Гъбички! Писна ми… почвам да се лекувам сама - 15

  • 14 315
  • 365
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 652
Даниела,
Всичко това звучи добре, но как са ти лактобацилите? Защото йодът по принцип е универсален антисептик и убива всичко - ме само гъби, но и бактерии, вкл. и лактобацили? Бетадин съм пробвала навремето, не помня колко беше ефективен, че аз борех смесени инфекции, но сега съм в чуденка, че и аз съм пак с гъбички 😫 и досегашното лечение с Дифлукан и Ломексин според мен не е достатъчно (но аз не съм го свършила още, де).
Това са ми вторите гъбички след повече от 15 години пауза от такива инфекции, а са излязли нови неща на пазара като Миковаг и изобщо борбата киселина и ми се иска да знам с какво мога да се лекувам като алтернатива.

# 91
  • Мнения: 74
Лактобацилите винаги са ми били в норма след всякакъв вид лечение. Дори след 14 дни Бетадин бяха в норма. Въпреки това ми казаха да си слагам Гинофит гелчета и сложих само 3 🤷🏼♀
Борната киселина си я започнах след това - 1 път седмично, въпреки че в проучвания я дават 2 пъти седмично за 6 месеца. Поинтересувай се в чужди сайтове и като допълнение може да разгледаш хилядите коментари в амазон на някой продукт с борна киселина. Попринцип, доколкото съм чела, основно я ползват жени с бактериална вагиноза и бактериални инфекции, но и такива с хроннчни гъбички. Също си купих 2 измивни гела(винаги съм се измивала само с вода). Единият е Вагизан, много съм доволна, другият е Мелажин с чаено дърво. Редувам ги 😀
Ползвала съм Ломексин и ефекта при мен беше до следващия цикъл 🤷🏼♀

Даниела,
Всичко това звучи добре, но как са ти лактобацилите? Защото йодът по принцип е универсален антисептик и убива всичко - ме само гъби, но и бактерии, вкл. и лактобацили? Бетадин съм пробвала навремето, не помня колко беше ефективен, че аз борех смесени инфекции, но сега съм в чуденка, че и аз съм пак с гъбички 😫 и досегашното лечение с Дифлукан и Ломексин според мен не е достатъчно (но аз не съм го свършила още, де).
Това са ми вторите гъбички след повече от 15 години пауза от такива инфекции, а са излязли нови неща на пазара като Миковаг и изобщо борбата киселина и ми се иска да знам с какво мога да се лекувам като алтернатива.

# 92
  • Мнения: 18
Аз имам кандида крузей, лекаря ми първоначално ми изписа флуконазол които не помага на този вид кандида. Сега съм на нистатин вагинални капсули, но не знам дали има ефект от тях. Леко ме съмнява. Крузей трудно се лекува и трябва да се направи антибиограма за да се разбере кой антибиотик ще действа с точност. Лекаря ми е абсолютно категоричен че за гъбички антибиограма не се прави. Вече самата аз не знам какво да правя. И аз търсех в чуждестранни сайтове и четох много. Пише че борната киселина убива кандида крузей. 600мг за 30 дни. Мисля да пробвам. Може ли линк?

Аз съм много доволна от борната киселина, но не от тази в Миковаг (въпреки че той е топ продукт), а от такава в капсули 600мг. Такава има само в сайта на revita(мога да дам линк).
Попринцип страдам от 2-3 години от хронична албиканс, какво ли не съм правила.. стигнах чак до имунологични изследвания. Всичко попринцип ми е ок. Накрая една кожна лекарка ми каза да пробвам единственото, което не бях, а то е Бетадин - йод! От край време хората лекуват бактерии, гъби с йод. Помогна ми!
По въпроса с борната киселина - изчела съм всички чужди статии, проучвания и какво ли не! Коментирала съм го с момиче от форума, което я е слагала. Ползва се профилактично 1-2 седмично след лечение, когато сте се излекували(при мен винаги временно). Аз лично си слагам 1 път седмично и да ви кажа, че дори нямам течение, а от малка имам по-обилно! След като я сложа на другия ден трябва да сменят 5-6 ежедневни превръзки, защото тече някакъв воднист секрет и леко дразни, но след това не изпитвам никакъв дискомфорт, а винаги все нещо ми пари или дразни, или боли…
Това мога да споделя като опит за сега!

