Октомври 2023

  • 13 898
  • 432
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Слагайте по корем възможно по-често за кратко време и постепенно увеличавайте времето. Пред тях винаги нещо стимулиращо да има или някой човек. Също стимулирайте да проследяват играчка или вас както с очи така и с движение на главата във всички посоки , когато са по гръб.
Моето момче е почти невъзможно да го оставя по корем заради рефлукса. Повръща и връща мляко от хранене до хранене + е нон стоп сърдит и ревящ, а корема къркори. Снощи ходихме да вземем и коланче за колики с черешови костилки и не знаем дали съвпадение или не, но беше по-спокоен в гадния му период за колики .

# 31
  • Мнения: 322
Здравейте,
Аз слагам Юлето от родилното по корем, така ми казаха, че за кратко време мога да я слагам и постепенно да увеличавам. Нея я дразнеше доста стоенето по корем, защото пъпа и се задържа много време, едва вчера падна /на 21 ден/, но вчера като я слагах постоя повече. Главата се опитва да си я държи и успява откакто се е родила. В началото беше за секунди, вече по половин минута я задържа изправена.
Ще и разпечатан черно бели карти днес, за да може да и ги подреждам на гимнастиката и да си ги гледа.

Имам проблем аз с подаръците от роднините. Понеже този път си купихме всичко сами, сега всички искат да знаят какво да купят... Не искат да дават просто пари, Ами да има подарък. И въобще не знам какво да ги правя. Всеки ден ме питат какво съм избрала, с е факт, че то нищо не ни трябва... Ако имате някакви идеи за подаръци, за които човек трудно се сеща, моля да ми препоръчате, че вече не се издържа този натиск Joy

# 32
  • Мнения: 341
Ами Dim сигурно ще изброим тези неща които имаш 😄. Наистина си е трудно, то какво ли няма вече човек. Може би ще ни  помогнеш като кажеш какво вече имаш от най необходимите 😉. Аз все пак ще предложа да е интерактивна играчка, като проходилката кученце на Фишър прайс, на мен много ми харесва и смятам да взема за коледа 🎅🎄☃️

# 33
  • София
  • Мнения: 4 122
Mir_Dim, идея за подаръци мога да ти дам - фотосесия, активна гимнастика, шезлонг, ерго раница/слинг, дрешки (за по натам), триколка с родителски контрол, лъжичка за захранване с гравирана буквата на детето или името, комплект за захраване ( купичка, чиния, лъжичка) - дървени с името на детето, ваучер с пари и да решиш за какво да ги похарчиш, комплект с отливка на краче/ръчичка.

При нас започнаха яките колики и днес е страшно изнервен и не спи много, направо ужас. Не съм вярвала, че наистина при момченцата са толкова гадни коликите. Давам Био амика, но не виждам ефект.....чакам и да ми пристигне Gripe water от Щатите, но нещо много се бави....надявам се поне от тях да има ефект, че детето бая се мъчи.

# 34
  • Мнения: 437
Сходна драма имам... В неделя ще му правя погача... Питат му какво да му взимат... Ми той всичко си има, а като липсваха разни дреболийки всеки си правеше пас 😅

# 35
  • Мнения: 52
Wonder_woman__ и моето момченце е така днес, цял ден не спи и плаче. Не ти сама. Heart

# 36
  • Мнения: 251
Ние днес ходихме на ортопед, всичко е наред. Ще и взема и активна гимнастика, казаха да правим гимнастика на крачетата.
Като че ли коликите отшумяват, утре правим два месеца. Струва ми се, че започва да прави по - голяма пауза за ядене. И през деня започна да спи по 4-5 часа, педиатърката ми каза да не я будя изобщо. Но пък си яде и се чудя вече 120мл дали и стигат. Нещо ме е страх да и правя по повече мляко да не би да и стане много и да се разшири по този начин коремчето. При вас как са нещата?

Аз си я слагам по коремче, даже и на гърдите си я слагам и по този начин също успява да си задържи главата вдигната.

