Октомври 2023

  • 13 834
  • 429
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте, момичета,

Записвам се и при вас тъй като малкия се роди на 26.10., а термина ми беше за 11.11. но господина реши да побърза. Това ми е 3-то детенце.

Днес бяхме на първи преглед при педиатърката - на 20 дни. От изписването до днес е качил 480 гр. и вече е 3 900 кг., а се роди 3 730 кг., изписаха ни 3 420 кг. изцяло на АМ след 10-тия ден, тъй като кърмата ми беше малко и се налагаше въпреки всички опити да дохранвам.
Бебенцата, които са горе долу на нашата възраст и са на АМ по колко мл ядат? Малкия си има по 7-8 хранения по 90 мл. вода и 3 л. АМ, но напоследък започна да ми повръща по няколко пъти след хранене и оригване и днес педиатърката каза да намаля водата защото явно му идва в повече + коликите които през деня доста го мъчат.
За тях в момента давам Абоколикен.

# 16
  • Мнения: 250
Здравейте, момичета,

Записвам се и при вас тъй като малкия се роди на 26.10., а термина ми беше за 11.11. но господина реши да побърза. Това ми е 3-то детенце.

Днес бяхме на първи преглед при педиатърката - на 20 дни. От изписването до днес е качил 480 гр. и вече е 3 900 кг., а се роди 3 730 кг., изписаха ни 3 420 кг. изцяло на АМ след 10-тия ден, тъй като кърмата ми беше малко и се налагаше въпреки всички опити да дохранвам.
Бебенцата, които са горе долу на нашата възраст и са на АМ по колко мл ядат? Малкия си има по 7-8 хранения по 90 мл. вода и 3 л. АМ, но напоследък започна да ми повръща по няколко пъти след хранене и оригване и днес педиатърката каза да намаля водата защото явно му идва в повече + коликите които през деня доста го мъчат.
За тях в момента давам Абоколикен.

Здравей и добре дошла! Аз също давам Абоколикен на моето бебе и ефект 0. Педиатърката ни каза да добавим и пробиотик и давам Омни Биотик панда. Вече ядем по 120мл и оригва по няколко пъти. Ще стане на два месеца в сряда. (22ри). Тя също връща от време на време по малко мляко, но аз все си мисля, че е от позицията и понеже я слагам на една страна и след 10 минути се е обърнала по гръбче.
 
Относно АМ не мисля, че щом на дадено бебе му е било добре с определено мляко и на друго ще му е. Всички бебета са различни. Моя приятелка даваше на бебето и същото мляко, което аз и давам (Аптамил) и нейното бебе се запече. При нас няма запичане, изхожда се по няколко пъти на денонощие. И аз много исках да не ми свършва кърмата, но уви така е трябвало да стане. Много по - лесно е да дадеш гърда и детето да си яде отколкото да се занимаваш със шишета - стерилизация, постоянно преваряване на вода и т.н.

# 17
  • Мнения: 322
Mir_Dim, какъв е бил проблема с коремчето ?
Miss_V, трудна адаптация. Много трудно изака мскониума, едва на 4-тия ден приключи финално с триста зора. После докато започне да ака често си беше голям зор, не е имала запек, винаги е кашесто и златисто на цвят, но трудно акаше първите 10 дни. Обясниха ми в отделението, че стомахчето свиква с храната. Отделно тя е секцио, не е поела полезните бактерии и определено виждам разлика с кака и, родена нормално, която доста по-бързо влезе в час и още в отделението си акаше както трябва.
Юлия започна вече да приема и повече кърма и да се напасваме двете и явно и стомахчето се регулира. Докато в болницата имах само коластра и е възможно и заради това по-бавно да и се случваше акането. Не съм искала АМ, та си е само на кърма от ден 1.

И един бабин илач, мажа и коремчето с масло от жълт кантарион, казват, че успокоява червата, помага за колики и газове.