Някой има ли опит с Борна киселина?

# 93
  • Мнения: 74
Да, точно тази се лекува с борна киселина, защото е много резистентна. От кой град си, за да ти кажем къде се прави микограма? Със сигурност правят в Геника, където дори по куриер може да пратиш проба! Едно момиче имаше схема за лечение за 30 дни като в началото беше всеки ден, после през ден, после през 2 дни.. трябва да потърся.
Иначе тази борна киселина съм си взела:

https://revita.bg/shop/vaginalni-infekcii-borna-kiselina-600-mg- … vaginalni-kapsuli

Аз имам кандида крузей, лекаря ми първоначално ми изписа флуконазол които не помага на този вид кандида. Сега съм на нистатин вагинални капсули, но не знам дали има ефект от тях. Леко ме съмнява. Крузей трудно се лекува и трябва да се направи антибиограма за да се разбере кой антибиотик ще действа с точност. Лекаря ми е абсолютно категоричен че за гъбички антибиограма не се прави. Вече самата аз не знам какво да правя. И аз търсех в чуждестранни сайтове и четох много. Пише че борната киселина убива кандида крузей. 600мг за 30 дни. Мисля да пробвам. Може ли линк?

Аз съм много доволна от борната киселина, но не от тази в Миковаг (въпреки че той е топ продукт), а от такава в капсули 600мг. Такава има само в сайта на revita(мога да дам линк).
Попринцип страдам от 2-3 години от хронична албиканс, какво ли не съм правила.. стигнах чак до имунологични изследвания. Всичко попринцип ми е ок. Накрая една кожна лекарка ми каза да пробвам единственото, което не бях, а то е Бетадин - йод! От край време хората лекуват бактерии, гъби с йод. Помогна ми!
По въпроса с борната киселина - изчела съм всички чужди статии, проучвания и какво ли не! Коментирала съм го с момиче от форума, което я е слагала. Ползва се профилактично 1-2 седмично след лечение, когато сте се излекували(при мен винаги временно). Аз лично си слагам 1 път седмично и да ви кажа, че дори нямам течение, а от малка имам по-обилно! След като я сложа на другия ден трябва да сменят 5-6 ежедневни превръзки, защото тече някакъв воднист секрет и леко дразни, но след това не изпитвам никакъв дискомфорт, а винаги все нещо ми пари или дразни, или боли…
Това мога да споделя като опит за сега!

Някой има ли опит с Борна киселина?

# 94
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 466
Цитат
Накрая една кожна лекарка ми каза да пробвам единственото, което не бях, а то е Бетадин - йод! От край време хората лекуват бактерии, гъби с йод. Помогна ми!

Хм...странно Thinking
Ако е толкова ефективно и просто като приложение-защо не се изписва и ползва този йод при стандартните протоколи за лечение?

# 95
  • Мнения: 2 652
Преди си се изписваше Бетадин редовно. То тогава освен Клотримазол, Гино-Дактарин и Нистанин нямаше друго, Дифлуканът беше мега скъп… Говоря за времето около 2001 - 2005 г., после се появиха Ломексин, Гиназол и почнаха повече тях да се изписват, защото с еднократно приложение се решаваха проблемите. Или двукратно, да кажем.
Аз лично Бетадин съм слагала поне 3-4 пъти, но просто са ми го изписвали за инфекции Кандида + нещо си (стрептокок примерно).
Не знам с този Ломексин, миналият път супер бързо повлия, сега обаче освен, че от него ми пареше ужасно, тече няколко дни и нямам идея изчистваше ли се или това е от гъбичките… Днес го слагам като втора доза, пък ще видим.
Ох, имам едно много тъпо питане - Дифлукан ми беше изписан 1-3-7 ден, обаче точно като го изпих на 3-тия ден, получих разстройство и да кажем, ако съм го пила в 16 ч., до вечерта ходих 3 пъти до WC - воднисто. Извинявам се за описанието… Та се чудя дали изобщо се е усвоил? Ще ми се да пийна още малко, но се чудя на каква схема - на 11-ти ден? Или една седмица след 7-мия… То може и двата варианта, но наистина се чудя… Лекарката ми е в отпуск до края на месеца, иначе да съм отишла 100 пъти да и ги разкажа тези неща, но…

