Не знам как да продължа напред.

  • 8 066
  • 186
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 14 979
Нали сега в една от темите се обсъждаше как родители са били на различно мнение спрямо 27 годишен наркоман. Бащата го изгонил за пореден път, майката си го иска. Тааааа....само да се молим да не стигаме до такива тежки житейски дилеми. Аз съм имала в практиката си майки, две, на хероинозависими синове. И двете си продадоха жилищата, за да ги пращат по комуни, да ги включват в метадонови програми, да ги спасяват от лихвари. Нищо насреща. Едната дойде и сподели, че заминава да работи в чужбина, и го оставя на произвола. И аз шокирана, как така. Та тя ми каза как е стигнала дотам, като и иска пари, в абстененция, да му отказва. Той я заплашвал, че ще скочи от балкона. И тя, толкова вече изтощена от всичко, му е казвала, ами скачай. Каза ми - само първия път изпаднах в ужас. Аммм, не е скочил, разбира се.


Бианка, и аз съм болна 😀.
С мм и двамата, ама той стене и квичи, а аз се грижа. Еднакво зле ни е  😀

И чакам Трополинка да даде знак с един джин от Варна, за да приключим темата 🥂🍸🍹

# 166
  • Melmak
  • Мнения: 3 410
Аа, как ги пиете тия джинове зимата? То верно, че джинчето е морско питие, ама варненки нямате милост към нас, които се топлим само с морски спомени и сме далеч!

Аз ще се джойна към вас с едно кубинско ромче! 🍹

# 167
  • Мнения: 18 956
А аз с една студена водица Simple Smile

# 168
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 188
Спамът стои, моите отговори към конкретни постове се трият. Не мога да разбера какво се случва и защо?!

С какво обидих някого като казах, че твърде ограничено е буквално се приема това, че синът ми дошъл от някъде, започнал да плаче и да ми разказва любовните си мъки?

# 169
  • Мнения: 6 295
Чувала съм истории от мъжа ми, че като са били около 20-годишни редовно някой е идвал с бутилка уиски на вратата и е казвал "брате, тази ме съсипа". Ама дали всеки има такъв приятел?

Тва го казваш като някаква стара легенда, а си беше най нормалното нещо на света. На 20-25 колкото съм изпил в давене на любовна мъка, чужда и своя, хубаво че не успях да се алкохолизирам напълно.

# 170
  • Мнения: 4 975
Трополинка, щом си почувствала нужда и желание да се прибереш в родния си дом, значи е правилното решение. Дай си малко почивка, отърси се от негативните емоции, а пътят го знаеш. Не е връщане назад това, което ти се случва в момента.

Няма как да не ти се свие сърцето, когато детето ти страда, било мъж или жена. Често не е плачене на рамото, още повече нужда от съвет. Просто нужда от уют и спокойствие за да се събере и продължи.

# 171
  • Мнения: 41 906
Не е вярно, че майка няма да навреди. Може и наврежда. Например синът иска да си "поплаче", а тя му се накара да се стегне, да бъде мъж и да не се излага. И още мнооого ситуации има, в които родител наврежда.

А ако това синче прекали с плаченето да не би да не трябва да му се каже така? Аз не виждам вреда тук.

# 172
  • Мнения: 414
Няма значение дали имам деца. Имам майка, не бих й съсипала плановете. И това с “на 50 да е, дете ми е..” е толкова абсурдно. дай цял живот при най-малкия проблем да тичкаме при мама и тате. Не е добре това.

А пък мъж да реве на майка си за някое гадже… да не казвам какво мисля по въпроса, че аида ще ме мрази.

Не е въпроса до семейните връзки. Моите приятелки като са късали, не са ходели при мамчето, а сме излизали, говорили, забавлявали.. за бога, тя е на 24…

В дуруги теми ви симпатизирам, но тук мисля, че твърде много проектирате вашата семейна среда и отношения в този казус, който очевидно не е такъв. Момичето явно няма такова напрежение в семейството, има нужда от подкрепа, най-нормалното нещо е временно да се прибере в родния си дом. Сама ще реши как да действа с багажа, квартирата и т.н. Никой не е казал, че ще остане вовеки в детската си стая. Нито е нужно сега да прави план за 1г напред. Сега и трябва място и среда да се подпре и прочисти главата. Всичко с времето си.

За всичко друго празници, нова година що свободни съчинения се изписаха. Може пък хората да си празнуват вкъщи на масата сами или с гости и авторката даже да ги зарадва:) Не е наша работа.

