Коремчето ми наедрява, защото през АПРИЛ ще ставам мама.

  • 20 543
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 419
Писах, писах и накрая нищо - ще пробвам да възстанова, но музата не е същата със сигурност  Crossing Arms

Бръмбар, като ти се разхожда, айде да те водя на училище и теб Flutter. Пролет явно е загубена кауза, каквато е поспалана  Laughing.

За килограмите, аз съм +17, от които последните 2 качих незнайно как последните два дни  Shocked. Марта и тя има какво да каже по въпроса за килограмите  hahaha.

За училището, беше супер  Grinning. Лекторката беше голяма свежарка и освен за къпането, отваряше доста скоби да ни просветява и по други въпроси - за мен беше много ценно  bowuu. Накрая за масажите почти не остана време и мина темата много набързо. Следващия път пак съм на линия, живот и здраве  Mr. Green. Бяхме голяма априлска група, но понеже съм много зле с имената, за съжаление почти никое име не запомних  Blush.

Кати, хормонки са това, какво да правиш - ще те търпят каквато си   smile3534

Ламята, благодаря за предложението, но племенника ми е вече с такова име  Heart Eyes.

ТОКУ ЩО ВИДЯХ, ЧЕ ОТ ДНЕС СЪМ "ЕДНО БЕБЕ" ПО-НАПРЕД!!! newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
И аз, и аз  newsm08

И за финал, да ви кажа, ако искате да си направите масаж на душата, наминавайте при февруарките - там бебешкия дъжд започна и е ужасно вълнуващо  Heart Eyes

# 256
  • Мнения: 9 990
Абе наминавам аз...и като гледам колко ранни бебета има, избързали... Laughing

# 257
  • София
  • Мнения: 9 135
Здравейте.
Мен почнаха да ме викат вече на 2 седмици, въпреки, че май няма някакви проблеми особени, освен контракциите, които се успокоиха след магнерот-а. А терминът ми дори не е в началото на април, а малко след средата. Wink
Иначе за депресията мен ме хвана преди около 2 седмици. Обяснявам си го донякъде с факта, ча таткото много работи и почти не му остава време за нас, а аз като съм в болничен и повечко на него разчитам за общуването  Crazy Предимно рева и аз не знам защо и ми е тъжно и сдухано. Не си мисля нещо определено, което да ме разстройва, ами съм си все разстроена  Laughing и по-скоро тъжна, отколкото нервна. Докторът каза, че е нормално. А и самочувствието ми малко се дигна, след като събрах смелост на предната лекция на 9 месеца да участвам за една помпа на Авент и я спечелих  Joy После бях много горда със себе си, защото до последно мислех, че няма да събера смелост.
А за килограмите- аз съм +4, ако сравнявам с когато забременях, но +18, ако сравнявам с 3 месец, когато повръщах и бях свалила 15. Та не знам какво да си мисля сега....... На мен ми е по-удобно да се сравнявам с началото на бременността, за да не се сдухвам, а и аз покрай повръщането месец и половина и вода не задържах, камо ли храна.....
На последния преглед бебето беше с главичката надолу, но аз малко се притеснявам, че при нас не е окончателно, защото до сега няколко пъти се обръща. Дано вече да е пораснало достатъчно и така да си остане, че да не се притеснявам и за това.
Иначе лекцията днес беше много интересна и полезна според мен. За къпането на бибо и за масаж  ooooh! То на човек му трябва още едно висше, за да гледа бебе. Аз не разбрах кои са другите априлки, защото разчитах на 450, тя ми се обади предния път. Питах една мама напосоки, но тя каза, че е за юли  Crazy и седнах при други познати мами от лекциите.

# 258
  • Мнения: 1 419
Еее, Зазу, ние бяхме на най-вътрешната голяяяма маса  Mr. Green. Вторник на линия ли си?

Все си мисля, че днес е вторник  newsm78... Ма то безработна жена, губя представа за времето  Crazy  Grinning

# 259
  • Мнения: 367
момичета от пловдив другата седмица във вторник лекцията ще бъде за масаж на бебето и майката  Laughing .
препоръчително е таткото също да присъства за да може да види как да масажира мамата а също така и за бебето е добре масажа да се извършва от таткото за да се заздрави връзката между тях (те нали не могат да кърмят Laughing )

# 260
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз съм вече +8 кг. и качвам с бързи темпове, защото почти не се движа заради болките, а като съм в къщи мисля само какво да ям.

Консултациите са на 2 седмици след 32 г.с., но съм забелязала че е практика да се сгъстяват около 45 дни преди термин.

# 261
  • Мнения: 9 990
Моите консултации на 2 седмици започнаха от миналият път, когато бях 29 ли...вече не помня коя седмица.Следващата ми е другата седмица, когато ще съм май 32... по простата причина, че лекарката ми е в отпуск и малко ще закъснеем.
Депресия-нямам време за такива работи.Килата-не ги броя и тях... Mr. Green

