Не знам как да продължа напред.

  • 8 037
  • 186
  •   1
Отговори
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Здравейте, мислех да пиша анонимно, но се замислих - защо? Мен ли трябва да ме е срам? Нека всички, които ме познават тук, макар и да не са много, да видят, нямам нищо против. Извинявам се предварително, ако има грешки, защото още пиша малко през сълзи.

Ще започна така - аз съм на 24 години и току що приключвам 5 годишна връзка с един егоист и нарцисист, който за тези години, ако е помислил за мен и за 5 пъти, ще е добре. Но това го осъзнавам чак сега. Търпях всичките му постоянно сменящи се настроения, търпях да не се прибира след работа, защото имал нужда от разнообразие навън (сега като се замисля дали тези разнообразия са си нямали имена? Joy). Бях до него през всичко, дори и когато мина през паническо разстройство, аз бях там и го водих по лекари, а дори едно "благодаря" не получих. Наскоро аз се нараних и имах нужда да отида до болницата, а той ме остави да ходя сама посреднощите с такси, защото той си говореше незнайно с кого по телефона и ми каза, че му било писнало да съм непохватна и той да бил ходел след мен... А той 5 месеца като беше с паник атаки и аз бях до него, тогава нямаше проблем аз да ходя след него (плюс това за тези 5 месеца аз ходех на пръсти, за да е той добре, не съм се оплакала от нищо, дори и болна бях на антибиотик, а той не разбра и не ме пита дали съм добре), но както и да е. И аз не съм цвете за мирисане и си имам тежък характер понякога, но не мисля, че заслужавам да ме тъпчат така.

Накрая, преди няколко дни, тъкмо си бяхме намерили нов апартамент, че стария ни отесня и аз разбрах, че ние докато се опитваме да градим връзка, бяхме сгодени, купихме си нова кола, нов апартамент под наем си намерихме - той през цялото време си е говорил с бившата си приятелка всеки ден, пращат си голи снимки, даже няма да се изненадам, ако са се виждали не един път. Разбира се се разделихме, аз даже в яда си я нарекох по не красив начин, той вместо да защити мен, каза че тя не била такава, супер си била. Това просто ми преля чашата на търпението и си събрах всичкия багаж и сега за малко трябва да отида да живея при нашите, защото просто нямам къде точно сега и на момента да отида, а това положение не се търпи повече. Него го няма в момента в жилището и няма да се изненадам, ако е отишъл до един далечен град да бъде с въпросната, а аз искам да се изнеса преди да се е върнал.

Говорих с една позната, психиложка, но тя ми каза, че това да се върна при нашите в родния ми град било крачка назад, не трябвало да го правя, но или това или да остана на улицата, защото в момента са почивни дни и не вярвам да намеря сега и веднага апартамент.

Исках да си излея всичко, защото вече ще се пръсна иначе от огорчението и обидата. Според вас добре ли е да се върна при нашите във Варна или да остана тук до Нова Година, да я изкарам сама и после да намеря апартамент и как да продължа напред след това ужасно предателство? Извинявайте за ужасно дългия пост и ще се радвам, ако поне един човек прочете този чаршаф, който изписах.

# 1
  • Мнения: 3 777
Идете при семейството ви за празниците. Споделете и с тях. Не оставайте сама.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 447
Кой нормален психолог ще каже, че да се върнеш в родния си град, който никак не е малък е крачка назад, на фона на това, което си преживяла?!

# 3
  • Мнения: 2 154
Прибери се при вашите. Успокой се. И направи шумно парти, че си се отървала от това "нещо" 🥳. Животът е пред теб, мъжете още не са изчезващ вид, млада си.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Прочетох чаршафа. Добре си направила, че го изля, добре си се решила и на стъпката с раздяла. Кофти време е, човек по празници изпада в самосъжаление по-лесно, ама по-добре така, отколкото незачитана. Не съм психолог, ама да си гледа работата тази. Стъпка назад било, на улицата по-добре.. Така или инак, мама и татко са хората, които трябва да са подкрепа (при нормални обстоятелства), тъй че иди си при тях сега. То пък те как ще се побъркат ако разберат, че си самичка и наранена не е истина...Просто после не се застоявай, а след празниците смело напред.
Успех, дете, и това ще мине, много по-хубаво те чака!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 945
На твое място бих се махнала веднага,докато имам инерция. Понякога крачката назад е необходимост, просто не оставяй да забиеш на едно място, след като я направиш. Но сега ще бъдеш с близки, които те обичат и надявам се, ще те подкрепят. Като се посъбереш се замисли добре, как така си допуснала толкова време да търпиш всичко това. Защо си игнорирала знаците, защо си се оставила да бъдеш тъпкана? Неговото поведение може да е ужасно, но това, че ти си го търпяла, е много притеснително.

# 6
  • Мнения: 472
Иди си у дома. Преживей си раздялата. Стабилизирай се и пак ще поемеш самостоятелен път. Понякога крачка на зад, е най-добрият начин да продължиш напред.

# 7
  • Мнения: 18 717
Може би нещо не сте се разбрали с вашата позната.
Скъсали сте, прибрали сте се за празниците при родителите си, след това ще си търсите квартира в града, където предполагам имате работа, среда и т.н. - така разбирам написаното и в това няма нищо необичайно. Вече, ако заради късането ще сменяте изцяло град, работа, приятелска среда и пр. - това да, не е много добре, може да се определи като крачка назад. Но от друга страна - ако не ви пречи една такава коренна и рязка промяна със смяна на град и среда, какво пък, действайте.

# 8
  • Мнения: 5 516
Разбирам, че в момента емоциите са взели връх, но помисли рационално. Работиш ли? Как ще се издържаш, ако се върнеш при вашите? Те ще те подкрепят ли, или ше мрънкат " какво ще кажат хората"?
Аз не смятам, че е стъпка назад, ако се върнеш при тях временно, докато си намериш самостоятелно жилище.
Много си млада, точно сега ти е времето да поживееш самостоятелно. Случват се такива неща, по-добре че е станало сега, а не след като сте направили едно-две деца. Ще мине обидата и болката, научила си важен урок и излизаш от ситуацията без големи загуби.

# 9
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Лъвица, осъзнавам, че е притеснително това, че съм го търпяла и дори съм била сляпа за доста от нещата, но не мога да си обясня защо е било така. Мислех, че това е голямата любов, мислех че мога да прощавам и трябва, но знаете... идва момент, когато си казваш, че ти си си по-важен от това безкрайно и цял живот да прощаваш на някой, който не знае какво е любов, не му е показано вкъщи, докато на мен - да.

А колкото до връщането.. Приятелите ми ми казват, че на 24 да се върнеш при вашите не било хубаво, не трябвало да е така и ме питат защо не си намеря друг апартамент, но то е лесно да го кажеш отстрани.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 362
Понякога крачката назад е засилване.
За скок напред! Дълъг скок!
Жалко само, че си загубила 5 години, но пък си млада (ехххх, де да бях на 25г сега...). Върни се при вашите, Варна е чудесен град, иди до морето, то пречиства. Празниците са тежки, когато си прясно сам. Мисълта ми е, че за мен не е проблем, но съм с 20 години отгоре и съм се научила, че празникът може да е ден като всеки. Обаче след прясна раздяла, макар и да осъзнаваш всичко точно не е добре да си самичка. Нямаш дечица, което в случая е плюс, млада си, след Новата година-Ново начало се върни в София, намери си квартира и се радвай на живота и свободата си. Ще имаш време за себе си, време да търсиш подходящия човек, имаш мноооого ценно предимство - знаеш с какво НЯМА да се примиряваш, вдигнала си критериите и съм уверена, че ще намериш прекрасен човек до себе си.
Еххх, на 25г...

Едит: Сега прочетох последните мнения.
За какво говорим всъщност?
Да се върнеш временно за празниците или за постоянно при вашите. Да, вторият вариант не е крачка назад, а направо застой.


Последна редакция: ср, 27 дек 2023, 11:37 от Светулчица

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Крачка назад било да се върнеш при семейството си, където те обичат и вероятно ще те подкрепят?! Жива да не бях. На оная самозвана психоложка й кажи да си скъса тапията, ако изобщо има такава. Нито е психоложка, нито ти е приятелка. Отивай си в родния дом, нареви се, събери сили и започвай наново. Млада си, здрава, силна. Можеш.

# 12
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
EmmaT , Phloxx, аз работя от 2 години вече, уча магистратура във Велико Търново, същевременно работя хоум офис изцяло за един голям онлайн магазин в София, така че поне с работата проблеми никакви няма да имам, имам си постоянен доход, мога да си плащам сметки, наем, храна, че даже и образованието. Бих казала, че в това отношение съм успешна и се развивам и още.

Светулчица, и аз не знам точно какво да правя. Мисля сега да отида при нашите за известно време, да си взема изпитите от магистратурата и после да помисля да си купя собствено жилище във Варна и да се отделя от нашите. Във Велико Търново вече нищо не ме задържа, само приятелките, но знам, че с тях ще се виждам така или иначе.

Последна редакция: ср, 27 дек 2023, 11:41 от Трополинка

# 13
  • Мнения: 186
Здравейте, мислех да пиша анонимно, но се замислих - защо? Мен ли трябва да ме е срам? Нека всички, които ме познават тук, макар и да не са много, да видят, нямам нищо против. Извинявам се предварително, ако има грешки, защото още пиша малко през сълзи.

Ще започна така - аз съм на 24 години и току що приключвам 5 годишна връзка с един егоист и нарцисист, който за тези години, ако е помислил за мен и за 5 пъти, ще е добре. Но това го осъзнавам чак сега. Търпях всичките му постоянно сменящи се настроения, търпях да не се прибира след работа, защото имал нужда от разнообразие навън (сега като се замисля дали тези разнообразия са си нямали имена? Joy). Бях до него през всичко, дори и когато мина през паническо разстройство, аз бях там и го водих по лекари, а дори едно "благодаря" не получих. Наскоро аз се нараних и имах нужда да отида до болницата, а той ме остави да ходя сама посреднощите с такси, защото той си говореше незнайно с кого по телефона и ми каза, че му било писнало да съм непохватна и той да бил ходел след мен... А той 5 месеца като беше с паник атаки и аз бях до него, тогава нямаше проблем аз да ходя след него (плюс това за тези 5 месеца аз ходех на пръсти, за да е той добре, не съм се оплакала от нищо, дори и болна бях на антибиотик, а той не разбра и не ме пита дали съм добре), но както и да е. И аз не съм цвете за мирисане и си имам тежък характер понякога, но не мисля, че заслужавам да ме тъпчат така.

Накрая, преди няколко дни, тъкмо си бяхме намерили нов апартамент, че стария ни отесня и аз разбрах, че ние докато се опитваме да градим връзка, бяхме сгодени, купихме си нова кола, нов апартамент под наем си намерихме - той през цялото време си е говорил с бившата си приятелка всеки ден, пращат си голи снимки, даже няма да се изненадам, ако са се виждали не един път. Разбира се се разделихме, аз даже в яда си я нарекох по не красив начин, той вместо да защити мен, каза че тя не била такава, супер си била. Това просто ми преля чашата на търпението и си събрах всичкия багаж и сега за малко трябва да отида да живея при нашите, защото просто нямам къде точно сега и на момента да отида, а това положение не се търпи повече. Него го няма в момента в жилището и няма да се изненадам, ако е отишъл до един далечен град да бъде с въпросната, а аз искам да се изнеса преди да се е върнал.

Говорих с една позната, психиложка, но тя ми каза, че това да се върна при нашите в родния ми град било крачка назад, не трябвало да го правя, но или това или да остана на улицата, защото в момента са почивни дни и не вярвам да намеря сега и веднага апартамент.

Исках да си излея всичко, защото вече ще се пръсна иначе от огорчението и обидата. Според вас добре ли е да се върна при нашите във Варна или да остана тук до Нова Година, да я изкарам сама и после да намеря апартамент и как да продължа напред след това ужасно предателство? Извинявайте за ужасно дългия пост и ще се радвам, ако поне един човек прочете този чаршаф, който изписах.
Това,че имаш къде да отидеш ни най малко е крачка назад. Погледни от тази гледна точка. Имаш време за почивка и за себе си. Малко да се поглезиш. Въпроса е как ще се чувстваш посреднощ сама в леглото? Тъжна където и да си. Малко прескочих за работата ти. Как ще я напуснеш или ще си вземеш почивни дни? Има много варианти за бъдеще. Не се тревожи и това ще мине

# 14
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Да, забравих да добавя, защото бях доста заета да се самосъжалям (шегичка, хумора ме спасява, когато съм толкова зле), и забравих да добавя, че аз работя изцяло хоум офис и я ходя един път на 3 месеца до офиса в София, я не. Работата мога да си я върша навсякъде където има интернет.

# 15
  • Мнения: 5 516
А колкото до връщането.. Приятелите ми ми казват, че на 24 да се върнеш при вашите не било хубаво, не трябвало да е така и ме питат защо не си намеря друг апартамент, но то е лесно да го кажеш отстрани.

Пълни глупости, ти не се връщаш завинаги да те издържат вашите. Събирай багажа и си тръгвай веднага, Варна е голям град и вероятно бързо ще намериш самостоятелно жилище, ако това искаш. Не е нужно веднага на момента да решиш какво ще правиш занапред, дай си няколко дни почивка и спокойствие. Както каза някой, морето ще те излекува Blush

# 16
  • Мнения: 186
Да, забравих да добавя, защото бях доста заета да се самосъжалям (шегичка, хумора ме спасява, когато съм толкова зле), и забравих да добавя, че аз работя изцяло хоум офис и я ходя един път на 3 месеца до офиса в София, я не. Работата мога да си я върша навсякъде където има интернет.
Както се казва ти си царица. Графика за тъга си има график,вечер за около 2 часа. Преди това:
Ставане,тоалет,закуска,поети ангажименти от предния ден или дни.ако е почивен ден Домашни неща и разговори със семейство и приятели

# 17
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Започвам да си мисля, че аз съм ненормална, че тоя индивид, това дори не е човек, нито мъж, нито нищо, но ми липсва, може би заради инерцията на връзката и отношенията.

Той достатъчно се постара да ми покаже преди да се разделим, че съм грозна, дебела, не ставам за нищо и никой няма да ме вземе никога и честно казано ми скапа малко самочувствието, но ще се опитам да си го върна и да се излекувам хубаво, за да не допусна повече такъв индивид до себе си.

# 18
  • Мнения: 18 717
За първи път чувам местене от В. Търново във Варна да се определя като крачка назад. Много странно. Иначе - и във Варна има квартири - това във връзка с намирането на друг апартамент и приятелите, които питат. Щом в Търново няма какво да ви задържа, нормално е да се насочите към друг град.

Вече защо жалиш по човек, който те е обидил и оскърбил толкова много, защо си била с него толкова дълго време, е друг въпрос.

# 19
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Аз вече нямам приятели във Варна, защото не съм живяла там повече от 5 години и всичките се пръснаха, я по други градове, я по други държави, някой се ожениха.. Но вече не усещам че в този град мога да бъда щастлива и мисля, че ако остана тук все ще се връщам назад към тоя.. даже не знам как да го нарека и може би имам нужда да се откъсна от цялата среда за тази цел.

# 20
  • Мнения: 186
Започвам да си мисля, че аз съм ненормална, че тоя индивид, това дори не е човек, нито мъж, нито нищо, но ми липсва, може би заради инерцията на връзката и отношенията.

Той достатъчно се постара да ми покаже преди да се разделим, че съм грозна, дебела, не ставам за нищо и никой няма да ме вземе никога и честно казано ми скапа малко самочувствието, но ще се опитам да си го върна и да се излекувам хубаво, за да не допусна повече такъв индивид до себе си.
Клишета или неща,които се повтарят. В момента си с различни чувства и е нормално да мислиш така. Но не премисляй тези думи,няма смисъл. Да те попитам имаш ли лак на ноктите? Ако няма сложи си. Има неща към,които да обърнеш внимание. погледни се в огледалото,сложи си крем за лице. Нека си свежа. Сложи и на ръцете,да не се напукат

# 21
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Започвам да си мисля, че аз съм ненормална, че тоя индивид, това дори не е човек, нито мъж, нито нищо, но ми липсва, може би заради инерцията на връзката и отношенията.

Той достатъчно се постара да ми покаже преди да се разделим, че съм грозна, дебела, не ставам за нищо и никой няма да ме вземе никога и честно казано ми скапа малко самочувствието, но ще се опитам да си го върна и да се излекувам хубаво, за да не допусна повече такъв индивид до себе си.
Клишета или неща,които се повтарят. В момента си с различни чувства и е нормално да мислиш така. Но не премисляй тези думи,няма смисъл. Да те попитам имаш ли лак на ноктите? Ако няма сложи си. Има неща към,които да обърнеш внимание. погледни се в огледалото,сложи си крем за лице. Нека си свежа. Сложи и на ръцете,да не се напукат

Имам лак, всеки месец ходя на маникюр и дори утре имам час да си направя нови нокти и нямам намерение да го отменям. Гледам сега точно върху себе си, работата си и образованието да се фокусирам, защото иначе започвам да си мисля тоя сега с коя ли е, дали пък не ме е заразил с нещо от някоя забежка, за която не си признава и само отрича да ми е изневерявал. Ей такива ми минават сега като съм отпуска и само глупости мисля.

# 22
  • Мнения: 186
Имам лак, всеки месец ходя на маникюр и дори утре имам час да си направя нови нокти и нямам намерение да го отменям. Гледам сега точно върху себе си, работата си и образованието да се фокусирам, защото иначе започвам да си мисля тоя сега с коя ли е, дали пък не ме е заразил с нещо от някоя забежка, за която не си признава и само отрича да ми е изневерявал. Ей такива ми минават сега като съм отпуска и само глупости мисля.
[/quote]
По тази логика 7 месеца ще е възтановяването ти. След 3 месеца март някаде пусни си тестове за предавани болести. След  резултатите да мине още 3 месеца и пак тестове. Ако случайно има нещо си има лечения за мноого неща и добри резултати. Нека отрича, ти си ги направи за твое успокоение. Косата да не забравиш? Също виж как е

# 23
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Косата честно казано я позабравих последно време, защото то беше работа, университет, местене, само аз готвех и чистех в тая къща, той един път на месеца ако се сетеше да измие 2 чинии пак беше добре. Може би след нова година ще си запиша час и ще отида на фризьор да си пусна пак бретона, който толкова харесвам, но той твърдеше, че не ми отива, ще си направя пак любимия си цвят на косата.

# 24
  • Мнения: 186
Косата честно казано я позабравих последно време, защото то беше работа, университет, местене, само аз готвех и чистех в тая къща, той един път на месеца ако се сетеше да измие 2 чинии пак беше добре. Може би след нова година ще си запиша час и ще отида на фризьор да си пусна пак бретона, който толкова харесвам, но той твърдеше, че не ми отива, ще си направя пак любимия си цвят на косата.
Защо? За този петък не ме можеш да си уредиш час ли? Ако имаш други ангажименти е друг върпос. Иначе давай смело. За Нова Година да си тип топ

# 25
  • Мнения: 1 891
Аз бих се върнала във Варна. Реално във Велико Търново нищо не те задържа. Варна е по-голям град, с повече възможности, семейството ти е там, работата ти е онлайн... Просто не виждам смисъл да държиш квартира в Търново. Ако останеш, най-много в момент на слабост да се върнеш при бившия.
Крачка назад е, ако останеш завинаги у вашите, но това вече е до характер и до желание за самостоятелност. Нищо не пречи да си в родния си град и пак да си самостоятелна.
Относно връзката - поработи над самочувствието си. Често чета такива теми как жената нищо не искала, как даже на антибиотици била и мъжът не разбрал. Това е и твоя грешка. Никой няма да ти каже браво затова, че си се свила и не искаш помощ. Нито печелиш нещо от мъченичество. Не съм чула мъж да се оплаче, че жена му е лигла, че му харчи парите или че като се разболее ляга и не барва нищо. В смисъл може и да се оплакват, но за нищо на света не ги оставят.

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 14 272
Трополинка, не е връщане назад да си идеш у родителите. Като се обърнеш с гръб към въпросния, домът на родителите ти е напред. Давай смело напред!

За мене не е разумно да се хвърляш на първата квартира. Ще се набуташ с пари, вероятно няма да е в желания квартал, ще трябва да чистиш и местиш и пак да чистиш. Иди у родителите ти! Аз съм се местила от една квартира в друга и знам какво е, хем тогава имах 2 куфара и някой друг кашон. Стресът е огромен като нямаш къде да идеш временно.

Ще се запознаеш с нови хора във Варна. После винаги можеш да се върнеш в Търново, но аз не виждам смисъл. Остави панически разстроения нарцис да си чати с бившата!

Като подозираш зарази, потърси къде правят безплатни изследвания и си направи тестовете, които предлагат там. Нямам представа в България къде има, но обикновено са в центрове за полово или женско здраве, центрове по семейно планиране, нещо такова. Посети GP-то и вземи направление за останалите изследвания. ЧПВ, уреаплазма, микоплазма, херпес рядко се покриват от каса рутинно и може би ще трябва да ги платиш от джоба си. Обясни кога е бил последния ви контакт, защото някои инфекции имат по-дълго инкубационен период.

Остави фризьори, нокти и външност за по-късно! ОК е да се запуснеш известно време и даже е освобождаващо. Гледай да си починеш, да спиш и да се храниш добре! Останалото ще се нареди само. Все пак, оттук нататък ще си гледаш само бретона, ноктите и веждите и няма да чистиш и готвиш всеки ден. Раздавай го бекярски и лежерно!

# 27
  • Мнения: 781
Какви са тези простотии и то от психолог? Крачка назад е било излизането ви от вкъщи на 19г. и самостоятелният ви живот с един използвач, който пет пари не дава за вас и това как се чувствате. Никаква крачка назад не е да се върнете при родителите си в подобни обстоятелства. Ако бяхте учили първо/ докато живеете при родителите си/ нямаше да загубите 5 години от живота си, защото  щяхте да успеете да анализирате правилно поведението му. Такива психолози тънат в безумни клишета, което не е правилно. За тях и финансовата и физическата грижа за родител е крачка назад, щом детето и родителят са заедно на едно място. Крачка и то огромна напред сте, щом сте във Варна. Варна е чудесно място за работа, забавления, всичко. А и работата ви позволява да бъдете където си поискате. Аз мога само едно голямо браво да ви кажа, че работите и учите. Независимо къде сте и къде ще изберете да сте. Родителите не ви издържат, просто за пореден път се убеждавам, че съвети от психолози не трябва да се търсят.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 892
Трополинка, от мен браво за решението да прекратиш отношения с такъв Simple Smile

Относно живеенето с родителите ти  – за мен също би било крачка назад да се върнеш да живееш с тях, но само ако ставаше въпрос за години. За няколко седмици или месеца не виждам проблем (ако те са съгласни, разбира се). За това време ще можеш да си намериш квартира.

# 29
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
На 25 вече е време да можеш да прецениш сама за себе си кое е напред и кое е назад, не да слушаш какво казала приятелка и въобще цялото това слушане други да ти нареждат живота всъщност не урежда нищо както се вижда. Струва ми се че се водиш по някакви клишета като това да очакваш, че като сте си купили кола и това ви е направило щастлива двойка. Откажи клишетата и гледай реално на нещата. Какъв друг избор имаш освен да се върнеш при родителите си? Май е единствен вариянт.

# 30
  • Мнения: 41 645
EmmaT , Phloxx, аз работя от 2 години вече, уча магистратура във Велико Търново, същевременно работя хоум офис изцяло за един голям онлайн магазин в София, така че поне с работата проблеми никакви няма да имам, имам си постоянен доход, мога да си плащам сметки, наем, храна, че даже и образованието. Бих казала, че в това отношение съм успешна и се развивам и още.

Светулчица, и аз не знам точно какво да правя. Мисля сега да отида при нашите за известно време, да си взема изпитите от магистратурата и после да помисля да си купя собствено жилище във Варна и да се отделя от нашите. Във Велико Търново вече нищо не ме задържа, само приятелките, но знам, че с тях ще се виждам така или иначе.

Ми то ти проблеми нямаш тогава, освен тези, които сама си създаваш. Вдигай си чуковете, отиди при мама да си оближеш раните, намери си там квартира и забрави за миналото.  Други момичета с подобни постове няма къде да отидат, нямат работа, нямат пари, имат бебета... При теб нищо такова няма, какво му мислиш???

# 31
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Аз реално погледнато, никога не съм искала да живея отново с нашите от както се изнесох на 19 години, харесва ми да съм самостоятелна и сама да решавам за какво да си харча парите, който сама съм си изкарала. Но просто в момента наистина май нямам друг изход, особено след като не се чувствам щастлива, оценена, обичана и дори желана в живота на този...

# 32
  • Мнения: 18 866
Не бих се върнала при родителите си за утеха. Оправяй се както решиш, проблемът ти е "бял кахър" Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 28 892
Е, докато си намери квартира според мен не е проблем да се върне при родителите си.

# 34
  • Мнения: 18 866
Разбира се, аз за себе си говоря. Всеки си решава какво, как. За мъжа, че се е отървала, трябва да почерпи, където и да иде.

# 35
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Според мен ти трябва малко рестарт. Имаш ли приятелка, при която да отидеш за малко? Пътуване някъде извън познатите ти градове, чужбина?
Другият вариант е при вашите, разбира се за малко, докато минат празниците и си намериш квартира. Ясно е, че във ВТ няма какво повече да правиш. Мисля, че трябва да решиш къде искаш да живееш - Варна или друг град. Тогава търси квартира и не се задържай много при вашите. Ако имаш възможност да пътуваш, прави го. Ще се дипломираш скоро, това ще е поредното нещо, което да ти донесе радост.

Аз, като б2022, не бих се върнала също при нашите, защото не мога да съжителствам с тях в една къща. Обаче това е моя особеност, не казвам, авторката така да прави.

# 36
  • Мнения: 41 645
Не бих се върнала при родителите си за утеха. Оправяй се както решиш, проблемът ти е "бял кахър" Simple Smile

Явно нещо ви куца с родителите. Ние на щерката сме и казали, че каквото и да и се случи да знае, че винаги има нашата подкрепа и място при нас за да си ближе раните, ако и се случи някакво житейско крушение. И за мен по-нормално от това няма.

# 37
  • Мнения: 18 866
Не всички се втурват към родителите си в труден момент.
Може и дъщеря ви да не го направи, Черна станция (колкото и за вас да е невероятно).

# 38
  • Мнения: 5 728
Пиша само, за да те поздравя, че си прекратила тази връзка. Нищо срамно няма. Добре е, че си разбрала, а не влачиш тези отношения с години. Млада си, имаш работа дай, си време да обмислиш ситуацията. Не се вкарвай в още проблеми като се навиваш ще сгрешиш ли, ако се върнеш или не. И да, не всички съвети на психолози са адекватни.
Доколкото те разбрах ти не обмисляш да се върнеш да те дондуркат те за постоянно, а да изкараш празниците + още малко време, за да обмислиш ситуацията.
Аз като родител на голям, пълнолетен човек бих искала да знае, че на подкрепа винаги може да разчита и от него зависи да я потърси и получи.

Последна редакция: ср, 27 дек 2023, 13:35 от ☀️🌙🌬️🔥💧❤️🙏

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Абе, да иде при приятелка по празници... Ако й е криво, несъзнателно да скапе празника и на други. При родителите, в общия случай, винаги има едно местенце. И това не е "бягане" при  тях. Бягане е ако очакваш да ти решават проблемите, това е пристан в момента.
Не знам, и преди ли толкоз незаинтересовани от семейството е имало, или стана мода,  ама ми се струва, че има такива дето го правят, сакън да не помагат на родителите като остареят. Нали, аз не ги търся и те да не ме дирят. В момента не визирам никого конкретно от списващите, гледам/слушам по-млади колежки...

# 40
  • Мнения: 18 866
Моите родители конкретно повече биха ме натоварили, отколкото да помогнат. Майка ми има формула за всяка житейска ситуация, която ще трябва да изслушам. Simple Smile Не виждам с какво това би ме разтоварило.
С приятели винаги ми е било по-лесно в трудни моменти.
Отделно родителите ми не са натоварени никога с нищо от моите проблеми. Оставам с впечатление, че понеже всеотдайните родители винаги искат да знаят "всичко" и да помогнат, децата с радост трябва да си кажат къде, защо и какво им тежи. Е, аз от това не виждам полза. И досега не съм го правила. Занапред пък съвсем (понеже моите са вече на 80 и вече аз съм в ролята на помагащия).

# 41
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
При нашите има цял етаж от къща, току що ремонтиран за където само аз имам ключове. Само кухня няма все още и ще трябва да готвя при тях докато успеем да я направим. Аз разбира се съм ги питала дали няма да им преча, да им се намесвам в битието, което са си създали 5 години, но те винаги са готови да ми протегнат ръка и казват, че винаги ще са до мен с каквото могат. Мисля че така правят всички нормални родители. Всеки си знае за неговите си родители и отношенията си с тях

# 42
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Мии аз ако трябва да се поставя в ситуацията на Трополинка няма да отида при нашите. Ще си хвана багажа на някъде другаде. Моите родители също биха ме натоварили повече, в конкретика майка ми, само тя остана. Аз подкрепа от тях не съм видяла, че да ги търся. Не виждам какво лошо има да потърся приятелка, имам няколко живеещи в чужбина, все не можем да се видим. Бих проверила за цените на билетите и бих заминала. Не е нужно да се натрисам на хората, но човек може да се разходи из улиците на някой европейски град и без компания, да "се загуби" из града, да се запознае с нови хора.
На мен лично това би ми помогнало повече, но хората сме различни. Ако смята, че ще се чувства добре при родителите си, нека отиде там.

# 43
  • Мнения: 5 728
Има всякакви варианти на отношения родители-деца.
 Каквито и да са вашите, частта със страдането по отминалата връзка ще трябва да си я изживеете, да си вземете поуката и да продължите напред.
Въпросът е къде това ще се случи  по бързо, къде по-самотно.

# 44
  • Мнения: 7 971
Поздравления за решението! На твое място бих отишла при родителите си за празниците и може би седмица след нова година щях да започна да мисля накъде да поема. Ясно, че Търново вече не е добър избор.

# 45
  • Мнения: 41 645
Не всички се втурват към родителите си в труден момент.
Може и дъщеря ви да не го направи, Черна станция (колкото и за вас да е невероятно).

Може и се надявам да не се стига до там. Но е хубаво да знае, че има тих пристан някъде. Не сме и казали да идва, а да знае, че я има тази опция.

# 46
  • Мнения: 18 866
Разбира се, опцията я има. Просто заради раздяла с гадже да ида у нашите ми е извън представите, това е.

Ето, в случая на авторката цял етаж я чака, може и да не ги засича, дето се вика Simple Smile Важното е мъжа да бъде загърбен задължително.

# 47
  • Мнения: 41 645
Разбира се, опцията я има. Просто заради раздяла с гадже да ида у нашите ми е извън представите, това е.

Не заради раздялата, а защото остава без дом баш на Коледа.

# 48
  • София
  • Мнения: 38 898
Ехе, цял етаж. Събери си целия багаж, отиди там за 2-3 седмици, таман да минат празниците, да си събереш мислите....

# 49
  • Мнения: 18 866
Важното е, че нямат общ дом да делят като инвестиция. Всичко друго лесно се нарежда.

# 50
  • Мнения: 1 891
И аз като B2022 не търча при нашите за всяка драма в живота ми, особено за раздяла с гадже. Всъщност с повечето гаджета съм се събирала и разделяла без и да разберат. "Кво стана с Гошо?" - "О, вече не сме заедно." Но това е, защото загрижеността, съжалението и желанието да обсъждаме нещата, ме натоварват. Имам друг начин за справяне с проблемите, който действа безотказно - излизам с приятели, жените ми казват, че е простак, мъжете, че съм твърде хубава за него, пийнем в повече и на другия ден вече не помня за какво страдах, защото имам страшно главоболие и мускулна треска от танци.

# 51
  • Мнения: 528
? Защо да е лошо да отидеш при вашите? Варна? Защо не, даже на другия край, с близките ще превъзмогнеш по-бързо. Товари колата и тръгвай.

# 52
  • Мнения: 6 245
Естествено е да отиде при техните си, това и е първа раздяла след дълга и натоварваща връзка от тинейджърка, нормално е човек да потърси родителите си в тежък момент. Дори само близостта с родното и място , там където е израснала от дете би я карало да се чувства по добре и да се откъсне.
Баси наистина това ли се дискутира в тази тема, след кофти раздяла, в друг град да стои сама на празниците вместо при майка си и баща си, за което нормалните хора пропътуват половината свят и без да имат други драми?
Май някои потребителки са попрекалили с коледното ядене и пиене ми се струва.
Авторке, заеби тука всичките тъпотии и си отивай у вас поне за седмица, пък то ще си покаже за после. А този глупак хич не го мисли, след време сама ще се чудиш на акъла си как си го търпяла толкова дълго всичкото.

# 53
  • София
  • Мнения: 28 892
Скрит текст:
И аз като B2022 не търча при нашите за всяка драма в живота ми, особено за раздяла с гадже. Всъщност с повечето гаджета съм се събирала и разделяла без и да разберат. "Кво стана с Гошо?" - "О, вече не сме заедно."
Но това е, защото загрижеността, съжалението и желанието да обсъждаме нещата, ме натоварват. Имам друг начин за справяне с проблемите, който действа безотказно -
Скрит текст:
излизам с приятели, жените ми казват, че е простак, мъжете, че съм твърде хубава за него, пийнем в повече и на другия ден вече не помня за какво страдах, защото имам страшно главоболие и мускулна треска от танци.
Същата съм и аз. Много по-бързо би ми минало, ако ме оставят да говоря когато и ако аз реша, но майка ми дълбае и не спира, съответно винаги съм гледала да стоя далече от нея, ако имам по-сериозен проблем. Това, ако искам да ми мине по-бързо де.

# 54
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
харесва ми да съм самостоятелна и сама да решавам за какво да си харча парите, който сама съм си изкарала.
И тогава защо не се изнесеш на самостоятелна квартира вместо да ходиш при вашите?

# 55
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
харесва ми да съм самостоятелна и сама да решавам за какво да си харча парите, който сама съм си изкарала.
И тогава защо не се изнесеш на самостоятелна квартира вместо да ходиш при вашите?

Ще го направя, но точно в момента никоя агенция не работи и няма как баш на празниците да наема нещо, а не мога да остана тук като не знам дали утре няма да домъкне новото си гадже, защото доказа, че може да е достатъчно нагъл.

Разбирам че всички вероятно си имате щастливи бракове и връзки без такива драми, както е и моята майка, но на мен това ми беше първата сериозна връзка и ми е доста кофти в момента след 5 години с този човек.

# 56
  • Мнения: 5 728
харесва ми да съм самостоятелна и сама да решавам за какво да си харча парите, който сама съм си изкарала.
И тогава защо не се изнесеш на самостоятелна квартира вместо да ходиш при вашите?

Ще го направя, но точно в момента никоя агенция не работи и няма как баш на празниците да наема нещо, а не мога да остана тук като не знам дали утре няма да домъкне новото си гадже, защото доказа, че може да е достатъчно нагъл.
авторке, беше ясна, че не планираш да живееш с родителите си. Това, че много хора не четат, а проектират не е твой проблем.

# 57
  • Мнения: 300
Авторке, хубаво си се опомнила, използвай го за истински промени. Добре обясняваш как всичко ти си вършила, а той си е вял байрака. Съчувстват ти хората и има за какво. Ти обаче всичко, което е станало, си го допуснала и си го толерирала дълги години.  На 24 е идеална възраст да поработиш върху себе си, защото в противен случай  вероятността в бъдеще да попаднеш в подобна схема на взаимоотношения, е много голяма.
Къде ще идеш да живееш дори не е толкова важно. Дай си малко време и в крайна сметка пробвай. Работата ти позволява, което е супер. Възможността да идеш за малко при вашите, докато  си посъбереш мислите е много добър вариант. После ще решиш на къде, за какво да бързаш. В родния град обикновено има повече възможностти за приятелство, отколкото си мислим. Пък и не си от малък град.... ще срещнеш и съвсем нови хора.
Аз бих те посъветвала да поработиш с терапевт, но това си е лично решение. Със сигурност ще е от помощ в посока да осъзнаеш моделите си на поведение и взаимоотношения.
Успех ти желая, свободата е безценна!