# 18
  • Мнения: 165
И от мен запис.
Нашият господин най-накрая стигна 4кг. и започна да наддава нормално последните 2 седмици. На смесено хранене е и за жалост все така не успявам да го накарам да суче правилно и без да заспива и то много бързо. За това цедя и давам като ми се иска да си мине само на кърма, но физически не успявам да се цедя повече от 4 пъти на ден, понякога и по-малко, и просто нямам достатъчно стимулация. Така или иначе няма да продължи дълго гази работа защото от февруари ще трябва да се връщам на работа.
Не знам при вас как е, но гладен ли е избеснява и обикновено започва да показва признаци точно преди да вдигне всичко във въздуха. Та не ми оставя време да му стопля шишето. Взехме и нагревател за шишета, но е ужааасно бавен. На авент е и изобщо не го препоръчвам ако имате много нетърпеливи бебета.

Коликите като че ли позатихнаха. Преди се прививаше поне по половин час след всяко хранене и пищеше неистово. Сега се случва, но нищо общо с предишните кризи. Дано да е зад нас това.

Сега е във фаза в която реве точно толкова неистово когато му се спи. Отне ми време да разбера, че е от това и се чувствам много тъпо като майка, защото се измъчехме да разберем какво му е. Когато е в такава фаза по-трудно заспива е понякога ми отнема време да го успокоя когато се е разкиселил прекалено много, но с успокоителния рефлекс се случват нещата.

При вас има ли изграден режим? Много съм боса и не знам как се постига и да сега съм го оставила той да води. Оставям го да спи когато му се спи. Понякога 5 часа е в много дълбок сън, друг път дремките му са много накъсани.

Напредваме и не мога да опиша колко съм се радвала на всяко наддадено грамче и като видя, че някоя дрешка му е умаляла.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Вили, благодаря за коментара за ваксините! Вчера реших просто нищо да не пиша, че понякога изказа ми на такива теми е по-остър Grinning
Подкрепям те и наистина нека всеки сам решава за тези ваксини, а при толкова притеснения и след като се запознае с достатъчното научна информация в нета.
Мир, при нас това със секциото играе роля според мен. Тези колики са си гадни ,корема къркори ужасно, той реве. Даваме живи пробиотици, аз пия също. Няколко дена не беше акал, което създаде голямо напрежение в него, напъване, газове и накрая направихме бебешка клизма. Ами такова количество на 2 пъти изака, че не можехме да повярваме къде го е събирало това детенце. Аз както с каката , така и сега с малкия не съм доволна от Омни пандата и според мен запичат !!! Спряхме го преди 5 дена, клизмата, почнахме новия и ето вчера дори 4 пъти се изходи. Само на кърма на поискване не е, но си е на 2 часа общо взето.
Сподели само за жълтия кантарион , смесваш ли маслото с базово?

La foie , нямаме режим. Следвам него. Гледам да не изпускам часовете за сън, като той си показва, но и следя някаква таблица колко будуват горе- долу на тази възраст.

ЗА КЪРМЕЩИТЕ  искам да насоча вниманието към къса юздичка под езика.
При нашето кърмене започна едно цъкане и въпреки, че оправям позицията и гледам да засуква дълбоко се срещнах с консултант и обърна внимание на френулума. При нас и горе и долу са къси и предстои утре да посетим стоматолог и да ги резнат с лазер. Надявам се да суче по-ефективно и да не създава проблем занапред

# 20
  • Мнения: 322
Вили, благодаря за коментара за ваксините! Вчера реших просто нищо да не пиша, че понякога изказа ми на такива теми е по-остър Grinning
Подкрепям те и наистина нека всеки сам решава за тези ваксини, а при толкова притеснения и след като се запознае с достатъчното научна информация в нета.
Мир, при нас това със секциото играе роля според мен. Тези колики са си гадни ,корема къркори ужасно, той реве. Даваме живи пробиотици, аз пия също. Няколко дена не беше акал, което създаде голямо напрежение в него, напъване, газове и накрая направихме бебешка клизма. Ами такова количество на 2 пъти изака, че не можехме да повярваме къде го е събирало това детенце. Аз както с каката , така и сега с малкия не съм доволна от Омни пандата и според мен запичат !!! Спряхме го преди 5 дена, клизмата, почнахме новия и ето вчера дори 4 пъти се изходи. Само на кърма на поискване не е, но си е на 2 часа общо взето.
Сподели само за жълтия кантарион , смесваш ли маслото с базово?

