Стани богат - тема 17

  • 17 359
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • Враца
  • Мнения: 3 214
От любопитство гледах малко американския Кой иска да стане милионер? (стари предавания, защото вече не се излъчва). Ми да ви кажа, нашите са шампиони по сложност на въпросите.
Така е.
Двойно са се подсигурили. Хем сумата е твърде малка (навсякъде е милион, само тук е 100 000), хем въпросите от 500 до 3000 нерядко са с трудност като за най-високите по суми въпроси.
И така си караме вече 20-ина години, с нито един печеливш. Или май имаше един, колкото за реклама и за тийзване на желаещите да участват.

# 346
  • София
  • Мнения: 5 145
Макар и от 01.2022 - хубав обзор кое какво е в нашите предавания за знания с парична награда:
https://www.plovdiv24.bg/novini/interesno/Edinstveniyat-specheli … ta-parite-1197874
Гола вОда сме и в това отношение - плюс тук в СБ, един спечелил, ама намериха как да не му дадат парите...

Добре дошли петъчно, дано научим нещо отново и да е забавно!

# 347
  • Мнения: 16 172
Интересен въпрос.за тази сума ще е нещо нестандартно.
Първосигнално реших часовникарство,ама може да е миньорството,защото ми е абсурдно.

М,да абсурдно ама вярно,не го знаех
този чиновник.

# 348
  • София
  • Мнения: 5 145
Урбулешки въпрос! Ще гледам да го запомня.
(Бях за часовникарството; и че е турцизъм.)

# 349
  • Мнения: 30 469
Не го знаех и аз, подозирах политиката или земеделието.

# 350
  • София
  • Мнения: 5 145
Но излиза (от обяснението му - чудесно иначе) да не знае кой е Смирненски. (Политици и медии поне често разтакават неговата Приказка за стълбата...)

Ръгби? (Скоро даже имаше някакво голямо събитие там - бихме някой на нац.ниво.)

Мичман трябва да е. (Поетът ще заключи на следв.въпрос - и, ако го отговори, вероятно ще е до там.)

Последна редакция: пт, 03 ное 2023, 18:26 от EmBrother

# 351
  • Мнения: 16 172
Е,мичман е.

# 352
  • София
  • Мнения: 5 145
Познах. До тук е. За човек, който не знае (и като мен) максимума е най-валиден.

# 353
  • Мнения: 55 890
Аз сега се включвам, ама това с мичмана беше много просто, при това се поддаваше и на логическо отхвърляне на другите опции.
За химичните елементи логика няма. Знам, че наоткриха много, ама до колко са стигнали не знам.

# 354
  • Мнения: 25 747
Тази е съфорумка, предишната не я знаех коя е.

За ХЕ знаех, че има елемент 113, затова нямаше как да са останалите отговори.

# 355
  • Мнения: 44 019
Оф, тази ми напомня за вчерашната участничка. Шалоу не знае как се превежда.

# 356
  • Мнения: 16 172
Тази е съфорумка, предишната не я знаех коя е.

За ХЕ знаех, че има елемент 113, затова нямаше как да са останалите отговори.

Явно форумците са доста активни!
Предишната не пише вече.

# 357
  • Мнения: 55 890
Оф, тази ми напомня за вчерашната участничка. Шалоу не знае как се превежда.

Стига да знае какво да превежда. За мен тези точно въпроси за най-безнадеждните, там съм тотална дупка.

# 358
  • Мнения: 44 019
И хай и лоу. Не е като да са някакви много сложни думи. Но жокерът се справи добре.

Хачапури не знам какво е.

# 359
  • Мнения: 25 747
Ами, не знам тази дали пише още, просто се сещам, че съм ѝ виждала снимки, плюс че името е специфично. Майката беше много развълнувана, дано се представи добре

Общи условия

Активация на акаунт