Редакция: Не бях прочела всички мнения преди цитата, виждам, че има развитие и авторката се е задействала. Браво и успех!

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 18:16 от Miss_Kaprisse

# 173
  • София
  • Мнения: 1 447
Разбира се, най-нормалното е да си отиде вкъщи, ако отношенията и с родителите са нормални и може да намери утеха при тях - няма лошо. Все пак е момиче останало на улицата, ако ставаше дума за мъж на 30, щях да поспоря колко е редно. Познавам самостоятелни мъже на 25, които не биха изтичали при мама при каквито и да било обстоятелства, и такива на 40, които си живеят с техните до ден днешен.

# 174
  • София
  • Мнения: 29 022
Какво като е момиче? Момичетата не са по-смотани и неоправни от момчетата.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 447
Какво като е момиче? Момичетата не са по-смотани и неоправни от момчетата.
Мале, голям защитник сте на това детето да отпише родителите си след като навърши 18 (а може би и преди това, не съм чела всичките Ви мнения). Аз пък не смятам така, както забелязвам и много други хора са на моето мнение. На моето дете ще подам ръка и няма да го карам да се чуди под кой мост да спи или от кой приятел да търси помощ. В дома ми винаги ще има място за детето ми дори и на 24 да е, с какво ще ме ангажира толкова, с какво ще ми провали великите планове за Нова Година или за кафе с приятелка? Да не би да ме върже и да ме заплаши да седя до него докато не си намери партньор, от какво точно се притеснявате?

# 176
  • София
  • Мнения: 29 022
Благодаря за фермана, но не попитах това, нали? Попитах защо за момиче да е по-нормално да отиде при родителите си, отколкото за мъж?

"Все пак е момиче останало на улицата, ако ставаше дума за мъж на 30, щях да поспоря колко е редно."
Конкретно за този цитат питам.

# 177
  • Melmak
  • Мнения: 3 410
Скрит текст:
Няма значение дали имам деца. Имам майка, не бих й съсипала плановете. И това с “на 50 да е, дете ми е..” е толкова абсурдно. дай цял живот при най-малкия проблем да тичкаме при мама и тате. Не е добре това.

А пък мъж да реве на майка си за някое гадже… да не казвам какво мисля по въпроса, че аида ще ме мрази.

Не е въпроса до семейните връзки. Моите приятелки като са късали, не са ходели при мамчето, а сме излизали, говорили, забавлявали.. за бога, тя е на 24…

В дуруги теми ви симпатизирам, но тук мисля, че твърде много проектирате вашата семейна среда и отношения в този казус, който очевидно не е такъв. Момичето явно няма такова напрежение в семейството, има нужда от подкрепа, най-нормалното нещо е временно да се прибере в родния си дом. Сама ще реши как да действа с багажа, квартирата и т.н. Никой не е казал, че ще остане вовеки в детската си стая. Нито е нужно сега да прави план за 1г напред. Сега и трябва място и среда да се подпре и прочисти главата. Всичко с времето си.

За всичко друго празници, нова година що свободни съчинения се изписаха. Може пък хората да си празнуват вкъщи на масата сами или с гости и авторката даже да ги зарадва:) Не е наша работа.

Аз никъде не съм написала конкретно авторката да не си ходи. Напротив, ако ще е за празниците, не виждам лошо. Ако прочетете мненията ми назад, ще видите, какво съм писала. Предложих също пътуване, повод да се види с някоя приятелка в чужбина или да смени средата. Темата зави в друга посока и от няколко страници сякаш не говорим много за авторката. Simple Smile

# 178
  • Мнения: 6 895
Благодаря за фермана, но не попитах това, нали? Попитах защо за момиче да е по-нормално да отиде при родителите си, отколкото за мъж?

"Все пак е момиче останало на улицата, ако ставаше дума за мъж на 30, щях да поспоря колко е редно."
Конкретно за този цитат питам.

Аз разбирам идеята за разликата между 24-годишно момиче и 30-годишно момче, но не я приемам. Ако някой има нужда от подкрепа, какво значение има от какъв пол е и на колко години? Ей това не ми е ясно.

# 179
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 790
Попитах защо за момиче да е по-нормално да отиде при родителите си, отколкото за мъж?
Обикновено момичетата са по-чувствителни и по-малко харесват да са сами.

Общи условия

Активация на акаунт