La foie , нямаме режим. Следвам него. Гледам да не изпускам часовете за сън, като той си показва, но и следя някаква таблица колко будуват горе- долу на тази възраст.

ЗА КЪРМЕЩИТЕ  искам да насоча вниманието към къса юздичка под езика.
При нашето кърмене започна едно цъкане и въпреки, че оправям позицията и гледам да засуква дълбоко се срещнах с консултант и обърна внимание на френулума. При нас и горе и долу са къси и предстои утре да посетим стоматолог и да ги резнат с лазер. Надявам се да суче по-ефективно и да не създава проблем занапред

Miss_V, маслото от жълт кантарион е смесено със зехтин. Мама ми го прави и е домашно нашето, но сега я разпитах.
Аз не и давам никакви медикаменти на моята буболечка. Никакви сиропи, капки, хапчета, пробиотици... и май така ще си остане. Като чета от тези капки какви проблеми има, по-добре да си се гушкаме и ще минат коликите...

# 21
  • Мнения: 436
Вили, благодаря за коментара за ваксините! Вчера реших просто нищо да не пиша, че понякога изказа ми на такива теми е по-остър Grinning
Подкрепям те и наистина нека всеки сам решава за тези ваксини, а при толкова притеснения и след като се запознае с достатъчното научна информация в нета.
Мир, при нас това със секциото играе роля според мен. Тези колики са си гадни ,корема къркори ужасно, той реве. Даваме живи пробиотици, аз пия също. Няколко дена не беше акал, което създаде голямо напрежение в него, напъване, газове и накрая направихме бебешка клизма. Ами такова количество на 2 пъти изака, че не можехме да повярваме къде го е събирало това детенце. Аз както с каката , така и сега с малкия не съм доволна от Омни пандата и според мен запичат !!! Спряхме го преди 5 дена, клизмата, почнахме новия и ето вчера дори 4 пъти се изходи. Само на кърма на поискване не е, но си е на 2 часа общо взето.
Сподели само за жълтия кантарион , смесваш ли маслото с базово?

La foie , нямаме режим. Следвам него. Гледам да не изпускам часовете за сън, като той си показва, но и следя някаква таблица колко будуват горе- долу на тази възраст.

ЗА КЪРМЕЩИТЕ  искам да насоча вниманието към къса юздичка под езика.
При нашето кърмене започна едно цъкане и въпреки, че оправям позицията и гледам да засуква дълбоко се срещнах с консултант и обърна внимание на френулума. При нас и горе и долу са къси и предстои утре да посетим стоматолог и да ги резнат с лазер. Надявам се да суче по-ефективно и да не създава проблем занапред

Miss_V, маслото от жълт кантарион е смесено със зехтин. Мама ми го прави и е домашно нашето, но сега я разпитах.
Аз не и давам никакви медикаменти на моята буболечка. Никакви сиропи, капки, хапчета, пробиотици... и май така ще си остане. Като чета от тези капки какви проблеми има, по-добре да си се гушкаме и ще минат коликите...

Нито с каката, нито сега съм давала тия чудесии за колики. Друго освен запек няма да постигна. Евентуално съм навита на боуен терапия, но изчаквам да видя...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Petya42, аз пробвах Боуен 4 пъти. Еми  ефект не видях и повече не отидохме  да си губим времето взаимно с терапевта.