# 37
  • Мнения: 1 009
Моето момче също го мъчат колики, по предписание на педиатърката давам Линекс, но не помага много. Идната седмица сме на консултация, видимо е наддал и е пораснал на дължина, направи ми впечатление, че вече суче по- кратко време, възможно ли е да е заякнал и съответно да си набавя храната по-бързо? За съжаление нощното хранене все още не е отпаднало и не мога да се наспя качествено, но това е положението към момента.
При вас спряха ли лохиите? При мен уж да, но от време на време се появява някакво зацапване, говорих с лекарката, която ми води ЖК, не било нещо притеснително, но все пак ще отида на преглед.

# 38
  • Мнения: 300
Аз имах лохии докъм 35-40 ден, мислех си, че са спрели изцяло, но на светло бельо забелязвам понякога зацапване.

Мирелка, килимче за игра от тези антибактериалните, кула на Монтесори, триъгълник на Пиклер или нещо от този сорт, ако ви е по вкуса? Ние имаме същия проблем, а и аз съм малко темерут на тема покупки за нея и предпочитам всичко сами да си изберем и купувам в момента, в който усетя, че ми е потрябвало и от там нямам “висящи” неща в списъка с желания. Ние си поискахме космонавт, ергораница и килимче за игра. Получихме и разни подаръци, които са по-скоро със сувенирна стойност, рамка с послание и декорация, хенд мейд меки играчки, а най-близките ни ни дадоха пари. 😄

Бебка прави по 4-5 часови интервали за хранене все по-често и така свеждаме до 7 храненията за деня (днес дори бяха 6, но я слагам и на гърда между тях). Честно казано, нощно хранене баш не е махнала, просто имаме по-голям разкрач между отделните. Нощем към 3ч. като се буди за храна и откарва будна до 4.30-5.00ч. 😄 Не е от бебетата, които могат да бъдат управлявани като график - има много изразена позиция кога ще спи, кога ще яде и колко ще яде. Абсурд да й дадеш 10 мл повече или по-малко мл мляко или да я събудиш/приспиш извън нейната воля. 😄 Вече става забавно, като е по-активна и общуваща. И ние принтирахме черно-бели карти, но не им се впечатлява още, купих и някакви сензорни топки - черни и бели с различни релефи по тях, та тези дни ще ги пробваме да й ги търкулваме.

Вече е около 4700 гр. (на 43 дни е) и скоро ще архивираме първите й дрешки, които умаляват. Чакаме да пристигнат и памперси 3 размер, да й ги пробваме.

Не знам дали споделях тук, но от седмица започна да ака по веднъж на 48-72 часа в огрооомни за нейното телосложение количества. Преди това пълнеше от ден 1 всеки памперс. Учудена и леко притеснена съм от какво дойде този рязък заход в поведението, без някаква промяна от моя страна. Не е запек, не страда особено, докато действа, консистенцията е ОК. Вашите бебчета как са по тази тема?

# 39
  • Мнения: 251
.

Не знам дали споделях тук, но от седмица започна да ака по веднъж на 48-72 часа в огрооомни за нейното телосложение количества. Преди това пълнеше от ден 1 всеки памперс. Учудена и леко притеснена съм от какво дойде този рязък заход в поведението, без някаква промяна от моя страна. Не е запек, не страда особено, докато действа, консистенцията е ОК. Вашите бебчета как са по тази тема?

Напълно нормално е да спре да се изхожда толкова често. Вече не са толкова малки бебета да пълнят всеки памперс. И Калина ака по няколко пъти на ден - 2-3 пъти и то предимно вечер. Не знам защо е така, но през деня не го прави. Стане ли вечер и се започва😅

# 40
  • Мнения: 1 009
И Преслав разреди изхожданията(1-2 на ден, по-често 1), аз също нищо не съм променяла, но явно е нормално.
Като подаръци аз поисках дрешки за 6-12 месечни, всичко си имаме, дори и те не са ми чак така необходими, но трябваше да кажа нещо. Най-близките дадоха пари, за да вземем спокойно каквото излезе за купуване по-нататък.

# 41
  • Мнения: 322
Моето момче също го мъчат колики, по предписание на педиатърката давам Линекс, но не помага много. Идната седмица сме на консултация, видимо е наддал и е пораснал на дължина, направи ми впечатление, че вече суче по- кратко време, възможно ли е да е заякнал и съответно да си набавя храната по-бързо? За съжаление нощното хранене все още не е отпаднало и не мога да се наспя качествено, но това е положението към момента.
При вас спряха ли лохиите? При мен уж да, но от време на време се появява някакво зацапване, говорих с лекарката, която ми води ЖриъгълникК, не било нещо притеснително, но все пак ще отида на преглед.

Паганне Юлия също започна да суче по-бързо. Въпреки, че е на 20 дни и не е толкова голяма... НО забелязвам, че може и за 10 минути да се нахрани, докато в началото се е случвало и 30 минути да яде и да и е малко. Нощни хранения аз не махам, тогава основно се стимулира кърмата и са много важни за производството. ТЯ си има две нощни, като едното даже може да мине за сутрешно. СУче около 3 часа и после около 6 часа. От няколко дни разширява интервалите, но не разчитам, че така ще останат. Зацапване и аз имам, но е рано да спре окончателно, предния път 45 дни продължи цялата одисея, като последните 15 дни беше само зацапване през ден-два..

Мирелка, килимче за игра от тези антибактериалните, кула на Монтесори, триъгълник на Пиклер или нещо от този сорт, ако ви е по вкуса? Ние имаме същия проблем, а и аз съм малко темерут на тема покупки за нея и предпочитам всичко сами да си изберем и купувам в момента, в който усетя, че ми е потрябвало и от там нямам “висящи” неща в списъка с желания. Ние си поискахме космонавт, ергораница и килимче за игра. Получихме и разни подаръци, които са по-скоро със сувенирна стойност, рамка с послание и декорация, хенд мейд меки играчки, а най-близките ни ни дадоха пари. 😄

Еmay Триъгълник на ПИклер много исках още с каката, но истината е, че няма къде да го сложим... Може би килимчето за игра е хубав подарък, въпреки, че в на каката стаята има килим, който тя много харесва, а на друго място няма къде да го сложим, но ще го обмисля още малко, благодаря за идеята. И аз като теб малко темерут си падам и не мога да си искам подаръци. Добре се чувствам като видя, че имаме нужда от нещо да си го купя в точния момент, да си го избера и да не стои да чака някъде в бъдещето да се използва.

Благодаря на всички за предложенията за подаръци!

# 42
  • Мнения: 437
Относно лохиите - почти 40 дни минаха, още имам като зацапване.
Относно изхожданията 3-4 пелени дневно. Не е след всяко ядене както преди.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Болната тема у дома последните дни е изхождането. Моето момче вече 2-3 седмици се мъчи и разреди акото. Вече веднъж правихме бебешка клизма, защото много се мъчеше 72 часа без изхождане.
Днес го очаква същото... ще станат 72 часа без изхождане и е много нервен поради тази причина, коликите са силни денонощно, червата къркорят, постоянно напъва ,зачервява се и пуска газове и повръща от цялото напъване.
Само на кърма е, суче на поискване и определено има нужда да пълни памперса, ама няма... Приемам съвети освен клизма, гимнастика, топла вана, по корем какво друго може да направим.

Направо се чудя какви бебета негладни имате Grinning Онзи ден засичах 13 кърмения за денонощие ! На 2 часа яде малкия , а вечер прави и по 3 часа пауза. Но както казах, аз кърмя на поискаване за жажда, за успокояване, за глад за всичкоооооооо давам. Нощно хранене дори не искам да махам, защото кърмата ми ще намалее, а той няма 2 месеца и щом се буди и иска, значи има нужда.
Опита ми с по-голямото дете и кърменето показа, че по-добре да кърмя по-дълго ,за да знам че яде и имам начин за  успокояване. Тя не ядеше до годинка някъде почти нищо, а разчитахме на кърменето, а зъбите ги успокоявахме нощем с кърмене. Биберон не прие, както и АМ , така че кърменето ме спаси.

# 44
  • Мнения: 1 009
Мис, абсолютно същата картинка е при нас изхождането, едно напъване, рев .... и се изхожда накрая, но с големи мъки. Аз искам да премахна нощното хранене, за да си почина малко, много е егоистично, знам. Няма да правя нищо целенасочено, когато той сам се откаже, тогава.

Общи условия

Активация на акаунт