Имоти за деца и внуци

  • 17 045
  • 575
  •   1
Отговори
# 540
  • Melmak
  • Мнения: 3 438
Хечи, това и за чужди хора се прави, защо смяташ, че за грижа за родител в тежък момент заслужаваш цялото и имущество.
Грешно е, разбери.
Хем те разбирам, хем се чудя как може да парадираш с подобно нещо.

Като го правех, не съм го мислила. Виждах, че има нужда и толкова. Нямаше кой да помогне. Обаче като видиш, че няма капка благодарност си казваш, абе аз ли нещо съм луда? За какво се хабих. Ходих в съда, защитих я. И ако не бях, онзи ап нямаше да е за брат ми. Видяла съм кога е изповядана сделката - точно дни след моето свидетелстване в съда. Можеше да не направя нищо и да не си мръдна пръста. Тогава бях добра, щото давах. А сега майка ми не искала да дели децата, не можела. Аз разделих родителите си, защото не мисля, че е нормално баща ми да я бие. Нито мисля, че брат ми се държи нормално към майка ни. Това е, Тайс. Щом не иска да дели, няма проблем. Ще дели съдът. Аз продължавам да твърдя, че не разчитам на това имущество. Ако разчитах, нямаше да съм се изнесла на 20, а щях да си живея в детската стая като брат си. И да не смея гък да кажа в съда, че да не ме ощетят с имот. Аз сега се чувствам неоценена. Това е. Ако разчитах на имот от нашите, нямаше сигурно да водя дело. Понеже съм наясно със загубите от едно такова. Ако се вразумят да делим честно - спирам делото. Ако не, ще ходим по търгове и ще влачим това в бъдеще.

# 541
  • Мнения: 136
Спри се бе жена!
Наказваш майка си, защото се чувстваш недооценена и заради това ще я влачиш по съдилища?
Постъпила си правилно като си я защитила в съда, на защо очакваш финансова изгода от това? Искаш само да ти повтаря колко ти е благодарна ли? И да ти прави подаръци ли?

# 542
  • Мнения: 1 215
Каква финансова изгода? Не е очаквала да изгуби наследство, а майка й да стои и да гледа.

# 543
  • Мнения: 116
Каква финансова изгода? Не е очаквала да изгуби наследство, а майка й да стои и да гледа.
Какво наследство е изгубила?

# 544
  • Мнения: 14 984
Хечи, това и за чужди хора се прави, защо смяташ, че за грижа за родител в тежък момент заслужаваш цялото и имущество.
Грешно е, разбери.
Хем те разбирам, хем се чудя как може да парадираш с подобно нещо.

Като го правех, не съм го мислила. Виждах, че има нужда и толкова. Нямаше кой да помогне. Обаче като видиш, че няма капка благодарност си казваш, абе аз ли нещо съм луда? За какво се хабих. Ходих в съда, защитих я. И ако не бях, онзи ап нямаше да е за брат ми. Видяла съм кога е изповядана сделката - точно дни след моето свидетелстване в съда. Можеше да не направя нищо и да не си мръдна пръста. Тогава бях добра, щото давах. А сега майка ми не искала да дели децата, не можела. Аз разделих родителите си, защото не мисля, че е нормално баща ми да я бие. Нито мисля, че брат ми се държи нормално към майка ни. Това е, Тайс. Щом не иска да дели, няма проблем. Ще дели съдът. Аз продължавам да твърдя, че не разчитам на това имущество. Ако разчитах, нямаше да съм се изнесла на 20, а щях да си живея в детската стая като брат си. И да не смея гък да кажа в съда, че да не ме ощетят с имот. Аз сега се чувствам неоценена. Това е. Ако разчитах на имот от нашите, нямаше сигурно да водя дело. Понеже съм наясно със загубите от едно такова. Ако се вразумят да делим честно - спирам делото. Ако не, ще ходим по търгове и ще влачим това в бъдеще.
Развали му сделката, спри делбата, докато трае делото за развалянето. И вчера ти го писах. Накажи човека, който заслужава, много ще го заболи, вярвай ми 😀. Ще му дойде с гръм. Когато заплашва, записвай. Имаш право на жалби, сигнали , ще се защитиш ефективно. Щом си тръгнала на война, ще е тежко , но воювай.
И аз съм нелюбимо дете, и доста съм преживяла, и съм наранявана от личната ни майка, но сестра ми не е виновна.
И моят баща пък почина он Ковид в ръцете ми, не допуснах сестра ми да припари, една е достатъчна . Но това е мой синовен дълг, така го чувствам. Ние с лошия зет се заразихме, 😀. Боледувахме на фона на болката от загубата. И пак сме лошите. Какво да направя. Нищо.

# 545
  • Мнения: 1 215
Каква финансова изгода? Не е очаквала да изгуби наследство, а майка й да стои и да гледа.
Какво наследство е изгубила?

100 пъти е писано в темата.

# 546
  • Мнения: 116
Каква финансова изгода? Не е очаквала да изгуби наследство, а майка й да стои и да гледа.
Какво наследство е изгубила?

100 пъти е писано в темата.

От всичко изписано не изглежда да е изгубила нещо

# 547
  • Мнения: X
Имам сестра с 8 години по-голяма от мен. Омъжи се на 300 км от родния ни град. Докато племенници бяха малки идваше по- често, после по два- три пъти в годината.
Преди години поиска от родителите ни пари, за да закупи апартамент, който се продава близо до тях. Родителите ми продадоха земите си, спестените пари и заплатиха цялата сума на апартамента.
Имаше повод и бяхме събрани при родителите ми и тогава те пред нея предложиха да ми прехвърлят техния апартамент с  покупко-продажба с право на ползване. Тя каза, че естествено апартамента ще бъде на мен, но да помислят. Ако, нещо се случи с мен и съпругът ми е собственик, можело да останат на улицата. Познавал такива случаи. Повече не съм говорила и нищо искала.
Аз съм омъжена в родния си град. Имам си жилище.
Минаха години, баща ми почина. Майка не сме я оставяли сама, плащала съм сметките, данъци, купувала лекарства.
За съжаление след четири години получи инсулт, парализира се и три месеца я гледах в нас на легло. За това време сестра ми дойде с мъжа си един следобед и сутринта си тръгнаха. Майка почина, само аз платих за погребението, по-късно направих паметник.
Със сестра ми се чувахме по телефона.
Бяха минали две години и ми се обади, за да ми каже, че си иска нейния дял от апартамента. Бях в шок, припомних обещанието, което даде пред родителите ни и какво си говорихме. Тогава чух съпругът да казва, че ако родителите ни са искали да не са дели са щели да го направят. Не платих дела, а продадохме апартамента.
Дадохме още и си купих имот до морето.
С нея стават почти пет години, не сме се виждали и чували.
На децата помагаме по равно, имоти след смъртта ни. Дали ще хвърлят чоп, или според желанията им.

# 548
  • Мнения: 136
Каква финансова изгода? Не е очаквала да изгуби наследство, а майка й да стои и да гледа.
Прочетох по-назад в темата, че очаква майка ѝ да и прехвърли дялове, защото я е защитила в съда и след това баща ѝ е прехвърлил личен имот на брат ѝ с което я е ощетил. И иска от майка ѝ и тя да има жилище.

Никой родител не е длъжен с нищо на децата си, нито те са му длъжни с нещо и не разбирам какво е това изискване и желание да влачиш майка си по съдилища за съдебна делба. Майката има 6/8 и е смешно да бъде тровена от човек с 1/8.

# 549
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Чета с интерес...Не съм се притеснявала, че след време дъщерите ми могат да се изпокарат, като не зачетат волята ни, нооо тази тема....Имаме 2 равностойни жилища. Новото при покупката беше записано на името на голямата дъщеря, като ние си запазихме доживотно право на ползване. Другото е семейното ни жилище, мое, наследствено. Оставила съм саморъчно написано завещание, в което посочвам, че то е за малката дъщеря, като съпругът ми запазва право на ползване до живот /и обяснявам, че сестра й е равностойно компенсирана тъй като няма принос за "нейното" жилище/. И двете имат копия от този "документ". Мислех си за дарение, но  не дай боже нещо да се случи с някое от децата ми, трябва да не зависим от добрата воля на зетьове/внуци за семейното ни жилище. Имаме и други имоти, но не са равностойни, особено ако се наложи да се използват за живеене. Но пък в случай на необходимост /за здраве, безработица и закъсване с ипотека, мизерстване с пенсия/ могат да осигурят кеш. Така че, докато сме с акъла си, по-добре е да са под наш контрол.
А по линия на мъжа ми разделиха наследството "по човешки". Наследствената къща ползваме с братовото му семейство, една друга продадоха на безценица, повече, за да не се налага да я поддържат,  а разни  нивички, гора, ливади дариха -при изявено желание, на някого от широката рода. Останаха земи, които не си заслужават издирването, още повече, че  наследниците също са много и не се познават.

А по  казуса на hechicera - нека си има едно наум, че ако майка й закъса здравословно, въпреки че сега се зарича, сърце няма да й даде да се дистанцира. Брат й както винаги няма да бъде фактор в отглеждането /независимо, дали ще продължават да делят едно жилище - наложи ли се отглеждане, набързо ще се изнесе в неговото/. Така че, личният й интерес е, майка й да е максимално добре и осигурена.

Докато писах е публикуван горният пост. Явно нашият подход е различен. Знам за поне 3-4 случая на загубени наследствени жилища, които върнаха "младите" в детските им стаи. В повечето случаи причината беше в неуспешни бизнес начинания или опити за релокация,  в единия - лоша компания.  Вярваме на децата си и партньорите им, но тъй като не заставаме зад  "каквото си надробят това ще сърбат" предпочитаме да имаме "спасителни мрежи" в семейството.
Извинявай, ама кое му е равностойното? Голямата ти дъщеря може от сега да си живее в жилището, да го ползва. Малката евентуално някой ден след вашата смърт. Която може да е след 50 години.

# 550
  • Бургас
  • Мнения: 1 151
Не, ние казваме, че ти и брат ти имате еднакви права / дялове там. Той ползва своето право с живеене там, а ти завеждаш дело да си вземеш парите или имот на свое име. И двамата сте прави и няма нищо противозаконно.
Майка ти няма никаква вина, защото едното й дете живее там, тя е предложила същото и на другото.
Хрумвало ли ти е, че нито майка ти, нито брат ти имат парите да ти наплатят дяла? И че не го правят не просто защото не искат, а защото и не могат? Ти си им г искаш, знаейки, че ги нямат. Оттам без адвокати няма как да мине.
Аха, а като нямат пари да наплатят, защо отказват на тях да се наплати? Предложено им е авторката да наплати дела на брат си, той отказва. Предлага на майка си да й припише нейния дял срещу доживотно право на ползване /т.е. не остава на улицата/, ама пак не. Предлага на нея да й платят нейния си дял, пак не. И сега, за да не е лоша и алчна авторката, великодушно да плесне с ръце и да се откаже от всичко, сакън форумския съд да не я разпне, па може и да я канонизира даже. И, разбира се, ако утре братът след като получи всичко, натири майка си на улицата, авторката да обърне и другата буза и да я прибере, а ние тук ще ръкопляскаме и ще й викаме света Хечисера..... Доооообре. Понякога хич не се четете какво пишете, ама то на чужд гръб ....
А тая майка, доколкото съм чела, само на документи е такава, та айде няма нужда.... На каквото си постелиш ...

# 551
  • Мнения: 19 319
Чак пък за чужд човек да се прави, айде да не бъдем чак толкоз лицемерни, не мисля, че някой би издържал 2-3 години чужд човек в разцвета на силите му, защото едно време не е мислил к не си е подсигурил авариен фонд.
Айде моля ви посмалете малко...

То така завоалирано се пишат нещата, но става ясно, че не е имало издържане в продължение на годините, а помощ в труден момент. Майката е била няколко месеца безработна от тези 2 години (като много хора в онзи момент), през които месеци е получавала и обезщетение за безработица. После си е намерила работа и е успяла да се пенсионира. Не е лежала в нито един момент изцяло на гърба на авторката. Ако е имала и здравословни проблеми, както се подразбира, колкото да е била в развета на силите си, ама е пенсионер жената и работи. Дотолкова много хора помагат на близки, без да очакват дялове и апартаменти в замяна. Също и много хора свидетелстват, съвсем не е кой знае какъв напън. Ама тук трагедии за миене на чинии и готвене.

# 552
  • Мнения: 12 629
Трагедията идва от двойния стандарт спрямо децата/ деленето им.

# 553
  • Мнения: 5 375
Хвърлям по едно око на темата още от началото. Много се акцентира върху самите имоти в казуса на съфорумката, обаче аз виждам друго и със сигурност съм на нейна страна. Виждам, че от цялото семейство тя единствена се е осмелила открито да се противопостави на насилието и след това всички останали по един или друг начин са я наказали за това. Тя не иска имущество, иска справедливост. Иска един вид уверение, че нейната позиция против насилието е правилната.

# 554
  • BG
  • Мнения: 893
Хвърлям по едно око на темата още от началото. Много се акцентира върху самите имоти в казуса на съфорумката, обаче аз виждам друго и със сигурност съм на нейна страна. Виждам, че от цялото семейство тя единствена се е осмелила открито да се противопостави на насилието и след това всички останали по един или друг начин са я наказали за това. Тя не иска имущество, иска справедливост. Иска един вид уверение, че нейната позиция против насилието е правилната.
И аз мисля така. На мен лично ми е много повече грозно двойният стандарт на майката спрямо хечи и брат ѝ. Моите родители бяха такива зверове, но заради внука си и мое дете, клекнаха за някои неща, отделно одъртяха, разболяха се и видяха, че само мен имат, та мирясаха. Но аз съм едно дете и майка ми и тя също, та така или иначе няма с кой да деля и Слава Богу!

Общи условия

Активация на акаунт