# 23
  • Мнения: 52
Как се бебчетата, момичета?
При нас от няколко дни има лек напредък със съня. Бебето ми успя само да си обърне режима, както преди спеше през деня и будуваше нощем, сега будното време е денем, а вечер спи, става само за ядене.
Проблемът е, че през деня будува почти през цялото време с кратки дрямки в ръцете, мрънка, плаче доста, свива крачета. Надявам се след края на коликите нещата да се подобрят, уж продължавали до края на третия месец,  така че очаквам още два такива месеца. Дано имаме известна почивка между края им и началото на зъбоникненето. Grinning
Майка ми казва, че като съм била бебе зъбите са ми излизали много лесно и безболезнено, така бях и вече като възрастна с мъдреците, излязоха ми всички почти неусетно преди няколко години. Така че ще се моля бебко да се падне на мен в това отношение.Grinning
Притеснява ме също храненето. Дали заради болките в корема или защото не спи много, но огладнява малко след втория час, иска ми се да изчакваме до третия, но започва да плаче неутешимо, така че яде на всеки 2 часа и половина. Излиза, че има по 10 хранения на ден от по 120 мл. (135мл. готово количество). Струва ми се адски много, но наистина плаче до скъсване като е гладен и не виждам как може да изчака. Има ли друго бебче, което да яде на толкова често и такова голямо количество? Става въпрос за АМ. Дори започвам да си мисля, че тази марка не го засища (ХИП), но хич не ми се рискува да влезем в порочния кръг на смяна на млека на този етап. Иначе надали въпреки голямото количество храна ще качи повече от нормалното, защото връща (кога повече, кога по-малко) на всяко хранене и ака доста заради АР млякото. На месец и половина е. Чета постоянно за бебета на тази и по-малка възраст, че се хранят по 5-6 пъти на ден и леко почвам да завиждам и да се напрягам. Grinning

# 24
  • Мнения: 250
Как се бебчетата, момичета?
При нас от няколко дни има лек напредък със съня. Бебето ми успя само да си обърне режима, както преди спеше през деня и будуваше нощем, сега будното време е денем, а вечер спи, става само за ядене.
Проблемът е, че през деня будува почти през цялото време с кратки дрямки в ръцете, мрънка, плаче доста, свива крачета. Надявам се след края на коликите нещата да се подобрят, уж продължавали до края на третия месец,  така че очаквам още два такива месеца. Дано имаме известна почивка между края им и началото на зъбоникненето. Grinning
Майка ми казва, че като съм била бебе зъбите са ми излизали много лесно и безболезнено, така бях и вече като възрастна с мъдреците, излязоха ми всички почти неусетно преди няколко години. Така че ще се моля бебко да се падне на мен в това отношение.Grinning
Притеснява ме също храненето. Дали заради болките в корема или защото не спи много, но огладнява малко след втория час, иска ми се да изчакваме до третия, но започва да плаче неутешимо, така че яде на всеки 2 часа и половина. Излиза, че има по 10 хранения на ден от по 120 мл. (135мл. готово количество). Струва ми се адски много, но наистина плаче до скъсване като е гладен и не виждам как може да изчака. Има ли друго бебче, което да яде на толкова често и такова голямо количество? Става въпрос за АМ. Дори започвам да си мисля, че тази марка не го засища (ХИП), но хич не ми се рискува да влезем в порочния кръг на смяна на млека на този етап. Иначе надали въпреки голямото количество храна ще качи повече от нормалното, защото връща (кога повече, кога по-малко) на всяко хранене и ака доста заради АР млякото. На месец и половина е. Чета постоянно за бебета на тази и по-малка възраст, че се хранят по 5-6 пъти на ден и леко почвам да завиждам и да се напрягам. Grinning

При нас вече храненията са 7-8 за денонощие. През деня яде на 3-4 часа, нощем има едно събуждане и после чак в 8:00-9:00 се събужда. Гледам да не и давам на 2 часа да яде за да не върне млякото, изчаквам поне 3 часа да минат, но тя не плаче като е гладна, може би защото и давам биберона ако започне да е кисела. Има случаи в които се буди, тръгвам да и правя мляко и се връщам при нея до кошарата - тя заспала отново и ако не се събуди до 1 час трябва да го изхвърля.


Относно коликите, вече четвърти ден не се къса от рев заради тях. Е, има ръмжене и напъване, свиване на краченца, но се радвам, че не плаче. Във вторник сме на ортопед, в четвъртък на консултация и ваксина. Дано всичко бъде наред.

# 25
  • Мнения: 2 631
Божидара е добре.Вече около 2 седмици е на 6 хранения (сама си отказа нощните), плаче само като е много гладна, и за тази цел правя всичко преди да е настъпил часа за хранене 😂 Вечер яде последно в 21 ч, и като си легнем спим до 5-6 ч 😌Иначе колики не мисля че има кой знае какви..Проблема е с акнето.От както е на Ам е така, но се справяме с масажи, чай от копър, и когато се наложи-клизма 🥺 Надявам се скоро да отмине и този период.Иначе тя мина вече всички препоръчани прегледи, всичко ѝ е на ред.Според ортопеда има стави като на 3 месечно бебе, и щяла да е висока (не като мен 😂).Та сега ни остана догодина да минем невролог, и да отидем няколко пъти на рехабилитация, за да ми покажат какви масажи и гимнастики да ѝ правя.Другия месец е на консултация, да видим и колко е пораснала (не че не я тегля вкъщи на везната всяка седмица 🤣)..Радвам се, че всички бебенца са добре, живи и здрави 🍀☺️❤️

# 26
  • Мнения: 782
Хей честита ни нова тема! 😁
Малко ъпдейт и от мен... Имахме суупер тегав период с баткото. Нощният му сън беше ужас, съответно моят - никакъв. Като зомби съм 😁 През деня пия две кафета, вечерта - бира. От три нощи имаме подобрение, пу,ПУ!
Малката вече е 3,700 кг. и вече има бузки 💗. За 40-те дни се събрахме роднините. Суче 8-9-10 пъти на денонощие, като започна да прави една дълга пауза от 4-5 часа. Тя е от бебетата, които заспиват по-рано за нощен сън, поне засега. Заспива към 20ч. и се събужда за цокане към 23-24ч. Оттам нататък цока през 2,30-3ч. Няма силно изразени колики - единствено ръмжи и свива крачета. Трудно заспива надвечер за една кратка дрямка преди нощния сън и не знам на какво се дължи 🤔. Тоест, будува към 2ч., което е доста... Задрямва на гърда, но в момента, в който я оставям и се буди.  Иска да бъде гушкана, носена, което е супер, но с батко на 2г. ми е почти невъзможно... Накрая се оказвам на дивана с тодлър и бебе върху мен. Кофти е, че съвпада с вечерята, рутината и приспиването на баткото, който продължава да иска само мен. Е как да не пие бира човек 🤷 Иначе, малката между дремките будува около час. Единствено за следобедните дремки заспива по-трудно и май ще давам бибка, да видим дали ще я иска. Чакам още малко да наддаде на ръст и кг., за да я слагам в слинга, с който разполагам.

# 27
  • Мнения: 436
Момичета, слагате ли бебоците по корем вече? От кой момент започнахте?

# 28
  • Мнения: 29
Да, нашия от доста рано започнахме да го слагаме по коремче и доста му харесва, даже така си спинка под наблюдение разбира се 😁 помага му да си изправя главичката, учи се да не си забива главата в креватчето, а да си я върти, за да може да диша нормално. За момента виждам само позитиви от това обръщане по коремче ☺️

# 29
  • Мнения: 52
Аз га слагам по корем от 10-тия ден и толкова много мрази, че се научи да се обръща от корем по гръб още от първото слагане. Тогава беше много мъничък, сега му е надебеляло вече дупето и обръщането става трудно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт