Не знам как да продължа напред.

  • 8 010
  • 186
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 12 865
То и аз разбирам разликата между момичетата и момчетата... Simple Smile
Поздравления за авторката, хвана си пътя, макар и добре посъветвана. Кой каза, че питащата е по-адекватна от съветващите? Прав е човекът.
Късмет нататък, Трополинке.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 5 321
Мило момиче, кажи си, че това ще е първата ти Нова година като свободна и самостоятелна готина мацка в разцвета си от 5 години насам. Какво по-хубаво от това да я посрещнеш с родителите си? Сигурно отдавна не си празнувала с тях.
Когато реших да се разделя с първото си гадже, бях на 22 - 3 години. Изобщо не ми се занимаваше с драми, сополи и дърпане на чанти, затова изчаках да отиде на работа, викнах приятел с кола и за 4 часа си събрах ВСИЧКО и на 2 - 3 курса отидох при леля ми. Обадих ѝ се да я предупредя 2 часа преди това.
Идеално, че мухълът го няма. Събирай си нещата, ако още не си го направила. Пиша спонтано, по-късно ще се върна да чета. Ако трябва ги прати в кашони по Еконт при вашите и до неделя да си тук! (Една варненка те прегръща силно.)
Вече януари се оглеждай за квартира - дали тук, дали в София - както решиш. Сезонът е слаб и дори може да намериш нещо хубаво и по-изгодно сега.
Най-хубавото предстои!

# 182
  • Мнения: 277
Мило момиче, ти си късметлийка, че такъв екземпляр ще се разкара от живота ти! Трябва да се разкара, ти заслужаваш нещо много по-добро. Уроците на живота понякога са кофти, но в крайна сметка ожулените от падането колена са нищо. Ставаш, поизтупваш се и продължаваш. Имаш още много път напред, нови срещи, изненади. Мен тате не възпитаваше така - ти си ми мил, ама аз съм си по-мил. Събирай всичкото си останало самочувствие, събирай багажа до последната салфетка, която си купила със свои пари и отивай малко мама да си те поглези. Ако имаш кола под ръка, дори и да се води на негово име, взимай я. При нужда от делене на нещо, консултирай се с адвокат. Прибери се, виж се с приятели, прекарай време със семейството, и когато се успокоиш вземи решенията за бъдещето. Затваряй смело вратата на тази връзка, имало е хубави моменти, научило те е на нещо, дори и какво да търсиш за себе си, и не се връщай назад. Там няма нищо за теб. Дай си време и се впускай в нови приключения, живота не чака. Далеч си ми, иначе с удоволствие бих ти спретнала една дамска вечер за разтуха.

# 183
  • Мнения: 11 419
Честито моето момиче с КЪСМЕТ!
Някъде горе имаш наистина здрави ангели хранители! Тези, които са успели да те отскубнат от отровна връзка с отвратителен човек!
Кажи им БЛАГОДАРЯ и им се доверявай повече!

Да скъсаш с нарцисист е много трудно и болезнено. Защото страдаш за наркотика, който си изпитвала с него - емоциите. А не за сами човек, който добре знаеш, че хич не струва.
Нарцисита успява да те накара да се почувстваш специална за него, сродна душа, човекът който единствено го допълва. Той търси хора, които може да манипулира и после да ги побърка случейки енергията им и използвайки ги безобразно. Вменявайки им вина, че са луди, емоционални и какви ли не, когато поискат и те да бъдат равноправни във връзката и да бъдат чути.

Така че - невероятен успех, че не си нататрузена с бебе, заем и комплекси.
Да се върнеш при този човек би било най-най-голямата грешка.

И да знаеш от мен - нарцисиста винаги, винаги, винаги бройка по няколко жени. Все бившата се подмотава, някоя колежка, някоя друга и те изкарва луда, че ти е неприятно.

Какво да правиш ли!
Първо празнувай! За Бога, празнувай като луда, защото наистина тази връзка щеше да те смели и изплюе напълно сломена.
И за миг не съжалявай, че този отровен човек е далеко. Мисли за това като урок, като изпитание, като начин да станеш по-силна.
Отиди при вашите. Ичакай известно време и се върни и си наеми квартира. Срещни правилни мъж и бъди щастлива и ОБИЧАНА! Не приемай да си малко обичана или втора цигулка във връзката! Ти си важна!

Умолявам те по никакъв начин не се връщай при този човек.
Ще ти е трудно, защото емоцията с него е твоя наркотик. Но и това ще мине - дай си време. Не си съсипвай живота!

# 184
  • Мнения: 7 423
Аз съм твърд противник на такава емоционалност като в горния пост. Срещат се хора, живеят заедно, разбират, че не са един за друг и всеки по пътя си. Излишна е омразата. В случая на авторката нищо особено не се е случило. Част от живота.

# 185
  • Мнения: 11 419
Аз пък съм против пълната липса на емоционалност, като в описаните отношения в горния пост.
Правя разлика между бизнес и връзка. Врзката не е договорки!
Емоциите са цветност, която няма как да контролираш. Или я имаш или я нямаш!

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 17:29 от the Дорис

# 186
  • Мнения: 69 071
На мен ми хареса как още в първият пост авторката е наясно със себе си, много нормално даже ми звучеше описаното, в смисъл тя е здраво стъпила на земята, знае коя е, знае какво заслужава, зное кое е редно и кое не е добре за нея, наясно е както казах със себе си, не се люшка в нерешителни драми, чуденки, колебания. Така и трябва де, но за млад човек е изключение по-скоро може би така да е категорично наясно с нещата Simple Smile ...абе адмирации от мен има, това исках да кажа...
Та това ми направи впечатление между редовете, оттам не се и съмнявах че ще вземе правилното решение. Тя го беше вече взела де, вътрешно...само досадните подробности оставаха...

Може да е трудно, но като знаеш че си прав, няма връщане назад или шикалкавене встрани ..
Успех и от мен...всичко ще се нареди...

Общи условия

Активация на акаунт