Семейни констелации

  • 8 776
  • 271
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 8 020
констелациите не обещават нищо освен неясна промяна, ама то промяна си има и без тях по принцип...
бърза промяна има само в банковата им сметка, понеже пестят доста часове труд от това, че го правят в групи, измислят си курсове, от веднъж не ставало и т.н. ..
според мен и указанието за пазенето на "тайната" плюс наблюдението на промени, има за цел самовнушение точно на тази промяна, щеш не щеш си го набиваш подсъзнателно, че раздвижваш "вселената" и чудото "действа"..
често използват като срок 40 дни точно..което си е символично отвсякъде и пак се набива в подсъзнанието..


# 241
  • Мнения: 5 634
Няма такова правило в ръководствата - да се мълчи. В групи се работи, защото са необходими представители. Това, че повечето фасилитатори са неуки и неопитни, е съвсем друг въпрос. Абе, както и да е, пишете го шашма и да се заключва темата, и без това се оказа напълно безсмислена.

# 242
  • Мнения: 8 020
както виждаме "представителите" се научиха да ги заместват с пластмасови фигурки, за по-убедителни самостоятелни сеанси..
а фасилитаторите ги бълват точно големите имена в цялата схема...
правилото е не да се мълчи, а да наблюдаваш само промените и да не разказваш за събитието на хора, за да не нарушиш правилната промяна...след 40-я ден или кой какъвто си измисли, можело..

# 243
  • Мнения: 4 309
Еми и психолога или психотерапевта никой не ти го изписва сам решаваш и тръгваш.
Да, бе каза ми, аз не съм лекар и не мога да предписвам нищо, има си лекари, отиди и се консултирай. Каза ми ще съм откровена, ще стане и без тяхна помощ, но ще отнеме време и много пари, ти реши, но на всяка среща ми подхвърляше за антидепресанта. Аз не иска  да ги започвам, защото съм супер разсеяна и няма да си спазвам схемата на прием. А и не искам фалшива илюзия за щастие,  да напълнявам и кризи при спирането.

# 244
  • Мнения: 5 634
както виждаме "представителите" се научиха да ги заместват с пластмасови фигурки, за по-убедителни самостоятелни сеанси..
а фасилитаторите ги бълват точно големите имена в цялата схема...
правилото е не да се мълчи, а да наблюдаваш само промените и да не разказваш за събитието на хора, за да не нарушиш правилната промяна...след 40-я ден или кой какъвто си измисли, можело..

За това "правило" казвам, че не съм го срещала никъде в ръководствата. Пластмасовите фигурки са компромисен вариант и при възможност констелацията да се проведе в група, би следвало да се избягват. Не знам кои са големите имена, но от това, което чета като отзиви - мълчание, "вадене" на разни неща от самия фасилитатор и др. фантасмагории, разбирам, че е почти невъзможно да се улучи човек, който знае какво прави.

# 245
  • Мнения: 2 968
Слушах Лилия Стефанова(психоложката на футболистите) та тя май каза, че до 4 среща клиента трябва вече да вижда резултат от терапията, ако това не случи, психолога трябва да смени начина на терапия или да насочи клиента към негов колега. С точност не го помня, но беше нещо от този род, а не намирам интервюто в Ютюб. Тя дори каза и точното име, но не го помня. Тези дни във фейсбук група го прочетох същото от друг психолог, а в коментарите друга пък спореше, че това било несериозно , че човек можело да има нужда и от 2 години терапия. Постоянно чета от разни хора, че ходили по 2-3 години и продължават и се чудя къде е ключа.
Аз ли бързам, наистина ли трябват години време за да се види ефект. Аз ходих 10 месеца при предната без никакви резултати. Слушах и Мон Дьо каза отне ми 5 години терапия сега съм в поддържащ режим от 1 година. Посещава през няколко месеца терапевта си. На мен това време ми се вижда много. Нужно ли е наистина толкова много години🙄 то тогава става един омагьосан кръг

Не е нужно и това е показател, че терапията не работи. Най-често това се дължи, че терапевтираният е приел терапевта за спасител и чака сесиите, за да получи нужното успокоение. От страна на терапевта пък - грешен подход, спрямо дадения пациент и/или невежество. Затова - лекар Simple Smile

# 246
  • Мнения: 4 309
Да на мен това ми е интересно когато представителите са фигури, кой говори от тяхно име ? Нали представителите по време на сесията говорели, следи им се поведението. При фигурите как се анализира какво е показало полето? Щом са компромисен вариант може ли да има успеваемост.
Макар, че авторката на темата казва, че вижда резултат 🤔.
Хем ми е интересно,  хем малко странно, нелогично. Искам да отида, но има и лек страх в мен.

# 247
  • Мнения: 17 643
правилно ли разбирам че некви хора играят баба ни и дядо ни ?_? ако да - случайни ли са или ти си ги водиш

# 248
  • Мнения: 2 968
Morkovelka, отиди на лекар и не се занимавай с глупости. Ще ти разкажат играта тези измислици. Прочети по-нагоре на мен как ми се отрази, като бях в твоето състояние. Доскоро лекувах ОКР.

Аз АД не съм пила. Против съм. Пия ашваганда  и мента, глог и валериана. И спорт - спортът ти замества хаповете.
АД се пият при ендогенна депресия и вече болестите. При неврози - спорт и работа с лекар-терапевт. За 1 месец си пушка. Ако искаш ми пиши за препоръка.

# 249
  • Мнения: 4 309
правилно ли разбирам че некви хора играят баба ни и дядо ни ?_? ако да - случайни ли са или ти си ги водиш
Случайни са. Аз съм констелатора, ти идваш с проблема си, заедно с теб всички непознати пишещи в темата. Заедно ще разгледаме твоя проблем, като те ще са представители и ще влязат в ролята на роднини.
Като когато ги няма хората за обща среща, представители са фигури.
Аз това разбрах.

Аз не мога да кажа, че съм много зле, но май и аз клоня към психиатър, а при нужда от антидепресант ще се моля за алтернативен вариант.Макар, че страдам от разтройство на съня и ще имам нужда от медикаменти, но 😟 хич не искам да пия.

Последна редакция: чт, 16 ное 2023, 17:49 от Morkovelka99

# 250
  • Мнения: 17 643
Случайни са. Аз съм констелатора, ти идваш с проблема си, заедно с теб всички непознати пишещи в темата. Заедно ще разгледаме твоя проблем, като те ще са представители и ще влязат в ролята на роднини.

и ако съм некъв готин ще ме мислиш за дядо си и ще успееш да се абстрахираш от вида ми ?_? /хипотетично/

# 251
  • Мнения: 8 020
правилно ли разбирам че некви хора играят баба ни и дядо ни ?_? ако да - случайни ли са или ти си ги водиш
правилно си разбрал..случайни са да, и могат да се сменят по време на разиграването с други хора..
ако отиде една група приятели от натфиз заедно на констелация, ще им констелира фасилитатора..

# 252
  • Мнения: 742
Как да заключа темата? Някой може ли да ми помогне?

# 253
  • Мнения: 4 309
Ама недей, защо ще я заключваш? Отстрани изглежда наистина много странно, затова има и хора, които пишат против метода. Но хора като вас, които сте ходили са полезни за изясняване на този вид терапия.
Много хора изобщо не са чували и не са наясно затова се пораждат такива въпроси.
За и против за всичко има. Моята сестра е жив пример, който отрича всякакви такива неща, но това не ми пречи да и разказвам.

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 6 521
Трябва да се пише на модератор

https://www.bg-mamma.com/?topic=187449

Чудесна идея!

Общи условия

Активация на акаунт