Октомври 2023

  • 13 873
  • 430
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 122
Лохиите, все още си имам зацапване и се налага да си слагам ежедневна превръзка. На 27.10. съм на контролен при АГ-то, което изроди малкия.

Храненията, малкия е на АМ и има между 6 и 7 хранения за денонощие. Храни се на 3 - 3,5 часа. Последното му вечерно е между 18:30 - 20 ч. и следващото му е чак към 1 ч. и така до сутринта. Той сам си го направи така, но се надявам някак да измести тази пауза и да я направим по късно за да може да спим, че ми е страшен кошмар това ставане от 1 ч. през 3 часа.

Ние бяхме на преглед при педиатърката на 20-тия ден и малкия от изписването до тогава беше наддал 800 грама и си беше възвърнал родилното тегло + отгоре. Следващият ни преглед е на 2 месеца когато започват и ваксините.
А сега в края на месеца сме на ортопед.

За коликите, от снощи давам освен Био амика и Био гая и май маааалко по биват нещата + с 10 мл увеличих количеството АМ и детето се поуспокои. Но като се нахрани през нощта и настава купон, то е викане, то е размахване на ръце....ако му хвана ръчичките се успокоява и успява за 15 - 20 мин да заспи, ако не можем да си откара така буден и 1 час.

От няколко дни го слагам на гимнастиката. Гледа си, пак от време на време си повиква, но все още не му е толкова интересна.

Изхожданията, при нас са все още почти на всяко хранене. Но сега забелязах, че като включих пак Био гаята станаха по течни, а не толкова кашави и сякаш детето се изхожда не с толкова напъване.

# 46
  • Мнения: 52
При изхожданията са много, по 10 пъти, заради антирефлуксното мляко. Надявах се уж като свикне на него да се нормализират нещата, обаче няма такива изгледи. Надявам се въпреки тава да наддава, ще разберем на прегледа след две седмици.
Иначе лохиите ми продължиха малко над месец. Преди седмица бях на преглед, лекарят видя, че след няколко дни предстои овулация, а след нея и цикъл. И ни предупредим да се пазим, че забременяването вече е възможно.
Последните два дни са мъка, страшни колики, рев, свиване. Тъкмо задреме и се събуди с писъци. Направо ще черпя като минат тези колики.Grinning

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Wonder_woman, пробвай да повиваш, за да избегнеш махането с ръце. При нас това е начина заспиване  вече 2 месеца. Повиваме ръцете да си по-прибрани до тялото и леко стегнат, но краката са си свободни.
Пагане, и аз съм изморена с това ставане на 1,30мин. дефакто, защото той се буди на най-често на 2 часа, но аз докато накърмя и го подържа изправен, заради рефлукса и минимум 30минути минават и за мен остават 1,30мин сън, а понякога и каката нещо ако стане или ни чуе и отиде.
Важно е как си се настроила . Аз с първото дете кърмих до 1г5м. , а нощното махнах около 1г2м. За това сега съм приела съдбата си на майка кърмачка 😂
Много трудно се навих на второ именно и само заради спането ! Аз обичам да спя, а когато почивам и по 12 часа поспивам и въобще не ми е гузно. Така че и аз искам да спя, обаче го приемам така че сега ми е дадено да съм майка и да съм 24/7 с това малкото, защото и ще ми е за последно, повече бебета няма да раждам, бебето расте и това ще останат само спомени някакви как съм будувала и кърмила . Но и наистина не искам да спира нощното кърмене, за да не остана без кърма и да се вкарам във филм яде ли, с цедене или дохранване . Изморена и крива съм доста често, когато таткото и голямото дете се приберат вечер, нервна , викам, извинявам се… Таткото е активен е поема частта с пазара, оправянето на кухнята вечер и при нужда да сготви, но гледам аз да правя това, а той да е с децата . Нощем също горе долу ако види , че е зор и има рев нощем и към 4-5 става и взема бебето и се местят в хола до съм 7:30 да поспя и аз без рев и ръмжене от колики.
Сега са колики, после са зъби…

# 48
  • София
  • Мнения: 238
За изхождането на мен ми помага като му правя масажа с кръговите движения около пъпа по часовникова стрелка и също лекото притискане с крачета към коремчето.

За коликите ми помогна корекцията в моето собствено хранене - започнах да пия по няколко чая с анасон, също си забърквам една смес от смлени семена на копър и мед, ям повече задушен сладък картоф, моркови пак с много копър и пия много вода, почти спрях млечните продукти за сметка на други източници на протеин. Мисля че това се отрази добре на него.

Лохиите при мен спряха на 25-30 ден само с лек много светъл секрет, но на контролния преглед в болницата ме оставиха на стажантка и момичето така зловещо ме разкърви със спекуулума, че ходих с превръзки и течаха кървища още няколко дни, не очаквах изобщо да го ползва предвид че съм с епизотомия и сума вътрешни шевове Cold Sweat

Иначе при нас храненето си е още на 3 часа, нощно време също. Опитах да разредя нощните и да го залъга с вода, ама не се получи наду гайдата веднага та си го храня и дремя нощем и кротувам Laughing

Някоя от вас ползва ли слинг за бебеносене? Подариха ми, имам желание да нося, ама след гледане на клипове как се връзва тоя шал съм все в чудене дали правилно е вързан да не му увредя нещо крачетата или стойката Confused

Болната тема у дома последните дни е изхождането. Моето момче вече 2-3 седмици се мъчи и разреди акото. Вече веднъж правихме бебешка клизма, защото много се мъчеше 72 часа без изхождане.
Днес го очаква същото... ще станат 72 часа без изхождане и е много нервен поради тази причина, коликите са силни денонощно, червата къркорят, постоянно напъва ,зачервява се и пуска газове и повръща от цялото напъване.
Само на кърма е, суче на поискване и определено има нужда да пълни памперса, ама няма... Приемам съвети освен клизма, гимнастика, топла вана, по корем какво друго може да направим.

Направо се чудя какви бебета негладни имате Grinning Онзи ден засичах 13 кърмения за денонощие ! На 2 часа яде малкия , а вечер прави и по 3 часа пауза. Но както казах, аз кърмя на поискаване за жажда, за успокояване, за глад за всичкоооооооо давам. Нощно хранене дори не искам да махам, защото кърмата ми ще намалее, а той няма 2 месеца и щом се буди и иска, значи има нужда.
Опита ми с по-голямото дете и кърменето показа, че по-добре да кърмя по-дълго ,за да знам че яде и имам начин за  успокояване. Тя не ядеше до годинка някъде почти нищо, а разчитахме на кърменето, а зъбите ги успокоявахме нощем с кърмене. Биберон не прие, както и АМ , така че кърменето ме спаси.

# 49
  • Мнения: 2 631
Рагаза Аз я нося с такъв шал още като беше на месец и малко.Понеже ние имаме куче, и когато моя е на работа, аз съм човека.Та няма с какво да навредиш.Първите 3 месеца е в поза жабка вътре, не разкрачено.Понякога ходим и до магазина, рядко вкъщи я разнасям с него.

# 50
  • Мнения: 436
Момичета, имам питане. Някоя от вас сблъсквала ли се е с ингвинална херния при детето си?
Забелязах подутина в лявата част над пениса и опитвам да осмисля какво може да е. Като го натиснах, за да проверя индикира ли на болки, усещането беше, сякаш нещо се намества и подуването изчезна. Предвид часът, чак утре ще мога да се свържа с ЛЛ...

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Ние имаме опит само с пъпната херния за жалост.

Имаме слинг и се носим тук таме, но слагането на самия слинг ме изнервя и си го спестявам. Много е важно да е поставено детето правилно и ВИНАГИ към родителя. Тези раници обърнато детето напред само могат да превъзбудят малкото човече, а това че позата е грешна и неполезна за тазобедрените стави е ясно !
Чакам 4-тия месец и да си подносим повече раницата. Имам такава от голямото дете.

# 52
  • Мнения: 436
Днес направих консултация. Малкия е със слабинна (ингвинална) херния, за която според лекаря ще се наложи операция, но още е малък. За сега следим, да не се влоши. Как да го пазя, да не плаче, като е в период на колики?! Гледам да не се панирам, рутинна операция е... Надявам се, нещата да се развият по най - добрият начин просто.

# 53
  • Мнения: 322
Как сте в това време момичета?
Надявам се всички да са добре.
Ние направихме 16 часа без ток, но слава Богу го пуснаха преди два часа. Поне се топлим на камина с дърва, та топлото не ни е обвързано с тока, че щяхме да умрем от студ.   Единствената стая, в която нямаме въздуховоди изстина за три часа и не можеше да се стои в нея.
Дано всички сте на топло и светло и бебчетата да са добре!

# 54
  • Мнения: 251
Здравейте, момичета! В петък бяхме на консултация, Калина вече е 4.900кг и 53см, а се роди 46см😇 Наистина времето си лети. Сложиха и първата ваксина, нямаше температура след това просто беше по - поспалива. Другата ваксина ще я слагат след две седмици, не исках и двете заедно. Исках да ви питам ще слагате ли ваксината Ротарикс, която е през устата? Казват, че не е задължителна и се чудим с таткото.

Относно коликите,бях спряла да и давам каквото и да било за тях, но говорих с една доцентка и тя ми каза, че когато детето е на АМ се дават задължително капки, купихме Колийф и от няколко дни и ги слагам в млякото. Вече искам да минават, защото започвам и аз да се напрягам. При нас един ден е по - спокойна, но на другия не. Но да - няма еднакви дни.

