Не знам как да продължа напред.

  • 8 015
  • 186
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 41 407
EmmaT , Phloxx, аз работя от 2 години вече, уча магистратура във Велико Търново, същевременно работя хоум офис изцяло за един голям онлайн магазин в София, така че поне с работата проблеми никакви няма да имам, имам си постоянен доход, мога да си плащам сметки, наем, храна, че даже и образованието. Бих казала, че в това отношение съм успешна и се развивам и още.

Светулчица, и аз не знам точно какво да правя. Мисля сега да отида при нашите за известно време, да си взема изпитите от магистратурата и после да помисля да си купя собствено жилище във Варна и да се отделя от нашите. Във Велико Търново вече нищо не ме задържа, само приятелките, но знам, че с тях ще се виждам така или иначе.

Ми то ти проблеми нямаш тогава, освен тези, които сама си създаваш. Вдигай си чуковете, отиди при мама да си оближеш раните, намери си там квартира и забрави за миналото.  Други момичета с подобни постове няма къде да отидат, нямат работа, нямат пари, имат бебета... При теб нищо такова няма, какво му мислиш???

# 31
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 927
Аз реално погледнато, никога не съм искала да живея отново с нашите от както се изнесох на 19 години, харесва ми да съм самостоятелна и сама да решавам за какво да си харча парите, който сама съм си изкарала. Но просто в момента наистина май нямам друг изход, особено след като не се чувствам щастлива, оценена, обичана и дори желана в живота на този...

# 32
  • Мнения: 18 769
Не бих се върнала при родителите си за утеха. Оправяй се както решиш, проблемът ти е "бял кахър" Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 28 790
Е, докато си намери квартира според мен не е проблем да се върне при родителите си.

# 34
  • Мнения: 18 769
Разбира се, аз за себе си говоря. Всеки си решава какво, как. За мъжа, че се е отървала, трябва да почерпи, където и да иде.

# 35
  • Melmak
  • Мнения: 3 243
Според мен ти трябва малко рестарт. Имаш ли приятелка, при която да отидеш за малко? Пътуване някъде извън познатите ти градове, чужбина?
Другият вариант е при вашите, разбира се за малко, докато минат празниците и си намериш квартира. Ясно е, че във ВТ няма какво повече да правиш. Мисля, че трябва да решиш къде искаш да живееш - Варна или друг град. Тогава търси квартира и не се задържай много при вашите. Ако имаш възможност да пътуваш, прави го. Ще се дипломираш скоро, това ще е поредното нещо, което да ти донесе радост.

Аз, като б2022, не бих се върнала също при нашите, защото не мога да съжителствам с тях в една къща. Обаче това е моя особеност, не казвам, авторката така да прави.

# 36
  • Мнения: 41 407
Не бих се върнала при родителите си за утеха. Оправяй се както решиш, проблемът ти е "бял кахър" Simple Smile

Явно нещо ви куца с родителите. Ние на щерката сме и казали, че каквото и да и се случи да знае, че винаги има нашата подкрепа и място при нас за да си ближе раните, ако и се случи някакво житейско крушение. И за мен по-нормално от това няма.

# 37
  • Мнения: 18 769
Не всички се втурват към родителите си в труден момент.
Може и дъщеря ви да не го направи, Черна станция (колкото и за вас да е невероятно).

# 38
  • Мнения: 5 712
Пиша само, за да те поздравя, че си прекратила тази връзка. Нищо срамно няма. Добре е, че си разбрала, а не влачиш тези отношения с години. Млада си, имаш работа дай, си време да обмислиш ситуацията. Не се вкарвай в още проблеми като се навиваш ще сгрешиш ли, ако се върнеш или не. И да, не всички съвети на психолози са адекватни.
Доколкото те разбрах ти не обмисляш да се върнеш да те дондуркат те за постоянно, а да изкараш празниците + още малко време, за да обмислиш ситуацията.
Аз като родител на голям, пълнолетен човек бих искала да знае, че на подкрепа винаги може да разчита и от него зависи да я потърси и получи.

Последна редакция: ср, 27 дек 2023, 13:35 от ☀️🌙🌬️🔥💧❤️🙏

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Абе, да иде при приятелка по празници... Ако й е криво, несъзнателно да скапе празника и на други. При родителите, в общия случай, винаги има едно местенце. И това не е "бягане" при  тях. Бягане е ако очакваш да ти решават проблемите, това е пристан в момента.
Не знам, и преди ли толкоз незаинтересовани от семейството е имало, или стана мода,  ама ми се струва, че има такива дето го правят, сакън да не помагат на родителите като остареят. Нали, аз не ги търся и те да не ме дирят. В момента не визирам никого конкретно от списващите, гледам/слушам по-млади колежки...

# 40
  • Мнения: 18 769
Моите родители конкретно повече биха ме натоварили, отколкото да помогнат. Майка ми има формула за всяка житейска ситуация, която ще трябва да изслушам. Simple Smile Не виждам с какво това би ме разтоварило.
С приятели винаги ми е било по-лесно в трудни моменти.
Отделно родителите ми не са натоварени никога с нищо от моите проблеми. Оставам с впечатление, че понеже всеотдайните родители винаги искат да знаят "всичко" и да помогнат, децата с радост трябва да си кажат къде, защо и какво им тежи. Е, аз от това не виждам полза. И досега не съм го правила. Занапред пък съвсем (понеже моите са вече на 80 и вече аз съм в ролята на помагащия).

# 41
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 927
При нашите има цял етаж от къща, току що ремонтиран за където само аз имам ключове. Само кухня няма все още и ще трябва да готвя при тях докато успеем да я направим. Аз разбира се съм ги питала дали няма да им преча, да им се намесвам в битието, което са си създали 5 години, но те винаги са готови да ми протегнат ръка и казват, че винаги ще са до мен с каквото могат. Мисля че така правят всички нормални родители. Всеки си знае за неговите си родители и отношенията си с тях

# 42
  • Melmak
  • Мнения: 3 243
Мии аз ако трябва да се поставя в ситуацията на Трополинка няма да отида при нашите. Ще си хвана багажа на някъде другаде. Моите родители също биха ме натоварили повече, в конкретика майка ми, само тя остана. Аз подкрепа от тях не съм видяла, че да ги търся. Не виждам какво лошо има да потърся приятелка, имам няколко живеещи в чужбина, все не можем да се видим. Бих проверила за цените на билетите и бих заминала. Не е нужно да се натрисам на хората, но човек може да се разходи из улиците на някой европейски град и без компания, да "се загуби" из града, да се запознае с нови хора.
На мен лично това би ми помогнало повече, но хората сме различни. Ако смята, че ще се чувства добре при родителите си, нека отиде там.

# 43
  • Мнения: 5 712
Има всякакви варианти на отношения родители-деца.
 Каквито и да са вашите, частта със страдането по отминалата връзка ще трябва да си я изживеете, да си вземете поуката и да продължите напред.
Въпросът е къде това ще се случи  по бързо, къде по-самотно.

# 44
  • Мнения: 7 952
Поздравления за решението! На твое място бих отишла при родителите си за празниците и може би седмица след нова година щях да започна да мисля накъде да поема. Ясно, че Търново вече не е добър избор.

Общи условия

Активация на акаунт