Седмокласници 2023/2024 - тема 3

  • 33 541
  • 768
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 557
Като гледам форматирането на теста, най-вероятно учителката го е правила. Имам достъп до книгите на учителя на двата учебника на издателство "Просвета" - не е от там.
Ако има някакви упражнителни тестове върху разделите, може ли да ги споделите?

# 691
  • Мнения: 150
Това не е сериозно. Кой е източникът на тази невярна (меко казано) информация?

# 692
  • Мнения: X
Вероятно някой чел-недочел " журналист". Видели са навремето, че има изменение на Наредба 11 само дето вероятно дори не са погледнали целия текст.
(10) (Изм. - ДВ, бр. 80 от 2021 г., в сила от учебната 2021 - 2022 г.) Когато за приемане на места, определени с държавния или с допълнителния план-прием, се налага превръщане в точки на оценките от документите за завършен етап или за завършена основна степен на образование, се прилага следната скала:
1. отличен 6 се приравнява на 50 точки;
2. отличен 5,67 се приравнява на 47 точки;
3. отличен 5,50 се приравнява на 44 точки;
4. много добър 5,33 се приравнява на 41 точки;
5. много добър 5 се приравнява на 39 точки;
6. много добър 4,67 се приравнява на 36 точки;
7. много добър 4,50 се приравнява на 32 точки;
8. добър 4,33 се приравнява на 29 точки;
9. добър 4 се приравнява на 26 точки;
10. добър 3,67 се приравнява на 23 точки;
11. добър 3,50 се приравнява на 20 точки;
12. среден 3,33 се приравнява на 17 точки;
13. среден 3 се приравнява на 15 точки.

За местата от допълнителния държавен план-прием кандидатстват завършилите 10. клас в обединено училище. В техните удостоверения за завършен първи гимназиален етап има окончателни ( средноаритметични) оценки, които невинаги са цели числа. Затова допълниха скалата.

# 693
  • Мнения: 543

Ако има някакви упражнителни тестове върху разделите, може ли да ги споделите?

Заповадяйте - Просвета Плюс Simple Smile

Скрит текст:









Последна редакция: чт, 30 ное 2023, 16:25 от merilen

# 694
  • Варна
  • Мнения: 2 127
Дами, някой да има информация за олимпиадата по математика във Варна кога е? Детето твърди на 03.12. неделя, а аз нещо се съмнявам. Мисля че принципно са в събота.

# 695
  • Мнения: 316
На 3ти декември е във Варна.
Ето тук видях: https://ruo-varna.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=106. Втората новина на страницата.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 2 127
Много благодаря! Уж гледах в сайта на Руо, но явно съм пропуснала.

# 697
  • Мнения: 557
Здравейте! Ако някой го има, може ли да сподели тези тестове:
Думата като лексикално средство в текста. Думата в речниковия състав на българския език
Звукови промени в думите

# 698
  • Мнения: 239
Здравейте! Ако някой го има, може ли да сподели тези тестове:
Думата като лексикално средство в текста. Думата в речниковия състав на българския език
Звукови промени в думите

Здравейте по късно ще проверява и ако има нещо ще ви пратя!
И аз да попитам госпожата по математика им е пратила примерно НВО ще кача снимки ако може някой да ми съдейства знае ли от кой сборник е за да мога да и проверя отговорите!

# 699
  • Мнения: 101
Здравейте, може ли някой да сподели линк или снимка на задачите от минали олимпиади за 7 клас по математика? Общински кръг. Търсих в интернет , но не намерих (освен едни стари от 14/15 година). Благодаря предварително.

# 700
  • Мнения: 29
Здравейте! Ако някой го има, може ли да сподели тези тестове:
Думата като лексикално средство в текста. Думата в речниковия състав на българския език
Звукови промени в думите

Аз го имам.
По-късно мога да споделя тестовете.

# 701
  • София
  • Мнения: 18 220
Здравейте! Ако някой го има, може ли да сподели тези тестове:
Думата като лексикално средство в текста. Думата в речниковия състав на българския език
Звукови промени в думите

Здравейте по късно ще проверява и ако има нещо ще ви пратя!
И аз да попитам госпожата по математика им е пратила примерно НВО ще кача снимки ако може някой да ми съдейства знае ли от кой сборник е за да мога да и проверя отговорите!
Предвид наличието на 25 задачи - сборникът, независимо на кое издателство, е по-стар. В началото бяха  30, после станаха 25, после 24, в момента са общо 23.

# 702
  • Мнения: 543
Здравейте, може ли някой да сподели линк или снимка на задачите от минали олимпиади за 7 клас по математика? Общински кръг. Търсих в интернет , но не намерих (освен едни стари от 14/15 година). Благодаря предварително.
Задачите за Общински кръг се измислят от учителите в училището. Мисля, че само за 4 клас бяха на всички еднакви, защото участва в балообразуването за МГ след 4 клас.

# 703
  • Мнения: X
Имаше подобен експеримент за година или може би две, вече не помня. Но поне от учебната 2021/2022 година насам задачите за общинския кръг и за VII  клас се изготвят от областната комисия. Само за пети и шести са ангажимент на училището.

# 704
  • Мнения: 12 579
На сайта на МОН преди можеха да се видят олимпиадите и ДЗИ, НВО. Проверете и там, ако вече не сте.

Общи условия

Активация на акаунт