Не знам как да продължа напред.

  • 8 077
  • 186
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 976
Местенето от Велико Търново във Варна било крачна назад????  Жива да не бях! Чий болен мозък може да изрече подобно нещо в тази ситуация???

# 61
  • Варна
  • Мнения: 36 870
Някаква самозвана психоложка.

# 62
  • Мнения: 14 988
Аз не го разбирам като териториална крачка.

# 63
  • Мнения: 9 976
Може ли координати на тази дама? Да я питам нещо.
Някаква самозвана психоложка.

Говорим за конкретната ситуация, която е момичето.
Аз не го разбирам като териториална крачка.

# 64
  • София
  • Мнения: 29 176
Аз не го разбирам като териториална крачка.
Точно. Става въпрос за връщане при мама и тате. С което съм съгласна, когато става въпрос за зрял, самостоятелен възрастен.
Скрит текст:
Здравейте, мислех да пиша анонимно, но се замислих - защо? Мен ли трябва да ме е срам? Нека всички, които ме познават тук, макар и да не са много, да видят, нямам нищо против. Извинявам се предварително, ако има грешки, защото още пиша малко през сълзи.

Ще започна така - аз съм на 24 години и току що приключвам 5 годишна връзка с един егоист и нарцисист, който за тези години, ако е помислил за мен и за 5 пъти, ще е добре. Но това го осъзнавам чак сега. Търпях всичките му постоянно сменящи се настроения, търпях да не се прибира след работа, защото имал нужда от разнообразие навън (сега като се замисля дали тези разнообразия са си нямали имена? Joy). Бях до него през всичко, дори и когато мина през паническо разстройство, аз бях там и го водих по лекари, а дори едно "благодаря" не получих. Наскоро аз се нараних и имах нужда да отида до болницата, а той ме остави да ходя сама посреднощите с такси, защото той си говореше незнайно с кого по телефона и ми каза, че му било писнало да съм непохватна и той да бил ходел след мен... А той 5 месеца като беше с паник атаки и аз бях до него, тогава нямаше проблем аз да ходя след него (плюс това за тези 5 месеца аз ходех на пръсти, за да е той добре, не съм се оплакала от нищо, дори и болна бях на антибиотик, а той не разбра и не ме пита дали съм добре), но както и да е. И аз не съм цвете за мирисане и си имам тежък характер понякога, но не мисля, че заслужавам да ме тъпчат така.

Накрая, преди няколко дни, тъкмо си бяхме намерили нов апартамент, че стария ни отесня и аз разбрах, че ние докато се опитваме да градим връзка, бяхме сгодени, купихме си нова кола, нов апартамент под наем си намерихме - той през цялото време си е говорил с бившата си приятелка всеки ден, пращат си голи снимки, даже няма да се изненадам, ако са се виждали не един път. Разбира се се разделихме, аз даже в яда си я нарекох по не красив начин, той вместо да защити мен, каза че тя не била такава, супер си била. Това просто ми преля чашата на търпението и си събрах всичкия багаж и сега за малко трябва да отида да живея при нашите, защото просто нямам къде точно сега и на момента да отида, а това положение не се търпи повече. Него го няма в момента в жилището и няма да се изненадам, ако е отишъл до един далечен град да бъде с въпросната, а аз искам да се изнеса преди да се е върнал.

Говорих с една позната, психиложка, но тя ми каза, че това
да се върна при нашите в родния ми град
Скрит текст:
било крачка назад, не трябвало да го правя, но или това или да остана на улицата, защото в момента са почивни дни и не вярвам да намеря сега и веднага апартамент.

Исках да си излея всичко, защото вече ще се пръсна иначе от огорчението и обидата. Според вас добре ли е да се върна при нашите във Варна или да остана тук до Нова Година, да я изкарам сама и после да намеря апартамент и как да продължа напред след това ужасно предателство? Извинявайте за ужасно дългия пост и ще се радвам, ако поне един човек прочете този чаршаф, който изписах.

# 65
  • Мнения: 19 074
Е, тя поне е на 24, съвсем млада. Иначе след темите тук "Момиче съм на 29 години" и подобни, човек да реши, че поне до 30 всички са момичета и момчета.

# 66
  • Мнения: 9 976
Аз не го разбирам като териториална крачка.
Точно. Става въпрос за връщане при мама и тате. С което съм съгласна, когато става въпрос за зрял, самостоятелен възрастен.
Авторката казва, че го обмисля като временен вариант, докато се съвземе и си купи самостоятелно жилище или намери квартира.
Каква е другата опция? Къде предлагате да отиде на 27-ми декември?

# 67
  • София
  • Мнения: 29 176
Ето къде съм предложила:
Е, докато си намери квартира според мен не е проблем да се върне при родителите си.

Така че съм съгласна с  tays – психоложката не е твърдяла, че местенето от В. Търново във Варна е крачка назад, а връщането при мама и тате. Акценът е в това, а не е географски. Но понеже става въпрос за кратко, според мен не е проблем.

# 68
  • Мнения: 14 988
И аз предложих да отиде за празниците при техните, но да не напуска квартирата в състояние на афект. Откъде - накъде ще улеснява предател? Да се изнася той.

# 69
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 021
Той едва ли ще иска.

# 70
  • Мнения: 19 074
Може договорът за наем да е на негово име.

# 71
  • Мнения: 9 976
И аз предложих да отиде за празниците при техните, но да не напуска квартирата в състояние на афект. Откъде - накъде ще улеснява предател? Да се изнася той.
Според мен менталното й здраве и предстоящите изпити са по-важни от това дали го улеснява или не. С него е от 19 годишна. Може да си позволи момент на “слабост” като връщане “при мама” за няколко седмици.

# 72
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 940
tays, разбирам какво имаш предвид, но проблема е че аз имах страшно много работа в деня на подписване на договора за наема, не ме пуснаха да изляза за 2 часа и само той подписа, а аз не присъствам понеже не съм била на място. Макар че аз намерих квартирата, но просто така стана. Тоест аз в момента нямам никакви права над апартамента и нямам право да го окупирам. Иначе да, наема се дели поравно.

# 73
  • Мнения: 472
На 24 не е момиче,нито на 29,но на мен не ми прави впечатление кой как се определя.
Гледам,че някои много ги гложди употребата на думата момиче/момче от възрастен индивид.

Нямате брак,общи деца също,е отделила си 5 години от живота,и какво от това? Била си малка когато сте започнали връзка,сега си зряла и млада жена,която трябва да празнува,че се е отървала навреме.
Връщането при семейството е добро решение,няма да прекараш нова година сама.
Намирай работа и забавление за ума,докато е зает надали ще мисли за миналото.

# 74
  • Мнения: 14 988
Троп, в договора за наем се вписват наемателите, независимо кой е титуляр. Едва ли хазаинът не ви е одобрил двамата. Но да оставим юридическата страна.
Въпросът е защо ще го улесняваш, като напуснеш дом, град, цялата си битност. До нагласа е, аз само давам съвет от моя гледна точка. Уязвима си в момента, трябва ти време да се съвземеш. Затова не бързай бурно и емоционално.
Хубаво е, че имаш свестни родители, дом, и нямаш деца от този. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт