Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 74

  • 20 855
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 452
Относно смутита, сокове и пасирани супи - поне мен храна дето не я дъвча, не ме наяжда. Има си разлика в усещането за ситост, отделно и че храносмилането на каквото сме изяли започва още докато дъвчем, в устата ни. Вкусни са ми кремсупи, но не бих яла това редовно, повечето ме оставят да се оглеждам след тях и да се питам Ми аз хубаво хапнах, ами сега какво ще ям? Grinning

Аз винаги си добавям я парчета бекон, я варени яйца като поръска. Аз избягвам млечните иначе, но за да излъжа партньора ми за супа, на него добавям заквасена сметана за повече ситост. За мен кремсупите са улеснение, защото мога да си ги сипя в чашка и да си ги пия докато отмятам служебни задачи на бюрото. Отделно, че става по-голямо количество и има за повече яденета = по-малко време готвене.

# 76
  • Мнения: X
Крем супите и изобщо супите мен не ме засищат. Мога да изям 2-3 купи и хем ще съм гладна, хем ще задържа 2 кг вода. Иначе към тях богато добавям масло, сирене или на Dr. Oetker creme fraiche.
-1кг за една седмица от OMAD-a. От седмица ходя като зомби и не мога да спя, имам постоянно неспокойствие и напрегнатост. Дали е от алайнерите, дали от проблеми, днес също съм изморена и ме боли глава. Въпреки това тренирах и си направих 100-те повторения+ 25 часа фаст. Напоследък ям каквото ми попадне най-напред - кюфте и домати, за десерт- мляко, трици, чия, берита и малко несладък пъпеш. КЗ ме е страх да я меря сутрин вече. Чакам да отмине този кофти период.
Залитнах по едни шведски напитки тук, които за моя изненада намерих и в БГ на бензиностанция по пътя за морето това лято. Та поне шийните че пазят далеч от тях.

После ще се включа с пилешко, което съм намислила да сготвя.

# 77
  • Мнения: 33 428
Определено са грешни представите за нормално. Имах предвид, че човек, който яде всичко и не е на режим по-трудно се адаптира. Особено, ако никога не се е лишавал.
Реално нормалното е нашето хранене.

# 78
  • Мнения: 13 287
Супа си ме засища мен, просто не супа от пасиран зеленчук ами с месце да е и то повечко. И да е варено с кокалите, за силен бульон, застройвам с повече яйца от стандартното и става доста питателно. Е, също порцията ми изобщо не е малка, нищо общо с порция супа в заведение примерно, там май са към 250-300мл супите.
Щом на предишната работа си носех за обяд такива пилешки и патешки супи и си ми държаха сито до вечеря, а работех до 8... А от кремсупа ако ще и да ми стане тежко в момента, огладнявам много по-скоро.
Всеки си намира кое как работи за него. Според мен важно е отначало да е изчистено храненето, че да си припомни човек нормалното си състояние и как се чувства в него като се стабилизира. После вече лесно се забелязват отклоненията, ако дадена храна ги причинява.

# 79
  • Мнения: 793
Елора
В едната и 2ти упражнения ги направих. Така се зарибих и аз по това Той чи
Много полезни упражнения. От това с тип странични клекове имам странна мускулна треска от вътрешната страна на бедрата. А уж за корема беше. Ама и хо 100 пъти хора луда станах 😃
Ей това визирам


Аз пак правих бисквити с овесени ядки. Моите хора всички ги харесаха. Малко стана като аз правя те ядат. Несварвам направо. Изядох 2 и аз. Моите без кленов сироп . Но благодарение та тях успях в 00
Че нещо се бях запекла и ни лена ни чията ми помогнаха 😃
Как сте момичета са от Пловдив
Шарпи, Долче
някакво земетресение прочетох ❤

Данилу браво за дънките ❤

# 80
  • Мнения: 916
Тук вече мнения много... Питай веганите Simple Smile Но на мен там не ми харесва.
Хич и не ща да ги питам, аз без месо не мога и само насила (може би) могат да ме накарат да го откажа.

Супите не ме засищат, поне не за дълго. Трябва да има твърдо за дъвчене. Иначе ми пълнят стомаха, но не държи дори да са месни - просто месото не е достатъчно в една супа.

# 81
  • Мнения: 33 428
Мен за 3 - 4 часа ме. Но не за повече 😂
Сега на обяд ядох пилешка супа и вече съм гладна.

# 82
  • Мнения: X
Днес седнах да вечерям, че ММ иска компания.
Пиле с пармезан, гъби и сушени доматчета, шопска салата.
Скрит текст:

# 83
  • Мнения: 32 188
За следващите 3 ще е, че в почивните дни пътувах.
Да си призная, че не си правя меню специално за мен... Явно ми е време да започна.

Не ми  трябва меню по нашия режим.
Трябваше да ти видим стандартното меню.
Но от следващите отговори явно не си запозната с нашия режим.
За да имаш кз толкова значи нещо не правиш както трябва с храната.
Моркова особено варения е почти като картофа. А картофа няма място в режима.
В началото и това не съм пипала. Ни грах, ни ориз, ни хляб. Нищо.
Изключват се нещата, не се намалят, за да се премахне възпалението, да се нормализират процесите.
Отнема доста време. Може да отнеме 5 месеца, може година, може 3 години. На мен ми отне 3-4 години и то помогнаха фастовете. Допреди тях нещо дребно ме събаряше и стопираше.
Както каза Нати много хора нямат реална преценка.
Аз съм си мислела, че три парчета торта са ок.
Имах колежка ми казваше, че яде умерено плодове, а пред мен почти кило грозде изяждаше или 3 банана.
И се чудеше защо има ир и то тежка. Но слаба иначе, няма корем. Но ир и като моята.

# 84
  • Мнения: 27 733
Нани, с удоволствие бих правила и аз компания на някого с такова пиле!🤩
Аз снощи правих онова тай чи упражнение, "молитвеното" съм си го кръстила.😁 Много ми е приятно. Днес доста вървях- и протъркано имам от новите обувки на ахилеса, и мускулна треска, но има заслуга за последното и упражнението, определено.😊
Дара, добре сме вкъщи, усетих го доста добре аз, малката дори не беше разбрала, че има земетресение.😅 Кратко беше иначе...
На мен не ми беше трудно да откажа нережимните храни. Цял живот съм обичала храните от всички групи, почти няма нещо, което на вкус чак толкова да не ми е харесвало...Аз обаче бях минала вече на режима (първоначално по-скоро заради сваляне на кг и общи ползи за здравето- като изключване на глутен), когато задълбочих четенето на тема ИР. Много бързо осъзнах, че съм в групата на хора с ИР, а след това имах още повече мотивация за режим. На мен ми е важно да съм информирана, да знам защо правя дадено нещо- на вкус мога да си подбера храни, които да ми харесват и да не се чувствам ощетена от липсата на други. Иска ми се обаче преди 4-5 години да знаех това, което знам сега...🙄
Тези дни много чета за феномена на зазоряване, за фастовете, за гликогена. Оказва се, че не съм някакъв супер специален случай и че си има немалко хора, които реагират на фастовете с първоначално покачване на КЗ или пък имат този феномен на зазоряване. Интересно е и какво се случва, когато хората носят CGM сензор и са на фаст или пък спортуват. Ето и още нещо:

Супи с месо и повече мазнини си ме засищат добре. Дори и да са крем супи. Но аз дъвча и крем супите- т.е. не гълтам по-бързо, защото супата е пасирана. Преди режима ядях супи без застройки, сега застройвам стабилно и не пестя яйца, мазнина, сметана, добавям месо или друг протеин към супите...🙂
Елора, аз без плодове всеки ден не можех...И много ги обичах (все още ги обичам, ама разбирам, че мен ме обичат само горските плодове и замразените вишни😁). Бях възпитана, че са полезни, здравословни, трябва да се ядат ежедневно...Но като разбрах кое защо трябва да променя, някак ми стана лесно да правя правилен избор. Важно ми е да мога да си обясня защо правя нещо. За мен това прави нещата лесни. Като знам кои храни не стават, мога да си подбера други, които да се вписват в режима и пак да не се чувствам ощетена и ограничена. Всеки решава сам, разбира се, на какви промени в храненето е склонен. Но е важно да разбира какви са последствията и от единия, и от другия избор на храна.

Последна редакция: пн, 23 окт 2023, 21:45 от dolce miele

# 85
  • Мнения: 7 182
Така се смях днес с един лаф за веганите - че те не остарявали, а увяхвали. Laughing
Поне няма да увехнем, само ще остареем Laughing

# 86
  • Мнения: 637
Елора, благодаря, но може би началната точка също има значение. В крайности не съм изпадала, а теглото ми е постоянно. И слаба като клечка не съм. Ще проуча, защото за да изключа едно, трябва да включа друго, което да го замести. Не искам да губя кг, поне не много. Да не се сбръчкам се притеснявам 😆

Последна редакция: пн, 23 окт 2023, 20:28 от Apple2020

# 87
  • Мнения: 27 733
Аpple, ще прозвучи странно, но до голяма степен, когато има висок инсулин хората, които имат повече кг за сваляне, са в малко по-добра позиция. Когато човек няма излишни кг или са малко, едно че често не подозира за евентуален проблем в това отношение, второ че и често е и по-трудно да се понижи инсулина...На първо време изследвай инсулин, гликиран хемоглобин и пак КЗ, за да знаеш повече. Имай предвид, че при някои хора инсулинът на гладно може да изглежда ок и да се повишава на първи, втори, дори трети час след храна...

# 88
  • Мнения: X
Пак се включвам с профил на една дама, която е омъжена за известен германски актьор, и сега са се подложили на програма Detox в една клиника- хотел в Германия. Престоят им е около седмица и ги подлагат на различни измервания и изследвания, вливания и т.н. Качила съм закуската. На обяд имат доста често риба, октопод и подобни. Понеже е детокс, може би, затова не ядат месо.Вечер имат крем супа от напр. от пащърнак, тиквичка и отстрани 3 малки варени картофа. Всичко се залива с олио от ленено семе. Изследват им обмяната на веществата, на мазнините, ест. процент телесни мазнини, имат посещение при ортопед, йонен детоксикатор за крака и т.н.  Как се глезят хората, които могат да си го позволят. NB! Всяка хапка се дъвче 40 пъти, дори крем супата. 😁
Скрит текст:


Долче, вкусно беше, но бях и гладна този път.
Росита, моята козметичка казва, че се ужасява от сухата и несвежа кожата на веганите, която попива като гъба всички мазила и кремове.

# 89
  • Мнения: 32 188
Елора, благодаря, но може би началната точка също има значение. В крайности не съм изпадала, а теглото ми е постоянно. И слаба като клечка не съм. Ще проуча, защото за да изключа едно, трябва да включа друго, което да го замести. Не искам да губя кг, поне не много. Да не се сбръчкам се притеснявам 😆

Най-добре обременяване да направиш според мен. Така най-коректно е. А не да предполагаме какво имаш и какво  нямаш. Иначе кз на гладно не е ок за мен. Така че гликиран, обременяване със задължителен включен инсулин.
Не се фокусирай върху килата, а да оправиш кз и инсулин.
20 кила няма как да свалиш.
А тренираш ли нещо? Спорт някакъв?

Общи условия

Активация на акаунт