Когато психологът нанесе повече вреди, отколкото да помогне

  • 6 860
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 19 027
Няма как психологът да е отговорен за това, което прави или не прави клиентът му. Поне докато психолозите не почнат да чипират хората и да си играят с тях с дистанционното.
Да се склонява пациент към самоубийство звучи като сценарий с участието на Ханибал Лектър , но едва ли се среща често в действителността.

# 91
  • Мнения: 2 200
Съжалявам за неприятния опит и разбирам колко е трудно, вероятно трябва да се подходи с голяма доза критичност към специалиста, който посещаваме. Лично имам наблюдения върху три психоложки: на първата детето й има проблем, който тя откри едва в първи клас, и има повече нерешени личностни проблеми от 13-годишна тийнейджърка. Втората стана семеен консултант, като преди това висеше в сайт за запознанства, за да излезе с някого да я черпи обяд. Това, докато чакаше любовника й да се разведе, за да заживеят заедно (първото се случи, второто - не). Третата е разкошен човек, много силна личност и съм сигурна, че е станала добър специалист. При кого ще попаднете като пациент, вероятно е въпрос на късмет. Първите 2 си правят много агресивен ПР, например.

Последна редакция: нд, 15 окт 2023, 14:01 от krasimilo

# 92
  • Мнения: X
Имаше една група с псевдо-психолози завършили онлайн в Англия.Като им четях разсъжденията щях да припадна, като им казах че нищо не струва това образование скачат като подивели.Те от обща култура съвет не може да дадат ,толкова глуповати горките,учили недоучили онлайн 2 дена в седмицата,но пък самочувствие не им липсва.Та от такива не се и учудвам че ще навредят.

# 93
  • Мнения: 400
Попаднах на психоложка, която беше на мнение че"секса е основата на една връзка" пълни щуротии са за мен и до ден днешен!
По какъв начин ще задържим някого с секс? Когато даден човек е решил да слага край на тези взаимоотношения,нищо няма да го задържи.

# 94
  • София
  • Мнения: 38 652
Ами то е така. Няма да го задържим. Но двамата престанат ли да правят секс, връзката е бегала.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Очаквах подобен коментар. Сигурна съм[, че мнението ми не е строго субективно и просто не ми е харесало, какво съм чула. Първо съм завършила психология и имам психологическа култура и второ, след това посетихме друг психолог, посещенията при който дадоха много добър резултат.

Тогава, като сте психолог, как не се усетихте още в началото и да преустановите?

"Попаднах на психоложка, която беше на мнение че"секса е основата на една връзка" пълни щуротии са за мен и до ден днешен!"

А аз водих детето при една, за която иначе не мога да кажа нищо лошо, но пред детето на 11 години на няколко пъти натърти "Той е сега в една възраст, когато се определя "Аз съм момиче" или "Аз съм момче". На 11 вече не би ли трябвало да знае какво е?

# 96
  • Мнения: 12 857
Ами то е така. Няма да го задържим. Но двамата престанат ли да правят секс, връзката е бегала.
И аз така мисля. За какво се събират двама души все пак, не е ли точно сексът, който ги събира? Привличането и романтиката - всичко е секс в основата си.
Разбира се, и само той не стига, но определено е основата на връзката.

# 97
  • Мнения: 5 709
,,...лаически съвети, които биха дали и бабите пред блока..."Laughing

# 98
  • Мнения: 1 746
Пак всичко зависи от контекста. Някой ако седне да обяснява как уважението и изминалото време крепи връзката и много ясно, че психолог няма да купи тая история.

# 99
  • Мнения: 5 414
Попаднах на психоложка, която беше на мнение че"секса е основата на една връзка" пълни щуротии са за мен и до ден днешен!
По какъв начин ще задържим някого с секс? Когато даден човек е решил да слага край на тези взаимоотношения,нищо няма да го задържи.


Всъщност добрият секс представлява само 10% от добрата връзка, но лошият секс е 90% от лошата връзка.

# 100
  • Мнения: 60
Очаквах подобен коментар. Сигурна съм[, че мнението ми не е строго субективно и просто не ми е харесало, какво съм чула. Първо съм завършила психология и имам психологическа култура и второ, след това посетихме друг психолог, посещенията при който дадоха много добър резултат.

Тогава, като сте психолог, как не се усетихте още в началото и да преустановите?

"Попаднах на психоложка, която беше на мнение че"секса е основата на една връзка" пълни щуротии са за мен и до ден днешен!"

А аз водих детето при една, за която иначе не мога да кажа нищо лошо, но пред детето на 11 години на няколко пъти натърти "Той е сега в една възраст, когато се определя "Аз съм момиче" или "Аз съм момче". На 11 вече не би ли трябвало да знае какво е?
Има разлика между психолог и човек, завършил психология. Би било арогантно към професията, ако се титуловам психолог, при положение, че
Не практикувам. И разбира се, че след първата среща повече не посетихме въпросната психоложка.

# 101
  • Мнения: 5 709
Василиса, не те разбирам защо си пишеш някакви ... то са филми, то са общи неща.
Вярвам, че не ти се е налагало, дано никога не ти се налага да търсиш терапия.
Но който има нужда не отива при първия срещнат.
Това, че подбира обаче не означава, че ще си допаднат, ще се изгради доверие...
А когато няма доверие няма значение дали терапевтът е квалифициран или не, ти просто не му вярваш.

Общи условия

Активация на акаунт