Не знам как да продължа напред.

  • 8 064
  • 186
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 014
Чак мъж не беше, когато имаше любовни драми, на 20 беше. Това оправдава ли го или да го задраскам от семейния списък с хора, на които мога да съчувствам и помагам?!

Не, ама 20 годишен младеж не вярвам да не може да прежали някоя наборка. Пък това да дойде да ревне на майка си.. какво да кажа. Спасила се е девойката. 😁

Авторката е млада, права, здрава, ще преодолее раздялата, ще поплаче, ще пострада и ще й мине. Представям си майка й да си отмени плановете за екскурзия примерно, която чака цяла година и е хвърлила няколко хиляди, щот щерката на 24 скъсала гаджето…
Ами като авторката е права, здрава защо трябва родителите й да са у тях като е тя там? Тя на 25г спокойно може да седи няколко вечери сама без да има нужда някой друг да й прави цирк, да си пусне телевизора, да си отвори едни фъстъци и да престане да си мисли кой непознат какво ще си помисли.
. И аз това казвам де!
Всички мислят,че само жените страдат и не могат да преживеят мъж, при мъжете го има това особено ако са много влюбени и вярват,че въпросната жена е за тях.
Няма значение дали авторката ще отиде при родителите или не, важното е да се отърве от онзи и да стъпи на краката си...

# 151
  • Мнения: 19 305
Поне ме разведрихте, като изислихте сумати сценарии за празници и за реване на рамото на някого, а аз рядко рева пред хора, на мен ми дайте 4-5 цигари от моите си, джин с тоник и след 1 час ще съм като нова, наревана и готова за подвизи.

То иначе решението вече е взето, половината ми багаж вече е във Варна, а другата половина утре. Няма връщане назад, пък и съм решила след празниците най-после да си купя мое жилище, така че сега е идеалния вариант.

Може доста време да не намериш подходящо жилище за купуване, то и под наем невинаги става бързо и обикновено взимаш лоши решения, когато си притиснат от времето, така че е добре, че има къде да живееш, докато намериш подходящо жилище.

# 152
  • Мнения: 1 450
Авторке, напълно нормално е да се прибереш при родителите си в труден момент за теб. Ще осмислиш нещата на спокойствие, далеч от онзи индивид, и ще продължиш напред. Хващай си багажа и заминавай за Варна, не чети какви глупости се пишат тук.

Скрит текст:
Чак мъж не беше, когато имаше любовни драми, на 20 беше. Това оправдава ли го или да го задраскам от семейния списък с хора, на които мога да съчувствам и помагам?!

Не, ама 20 годишен младеж не вярвам да не може да прежали някоя наборка. Пък това да дойде да ревне на майка си.. какво да кажа. Спасила се е девойката. 😁

Авторката е млада, права, здрава, ще преодолее раздялата, ще поплаче, ще пострада и ще й мине. Представям си майка й да си отмени плановете за екскурзия примерно, която чака цяла година и е хвърлила няколко хиляди, щот щерката на 24 скъсала гаджето…
Ами като авторката е права, здрава защо трябва родителите й да са у тях като е тя там? Тя на 25г спокойно може да седи няколко вечери сама без да има нужда някой друг да й прави цирк, да си пусне телевизора, да си отвори едни фъстъци и да престане да си мисли кой непознат какво ще си помисли.
. И аз това казвам де!
Всички мислят,че само жените страдат и не могат да преживеят мъж, при мъжете го има това особено ако са много влюбени и вярват,че въпросната жена е за тях.
Няма значение дали авторката ще отиде при родителите или не, важното е да се отърве от онзи и да стъпи на краката си...

Брат ми, магаре на 25, рева на мен и майка ни, когато се раздели с дългогодишната си приятелка. През ум не ми е минало, че това е нещо ненормално. И той, като всеки нормален човек с чувства, потърси подкрепа от близките си. Преживя я, намери си друга девойка и сега имат прекрасно семейство. Много по-лошо за психиката е да трупаш всичко в себе си и да нямаш подкрепа от най-близките.

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 21:52 от Tessaria

# 153
  • Мнения: 14 979
Действително темата е многопластова. Затова, смятам, сме родители, да откликнем адекватно и според ситуацията, на проблемите на пълнолетните си деца. Ако искат да поплачат, нека. Така са го почувствали. Това е връзка на доверие, сигурност. Градена още от ранно детство. Никога не знаем с какво ще ни изненадат. На колкото и години да станат. Наши са си. И си ги обичаме.

# 154
  • Мнения: 18 956
Така е. Аз лично се ужасявам от идеята синът ми да дойде да плаче за любовни несполуки. Сигурна съм, че няма да има с какво да го успокоя просто. Затова се надявам да не ми идва до главата и конкретно това да си го обсъди с приятели.

Някак си нямам желание да надничам в личния живот на синовете, не знам защо. При дъщеря не бих се чувствала точно така.

# 155
  • Мнения: 14 979
Ако дойде, явно така го е почувствал.
Майка няма да предаде, да се подиграе, дори да не може да помогне, няма да навреди. Ще изслуша, поне това. А може и да е достатъчно.
То за всеки се отнася. Решенията сами си вземаме, но по пътя понякога е нужна само топлота.
Ей, и Трополинка се  задейства. Тя, всъщност, още преди да пусне темата, вече беше оформила решението. За което, голямо браво.
Мъжко момиче в добрия смисъл

# 156
  • София
  • Мнения: 29 013
...
Майка няма да предаде, да се подиграе, дори да не може да помогне, няма да навреди.
...
Много идеалистична представа, с която въобще не съм съгласна.  Особено с последното.
"Пътят към ада е постлан с добри намерения".

# 157
  • Мнения: 18 956
Не е вярно, че майка няма да навреди. Може и наврежда. Например синът иска да си "поплаче", а тя му се накара да се стегне, да бъде мъж и да не се излага. И още мнооого ситуации има, в които родител наврежда.

# 158
  • Мнения: 14 979
О, аз имах предвид пасивна позиция на родител. Само да изслуша. Започне ли да се раздава, лошо.
Въпрос, както вече написах, на изградена в детството връзка на доверие е това. Не вмешателства, доминиране, или размахване на пръст , в стил аз казах ли ти 😀

# 159
  • Мнения: 1 912
Всеки има различен подход за справяне с любовни мъки и колкото на мен ми непродуктивно да отида при нашите, на друг ще му олекне, ще иска да пореве, да помрънка, да чуе съвет, критика... Хората сме различни. Не виждам чак такъв проблем, че някой е плакал на рамото на майка си, нали не е плакал на вашето.
И пак пропускаме факта, че някои хора нямат толкова близки приятели, на които да си излеят всички съкровени чувства. При мъжете е особено вярно, те нямат емоционална подкрепа в социума, ако им е кофти за жена, е възможно да срещнат присмех. Особено мъж да реве на рамото на приятел в днешно време ми се струва много нереалистично. Чувала съм истории от мъжа ми, че като са били около 20-годишни редовно някой е идвал с бутилка уиски на вратата и е казвал "брате, тази ме съсипа". Ама дали всеки има такъв приятел?

# 160
  • Мнения: 3 301
Не всеки има тайфа. А може да се стигне и до самоубийство.

# 161
  • Мнения: 18 956
Стигне ли се до самоубийство, родителят е напълно безсилен за съжалeние.

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 12:38 от B2022

# 162
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 185
Ами! Перфектните бг майки имат перфектни деца. Тях проблеми и любовни мъки не ги ловят, като скала са, все пак бг мами са ги възпитавали.

# 163
  • Мнения: 5 749
леле как се развихряте
верно си е, че като няма голяма активност по празниците скучаете

# 164
  • Мнения: 18 956
Аз бях две седмици болна и изперках. Не знам как са живи домошарите, които обичат да седят вкъщи, за мен това е ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт