Не знам как да продължа напред.

  • 8 012
  • 186
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 477
А колкото до връщането.. Приятелите ми ми казват, че на 24 да се върнеш при вашите не било хубаво, не трябвало да е така и ме питат защо не си намеря друг апартамент, но то е лесно да го кажеш отстрани.

Пълни глупости, ти не се връщаш завинаги да те издържат вашите. Събирай багажа и си тръгвай веднага, Варна е голям град и вероятно бързо ще намериш самостоятелно жилище, ако това искаш. Не е нужно веднага на момента да решиш какво ще правиш занапред, дай си няколко дни почивка и спокойствие. Както каза някой, морето ще те излекува Blush

# 16
  • Мнения: 185
Да, забравих да добавя, защото бях доста заета да се самосъжалям (шегичка, хумора ме спасява, когато съм толкова зле), и забравих да добавя, че аз работя изцяло хоум офис и я ходя един път на 3 месеца до офиса в София, я не. Работата мога да си я върша навсякъде където има интернет.
Както се казва ти си царица. Графика за тъга си има график,вечер за около 2 часа. Преди това:
Ставане,тоалет,закуска,поети ангажименти от предния ден или дни.ако е почивен ден Домашни неща и разговори със семейство и приятели

# 17
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 926
Започвам да си мисля, че аз съм ненормална, че тоя индивид, това дори не е човек, нито мъж, нито нищо, но ми липсва, може би заради инерцията на връзката и отношенията.

Той достатъчно се постара да ми покаже преди да се разделим, че съм грозна, дебела, не ставам за нищо и никой няма да ме вземе никога и честно казано ми скапа малко самочувствието, но ще се опитам да си го върна и да се излекувам хубаво, за да не допусна повече такъв индивид до себе си.

# 18
  • Мнения: 18 645
За първи път чувам местене от В. Търново във Варна да се определя като крачка назад. Много странно. Иначе - и във Варна има квартири - това във връзка с намирането на друг апартамент и приятелите, които питат. Щом в Търново няма какво да ви задържа, нормално е да се насочите към друг град.

Вече защо жалиш по човек, който те е обидил и оскърбил толкова много, защо си била с него толкова дълго време, е друг въпрос.

# 19
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 926
Аз вече нямам приятели във Варна, защото не съм живяла там повече от 5 години и всичките се пръснаха, я по други градове, я по други държави, някой се ожениха.. Но вече не усещам че в този град мога да бъда щастлива и мисля, че ако остана тук все ще се връщам назад към тоя.. даже не знам как да го нарека и може би имам нужда да се откъсна от цялата среда за тази цел.

# 20
  • Мнения: 185
Започвам да си мисля, че аз съм ненормална, че тоя индивид, това дори не е човек, нито мъж, нито нищо, но ми липсва, може би заради инерцията на връзката и отношенията.

Той достатъчно се постара да ми покаже преди да се разделим, че съм грозна, дебела, не ставам за нищо и никой няма да ме вземе никога и честно казано ми скапа малко самочувствието, но ще се опитам да си го върна и да се излекувам хубаво, за да не допусна повече такъв индивид до себе си.
Клишета или неща,които се повтарят. В момента си с различни чувства и е нормално да мислиш така. Но не премисляй тези думи,няма смисъл. Да те попитам имаш ли лак на ноктите? Ако няма сложи си. Има неща към,които да обърнеш внимание. погледни се в огледалото,сложи си крем за лице. Нека си свежа. Сложи и на ръцете,да не се напукат

# 21
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 926
Започвам да си мисля, че аз съм ненормална, че тоя индивид, това дори не е човек, нито мъж, нито нищо, но ми липсва, може би заради инерцията на връзката и отношенията.

Той достатъчно се постара да ми покаже преди да се разделим, че съм грозна, дебела, не ставам за нищо и никой няма да ме вземе никога и честно казано ми скапа малко самочувствието, но ще се опитам да си го върна и да се излекувам хубаво, за да не допусна повече такъв индивид до себе си.
Клишета или неща,които се повтарят. В момента си с различни чувства и е нормално да мислиш така. Но не премисляй тези думи,няма смисъл. Да те попитам имаш ли лак на ноктите? Ако няма сложи си. Има неща към,които да обърнеш внимание. погледни се в огледалото,сложи си крем за лице. Нека си свежа. Сложи и на ръцете,да не се напукат

Имам лак, всеки месец ходя на маникюр и дори утре имам час да си направя нови нокти и нямам намерение да го отменям. Гледам сега точно върху себе си, работата си и образованието да се фокусирам, защото иначе започвам да си мисля тоя сега с коя ли е, дали пък не ме е заразил с нещо от някоя забежка, за която не си признава и само отрича да ми е изневерявал. Ей такива ми минават сега като съм отпуска и само глупости мисля.

# 22
  • Мнения: 185
Имам лак, всеки месец ходя на маникюр и дори утре имам час да си направя нови нокти и нямам намерение да го отменям. Гледам сега точно върху себе си, работата си и образованието да се фокусирам, защото иначе започвам да си мисля тоя сега с коя ли е, дали пък не ме е заразил с нещо от някоя забежка, за която не си признава и само отрича да ми е изневерявал. Ей такива ми минават сега като съм отпуска и само глупости мисля.
[/quote]
По тази логика 7 месеца ще е възтановяването ти. След 3 месеца март някаде пусни си тестове за предавани болести. След  резултатите да мине още 3 месеца и пак тестове. Ако случайно има нещо си има лечения за мноого неща и добри резултати. Нека отрича, ти си ги направи за твое успокоение. Косата да не забравиш? Също виж как е

# 23
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 926
Косата честно казано я позабравих последно време, защото то беше работа, университет, местене, само аз готвех и чистех в тая къща, той един път на месеца ако се сетеше да измие 2 чинии пак беше добре. Може би след нова година ще си запиша час и ще отида на фризьор да си пусна пак бретона, който толкова харесвам, но той твърдеше, че не ми отива, ще си направя пак любимия си цвят на косата.

