Раждане във II САГБАЛ Шейново (тема 7)

  • 10 535
  • 178
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 476
И аз родих без упойка, но за епизиотомията ми сложиха местна с игла и не съм имала изобщо проблеми с нея, от убождането нататък не усетих нищо. Раждането ми беше почти безболезнено, в сравнение с първото с окситоцин и епидурална.

Последна редакция: нд, 17 дек 2023, 09:16 от Enter Sandman

# 16
  • Мнения: 306
Няма ли някоя майка, която е родила скоро, да сподели опит? 🙂

Аз родих миналия месец планувано секцио близнаци. С какво мога да бъда полезна?

# 17
  • Мнения: 5 002
Благодаря ви! Явно си е различно навсякъде. А епидуралната напълно ли трябва да те отпусне накрая? И усещаш с пълна сила болките при последните напъни?

# 18
  • Мнения: 3 640
Няма ли някоя майка, която е родила скоро, да сподели опит? 🙂

Аз родих миналия месец планувано секцио близнаци. С какво мога да бъда полезна?
Честити бебета! Да сте живи и здрави!
Как ви се стори престоя? Имаше ли добра организация кога сте с бебетата си, кога ги взимат за тоалет и т.н.? И чисто битови неща - храната наистина ли е ужасна? Ако да - проблем ли е за тях да ни носят отвън? За душ и тоалетна много ли се чака? И още нещо се сещам .. ВИП стая ли бяхте и притеснявахте ли се да отидете до тоалетната, докато бебето е било само в стаята Ви?

Благодаря 🫶🫶

# 19
  • Мнения: 1 651
Аз мога да се включа по темата с храната и тоалетните - за душ и тоалетна смо веднъж ми се случи да чакам, при все че доста често ги посещавах.
Храната не е кой знае какво, аз имах голям апетит и все не ми стигаше, та ми носеха и отвън, ти може да излизаш и да си купуваш или поръчваш, не е проблем. Общо взето сутрин е тестена закуска и чай, обяд и вечеря е някакво ядене с картофи. Веднъж се случи и да има риба.

# 20
  • Мнения: 1 219
Аз раждах с епидурална упойка,но ми я сложиха късно и ме държа съвсем кратко , така че да, усещаш абсолютно всичко и по - лесно се напъва.Всъщност болката е докато дойде време за същинското напъване(поне при мен)В момента на излизането на детето вече не ми пукаше дали ме боли,но до тогава повръщах от болка и се мокрех по лицето,защото усещах, че ще припадна.Нямам епизиотомия, но имам два шева - сложиха ми упойка докато ме шиха и нищо не усещах.А преди това ме помолиха да напъна за плацентата - вече не можех да напъвам заради упойката,нищо не усещах.
Така че ако ползвате епидурална упойка , дори и да се страхувате от болката - по- добре е да ви пусне,когато дойде време за същинското раждане.Дано съм била полезна

# 21
  • Мнения: 204
Аз бях във ВИП на 3 ет. Баните и тоалетните са добре, никога не съм се засичала с някой. Храната не е ок , може да ви носят, но си я взимате на входа. Има хладилник. Закуската е с имитиращ продукт на сирене и тн
За бебетата - питате кое кога е и си следите часовете. Не ми хареса, че между 24-1 и 6 сутрин не ги хранят. Аз си взимах бебето, защото кърмя на поискване. В 12 ч. дават информация за бебета на 1-ви етаж.

# 22
  • Мнения: 5 002
Орехче, благодаря ти! Аз физически не търпя на болка, даже минимална. Като ми правят веждите ми текат сълзи... Тъй че никакъв шанс да издържа без да припадна болките при раждането, дано поне упойката малко от малко ми помогне...

# 23
  • Мнения: 545
Относно битовите условия вече са ви казали, но и аз да се включа. Храната не е кой знае какво и лично на мен не ми допадна, но гладна не съм останала. Аз бях секцио и в първите 1-2 дни хич нямах апетит и едва хапвах нещо насила. Ако не ви допадне храната от болницата, долу в двора има кафене, в което предлагат готвено. Иначе могат и да ви носят, но трябва да слизате до долу. Аз бях във ВИП стая на 3 етаж. На нас ни носеха храната от болницата по стаите. За баня и тоалетна не съм чакала. Не съм се притеснявала да оставям бебка, когато отивам до тоалетна. Тя си спеше почти постоянно.

# 24
  • Мнения: 1 219
Орехче, благодаря ти! Аз физически не търпя на болка, даже минимална. Като ми правят веждите ми текат сълзи... Тъй че никакъв шанс да издържа без да припадна болките при раждането, дано поне упойката малко от малко ми помогне...
Като съвет бих ти дала да поизгледаш как се диша при раждане и повреме на болките да си примомняш как да дишаш и да се опиташ да си максималко спокойна без паника.И ако ти позволят може да си вземеш бебешка пеленка да си мокриш лицето като ти стане зле.Аз им се молих да ме мокрят, докато бях вързана на тонове, а после късах някаква хартия в залата и си я мокрех сама - много ми помогна.

# 25
  • Мнения: 5 002
На мен миналия път още при постъпването почна да ми причернява. Хич не съм адекватна да мисля, все едно съм в ступор, после и не помня много много... Ще обсъдя с АГ това с упойката,ако може да не ме пуска напълно накрая, поне леко да държи, че не знам...

# 26
  • Мнения: 36
Привет!
Запознати ли сте планово секцио в какъв часови диапазон се прави и също така може ли да е събота или неделя?
Аз ще раждам при д-р Спасов.

Благодаря

# 27
  • Мнения: 36
Yan25, защо не искаш ХИП мляко? Аз също не съм купувала и събирам информация за различните.

В Хип има палмово масло, аз също не го предпочитам.

# 28
  • Мнения: 204
Привет!
Запознати ли сте планово секцио в какъв часови диапазон се прави и също така може ли да е събота или неделя?
Аз ще раждам при д-р Спасов.

Благодаря
Мисля, че се уговаряте с вашият лекар. За уикенд трябва по спешност да се води сигурно.
На мен ми изтекоха в събота към 11 водите. В 12 бях в болницата , а в 17 направиха секцио. Плановото ми секцио беше за след 3-4 дни.

# 29
  • Мнения: 306
Извинявам се късния отговор! Благодаря!
Заради мен постояхме повече- още 3 дни.
Организацията за бебетата е строга. Денят със секциото сте в реанимация. На следващият ден Ви раздвижват, след това ви местят рано-рано в родилно отделение. Първият ден бебето/бебетата ги вземате следобяд. През останалите дни - в 06:00ч ги носят с мляко в количката и до 07:00ч трябва да са хранени и се връщат в неонатология до 10:00ч, когато отново ги носят на майките до 20ч вечерта. След това от 22 до 23ч отново са с майките, ако няма подписана декларация да стоят при вас през нощта, ги “връщате” в неонатология.
Аз не съм била във ВИП- не видях смисъл да плащам 70 лева затова да спя сама в стая без никакви екстри. Даже ми беше приятно да има с кого да си комуникирам, отделно бях с майки с опит и ми помагаха.
Храната - ужасна не ми беше. Имаше и добри попадения, ама боб и зеле на родилки като даваха ме изумяваха. Носеха ми отвън храна, купувах си от барчето в двора.
За баня и тоалетна не съм чакала никога, не знам как се случи.
Имах усложнения и акушерките, сестрите от реанимация и родилно се грижеха страхотно за мен, аз на такова отношение не съм се и надявала. Забелязах, че с всички майки бяха любезни, пък за търпението към тези майки, които си позволяваха да се държат нагло- шапка им свалям.

Общи условия

Активация на акаунт