# 96
  • Мнения: 9 142
Мила, имах същата реакция след Микомакс. Мисля, че това е нормално, свършил си е работата в червата и е подействал така. Дори мисля го пише в листовката. Не се притеснявай Simple Smile
Ломексин съм ползвала преди мнооого години, също имах такава реакция към него, с дни не можех да се оправя после, такова парене ми беше долу...Чела съм доста момичета да се оплакват от същото.

Тази борна киселина от Ревита я похвалвам и аз. И да, действително съм чела и гледала много по темата, и акушерки, и гинеколози, препоръчват борна киселина по схема. Идеята е че тя не просто убива разни неща, но и се грижи за киселинността на влагалището, а то всъщност това е основният проблем...и наруши ли се леко, едни или други нормално обитаващи флората бактерийки започват да се размножават. И няма ли лактобацили да ги държат под контрол...а те пак виреят в подходяща киселинна среда... и става един омагьосан кръг, да ти дожалее, че си се родила жена..

# 97
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 466
Цитат
Не знам с този Ломексин, миналият път супер бързо повлия, сега обаче освен, че от него ми пареше ужасно, тече няколко дни и нямам идея изчистваше ли се или това е от гъбичките… Днес го слагам като втора доза, пък ще видим.

Мила,така се ,защото ги реформулират явно и нямат много общо със състава от преди години.Скоро говорих с приятелка,тя се оплака от Канестен,че нали беше изчезнал по едно време-ми нямал общо с този от 2012 г ,когато го е ползвала ...

# 98
  • Мнения: 9 142
Може би е добра идея да се опитваме да си набавяме нещата от Турция или от другаде някъде..

# 99
  • Мнения: 74
Точно така, борната киселина възстановява Ph и като цяла средата. Явно при мен помага дори и профилактично, защото течението ми вече не е гъсто и гадно, а както трябва - като сопол 😂😂😂

Мила, имах същата реакция след Микомакс. Мисля, че това е нормално, свършил си е работата в червата и е подействал така. Дори мисля го пише в листовката. Не се притеснявай Simple Smile
Ломексин съм ползвала преди мнооого години, също имах такава реакция към него, с дни не можех да се оправя после, такова парене ми беше долу...Чела съм доста момичета да се оплакват от същото.

Тази борна киселина от Ревита я похвалвам и аз. И да, действително съм чела и гледала много по темата, и акушерки, и гинеколози, препоръчват борна киселина по схема. Идеята е че тя не просто убива разни неща, но и се грижи за киселинността на влагалището, а то всъщност това е основният проблем...и наруши ли се леко, едни или други нормално обитаващи флората бактерийки започват да се размножават. И няма ли лактобацили да ги държат под контрол...а те пак виреят в подходяща киселинна среда... и става един омагьосан кръг, да ти дожалее, че си се родила жена..

# 100
  • Мнения: 2 652
Благодаря Ви, момичета.
Да, и аз имам подозрение, че Ломексин са му сменили нещо, защото опаковката е изцяло нова, миналото лято като ми се наложи да лекувам Кандида - слагах и нито имаше такива реакции, нито течеше така.
Но го сложих снощи, то пък ми дойде цикъла точно, тъй че колко ще подейства, не знам.
Café Del Mar, аз пия много често Дифлукан освен за тия гъбички в червата, които имам, и за превенция при АБ, никога не съм имала разстройство от него. А и в случая - или бях хванала вирус, или бях яла нещо, защото още преди да го изпия си имах сутринта, просто нямаше индикации, че ще стане така зле следобед. Вчера например си изпих 3-та доза и нищо ми няма.
Но си ме пари отдолу, дано сега с цикъла се поизчисти всичко, пък явно повече няма да се лекувам с този Ломексин.
Ще питам моята докторка за борната киселина, знам, че тя изписва Миковаг при определени гъбички. Моята в случая е най-баналният щам - albicans. Интересното е в случая, че аз си имам предостатъчно количество лактобацили, в оптимална норма са. Даже на предишната ми МБ бях с диагноза цитолитична вагиноза, но нещо явно се е оплескало там междувременно. Доколкото съм чела, гъбичките виреят и в кисела среда и успяват да си съжителстват с лактобацилите, за разлика от разните там бактерии, които пък живеят в по-високо ph.
И тъй, след години борба да си държа лактобацилите в норма, успях, обаче с тия гъби не знам какво да се правим, защото все още не мога да изключа предразполагащия според мен фактор - лекарствата ми за понижаване на стомашната киселина, откъдето алкално-киселинния ми баланс в тялото е отишъл по дяволите.
Та - все пак - според вас да пия ли още Дифлукан? Явно, че в момента чисто субективно не знам дали имам гъбички все още, защото паренето очевидно е реакция от глобулите, а по време на цикъла ми няма как да знам с течението какво се случва. 😫
Ох, много мразя, когато съм с такива неща, лекарката ми да е в отпуска, но до 30-ти няма как да се свържа с нея, в чужбина е…

# 101
  • Мнения: 9 142
Мила, мисля че нещата при теб действително идват от неправилната киселинност в тялото, не от друго. Правиш ли нещо, например хранене, което да е съставено от подходящи храни за целта?
И може би борната киселина е точно за теб...
Иначе да, кандида и лактобацилчета съжителстват добре, но гъбите си обичат киселко, затова така, душички Joy
Според мен не пий повече дифлукан. По скоро долу да сложиш нещо след цикъл.

# 102
  • Мнения: 2 652
Благодаря ти, Café del Mar.
Имам херния на диафрагмата и от 3 години пия ИПП, за да свалям стомашната киселина, защото съм с жесток рефлукс. Просто трябва да се взема в ръце и да ходя да се оперирам, защото дотогава никакъв шанс да си спра лекарствата, всичко ми е изгорено, хранопровод, гърло… И за капак през няколко месеца гъбички е червата, то сме го коментирали с лекари, че това е причината, защото допреди да почна да пия такива брутални дози ИПП, въпреки че очевидно съм склонна към тези инфекции, специално в корема не съм имала.
Тъпото е, че до миналото лято не бях имала и вагинални от 15 години, какво стана и аз не съм сигурна, но вероятно ми бяха подарък от венозни кортикостероиди, които ми се наложиха, заради друга операция.
Сега обаче идея нямам защо съм с гъбички, не съм пила АБ, не съм взимала кортикостероиди, мисля, че нямам гъби в червата… Остава само стрес и да, диетата. Там положението е трагично, защото много от полезните храни при Кандида не мога да ги ям, че ми правят киселини и да, в ПМС периода просто не мога да се спра и да не ям сладко. Ограничавам се уж, ама то ми е писнало да се ограничавам с храната. Сега поне като ми дойде цикъла - спира желанието за сладко и преставам. А след цикъла ще отида на контрола, за да видя какъв е резултата от цялото това лечение, но просто с този Ломексин е побъркаващо. В момента така ми пари, че чак ме боли. Какво са му сложили, нямам идея, но и аз съм явно листата на дамите със странични ефекти. Лошо, защото наистина от опита ми е много ефективен.

# 103
  • Мнения: 336
Аз съм с бактериална вагиноза.  Омръзна ми да ми предписват антибиотици и орални, и вагинални, без никакъв ефект. Мисля да пробвам борна киселина капсули. Знаете ли дали има някакви противопоказания?

# 104
  • Мнения: 100
Ако на някой са му правили схема с борна киселина може ли да я сподели?

Общи условия

Активация на акаунт