НАБОР 2004 - студенти - втора тема

  • 61 462
  • 652
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 281
Аз ще се съглася с мнозинството.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 187
Аз съм за 25.01 или още по добре 26.01, петък вечер.

# 77
  • София
  • Мнения: 935
Моята си замина към Амстердам на 8-ми, въпреки че са онлайн целия месец януари, само евентуално, ако някой се явява на поправка- тогава на живо. Надявам се да не се наложи. За сега взима изпитите, утре ще видим последния резултат.
Целия януари имат един предмет само, концентриран в няколко задачи една след друга със строги срокове. Кахъреше се, че можела да си седи в България чак до някой си февруари, но нали рАботи, та нямаше да е много ок за "кариерата" 😄 и си отиде в чуждоземско да бачка офлайн. Доста е натоварено и с учението. Тези срокове трябва да ги изпълнява някой...

Аз съм ок и за 25 и 26-ти като клоня повече към 26-ти.

Последна редакция: пн, 15 яну 2024, 17:40 от Peruanka

# 78
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Наборката вчера беше на единствения изпит, който нямаше как да се скипне. Днес предаде и курсовата работа.

# 79
  • София
  • Мнения: 9 887
Перуанка, а защо са онлайн?

# 80
  • София
  • Мнения: 12 247
ОК, определяме дата за среща 26.01. Който ще идва, за хареса този пост.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 364
Здравейте лейдис и за много години! Отдавна не съм се включвала, но бях в страхотна дупка покрай здравословни проблеми. За щастие преди няколко дни видях “светлина в тунела” и нещата лека-полека се нормализираха. Вече дишам спокойно и съм по-комуникативна😉.
Наборът се стяга (най-вече психически) за предстоящата сесия. Започва на 21.01. и мисля, че приключва към 16.02. Минаха колоквиумите. Ваканция няма да има, направо започват втори семестър. (Вале, казах му аз как се ваканцува в АУБГ😉)
Но от СУ заминава след изпитите на ски-лагер на Мальовица за 1 седмица. Приет е и в отбора на университета и уж нещо ще тренират. Та тогава ще релаксира. Вече официално е и ски-инструктор и в свободното си време работи на Витоша. Снощи се завърна леко истерясал от групичката от 5 момиченца и едно момченце между 4 и 7 години и каза да не го закачаме за нищо.😆.
Скрит текст:
А, господинееее, пишка ми се! Ама тя ме уцели с топка по окото. Аз нищо не съм направила. Мокри са ми ръкавичките и ми е студено. Няма ми ръкавицата. Боли ме крака. Стяга ме обувката. Забравих си щеките. Тати е ей там и ни гледа. Господинеее а.а ми се! 😆
Но е измислил начин да си проветри главата. Като приключи с уроците прави скоростни изкачвания на Черни връх и изпраща залезите.
Скрит текст:
Аз за сега съм ОК за срещата на 26.01.
Към Нидерландските мами - как се пътува най-изгодно до Амстердам семейно? Препоръчайте полети и компания, моля!

Последна редакция: пн, 15 яну 2024, 09:56 от Skiorche

# 82
  • София
  • Мнения: 1 187
Скиорче, набързо направих сравнителна сметка от цените в момента, ако идете примерно 4 членно семейство от 1 до 4 или 5 март в Амстердам -С Бългериан еър - 2392 лева директно до Амстердам и обратно до София, имате включен багаж
Скрит текст:
, с Райън до Айндховен и обратно до София, само с раничка, 360 евро в момента, цените там се менят, като с влак групово пътуване в ненатоварени часове 1ч. и 15 м. Айндховен до Амстердам е по 17 евро на човек в групата на посока. Доста по изгодно е с нискотарифните, дори и влак да добавиш. А влаковете са много удобни в Нидерландия и за група от над 2 ма в извън пиковите часове има намаления. Пътувала съм и с БГ Еър - е по удобно и комфортно е с нашия превозвач, но разликата в цената, особено за семейно пътуване е голяма, още повече и на вас едва ли ще ви трябва багаж, може да сложите един малък куфар за всички. Има вариант и през Брюксел с Райън, но си е пътуване повече с влак и трансфер, само ако билетите са мнооого изгодни.

Последна редакция: пн, 15 яну 2024, 09:31 от bora

# 83
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Аз за 26.01 съм ок засега. Надявам се и да съм здрава, щото ако още някой вирус ми мине през главата, ще ривъ вече. От Коледа не са се спряли: то стомашен, то ковид… аман вече.

# 84
  • София
  • Мнения: 9 887
Ха ха, Скиорче, не дразни детето с американското ваканцуване🤣.
Но в интерес на истината е много хубаво така,да. Наборката казва, че тоя начин на разпределение и харесва повече. Ранно започване на семестъра - края на август. Сесия, която не е един месец като в бг университетите, а една седмица- почти всеки ден изпити,а понякога и по два на ден. И след това дълга ваканция.
За добро или лошо според мен за добро - при тях не може да се освободиш от нито един изпит, просто нямат такава практика.
Скиорче, страхотни снимки, браво на младежа!❤️
Радвам се, че нещата здравословно се подреждат.

Лулумба, никакви болести повече!

# 85
  • Мнения: 1 281
Скиорче, потвърждавам написаното от Бора. Най-удобно е с България Еър, но най-изгодно е с нискотарифните до Айндховен и после влак. Само трябва да се съобразят часовете,защото  Wizz имат ранен полет в посока София и не е много сигурно, дали може да се съчетае с влака. Влаковете са бързи и удобни.

# 86
  • Мнения: 1 423
Допълвам за влака. Групов билет за 4 от Айндховен до Амстердам в посока е 38 евро, което си е 9.50 на човек. Билетът важи за деня, а не за определен час. Може да се хване всеки влак в посоката и да се направят каквито и да са смени, стига да не се излиза от гарата. С две думи - ако се кацне в Айндховен например в 8.30, докато се стигне до гарата е още поне час - излизане от летището и автобус. Това прави автоматично пристигане извън час пик.
Влаковете в Нидерландия са удобни и комфортни, стига да няма ремонти или стачки. Тогава настава малък ужас - няколко пъти съм го играла тоя филм. Затова и важат за дата, а не за конкретен час и за посока - може да се обиколи по различни маршрути за достигане крайната точка.

# 87
  • Мнения: 560
Привет момичета, много здрави да сте през 24, вие, децата, родителите, абе всички..
Харесах поста на Санака, но не съм много сигурна дали ще успея. Закъсаха яко моите родители здравословно и от 8.декември буквало до оня ден сме по болници, какви ли не отделения смени татко.  Даже на "пълна къща" не можах да се насадя както трябва. Сега по 3 пъти дневно се редуваме със сестра ми, да ги наблюдаваме, даваме лекарства, бием инжекции и т.н. Пък и за 25 имам билети за Аида/купени поне преди 3 м./ и ако тя може да поеме двете вечери и се нормализират още малко нещата на някъде, с огромо удоволствие ще дойда.  Имам нужда от доза смях и добро настроение.
Скиорче, ако не си обвързан с дати, може и много ефтини билети да се хванат. За РД на Златния , за 2, 3 дни почти без пари се прибра Ивка. Дебнене си трябва, и да не те притеснява опцията "без багаж"

# 88
  • София
  • Мнения: 935
Перуанка, а защо са онлайн?
Няма нищо общо с ковид или такива съображения, а защото е главно самоподготовка, консултации с преподавател и предаване на "курсова работа/и". Няма групови упражнения.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 364
Не сме обвързани с конкретни дати -ще ходим на гости при приятелка за дълъг уикенд (3-4 дни). Благодаря на всички за идеите и инфото. Ще погледна полетите. Дано да можем да хванем полет към София, предвид пътуването с влак от Амстердам и ранните полети на Wizzair. А гарата и летището в Айндховен са на час разстояние едно от друго ли?
България еър си е най-добрият вариант, ама за 4 души не ми се връзва нещо…😶
Kasmet4e, стискам палци да се наредят нещата с родителите ти! 🤗

Общи условия

Активация на акаунт