За тока - при нас снощи беше шоу. Буквално филм на ужасите. Пред нашия блок паднали дървета, имаме няколко коли и просто не знам какъв късмет сме извадили да не са паднали дърветата върху тях. Мъжа в 2:00ч отива да им търси друго място за паркиране. Отделно и ток нямаше - ние сме на климатик и ТЕЦ, а ТЕЦ-а нощем почти го няма. На Калина единственото и събуждане е към 3:00-4:00 и точно тогава и се събуди. Аз се опитвам да и дам да яде с шишето, не виждах нищо. Добре, че мъжа имаше заредени фенери.  Много ме беше страх за бебето, взех я от креватчето и я мушнах между нас да си я гушкаме. Вече в 4:00ч дойде този ток и всичко беше наред след това.

Надявам се всички момичета да са добре.

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 20:57 от PaolaIvanova

# 55
  • Мнения: 436
При нас има доста сняг и сутринта пътищата не бяха проходими. Слава богу, ток имахме, но условията отвън са доста тежички. С каката имахме сходно преживяване, когато 2021 година падна 1,5м. Сняг и с лека кола бе невъзможно да се движим... Днес бях организирала погача за младежа, съответно доста гости, даже и майка ми не успяха да дойдат. Но, важното е, да сме живи и здрави, не се ядосвам!

# 56
  • Мнения: 300
При нас в София е нормално положението, направихме почетна обиколка с колата на града, да се разнообразим малко и се впечатлихме на гледката от изпочупени клони на дървета, паднали от снега заедно със зелените си листа. Още от лятото залагам, че ще е качествена зимата,  дано има и подходящи дни за разходки навън.

Ние сме сравнително добре. Също даваме Колийф, но понамалихме дозата и я слагаме само в АМ. Аз овладях запушването, което направих миналата седмица, но кърмата ми намаля за 3-4 дни и с доста мъки я върнах на обичайните нива - даваме около 300 мл кърма и 300 мл АМ на ден + максимално слагам малката на гърда. В началото на декември имам час за образна диагностика, същия ден по-късно - и онлайн консултация с Хедра. “Или ще плуваме или ще се давим.”, както се казва. 😂

Прегледът при ортопеда беше голямо отбиване на номер от негова страна, много съм ядосана, цялата организация на клиниката в Горна баня е … да не казвам каква, но вероятно ще направим и ехографията там декември.

Вероятно ще сложим ротавирусната, малко ми е притеснено, че ще е точно преди празниците, но ще го преодолеем.

Нашият проблем с нередовното ако ме вълнува съществено. Малката до сега имаше 2 забавяния - едно от 48 часа и едно от 72 часа и се справи сама. Тази сутрин обаче направи 4 пълни денонощия и пак започна сама - след 5 минути превиване, рев, даже мляко върна през носа, понеже малко преди това беше закусила. Като усетих, че тръгват нещата - отворих памперса и консистенцията беше по-твърда от обичайно, имаше на едно място и лека нишка кръв. Понеже продължи да се превива, а нямахме меликакс, й помогнахме с термометъра и станаха нещата, но си дадох сметка, че 3 дни е абсолютният максимум за изчакване при нас. Ако задържи повече, става болезнено, а на мен направо ми се къса сърцето да я държа в безпомощност. 😔

Иначе вече се усмихва и като е будна (първите усмивки, дори звучен смях - бяха насън) - малко си пести усмивките, но е мнооого чаровна като пусне някоя и друга, зарежда ми изтощените батерии на макс. 🥰

# 57
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте на всички Simple Smile

И ние сме в София и всичко е ОК, освен падналите клони на дървета из квартала.
Вчера само малката с баща си излезнаха навън да се попарзаля до блока и да изчисти мъжа ми колата, че днес имам ходене на преглед за мен след раждането.

На малкия яко му почнаха коликите. Давам абоколикен, биоамика, gripe water, но за сега особен ефект не виждам. На моменти яко се превива и реве...В петък направи 30 дни Simple Smile направо не разбрах кога се мина това време....

Погачата на нас ни се пада през седмицата и ще я отпразнуваме с гости (най близките) в съботата същата седмица. Мислех вкъщи ама много хора сме (10-12 човека) и няма как да се съберем та в един детски кът ще я направя, че да може малката да си поиграе. Организирах я сутрешно време, че да може до обяд да сме приключили и да се приберем и да си почиваме.

PaolaIvanova, Mir_Dim, много неприятно с това спиране на тока. Радвам се, че и при двете вече е дошъл и сте добре и малките също.

Emay, напълно е възможно да спре да ака с времето всеки ден. Особено и както е на смесено хранене. Ако нещо те притеснява относно това по добре го обсъди с педиатъра.
Недей да продължаваш с клизми и термометър, тъй като така червата ще станат лениви и в един момент няма да може сама да се изхожда и все ще трябва с такива помощни средства да го прави.

# 58
  • Мнения: 63
Здравейте мамчета, как сте? Може ли някой да ми каже възможно ли е това да е къса юздичка?

# 59
  • Мнения: 199
Записвам се в новата тема. Не е толкова шарена като предишната, но няма нищо 😁

Общи условия

Активация на акаунт