# 262
  • София
  • Мнения: 1 956
И аз му ударих едно писане... А какво стана! Сега пък не ми се пише толкова.
Ауа, знам аз как се стеве рано, обаче с моето мъжко слънце не можем да се разберем. Той си ходи на работа по обяд и вечер не мога да го приспя преди 1-2 часа. И лошото е, че не мога да го изгоня и от спалнята - поне аз да си заспя... И ако после започна да ставам в 7-8 заради училището и ред други неща... Аз ще парцалясам за 1 седмица!
Бръмбар, ти нали уж беше на работа през седмицата... Аз за това още не съм ти се обаждала да се разходим. Хайде - с Ауа като сте свободни - съседи сме, може да се разходим, може и само кафе да пием.
Кати, не се притеснявай много за водите. Имам съмнения, че може и всичко да си ти е наред. Докторите всичко го сравняват със стандарти, а стандарта е средния ръст - 165-170 см. Ти си висока - следователно нищо чудно всички показатели да са ти над нормите.
За душевното равновесие - аз определено спадам към групата на потиснатите, тъжни и депресирани. Скандали хич не ми се правят, но за сметка на това роня всеки ден с литри сълзи. Но и като съм непрекъснато сама, никой не е наясно в какво състояние съм. Даже и на мъжа ми не му се вярва, че се чувствам ужасно зле. То и толкова се виждаме с него...
За килцата - 8 са. Като гледам разните там таблици и графики - толкова и рябва да бъдат.
За усещанията на бебето и другите екстри - от няколко дни съм се понашашкала. С този гаден запек  smile3550 ще си докарам някоя беля. Онзи ден се наложи здраво да се понапъна, колкото и да внимавах и сега 2-3 дни имам странно усещане на корема. Един такъв сякаш в долната си част се стяга и стои твърд - нищо чудно и контракции да са... Снощи направо си изкарах акъла, много се притесних от странни усещания, а и ме болеше странно корема и кръста, но не съвсем ниско. Слава Богу на сутринта нищо не усещах. Но няма да се успокоя преди да отида на преглед, а това ще стане чак след 1 седмица.
А иначе и аз понякога усещам бебето едва ли не във влагалището ми. Друг път имам чувството, че се опитва да ми откачи ребрата. Понякога дори ми се струва, че с ръчички драска отвътре и ровичка нещо.
А коластра - и аз открих, че имам, но 1-2 капки и то само докато се мажа с крем.
Подплънки - мамите, които си купиха подплънки, биха ли споменали какви са точно. Понеже се натъкнах преди време на реклами на еднократни подплънки с много слоеве - като дамските превръзки.

# 263
  • Мнения: 146
Здравейте на всички априлки,
Аз съм малко новичка тук и чакам около 11 април по принцип първото си детенце. (30 гс ).
Исках да ви питам усещате ли нещо като бодежи между краката(извинявам се за изразяването) боли ме по скоро 4атала сякаш съм правила шпагат или нещо такова... Това някаква "подготовка " ли е -разширяване на костите или какво?!? newsm78
Утре съм на доктро и така или иначе ще питам, но се чудих дали някой знае какво е...

# 264
  • София
  • Мнения: 1 740
zazu1 много съжалявам че не те видях днес. Аз се оглеждах, но честно казано понеже Мелодия каза че няма да идва бях останала с впечстление че и ти няма да идваш. Днес даже намерихме две други нови мами и се събрахме още повече, но много съжалявам, че теб не те видяхме.
Колкото до лекарите аз съм бясна. Оказа се че понеже са отложили женските консултации за да ми продължат болничните първо трябва да отида при личната лекарка за направлвние за ЛКК и след това по обичайния ред. Та сега понеже има грип трябва да ходя по 2 поликлиники да чакам за по-безопастност.
Колкото за килограмите съм +5 и ми се карат пък че не съм наддала много. Да съм яла повече, но аз като ям повече и връщам и не виждам смисъл от това упражнение. Определено не съм останала гладна, а между яденетата си хапвам и плодове, но да се тъпча  Naughty Така че имам чувството че се чудят само как да ни шашкат.

# 265
  • Попово
  • Мнения: 687
добре дошла karolina_  Hug
P-r-o-l-e-t точно като ежедневни дамски превръзки са, единственно формата им е кръгла и имат самозалепваща се лентичка за да се закрепи подплънката на сутиена...

# 266
  • Попово
  • Мнения: 687
забравх да кажа- марката е чико Embarassed

# 267
  • Мнения: 43
Алина,днес разглеждах сайта на магазин Пакостник(www.pakostnik.com) и там има доста голям избор на колички,включително и на Греко.Аз също се впечатлих от тях и мисля да го обсъдим с таткото... Thinking.Хубавото е,че можеш и он лайн да си поръчаш всичко,което си пожелаеш само за 3лв на доставка newsm10.
За килцата,кво да се прави, и аз съм си качила достославно- +12 Embarassed, но слава Богу,засега държим фронта пред грипа.Дано да удържим до края Praynig
Пролет, и аз си имам коластра,особено вечер след като се намажа за стрии, леко се масажирам и тя си излиза.Затова си купих подплънки-еднократни на Джонсън 30бр. (има и на Чико)Взех си ги от голямата аптека на Стамболийски(на ъгъла при Св. неделя).Струват около 7лв и са самозалепващи.
Оф, и да се оплача,откакто си взимам редовно витамините Пренатал съм заформила и аз един запек, през ден ходя,а цяла бременност досега всичко си беше наред и редовно.Е, какво да се прави.Дано да няма други болежки.Иначе аз все още ходя на работа и може би затова не ми остава време да се депресирам.Но вече почва да ме домързява... ooooh!

# 268
  • София
  • Мнения: 9 135
Ами аз във вторник мисля да я пропусна лекцията, защото  Stop ми се струва тъповата, а и тази докторица дето ще я води е една депресирана психоложка.... дето предния път говори за следродилната депресия (най-скучната лекция досега). А и след онази лекция ме хвана предродилната депресия  Wink
Та само това ми липсва.........
Но в четвъртък съм на линия. Аз днес отидох може би просто по-рано, а после излязох да ям баничка  навън Crazy, че ходих сутринта да ми вземат кръв и не бях яла..... И затова сме се разминали. Все ще се засечем до април......   Joy

# 269
  • Мнения: 11 029
Априлчета, скоро ще започваме нова тема  Hug
Харесах си за 10 и 12  Peace
Имам още 2-3 любими, но те ще са подходящи по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт