Абе как да разбере човек дали ги усвоява или не, егати, то реално и да я носиш тая мутация никой не знае дали ще се отключи или не явно.

Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 16:38 от gvendolinka

# 50
  • Мнения: 1 002
Аз имам изписан само по 1 таблетка, но цялата тази математика с часовете и какво кога ям ме влудява. Ще го доизпия и него де. Просто искам да си изпия и Garden of life, защото струваха само 120лв 🤣

# 51
  • София
  • Мнения: 8 564
Тони аз съм с хетерозигот на С677Т, до колкото мернах явно ако се пият синтетичните форми , при тези мутации ако не се усвояват се трупат като токсин един вид май. Абе как да разбере човек дали ги усвоява или не, егати, то реално и да я носиш тая мутация никой не знае дали ще се отключи или не явно.
Добре, че казваш - спирам ги мултивитамините. Ще гледам в събота да мина да пусна едни изследвания кое как е. Ако са се повишили значително Б-тата, би следвало да значи, че съм усвоила. Никога не съм имала симптомите, за които чета при неусвояване. Дано не съм направила беля Cry

Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 17:06 от ToniShu

# 52
  • София
  • Мнения: 323
Да попитам, тъй като моята АГ не реагира, като й изпратих резултатите. Пуснах ТСХ на ръба на горната граница е 4,22 при реф.4,20. Нямам по принцип проблеми с щитовидната жлеза, бях на преглед май месец и проф.Каменов каза, че самата жлеза е по- малка и при бременност ще й е по - трудно. Притеснително ли е това като стойност ?

# 53
  • Мнения: 332
Аз следя всеки месец тсх, защото след първото раждане, отключих хиперфункция, свързана с ниски стойности на ТСХ, която после излекувах, но сега знам че при бременност в първи триместър трябва да е под 2, във втори и трети по 2,5. Мисля, че ще трябва да го свалиш с медикаменти, нищо страшно няма, знам и за жени с тсх над 10 при бременност, но с лекарства всичко влиза в норми, спокойно 😊
Тони да не те подведа все пак, разучи и ти и ако не се налага не ги спирай, но това е което аз знам . Нищо не си направила, спокойно.

# 54
  • Мнения: X
С Вецев никога не коментирам витамините си , просто го поставям пред факт . Той знае че аз съм изключително навътре в нещата и че раздавам знанията си напред назад 😀и си пасваме добре в тая сфера.Пия само тях , пръскам желязото на беттер б и пия телешкия дроб като последните две чесно казано са от дъж на вятър но всички изследвания са ми в норма. Хемоглобина може да е нисък и заради протеин а не желязо.
Той знае че аз имам чувствителен стомах и отлагаме туй желязо за последно , с дъщеря ми не пиех

# 55
  • Мнения: 224
ало 😀викам кво става 2 дена никой нее писал а то нова група има.
За дробовете става дума за всички дробове .
За кръвното аз не си меря мойто
За теста за алергии за какви алергии иде реч ?

Хранителни основно. За упойките има време Simple Smile

# 56
  • Мнения: X
За упойките в токуда при Златков си правих аз. Иначе за хранителните за мен Геника ще ти съдействат най добре защото имат и генетик и биха били в час даши сега е удачно защото все пак се изолира и бебешка кръв в твоята

# 57
  • Мнения: 482
Извинявам се за грозната снимка. Вижте как ми изсъхна кожата на ръцете.. Пия по 2,5 л. Вода, мажа се с кремове и нищо. Някой има ли идея с какво да се обмазвам ?

# 58
  • Мнения: 317
Пробвай с мехлем от невен, а ако можеш да се сдобиеш с домашен от свинска мас и невен...вечер като си лягаш се намазваш

# 59
  • София
  • Мнения: 8 564
Божеее, пък аз си мислех, че моето е щото много често си мия ръцете (пандемични навици). Моята така изсъхва, че чак почва да сърби. С крем за ръце нищо не става, но мажа с Пантенол и помага. Тъкмо сега за втори път изсъхна кожата, след като я бях оправила веднъж преди месец и нещо.

Общи условия

Активация на акаунт