# 58
  • Мнения: 14 972
Противно на всички мнения, на твое място не бих предприемала радикални стъпки да сменям дом, град, да местя багаж, и в състояние на афект, да улеснявам предател. Да се изнася той!
Да имаш време да помислиш и прецениш. Смени му патрона, да идва с когото ще. Имате равно участие в наема, нали? Само не разбрах освободили ли сте старата квартира и наели ли сте новата. Как пък няма да си зарежа приятелите , колегите, и да хукна при мама за постоянно, само защото някакъв мизерник тук е решил да ми скапва живота и празниците. Бих си отишла при родителите, за да не съм сама за празниците, но без багажи и пораженчества. Последният човек съм, който да има добро мнение за психолози, но може, в случая, психоложката да е права. Ако всякак си се устроил в дадено населено място, имаш кариерни переспективи, наоколо са най- добрите ти контакти. Иначе, и Париж е по- добре от ВТ, нали .
Напиши му, че оставаш, да се спасява той. Да не се връща в дома ви той.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 36 778
На нея още й липсва тоя задник, няма достатъчно кураж да го нареди както трябва и да му посочи вратата. По-добре да не влиза в тази битка, не е готова за нея.

# 60
  • Мнения: 9 850
Местенето от Велико Търново във Варна било крачна назад????  Жива да не бях! Чий болен мозък може да изрече подобно нещо в тази ситуация???

# 61
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Някаква самозвана психоложка.

# 62
  • Мнения: 14 972
Аз не го разбирам като териториална крачка.

# 63
  • Мнения: 9 850
Може ли координати на тази дама? Да я питам нещо.
Някаква самозвана психоложка.

Говорим за конкретната ситуация, която е момичето.
Аз не го разбирам като териториална крачка.

# 64
  • София
  • Мнения: 28 892
Аз не го разбирам като териториална крачка.
Точно. Става въпрос за връщане при мама и тате. С което съм съгласна, когато става въпрос за зрял, самостоятелен възрастен.
Скрит текст:
Здравейте, мислех да пиша анонимно, но се замислих - защо? Мен ли трябва да ме е срам? Нека всички, които ме познават тук, макар и да не са много, да видят, нямам нищо против. Извинявам се предварително, ако има грешки, защото още пиша малко през сълзи.

Ще започна така - аз съм на 24 години и току що приключвам 5 годишна връзка с един егоист и нарцисист, който за тези години, ако е помислил за мен и за 5 пъти, ще е добре. Но това го осъзнавам чак сега. Търпях всичките му постоянно сменящи се настроения, търпях да не се прибира след работа, защото имал нужда от разнообразие навън (сега като се замисля дали тези разнообразия са си нямали имена? Joy). Бях до него през всичко, дори и когато мина през паническо разстройство, аз бях там и го водих по лекари, а дори едно "благодаря" не получих. Наскоро аз се нараних и имах нужда да отида до болницата, а той ме остави да ходя сама посреднощите с такси, защото той си говореше незнайно с кого по телефона и ми каза, че му било писнало да съм непохватна и той да бил ходел след мен... А той 5 месеца като беше с паник атаки и аз бях до него, тогава нямаше проблем аз да ходя след него (плюс това за тези 5 месеца аз ходех на пръсти, за да е той добре, не съм се оплакала от нищо, дори и болна бях на антибиотик, а той не разбра и не ме пита дали съм добре), но както и да е. И аз не съм цвете за мирисане и си имам тежък характер понякога, но не мисля, че заслужавам да ме тъпчат така.

Накрая, преди няколко дни, тъкмо си бяхме намерили нов апартамент, че стария ни отесня и аз разбрах, че ние докато се опитваме да градим връзка, бяхме сгодени, купихме си нова кола, нов апартамент под наем си намерихме - той през цялото време си е говорил с бившата си приятелка всеки ден, пращат си голи снимки, даже няма да се изненадам, ако са се виждали не един път. Разбира се се разделихме, аз даже в яда си я нарекох по не красив начин, той вместо да защити мен, каза че тя не била такава, супер си била. Това просто ми преля чашата на търпението и си събрах всичкия багаж и сега за малко трябва да отида да живея при нашите, защото просто нямам къде точно сега и на момента да отида, а това положение не се търпи повече. Него го няма в момента в жилището и няма да се изненадам, ако е отишъл до един далечен град да бъде с въпросната, а аз искам да се изнеса преди да се е върнал.

Говорих с една позната, психиложка, но тя ми каза, че това
да се върна при нашите в родния ми град
Скрит текст:
било крачка назад, не трябвало да го правя, но или това или да остана на улицата, защото в момента са почивни дни и не вярвам да намеря сега и веднага апартамент.

Исках да си излея всичко, защото вече ще се пръсна иначе от огорчението и обидата. Според вас добре ли е да се върна при нашите във Варна или да остана тук до Нова Година, да я изкарам сама и после да намеря апартамент и как да продължа напред след това ужасно предателство? Извинявайте за ужасно дългия пост и ще се радвам, ако поне един човек прочете този чаршаф, който изписах.

# 65
  • Мнения: 18 866
Е, тя поне е на 24, съвсем млада. Иначе след темите тук "Момиче съм на 29 години" и подобни, човек да реши, че поне до 30 всички са момичета и момчета.

# 66
  • Мнения: 9 850
Аз не го разбирам като териториална крачка.
Точно. Става въпрос за връщане при мама и тате. С което съм съгласна, когато става въпрос за зрял, самостоятелен възрастен.
Авторката казва, че го обмисля като временен вариант, докато се съвземе и си купи самостоятелно жилище или намери квартира.
Каква е другата опция? Къде предлагате да отиде на 27-ми декември?

# 67
  • София
  • Мнения: 28 892
Ето къде съм предложила:
Е, докато си намери квартира според мен не е проблем да се върне при родителите си.

Така че съм съгласна с  tays – психоложката не е твърдяла, че местенето от В. Търново във Варна е крачка назад, а връщането при мама и тате. Акценът е в това, а не е географски. Но понеже става въпрос за кратко, според мен не е проблем.

# 68
  • Мнения: 14 972
И аз предложих да отиде за празниците при техните, но да не напуска квартирата в състояние на афект. Откъде - накъде ще улеснява предател? Да се изнася той.

# 69
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Той едва ли ще иска.

# 70
  • Мнения: 18 866
Може договорът за наем да е на негово име.

# 71
  • Мнения: 9 850
И аз предложих да отиде за празниците при техните, но да не напуска квартирата в състояние на афект. Откъде - накъде ще улеснява предател? Да се изнася той.
Според мен менталното й здраве и предстоящите изпити са по-важни от това дали го улеснява или не. С него е от 19 годишна. Може да си позволи момент на “слабост” като връщане “при мама” за няколко седмици.

# 72
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
tays, разбирам какво имаш предвид, но проблема е че аз имах страшно много работа в деня на подписване на договора за наема, не ме пуснаха да изляза за 2 часа и само той подписа, а аз не присъствам понеже не съм била на място. Макар че аз намерих квартирата, но просто така стана. Тоест аз в момента нямам никакви права над апартамента и нямам право да го окупирам. Иначе да, наема се дели поравно.

# 73
  • Мнения: 442
На 24 не е момиче,нито на 29,но на мен не ми прави впечатление кой как се определя.
Гледам,че някои много ги гложди употребата на думата момиче/момче от възрастен индивид.

Нямате брак,общи деца също,е отделила си 5 години от живота,и какво от това? Била си малка когато сте започнали връзка,сега си зряла и млада жена,която трябва да празнува,че се е отървала навреме.
Връщането при семейството е добро решение,няма да прекараш нова година сама.
Намирай работа и забавление за ума,докато е зает надали ще мисли за миналото.

# 74
  • Мнения: 14 972
Троп, в договора за наем се вписват наемателите, независимо кой е титуляр. Едва ли хазаинът не ви е одобрил двамата. Но да оставим юридическата страна.
Въпросът е защо ще го улесняваш, като напуснеш дом, град, цялата си битност. До нагласа е, аз само давам съвет от моя гледна точка. Уязвима си в момента, трябва ти време да се съвземеш. Затова не бързай бурно и емоционално.
Хубаво е, че имаш свестни родители, дом, и нямаш деца от този. Успех!

# 75
  • Мнения: 6 245
Добре бе, наистина ли не разбирате каква тежест има такава първа връзка от 5 години в началото на 20-те? Аз като си спомня с моята бивша какви циркове бяха докато я изкарам от живота си почти на годините на авторката и след кофти връзка с горе долу такава продължителност, наистина е много трудно. Хубав или лош, буквално израствате с този човек и е много трудно да прекъснеш всичко с него. Изобщо не и препоръчвам да се занимава да му прави сечено, очевидно на него не му пука особено за нея, а тя само ще си бърка в раната още повече.
Да зарязва всичко, багажчето и на колата, и при техните. Смяната на обстановката и връщането към родния и дом и квартал първоначално ще я откъснат от проблема, по нататък вече ще реши какво да прави.

# 76
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Аз циркове не смятам да правя, просто искам да си тръгна и да приключа всякакви отношения с този човек и с този си живот и да започна нов. Като всяка жена и аз мога да направя цирк, но ми е през онова дето го нямам и вече съм ужасно изморена психически.

# 77
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Смисъл от циркове няма. И да правиш, само ще се изхабиш. Нищо няма да спечелиш, хубаво е, че мислиш така. Не носят абсолютно никакви плюсове.

Разбирам я тайс, права е до голяма степен. Обаче на твое място и аз бих зарязала и апартамент и всичко. Така или иначе завършваш, не вярвам да гориш от желание да живееш в Търново.

Относно съвета на психолога, според мен също не гледа териториално. Не е въпроса дали Варна или ВТ. Въпросът е да не се учи да търси спасение при мама и татко за всяко нещо. Не казвам, че авторката е такава. Говоря тук на ангро. Има и много по-големи жени, които при най-малкото звънят на мама и тати да им спасяват д-то. В един момент човек трябва да се учи сам да си решава проблемите. Като гледам авторката не иска да висва на ръцете на техните, а да се махне от тоя нещастник, по празници квартира няма да намери от днес за утре.

Според мен също да си изясни къде й се живее.

# 78
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 142
Прочетох само първия пост и последната страница, тоест последните две мнения.
Тя едва сега се разделя с този мъж, хора. Ще осмисли връзката, раздялата, ще вземе решения. Нека първо да се отърси от тази връзка. Това, че временно ще отиде при родители или приятелка, или на хотел, не означава, че в един момент няма да си стъпи на краката и да се ориентира как ще я кара занапред. Всичко с времето си.
Аз бих отишла при родителите си. После бих мислила с подробности какво ще правя без него. Само не се връщай! Защото ще има молби, сълзи и клетви, не се поддавай! Блокирай и не поглеждай назад. За твое щастие доста млада си осъзнала какво се случва и че такива отношения са отровни.

# 79
  • Мнения: 2 010
Може би психоложката е имала предвид,че ако се върнеш при вашите може да се поддадеш на самосъжалението и да останеш при вашите много време, без да искаш да поемаш по нов път. Според мен също няма лошо да идеш при тях, няма да им тежиш. По-добре това отколкото да станеш на възраст и да си още с този...

# 80
  • Мнения: 781
Авторката няма опит с мъжете, хора, със самостоятелността има. 5 години се е оправяла без мама и тате, а и реално без мъжка подкрепа. Тя още като дете е излязла от дома на родителите си, тренирана е. Не и е проблемът в това, има работа и средства да живее също. Сега трябва да се отърси от всичко с този нехранимайко, защото дори при неуважение и липса на истинска грижа и любов от негова страна не е лесно. Тя друго не познава, 5 години това и е била средата, има свикване дори с неприемливото. Най-доброто е да се върне при родителите, за колкото време е необходимо, да се събере първо, защото в крайно силно неприятните емоции много лесно може да сгреши отново. Дали с него, дали с друг като него. Това решение на 19 години да живеят заедно вече и е изиграло лоша шега. Той се е възползвал. Да се поуспокои малко, да се види с техните / най-нормалното нещо на света е, в нормалните семейства, не проектирайте вашите неразбирателства с родителите върху нейната ситуация, там щеш не щеш, като нямаш никой, като не може да разчиташ на родителите ще се оправяш сам не ами… нямаш избор/ да се събере след тази опустошителна връзка и тогава да реши къде, какво  - наем ли ще е, покупка на жилище ли ще е, за колко пари, там ли, другаде ли. Те са и родители - при нормални взаимоотношения, винаги ще са и родителите, при които може да намери опора в тежка ситуация. Както и обратното - те да се опрат на нея, ако се наложи, защото и това го има. Всичко е спрямо ситуацията, не бива да се обобщава така. Жената пита във форума как, според нас, е най-добре да постъпи. Дори и само този факт казва много.

# 81
  • Мнения: 2 502
Прочетох само твоят пост, авторке. Много обременен, това момче, паник атаки, болници, лекари...че и пет години заедно.
Багажът и във Варна. Това на първо време. Постой си вкъщи седмица, две, докато решиш какво ще правиш. И не мисли за връщане назад при този!

# 82
  • Мнения: 7 434
При родителите само на гости, за седмица- две,  иначе наистина е връщане назад и признаване, че си сгрешил. Иначе не е станало кой знае какво, много от тук пишещите сме се разделили с партньори, че и с дете/ деца. Животът продължава. Следващият мъж чака на ъгъла.

# 83
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 142
Не е нещо лошо да си признаеш, че си сгрешил. Само който пасува и не пробва, той не греши. Аз не мога и да нарека нейната връзка някаква кой знае каква голяма грешка. Влюбила се е, раздавала се е, в един момент е усетила, че нещата не са съвсем наред, но слава богу всичко е поправимо. Напуска въпросния, взема си поуките и ако със следващия мъж засветят същите червени лампи, го разкарва по навреме.

# 84
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
И като е връщане назад какво? Някой ще й пише оценка в бележника ли?

# 85
  • София
  • Мнения: 28 892
Животът обикновено ги пише тези оценки.
Усещането "справям се сама" е много по-добро от "мама и тате ме дундуркат". Но авторката каза, че връщането е само за малко де, така че...

# 86
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Аз като цяло не съм човек, който обича някой да му помага, да го дундурка, да го отглежда даже.. гледам нещата в живота да си ги постигам сама и никога не съм мислила че ще стига до този момент да търся пак помощ от родителите ми, затова и ми е толкова трудно и да се реша да отида при тях, защото усещам че малко или много им се намесвам в живота, който те тъкмо са си го установили по техен си начин, с пораснало и отделено дете. Сякаш им висвам на врата, така се чувствам.

# 87
  • Мнения: 999
Няма дилема тук, решението е взето. Деца няма, мъже много. С излизането през вратата всичко ще свърши, а този не заслужава да го страдаш. Онлайн работата позволява да живееш, където поискаш. За мен на 24 си си момиче още и раздялата не е грешка, нито провал, нито нищо. Едно ново начало е. Няма да им тежиш, не се притеснявай. Отиди, помисли и поеми по новата пътека. Само се осмели да мечтаеш, да поискаш нещото, което то е нужно сега. И мисли повече за себе си, понякога се слагай на първо място. Нищо няма да им стане на вашите!
Чувството на вина и страх, дето изпитваш да не притесниш някого, е засадено точно от този мъж, който е успял да те накара да спреш да си вярваш, че важиш.
Всичко е наред.

# 88
  • Мнения: 1 273
Тая приятелка психоложката и кажи да отиде тя да живее на улицата. Много ясно, че трябва да се прибереш при родителите ти. Добре, че нямаш дете от тоя психар. Плюй си на петите и не поглеждай назад!

# 89
  • Мнения: 1 236
Бих отишла при приятелка/приятел в чужбина за НГ, ако имам средства и имам достатъчно близък някъде. ( авторката каза, че има приятели в чужбина, и аз имам и съм го правила преди като ми прищрака). Ще отида и при родителите си после, с уговорката да не ми дават уклон, а да ме подкрепят(по моите съдя).

# 90
  • Мнения: 300
Крачка назад би било да се върнеш при това момче, но на твое място не бих се върнала и при родителите си, или поне бих се върнала само  "на гости за празниците", да се порадвам на присъствието им, без да им стоварвам ситуацията. Родители са все пак, вероятно ще дават насоки и съвети, а за мен именно в тези моменти е важно да се видиш сам и да решиш ти какво искаш за себе си. Подкрепата на родителите е нещо страхотно, но съзнанието, че си се справил сам е много надграждащо вбъдеще. Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 дек 2023, 20:47 от Lora Lay

# 91
  • Мнения: 2 004
Ако бях аз, вече да съм във Варна. Ти още ли си в апартамента?
Приятели и приятелки със сигурност има. Но и те си имат своите планове.
Замини при родителите  си. Важно е да можеш и да работиш спокойно. Това не мрънкане за нещо си. Оставаш без квартира и дом. Твоят роден дом те очаква. Ако са като моите родители, само ще те  попитат дали искаш да споделиш. Ако не желаеш, ще са до теб и с теб когато имаш нужда. А и да си припомниш как може да се живее с любов и разбирателство. Важното решение е къде искаш след това да живееш. Вземи го и действай. Имаш работа и ще се справиш.
Аз бих приключила с Велико Търново. Нали  не  искаш да го срещаш по улиците?
Желая ти да вземеш най-правилното за теб решение. И не се обръщай назад.

# 92
  • Мнения: 622
Варна е прекрасен град, на мен и моя мъж по едно време ни беше мечта да живеем там. Не виждам никаква причина да продължиш да живееш в Търново след като вече завършваш, в крайна сметка там си била да учиш, не да се установяваш. Приятелките ще си поемат пътя, след като завършат също, не познавам човек, който избира града в който да живее само на база къде има повече приятели. Ако родителите ти не са от месещите се и наистина има цял етаж на твое разположение, аз бих останала там, докато си купя свое малко апартаментче с кредит.

# 93
  • Мнения: 999
Аз пък не разбирам тоя страх от месенето. Вероятно ще съм много лоша свекърва. Ами, като става дума за детето ми, ще искам да знам как се чувства, да поговорим и да помогна. И аз се чувствам така с моите родители. От Майка ми е невъзможно да скрия нещо лошо, но най-обичам да споделям с баща ми. Той е оптимист и с него се чувствам най-комфортно. Никога не ме съди, а и да го направи, голяма работа. Пред приятели по-трудно се отпускам. Винаги ме е било страх да покажа слабостите си пред хората. А и не обичам да ме съжаляват. Затова и аз бих отишла при родители в тази ситуация. Не като корабокрушенец, просто да се почувствам отново на сигурно за малко. Всичко е толкова различно, когато самият ти станеш родител.

# 94
  • Мнения: 5 728
Въобщ извън ситуацията се чудя на кого бих могла да звънна преди празника с по-голям шанс да объркам плановете.
Коментират се приятели, а всеки вече е решил какво да прави на НГ.

# 95
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Монет, зависи от хората. На мен ще ми е много странно свекърва ми да дойде и да разпитва било то мен или мм. Всеки има някакви трудни моменти в живота, дали ще е раздяла или друго. И ако почне майка ми/свекърва ми/леля ми да пита… ще е ужасно. Аз ако искам ще кажа. А и такива неща особено за раздели и любов - с приятелите и това е. Излизаш, пътуваш, на 24 без деца и с хоум офис можеш да правиш толкова неща…

# 96
  • Мнения: 999
Знам не е за всеки, ама аз бих предпочела почивка сама някъде, независимо че са празници. Това ако родителите и приятели не са вариант.
hechicera, да зависи. В нашето семейство е било така винаги. Всичко се споделя. ММ може да не се чува с баща си с месеци. Близостта се гради от родителя и естествено ако има някаква преграда е неприятно да се обясняваш само за да те изкритикуват и обсъдят, или да се опитват да ту налагат начин, по който да живееш.

# 97
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Смяташ, че родителите ти няма да се зарадват да прекараш с тях празниците ли? Това пък защо? Определено смени психоложката, струва ми се че ти насажда комплекси. Ако наистина държиш да си самостоятелна, винаги може да си вземеш обзаведена квартира и да се нанесеш в рамките на дни.

# 98
  • Мнения: 6 845
Много модерни станахме, самодостатъчни и т.н.
Не слушай глупости, отиди си вкъщи при родителите си, зареди батериите и решението само ще дойде.
Точно пък в тези дни на годината някой да се чуди дали е правилно да е със семейството си?!

# 99
  • София
  • Мнения: 28 892
Как автоматично решихте, че родителите нямат планове да ходят някъде.... Защото родителите нямат личен живот нали Expressionless
Говоря принципно, не за конкретната ситуация.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Родителите и да ходят, къщата ще си е на място.

# 101
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Родителите и да ходят, къщата ще си е на място.
. Е, да, ако е празна, пак ще й е тъпо.

# 102
  • София
  • Мнения: 28 892
"Родителите и да ходят, къщата ще си е на място."

А, това е друго. Защото в постовете преди моя ставаше въпрос за родителите, не за къщата.

# 103
  • Мнения: 9 850
Излиза, че всичко е по-добър вариант от прибирането вкъщи за седмица-две. Приятели из страната и чужбина, бивши разни, самостоятелни стаи по хотелите…
Дано децата ми,  ако попаднат В ПОДОБНА ситуация не го играят толкова “корави и самостоятелни”..

# 104
  • Мнения: 6 845
Milenaka, на кой родител ще му е добре да ходи някъде, когато детето му има нужда от него? Риторичен въпрос....
Вероятно на теб не би ти пукало за детето ти, защото си над нещата.

# 105
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Ее, стига, малко прекалявате. Това дете е на 24, не е на 4 болно с бронхопневмония, че да не могат да тръгнат никъде. Ако са резервирали почивка дай да не ходят, понеже 24 годишна млада жена няма на чие рамо да реве.

Идва Нова година, все някъде ще намери приятели, с които да бъде и да прекара празника.

# 106
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Е, да, ако е празна, пак ще й е тъпо.
Е да де, това е проблема, с егоист тъпо, с родители тъпо, без родители пак тъпо, в Търново тъпо, във Варна тъпо ¯\_(ツ)_/¯

# 107
  • София
  • Мнения: 28 892
И нериторичен отговор:

Майка ми има резервация за НГ с приятели. Въобще не би ми хрумнало да й провалям плановете.
Пак да попитам -- защо се очаква от родителите да нямат лични планове и личен живот?

# 108
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Хора, престанете да се заяждате за глупости. Авторке, вдигай си багажите и си идвай тука във Варна. Родителите ти и да са на купон, много важно. Празничната програма е обявена в нета, на площада ще е супер, не е задължително да си с банда приятели на маса. И времето е супер, та няма да мръзнеш. Във Варна живея, така че знам за какво говоря.

# 109
  • Мнения: 6 845
Защото семейството е това. Ако някой има нужда от помощ, му се оказва такава.
Децата и на 50 години си остават деца за родителите си.
Наистина ли ще се чувствате добре да заминете някъде при условие, че детето ви е само и нещастно? Аз не бих.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Ако детето ми преживява житейска криза и се прибира у дома за да се почувства по-добре, да си направи равносметка накъде да тръгне и изобщо за да поеме дъх, грам не ми пука за новогодишните планове, които бих могла да имам. Ако тя има нужда от мен, аз ще съм там. Който отглежда самодостатъчни си деца, стоици, които смятат за срамно да признаят, че имат нужда от рамо да ги подпре, е свободен да си ходи по новогодишните планове. Аз не съм от тази порода. А ако родителите на авторката случайно имат планове и смятат да ги спазят, това да не би да означава, че къщата ще е под ключ и тя ще седи на улицата? Не означава. Нито пък чух някъде жената да казва, че очаква родителите й да са строени да я посрещнат, изслушат и слугуват. Даже не е и намекнала подобно нещо.

# 111
  • Мнения: 18 866
Тоест да разбирам ли, че на 40+ години продължавате да докладвате всичките си проблеми на вашите родители?

Има си някакви граници. В случая скъсването с гадже е бял кахър, нека се видят с родителите, но така да се говори едва ли не колко й е зле и трябва да се стъпва на пръсти около нея, малко е прекалено.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Още от 20+ годишна не докладвам сърдечни проблеми на родителите си. Всъщност не докладвам каквито и да било проблеми.

# 113
  • София
  • Мнения: 28 892
Динчо, говорим за големи хора, нали? И не става въпрос за спешна ситуация, която не търпи отлагане. При това положение даже не бих казала на майка ми преди да се върне от почивката.

А, точно -- и аз не бих докладвала на майка ми. В такъв случай за какво да й развалям почивката?

# 114
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Мда, на 50 ще ревна на майка си, която е на 80, че нещо си там… как ли пък не?

Авторката е млада, права, здрава, ще преодолее раздялата, ще поплаче, ще пострада и ще й мине. Представям си майка й да си отмени плановете за екскурзия примерно, която чака цяла година и е хвърлила няколко хиляди, щот щерката на 24 скъсала гаджето…

Ако техните са си в тях и не правят кой знае какво, ок.

# 115
  • Мнения: 7 434
Голяма работа, че се е разделила с приятеля си. Ще потъгува малко и ще й мине. Аз не бих си провалила плановете.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 36 778
А ако не са си в тях, не е ок ли? Пак питам, ще остане на улицата ли?

# 117
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
А ако не са си в тях, не е ок ли? Пак питам, ще остане на улицата ли?

Нали изяснихме, че къщата си е там. Винаги може да се прибере. Ама ако техните са тръгнали на почивка, да се връщат да утешават щерката ли?

# 118
  • Мнения: 9 850
Най-приятелски бих посъветвала авторката да поиска ключ, че съчиненията по непреживяно са нелепи.

# 119
  • Мнения: 6 845
Как разбрахте, че ситуацията не е спешна?
Няма такава екскурзия, която да е по-важна от детето ми. Пари имам, детето ми е едно.
Направо се дивя на тоталния егоизъм и то баш по Коледа. Хора, вие за екскурзии ли живеете?

# 120
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 142
Авторката е по-малка от сина ми. Ако той има нужда да поплаче на рамото ми, аз ще зарежа абсолютно всичко заради единственото си дете. Случвало се е, говоря от опит. Ако пак се случи и има нужда от мен, ще бъда на негово разположение. Това е детето ми за бога.... Разбира се, че няма да мръдна никъде докато не го видя спокоен.
Хора, вие майчински чувства към най-близките си същества - децата си, нямате ли?!

# 121
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Аз бих приоритизирала. Абсолютно не мисля, че бих провалила нечия екскурзия за да плача на рамото на човека. Има приятели, психолози.. ще пореве ден, два, ще й мине. За какво да изкарваме драмата толкова голяма. Човек ще каже, че е майка с пеленаче, изгонена посред зима с 2 лв в джоба.

Това е голям човек, с работа, млада, нищо й няма. Ще се оправи. Изкарахте я с животозастрашаващо състояние… направо ме изумявате.

# 122
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 142
Имаш ли деца?

# 123
  • Мнения: 18 866
Има ли син, който е плакал на рамото на майка си, защото е скъсал любовна връзка?? Сериозно питам. Не беше ми хрумвало, че е възможно!

Разбирам, че майките са винаги на разположение, но възползват ли се синовете от това, когато са в любовен стрес? Даже и по филмите го няма това...

# 124
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 142
Има ли син, който е плакал на рамото на майка си, защото е скъсал любовна връзка?? Сериозно питам. Не беше ми хрумвало, че е възможно!

Разбирам, че майките са винаги на разположение, но възползват ли се синовете от това, когато са в любовен стрес? Даже и по филмите го няма това...
Даже не искам да си спомням каква драма беше...

# 125
  • Мнения: 6 845
Hechicera, и ти ме изумяваш, но е Рождество, та си мълча.
Не може всички да са като теб без семейни връзки.

B2022, може и да не е плакал точно, но е имал нужда да се прибере у дома за известно време.

# 126
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Няма значение дали имам деца. Имам майка, не бих й съсипала плановете. И това с “на 50 да е, дете ми е..” е толкова абсурдно. дай цял живот при най-малкия проблем да тичкаме при мама и тате. Не е добре това.

А пък мъж да реве на майка си за някое гадже… да не казвам какво мисля по въпроса, че аида ще ме мрази.

Не е въпроса до семейните връзки. Моите приятелки като са късали, не са ходели при мамчето, а сме излизали, говорили, забавлявали.. за бога, тя е на 24…

# 127
  • София
  • Мнения: 28 892
Как разбрахте, че ситуацията не е спешна?
Няма такава екскурзия, която да е по-важна от детето ми. Пари имам, детето ми е едно.
Направо се дивя на тоталния егоизъм и то баш по Коледа. Хора, вие за екскурзии ли живеете?
Егоизъм? Аз, от гледна точка на дете, чиято майка има планове за НГ, казвам, че не искам да провалям плановете й и не бих й казала, че съм скъсала, за да не я натоварвам и притеснявам. Ти твърдиш, че е съвсем нормално дъщерята да притесни майката си, да очаква да зареже плановете си и да се върти около нея. Кой е егоистът в случая?

# 128
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Авторката е млада, права, здрава, ще преодолее раздялата, ще поплаче, ще пострада и ще й мине. Представям си майка й да си отмени плановете за екскурзия примерно, която чака цяла година и е хвърлила няколко хиляди, щот щерката на 24 скъсала гаджето…
Ами като авторката е права, здрава защо трябва родителите й да са у тях като е тя там? Тя на 25г спокойно може да седи няколко вечери сама без да има нужда някой друг да й прави цирк, да си пусне телевизора, да си отвори едни фъстъци и да престане да си мисли кой непознат какво ще си помисли.

# 129
  • Мнения: 7 434
Имам майчини чувства. Близки сме много с дъщеря ми. Ама да седнем да ревем за някой поплювко няма да стане. Ще отидем на шопинг, на бар, ще я взема на екскурзията и това е. Големи драми, измислени драми.

# 130
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 142
Чак мъж не беше, когато имаше любовни драми, на 20 беше. Това оправдава ли го или да го задраскам от семейния списък с хора, на които мога да съчувствам и помагам?!

# 131
  • Мнения: 18 866
100% е било много мъчително за теб. Защото майката няма полезен ход в такива ситуации. Много се надявам да не ми идва точно това до главата.

# 132
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Чак мъж не беше, когато имаше любовни драми, на 20 беше. Това оправдава ли го или да го задраскам от семейния списък с хора, на които мога да съчувствам и помагам?!

Не, ама 20 годишен младеж не вярвам да не може да прежали някоя наборка. Пък това да дойде да ревне на майка си.. какво да кажа. Спасила се е девойката. 😁

Авторката е млада, права, здрава, ще преодолее раздялата, ще поплаче, ще пострада и ще й мине. Представям си майка й да си отмени плановете за екскурзия примерно, която чака цяла година и е хвърлила няколко хиляди, щот щерката на 24 скъсала гаджето…
Ами като авторката е права, здрава защо трябва родителите й да са у тях като е тя там? Тя на 25г спокойно може да седи няколко вечери сама без да има нужда някой друг да й прави цирк, да си пусне телевизора, да си отвори едни фъстъци и да престане да си мисли кой непознат какво ще си помисли.
. И аз това казвам де!

# 133
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Сериозно, изобщо не знам как стигнахме до тук.. Първо не бих искала да проваля ничии планове за празник и ако знаех че имат такива вероятно нямаше дори да им се обадя, но те както всяка година от както не живея с тях ще си бъдат вкъщи и няма да правят нищо специално, те не са по екскурзиите по празниции никога не са ходили.

# 134
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Мда, няма нужда да се обиждате на майчини подходи, защото всеки човек е различен. Благодаря на всички за съветите и весело посрещане на новата година.

# 135
  • Мнения: 6 845
Тропалинка, отивай си вкъщи при родителите си. Не ни чети... скучно ни е и си ги мерим.

# 136
  • София
  • Мнения: 28 892
Сериозно, изобщо не знам как стигнахме до тук.. Първо не бих искала да проваля ничии планове за празник и ако знаех че имат такива вероятно нямаше дори да им се обадя, но те както всяка година от както не живея с тях ще си бъдат вкъщи и няма да правят нищо специално, те не са по екскурзиите по празниции никога не са ходили.
О, не, въобще не съм си и помисляла, че би.очаквала родителите да си зарязват плановете (ако имаха такива). Правиш ми впечатление на доста съобразителен човек.Simple Smile

# 137
  • Мнения: 14 972
Трополинка е доста по- адекванта от много от хората, от които търси съвет.
Тя искаше да си сподели, едва ли всички лични драми, извън нейната си, я вълнуват. И защо да иска ключ, много интересни хора сте.
Или, който се изказал вече, изказал. Достатъчно и е😀.
Може пък най- полезните мнения тепърва да дойдат.
На мен ми е интересно какво ще реши, в края на краищата.

# 138
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Поне ме разведрихте, като изислихте сумати сценарии за празници и за реване на рамото на някого, а аз рядко рева пред хора, на мен ми дайте 4-5 цигари от моите си, джин с тоник и след 1 час ще съм като нова, наревана и готова за подвизи.

То иначе решението вече е взето, половината ми багаж вече е във Варна, а другата половина утре. Няма връщане назад, пък и съм решила след празниците най-после да си купя мое жилище, така че сега е идеалния вариант.

# 139
  • Мнения: 5 728
Проектират ли проектират хората...
Кой въобще говори за плач на рамо и скука в новогодишната нощ. То сценарии, то чудо, то отказани резервации от родители, то 50 годишни...
Търси се вариант за дом докато си наеме нов такъв.

# 140
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 931
Тук даже никой не говореше за плачене на нечие рамо, а за това, че ако детето на някоя от вас, примерно, остане изведнъж без апартамент (може да стане наводнение, пожар, некоректни хазяи) , няма ли да го подслоните поне за няколко дни или това ще обърка плановете ви за всичко?

# 141
  • София
  • Мнения: 28 892
Аз бих.

# 142
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Тук даже никой не говореше за плачене на нечие рамо, а за това, че ако детето на някоя от вас, примерно, остане изведнъж без апартамент (може да стане наводнение, пожар, некоректни хазяи) , няма ли да го подслоните поне за няколко дни или това ще обърка плановете ви за всичко?

Разбира се, че бих подслонила. Дори не само дете, а други близки, приятелки и тн. Просто имах предвид, че къщата си е там. Тоест аз не бих имала против нуждаещият се да остане вкъщи и мен да ме няма. Не казвам, че ти отиваш при вашите да ревеш на рамото, а че в генералния случай ако е така, е кофти. На мен ми изглеждаш винаги доста адекватен човек и те поздравявам, че си разкарала тоя. Според мен много бързо ще си стъпиш на краката, а тук малко пресолихме манджата, ама пак казвам тия дни е много тихо във форума. 😁

# 143
  • Мнения: 781
Точно от недаденото родителско внимание и тоя гигантски непукизъм светът е пълен с безчувствени темерути като този на когото е попаднала авторката. Светът обръщам за детето си и докато съм жива, подкрепа няма да им откажа - и на него, и на момичето, което си избере един ден, надявам се стойностно. За какво сме на този свят, ако на две деца не можем да помогнем в трудните за тях моменти. Откачен свят. Да останеш при родителите си месец, на долния етаж на къщата, и вече за нищо не ставаш, не си самостоятелен, не можеш проблеми да решаваш и си мамина глезана или глезльо. Днешните психолози имат нужда от психиатри направо. Ако се влачиш по приятели е друго, много си силен. Ей така са зарязани децата, още от много малки / да се учили да бъдат самостоятелни/, въобще не се интересуват нито майката, нито бащата, сакън да не ги повредят с нормален живот, свобода и любов и на 13-14 са вече парцали. Телефони, весели хапчета и “ що да уча, те тъпите имат пари”. Има деца се самоубиват, защото не могат да преживеят нещо любовно. Авторката не е от тези случаи, но има и такива и всякакви подобни мисли като: “ще ме помислят за мухльо, ако се доверя на родителите си или потърся помощ, за да се справя” могат да са фатални. И те тези мисли са от идиотските крайности, които се налагат.  Така че, ако един ще махне с ръка и ще каже следващият, то на друг може и да му е много трудно да се справи и да се нуждае от близките си в този момент.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 523
Започвам да си мисля, че аз съм ненормална, че тоя индивид, това дори не е човек, нито мъж, нито нищо, но ми липсва, може би заради инерцията на връзката и отношенията.

Той достатъчно се постара да ми покаже преди да се разделим, че съм грозна, дебела, не ставам за нищо и никой няма да ме вземе никога и честно казано ми скапа малко самочувствието, но ще се опитам да си го върна и да се излекувам хубаво, за да не допусна повече такъв индивид до себе си.

Като човек, който беше с такава гад (бях с подути колена и той ме остави сама да се закарам на лекар) ще ти кажа, че след такъв е тегаво, но пък е толкова освобождаващо и олекотяващо да се отървеш от него направо още нямаш идея. Такъв човек няма място в живота ти изобщо, връщай се във Варна ( и аз съм родом от Варна), вкъщи и стените помагат. Нареви се, почини си и си планирай следващите ходове...не знам дали ти трябва да се задържаш във Варна, може пък да помислиш за квартира направо в София и без това работиш тук ще е по-лесно.

# 145
  • Мнения: 5 335
На форума му дай тема и стой та гледай.
А по темата - далеч ми е още да подслонявам децата, защото са малки, и щат не щат живеят с мене (нас). Живот и здраве някой ден ще им дам ключове от вкъщи, добре дошли са винаги, независимо от нашите планове. Така както моята майка ме подслони, когато имах нужда. Затова са родителите, да бъдат опора и да помогнат, когато децата имат нужда.

# 146
  • Мнения: 667
Мен пък ме изумява как за всякакви ситуации/кризи/ се препоръчва психолог. Мноооого модерно, няма що!
Като си представя, че добрите психолози са като игла в купа сено, а някакви завършили преди 1 година, без никакъв житейски и професионален опит ще ми решават личните проблеми.....толкова и ще ми ги решат.
Или тези съвети за психолози се дават проформа, от безчувствени хора?! Само, за да се участва в темата, не че нещо съществено ще кажат...
Най-нормалното е авторката да отиде при родителите си, така бих искала да постъпи и моята дъщеря, ако й се случи същото. Така ще знам, че не съм се провалила като родител.

# 147
  • Мнения: 5 728
Авторката се е посъветвала вече с психолог. Не е резултат от темата.
...
Или тези съвети за психолози се дават проформа, от безчувствени хора?! Само, за да се участва в темата, не че нещо съществено ще кажат...

# 148
  • Мнения: 667
Има приятели, психолози.. ще пореве ден, два, ще й мине.

# 149
  • Мнения: 1 851
Трополинка ще се справиш!
Спомням си те от темата "искам бебе", знам през какво си минала..там някъде е твоя човек..може би след години, след месеци... нова година, нов късмет....нов живот. Пожелавам ти щастие и да намериш и съхраниш себе си.
Късмет, момиче и не ни се връзвай тук на писанията, всеки може да дава акъл когато не е на твоето място. Ти си умен човек и ще съумееш да излезеш от поредната смотана ситуация и вярвай ми един ден ще се смееш на това през което си минала. Желая ти щастие!

# 150
  • Мнения: 2 010
Чак мъж не беше, когато имаше любовни драми, на 20 беше. Това оправдава ли го или да го задраскам от семейния списък с хора, на които мога да съчувствам и помагам?!

Не, ама 20 годишен младеж не вярвам да не може да прежали някоя наборка. Пък това да дойде да ревне на майка си.. какво да кажа. Спасила се е девойката. 😁

Авторката е млада, права, здрава, ще преодолее раздялата, ще поплаче, ще пострада и ще й мине. Представям си майка й да си отмени плановете за екскурзия примерно, която чака цяла година и е хвърлила няколко хиляди, щот щерката на 24 скъсала гаджето…
Ами като авторката е права, здрава защо трябва родителите й да са у тях като е тя там? Тя на 25г спокойно може да седи няколко вечери сама без да има нужда някой друг да й прави цирк, да си пусне телевизора, да си отвори едни фъстъци и да престане да си мисли кой непознат какво ще си помисли.
. И аз това казвам де!
Всички мислят,че само жените страдат и не могат да преживеят мъж, при мъжете го има това особено ако са много влюбени и вярват,че въпросната жена е за тях.
Няма значение дали авторката ще отиде при родителите или не, важното е да се отърве от онзи и да стъпи на краката си...

# 151
  • Мнения: 19 219
Поне ме разведрихте, като изислихте сумати сценарии за празници и за реване на рамото на някого, а аз рядко рева пред хора, на мен ми дайте 4-5 цигари от моите си, джин с тоник и след 1 час ще съм като нова, наревана и готова за подвизи.

То иначе решението вече е взето, половината ми багаж вече е във Варна, а другата половина утре. Няма връщане назад, пък и съм решила след празниците най-после да си купя мое жилище, така че сега е идеалния вариант.

Може доста време да не намериш подходящо жилище за купуване, то и под наем невинаги става бързо и обикновено взимаш лоши решения, когато си притиснат от времето, така че е добре, че има къде да живееш, докато намериш подходящо жилище.

# 152
  • Мнения: 1 416
Авторке, напълно нормално е да се прибереш при родителите си в труден момент за теб. Ще осмислиш нещата на спокойствие, далеч от онзи индивид, и ще продължиш напред. Хващай си багажа и заминавай за Варна, не чети какви глупости се пишат тук.

Скрит текст:
Чак мъж не беше, когато имаше любовни драми, на 20 беше. Това оправдава ли го или да го задраскам от семейния списък с хора, на които мога да съчувствам и помагам?!

Не, ама 20 годишен младеж не вярвам да не може да прежали някоя наборка. Пък това да дойде да ревне на майка си.. какво да кажа. Спасила се е девойката. 😁

Авторката е млада, права, здрава, ще преодолее раздялата, ще поплаче, ще пострада и ще й мине. Представям си майка й да си отмени плановете за екскурзия примерно, която чака цяла година и е хвърлила няколко хиляди, щот щерката на 24 скъсала гаджето…
Ами като авторката е права, здрава защо трябва родителите й да са у тях като е тя там? Тя на 25г спокойно може да седи няколко вечери сама без да има нужда някой друг да й прави цирк, да си пусне телевизора, да си отвори едни фъстъци и да престане да си мисли кой непознат какво ще си помисли.
. И аз това казвам де!
Всички мислят,че само жените страдат и не могат да преживеят мъж, при мъжете го има това особено ако са много влюбени и вярват,че въпросната жена е за тях.
Няма значение дали авторката ще отиде при родителите или не, важното е да се отърве от онзи и да стъпи на краката си...

Брат ми, магаре на 25, рева на мен и майка ни, когато се раздели с дългогодишната си приятелка. През ум не ми е минало, че това е нещо ненормално. И той, като всеки нормален човек с чувства, потърси подкрепа от близките си. Преживя я, намери си друга девойка и сега имат прекрасно семейство. Много по-лошо за психиката е да трупаш всичко в себе си и да нямаш подкрепа от най-близките.

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 21:52 от Tessaria

# 153
  • Мнения: 14 972
Действително темата е многопластова. Затова, смятам, сме родители, да откликнем адекватно и според ситуацията, на проблемите на пълнолетните си деца. Ако искат да поплачат, нека. Така са го почувствали. Това е връзка на доверие, сигурност. Градена още от ранно детство. Никога не знаем с какво ще ни изненадат. На колкото и години да станат. Наши са си. И си ги обичаме.

# 154
  • Мнения: 18 866
Така е. Аз лично се ужасявам от идеята синът ми да дойде да плаче за любовни несполуки. Сигурна съм, че няма да има с какво да го успокоя просто. Затова се надявам да не ми идва до главата и конкретно това да си го обсъди с приятели.

Някак си нямам желание да надничам в личния живот на синовете, не знам защо. При дъщеря не бих се чувствала точно така.

# 155
  • Мнения: 14 972
Ако дойде, явно така го е почувствал.
Майка няма да предаде, да се подиграе, дори да не може да помогне, няма да навреди. Ще изслуша, поне това. А може и да е достатъчно.
То за всеки се отнася. Решенията сами си вземаме, но по пътя понякога е нужна само топлота.
Ей, и Трополинка се  задейства. Тя, всъщност, още преди да пусне темата, вече беше оформила решението. За което, голямо браво.
Мъжко момиче в добрия смисъл

# 156
  • София
  • Мнения: 28 892
...
Майка няма да предаде, да се подиграе, дори да не може да помогне, няма да навреди.
...
Много идеалистична представа, с която въобще не съм съгласна.  Особено с последното.
"Пътят към ада е постлан с добри намерения".

# 157
  • Мнения: 18 866
Не е вярно, че майка няма да навреди. Може и наврежда. Например синът иска да си "поплаче", а тя му се накара да се стегне, да бъде мъж и да не се излага. И още мнооого ситуации има, в които родител наврежда.

# 158
  • Мнения: 14 972
О, аз имах предвид пасивна позиция на родител. Само да изслуша. Започне ли да се раздава, лошо.
Въпрос, както вече написах, на изградена в детството връзка на доверие е това. Не вмешателства, доминиране, или размахване на пръст , в стил аз казах ли ти 😀

# 159
  • Мнения: 1 891
Всеки има различен подход за справяне с любовни мъки и колкото на мен ми непродуктивно да отида при нашите, на друг ще му олекне, ще иска да пореве, да помрънка, да чуе съвет, критика... Хората сме различни. Не виждам чак такъв проблем, че някой е плакал на рамото на майка си, нали не е плакал на вашето.
И пак пропускаме факта, че някои хора нямат толкова близки приятели, на които да си излеят всички съкровени чувства. При мъжете е особено вярно, те нямат емоционална подкрепа в социума, ако им е кофти за жена, е възможно да срещнат присмех. Особено мъж да реве на рамото на приятел в днешно време ми се струва много нереалистично. Чувала съм истории от мъжа ми, че като са били около 20-годишни редовно някой е идвал с бутилка уиски на вратата и е казвал "брате, тази ме съсипа". Ама дали всеки има такъв приятел?

# 160
  • Мнения: 3 274
Не всеки има тайфа. А може да се стигне и до самоубийство.

# 161
  • Мнения: 18 866
Стигне ли се до самоубийство, родителят е напълно безсилен за съжалeние.

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 12:38 от B2022

# 162
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 142
Ами! Перфектните бг майки имат перфектни деца. Тях проблеми и любовни мъки не ги ловят, като скала са, все пак бг мами са ги възпитавали.

# 163
  • Мнения: 5 728
леле как се развихряте
верно си е, че като няма голяма активност по празниците скучаете

# 164
  • Мнения: 18 866
Аз бях две седмици болна и изперках. Не знам как са живи домошарите, които обичат да седят вкъщи, за мен това е ужасно.

# 165
  • Мнения: 14 972
Нали сега в една от темите се обсъждаше как родители са били на различно мнение спрямо 27 годишен наркоман. Бащата го изгонил за пореден път, майката си го иска. Тааааа....само да се молим да не стигаме до такива тежки житейски дилеми. Аз съм имала в практиката си майки, две, на хероинозависими синове. И двете си продадоха жилищата, за да ги пращат по комуни, да ги включват в метадонови програми, да ги спасяват от лихвари. Нищо насреща. Едната дойде и сподели, че заминава да работи в чужбина, и го оставя на произвола. И аз шокирана, как така. Та тя ми каза как е стигнала дотам, като и иска пари, в абстененция, да му отказва. Той я заплашвал, че ще скочи от балкона. И тя, толкова вече изтощена от всичко, му е казвала, ами скачай. Каза ми - само първия път изпаднах в ужас. Аммм, не е скочил, разбира се.


Бианка, и аз съм болна 😀.
С мм и двамата, ама той стене и квичи, а аз се грижа. Еднакво зле ни е  😀

И чакам Трополинка да даде знак с един джин от Варна, за да приключим темата 🥂🍸🍹

# 166
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Аа, как ги пиете тия джинове зимата? То верно, че джинчето е морско питие, ама варненки нямате милост към нас, които се топлим само с морски спомени и сме далеч!

Аз ще се джойна към вас с едно кубинско ромче! 🍹

# 167
  • Мнения: 18 866
А аз с една студена водица Simple Smile

# 168
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 142
Спамът стои, моите отговори към конкретни постове се трият. Не мога да разбера какво се случва и защо?!

С какво обидих някого като казах, че твърде ограничено е буквално се приема това, че синът ми дошъл от някъде, започнал да плаче и да ми разказва любовните си мъки?

# 169
  • Мнения: 6 245
Чувала съм истории от мъжа ми, че като са били около 20-годишни редовно някой е идвал с бутилка уиски на вратата и е казвал "брате, тази ме съсипа". Ама дали всеки има такъв приятел?

Тва го казваш като някаква стара легенда, а си беше най нормалното нещо на света. На 20-25 колкото съм изпил в давене на любовна мъка, чужда и своя, хубаво че не успях да се алкохолизирам напълно.

# 170
  • Мнения: 4 972
Трополинка, щом си почувствала нужда и желание да се прибереш в родния си дом, значи е правилното решение. Дай си малко почивка, отърси се от негативните емоции, а пътят го знаеш. Не е връщане назад това, което ти се случва в момента.

Няма как да не ти се свие сърцето, когато детето ти страда, било мъж или жена. Често не е плачене на рамото, още повече нужда от съвет. Просто нужда от уют и спокойствие за да се събере и продължи.

# 171
  • Мнения: 41 645
Не е вярно, че майка няма да навреди. Може и наврежда. Например синът иска да си "поплаче", а тя му се накара да се стегне, да бъде мъж и да не се излага. И още мнооого ситуации има, в които родител наврежда.

А ако това синче прекали с плаченето да не би да не трябва да му се каже така? Аз не виждам вреда тук.

# 172
  • Мнения: 393
Няма значение дали имам деца. Имам майка, не бих й съсипала плановете. И това с “на 50 да е, дете ми е..” е толкова абсурдно. дай цял живот при най-малкия проблем да тичкаме при мама и тате. Не е добре това.

А пък мъж да реве на майка си за някое гадже… да не казвам какво мисля по въпроса, че аида ще ме мрази.

Не е въпроса до семейните връзки. Моите приятелки като са късали, не са ходели при мамчето, а сме излизали, говорили, забавлявали.. за бога, тя е на 24…

В дуруги теми ви симпатизирам, но тук мисля, че твърде много проектирате вашата семейна среда и отношения в този казус, който очевидно не е такъв. Момичето явно няма такова напрежение в семейството, има нужда от подкрепа, най-нормалното нещо е временно да се прибере в родния си дом. Сама ще реши как да действа с багажа, квартирата и т.н. Никой не е казал, че ще остане вовеки в детската си стая. Нито е нужно сега да прави план за 1г напред. Сега и трябва място и среда да се подпре и прочисти главата. Всичко с времето си.

За всичко друго празници, нова година що свободни съчинения се изписаха. Може пък хората да си празнуват вкъщи на масата сами или с гости и авторката даже да ги зарадва:) Не е наша работа.

Редакция: Не бях прочела всички мнения преди цитата, виждам, че има развитие и авторката се е задействала. Браво и успех!

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 18:16 от Miss_Kaprisse

# 173
  • София
  • Мнения: 1 447
Разбира се, най-нормалното е да си отиде вкъщи, ако отношенията и с родителите са нормални и може да намери утеха при тях - няма лошо. Все пак е момиче останало на улицата, ако ставаше дума за мъж на 30, щях да поспоря колко е редно. Познавам самостоятелни мъже на 25, които не биха изтичали при мама при каквито и да било обстоятелства, и такива на 40, които си живеят с техните до ден днешен.

# 174
  • София
  • Мнения: 28 892
Какво като е момиче? Момичетата не са по-смотани и неоправни от момчетата.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 447
Какво като е момиче? Момичетата не са по-смотани и неоправни от момчетата.
Мале, голям защитник сте на това детето да отпише родителите си след като навърши 18 (а може би и преди това, не съм чела всичките Ви мнения). Аз пък не смятам така, както забелязвам и много други хора са на моето мнение. На моето дете ще подам ръка и няма да го карам да се чуди под кой мост да спи или от кой приятел да търси помощ. В дома ми винаги ще има място за детето ми дори и на 24 да е, с какво ще ме ангажира толкова, с какво ще ми провали великите планове за Нова Година или за кафе с приятелка? Да не би да ме върже и да ме заплаши да седя до него докато не си намери партньор, от какво точно се притеснявате?

# 176
  • София
  • Мнения: 28 892
Благодаря за фермана, но не попитах това, нали? Попитах защо за момиче да е по-нормално да отиде при родителите си, отколкото за мъж?

"Все пак е момиче останало на улицата, ако ставаше дума за мъж на 30, щях да поспоря колко е редно."
Конкретно за този цитат питам.

# 177
  • Melmak
  • Мнения: 3 279
Скрит текст:
Няма значение дали имам деца. Имам майка, не бих й съсипала плановете. И това с “на 50 да е, дете ми е..” е толкова абсурдно. дай цял живот при най-малкия проблем да тичкаме при мама и тате. Не е добре това.

А пък мъж да реве на майка си за някое гадже… да не казвам какво мисля по въпроса, че аида ще ме мрази.

Не е въпроса до семейните връзки. Моите приятелки като са късали, не са ходели при мамчето, а сме излизали, говорили, забавлявали.. за бога, тя е на 24…

В дуруги теми ви симпатизирам, но тук мисля, че твърде много проектирате вашата семейна среда и отношения в този казус, който очевидно не е такъв. Момичето явно няма такова напрежение в семейството, има нужда от подкрепа, най-нормалното нещо е временно да се прибере в родния си дом. Сама ще реши как да действа с багажа, квартирата и т.н. Никой не е казал, че ще остане вовеки в детската си стая. Нито е нужно сега да прави план за 1г напред. Сега и трябва място и среда да се подпре и прочисти главата. Всичко с времето си.

За всичко друго празници, нова година що свободни съчинения се изписаха. Може пък хората да си празнуват вкъщи на масата сами или с гости и авторката даже да ги зарадва:) Не е наша работа.

Аз никъде не съм написала конкретно авторката да не си ходи. Напротив, ако ще е за празниците, не виждам лошо. Ако прочетете мненията ми назад, ще видите, какво съм писала. Предложих също пътуване, повод да се види с някоя приятелка в чужбина или да смени средата. Темата зави в друга посока и от няколко страници сякаш не говорим много за авторката. Simple Smile

# 178
  • Мнения: 6 845
Благодаря за фермана, но не попитах това, нали? Попитах защо за момиче да е по-нормално да отиде при родителите си, отколкото за мъж?

"Все пак е момиче останало на улицата, ако ставаше дума за мъж на 30, щях да поспоря колко е редно."
Конкретно за този цитат питам.

Аз разбирам идеята за разликата между 24-годишно момиче и 30-годишно момче, но не я приемам. Ако някой има нужда от подкрепа, какво значение има от какъв пол е и на колко години? Ей това не ми е ясно.

# 179
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Попитах защо за момиче да е по-нормално да отиде при родителите си, отколкото за мъж?
Обикновено момичетата са по-чувствителни и по-малко харесват да са сами.

# 180
  • Мнения: 12 888
То и аз разбирам разликата между момичетата и момчетата... Simple Smile
Поздравления за авторката, хвана си пътя, макар и добре посъветвана. Кой каза, че питащата е по-адекватна от съветващите? Прав е човекът.
Късмет нататък, Трополинке.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 5 391
Мило момиче, кажи си, че това ще е първата ти Нова година като свободна и самостоятелна готина мацка в разцвета си от 5 години насам. Какво по-хубаво от това да я посрещнеш с родителите си? Сигурно отдавна не си празнувала с тях.
Когато реших да се разделя с първото си гадже, бях на 22 - 3 години. Изобщо не ми се занимаваше с драми, сополи и дърпане на чанти, затова изчаках да отиде на работа, викнах приятел с кола и за 4 часа си събрах ВСИЧКО и на 2 - 3 курса отидох при леля ми. Обадих ѝ се да я предупредя 2 часа преди това.
Идеално, че мухълът го няма. Събирай си нещата, ако още не си го направила. Пиша спонтано, по-късно ще се върна да чета. Ако трябва ги прати в кашони по Еконт при вашите и до неделя да си тук! (Една варненка те прегръща силно.)
Вече януари се оглеждай за квартира - дали тук, дали в София - както решиш. Сезонът е слаб и дори може да намериш нещо хубаво и по-изгодно сега.
Най-хубавото предстои!

# 182
  • Мнения: 277
Мило момиче, ти си късметлийка, че такъв екземпляр ще се разкара от живота ти! Трябва да се разкара, ти заслужаваш нещо много по-добро. Уроците на живота понякога са кофти, но в крайна сметка ожулените от падането колена са нищо. Ставаш, поизтупваш се и продължаваш. Имаш още много път напред, нови срещи, изненади. Мен тате не възпитаваше така - ти си ми мил, ама аз съм си по-мил. Събирай всичкото си останало самочувствие, събирай багажа до последната салфетка, която си купила със свои пари и отивай малко мама да си те поглези. Ако имаш кола под ръка, дори и да се води на негово име, взимай я. При нужда от делене на нещо, консултирай се с адвокат. Прибери се, виж се с приятели, прекарай време със семейството, и когато се успокоиш вземи решенията за бъдещето. Затваряй смело вратата на тази връзка, имало е хубави моменти, научило те е на нещо, дори и какво да търсиш за себе си, и не се връщай назад. Там няма нищо за теб. Дай си време и се впускай в нови приключения, живота не чака. Далеч си ми, иначе с удоволствие бих ти спретнала една дамска вечер за разтуха.

# 183
  • Мнения: 11 494
Честито моето момиче с КЪСМЕТ!
Някъде горе имаш наистина здрави ангели хранители! Тези, които са успели да те отскубнат от отровна връзка с отвратителен човек!
Кажи им БЛАГОДАРЯ и им се доверявай повече!

Да скъсаш с нарцисист е много трудно и болезнено. Защото страдаш за наркотика, който си изпитвала с него - емоциите. А не за сами човек, който добре знаеш, че хич не струва.
Нарцисита успява да те накара да се почувстваш специална за него, сродна душа, човекът който единствено го допълва. Той търси хора, които може да манипулира и после да ги побърка случейки енергията им и използвайки ги безобразно. Вменявайки им вина, че са луди, емоционални и какви ли не, когато поискат и те да бъдат равноправни във връзката и да бъдат чути.

Така че - невероятен успех, че не си нататрузена с бебе, заем и комплекси.
Да се върнеш при този човек би било най-най-голямата грешка.

И да знаеш от мен - нарцисиста винаги, винаги, винаги бройка по няколко жени. Все бившата се подмотава, някоя колежка, някоя друга и те изкарва луда, че ти е неприятно.

Какво да правиш ли!
Първо празнувай! За Бога, празнувай като луда, защото наистина тази връзка щеше да те смели и изплюе напълно сломена.
И за миг не съжалявай, че този отровен човек е далеко. Мисли за това като урок, като изпитание, като начин да станеш по-силна.
Отиди при вашите. Ичакай известно време и се върни и си наеми квартира. Срещни правилни мъж и бъди щастлива и ОБИЧАНА! Не приемай да си малко обичана или втора цигулка във връзката! Ти си важна!

Умолявам те по никакъв начин не се връщай при този човек.
Ще ти е трудно, защото емоцията с него е твоя наркотик. Но и това ще мине - дай си време. Не си съсипвай живота!

# 184
  • Мнения: 7 434
Аз съм твърд противник на такава емоционалност като в горния пост. Срещат се хора, живеят заедно, разбират, че не са един за друг и всеки по пътя си. Излишна е омразата. В случая на авторката нищо особено не се е случило. Част от живота.

# 185
  • Мнения: 11 494
Аз пък съм против пълната липса на емоционалност, като в описаните отношения в горния пост.
Правя разлика между бизнес и връзка. Врзката не е договорки!
Емоциите са цветност, която няма как да контролираш. Или я имаш или я нямаш!

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 17:29 от the Дорис

# 186
  • Мнения: 69 180
На мен ми хареса как още в първият пост авторката е наясно със себе си, много нормално даже ми звучеше описаното, в смисъл тя е здраво стъпила на земята, знае коя е, знае какво заслужава, зное кое е редно и кое не е добре за нея, наясно е както казах със себе си, не се люшка в нерешителни драми, чуденки, колебания. Така и трябва де, но за млад човек е изключение по-скоро може би така да е категорично наясно с нещата Simple Smile ...абе адмирации от мен има, това исках да кажа...
Та това ми направи впечатление между редовете, оттам не се и съмнявах че ще вземе правилното решение. Тя го беше вече взела де, вътрешно...само досадните подробности оставаха...

Може да е трудно, но като знаеш че си прав, няма връщане назад или шикалкавене встрани ..
Успех и от мен...всичко ще се нареди...

Общи условия

Активация на акаунт