# 24
  • Мнения: 185
Косата честно казано я позабравих последно време, защото то беше работа, университет, местене, само аз готвех и чистех в тая къща, той един път на месеца ако се сетеше да измие 2 чинии пак беше добре. Може би след нова година ще си запиша час и ще отида на фризьор да си пусна пак бретона, който толкова харесвам, но той твърдеше, че не ми отива, ще си направя пак любимия си цвят на косата.
Защо? За този петък не ме можеш да си уредиш час ли? Ако имаш други ангажименти е друг върпос. Иначе давай смело. За Нова Година да си тип топ

# 25
  • Мнения: 1 852
Аз бих се върнала във Варна. Реално във Велико Търново нищо не те задържа. Варна е по-голям град, с повече възможности, семейството ти е там, работата ти е онлайн... Просто не виждам смисъл да държиш квартира в Търново. Ако останеш, най-много в момент на слабост да се върнеш при бившия.
Крачка назад е, ако останеш завинаги у вашите, но това вече е до характер и до желание за самостоятелност. Нищо не пречи да си в родния си град и пак да си самостоятелна.
Относно връзката - поработи над самочувствието си. Често чета такива теми как жената нищо не искала, как даже на антибиотици била и мъжът не разбрал. Това е и твоя грешка. Никой няма да ти каже браво затова, че си се свила и не искаш помощ. Нито печелиш нещо от мъченичество. Не съм чула мъж да се оплаче, че жена му е лигла, че му харчи парите или че като се разболее ляга и не барва нищо. В смисъл може и да се оплакват, но за нищо на света не ги оставят.

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 14 160
Трополинка, не е връщане назад да си идеш у родителите. Като се обърнеш с гръб към въпросния, домът на родителите ти е напред. Давай смело напред!

За мене не е разумно да се хвърляш на първата квартира. Ще се набуташ с пари, вероятно няма да е в желания квартал, ще трябва да чистиш и местиш и пак да чистиш. Иди у родителите ти! Аз съм се местила от една квартира в друга и знам какво е, хем тогава имах 2 куфара и някой друг кашон. Стресът е огромен като нямаш къде да идеш временно.

Ще се запознаеш с нови хора във Варна. После винаги можеш да се върнеш в Търново, но аз не виждам смисъл. Остави панически разстроения нарцис да си чати с бившата!

Като подозираш зарази, потърси къде правят безплатни изследвания и си направи тестовете, които предлагат там. Нямам представа в България къде има, но обикновено са в центрове за полово или женско здраве, центрове по семейно планиране, нещо такова. Посети GP-то и вземи направление за останалите изследвания. ЧПВ, уреаплазма, микоплазма, херпес рядко се покриват от каса рутинно и може би ще трябва да ги платиш от джоба си. Обясни кога е бил последния ви контакт, защото някои инфекции имат по-дълго инкубационен период.

Остави фризьори, нокти и външност за по-късно! ОК е да се запуснеш известно време и даже е освобождаващо. Гледай да си починеш, да спиш и да се храниш добре! Останалото ще се нареди само. Все пак, оттук нататък ще си гледаш само бретона, ноктите и веждите и няма да чистиш и готвиш всеки ден. Раздавай го бекярски и лежерно!

# 27
  • Мнения: 776
Какви са тези простотии и то от психолог? Крачка назад е било излизането ви от вкъщи на 19г. и самостоятелният ви живот с един използвач, който пет пари не дава за вас и това как се чувствате. Никаква крачка назад не е да се върнете при родителите си в подобни обстоятелства. Ако бяхте учили първо/ докато живеете при родителите си/ нямаше да загубите 5 години от живота си, защото  щяхте да успеете да анализирате правилно поведението му. Такива психолози тънат в безумни клишета, което не е правилно. За тях и финансовата и физическата грижа за родител е крачка назад, щом детето и родителят са заедно на едно място. Крачка и то огромна напред сте, щом сте във Варна. Варна е чудесно място за работа, забавления, всичко. А и работата ви позволява да бъдете където си поискате. Аз мога само едно голямо браво да ви кажа, че работите и учите. Независимо къде сте и къде ще изберете да сте. Родителите не ви издържат, просто за пореден път се убеждавам, че съвети от психолози не трябва да се търсят.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 790
Трополинка, от мен браво за решението да прекратиш отношения с такъв Simple Smile

Относно живеенето с родителите ти  – за мен също би било крачка назад да се върнеш да живееш с тях, но само ако ставаше въпрос за години. За няколко седмици или месеца не виждам проблем (ако те са съгласни, разбира се). За това време ще можеш да си намериш квартира.

# 29
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
На 25 вече е време да можеш да прецениш сама за себе си кое е напред и кое е назад, не да слушаш какво казала приятелка и въобще цялото това слушане други да ти нареждат живота всъщност не урежда нищо както се вижда. Струва ми се че се водиш по някакви клишета като това да очакваш, че като сте си купили кола и това ви е направило щастлива двойка. Откажи клишетата и гледай реално на нещата. Какъв друг избор имаш освен да се върнеш при родителите си? Май е единствен вариянт.

Общи условия

Активация на акаунт