Февруарчета 2024 - Тема 9

  • 21 391
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 220
Еее ,как може такова нещо ,особено за синдром ! Много кофти хора !
Моят наистина е голям. Той е изцяло напред. В гръб не ми личи, настрани изобщо не е разширен, но е много напред и изглежда огромен.
И още 4 месец имах обратната ситуация на твоята. Колежка ме пита дали не съм болна от гигантизъм, че ми е толкова голям корема. И после пита дали пък бебето не е със синдром.. Представи си просто колко са прости!

# 31
  • Мнения: 334
Ох, момичетаа, и аз съм така с пулса, имам задух, а носът ми се запушва от както разбрах, е съм бременна. Събудя ли се през нощта, 100% се запушва, особено ако легна на лявата си страна. Кръвното засега е ниско, макс съм виждала 110/60, обикновено е надолу, а пулса 80-100. Последните три дни се отпуснах с разходките, за да се възползвам от хубавото време, но днес вече много се уморих.
Бебето по принцип е доста активно, но когато има затишие или е по-вяло и направо изпадам в паника, само ужасии са ми в главата. При вас така ли е - има ли.дни когато е по-диво и такива с по-леки движения?
Малко след нова година започваме тоновете. Чудя се какво да го правя голямото дете, вие ще ги спирате ли точно в най-гадния период от градина?

# 32
  • Мнения: 316
Моят пулс е средно 90, що годе спя добре...като ви чета и се успокоявам. Аз също не съм качила много ,а не спирам да се тъпча със сладко и тестетно. Чувствам уморена, въпреки, че не се претоварвам😁 , но виждам, че не съм единствена.....и имам доста засилен апетит от месец насам😏

# 33
  • Мнения: X
мале тоя народ от прост по прост какви са тия изказвания бе , аз щях да нашия на някой шамар ако ми каже такова нещо. Егати простотията чесно.
Значи днеска смених всички гуми на помпите си аз , поръчах от Амазон бебефон , и раница за малката.Оказа се че умната ми глава е купила 4 хавлии що па не 😀Важното е мъжа да не разбере 🤣И след НГ стягам куфара да си седи и почвам да пера аз па даже може и да изгладя 1 път в живота си ако изобщо имам сили.
Преди малко бяхме на вечеря ядох , и отидох да се донаям в макдоналдс 🤣айм сори ама много ми се хапваше.
Ная като име отпадна защото все си мисля за кобрите.

# 34
  • Мнения: 226
Да и аз често съм се шашкала в дните в които не го усещам. Накрая на един от прегледите АГ ми каза че дори в момента се движи а аз не го усещах. И въпреки че знам че често имам дни в които не го усещам много и пак се шашкам
Ох, момичетаа, и аз съм така с пулса, имам задух, а носът ми се запушва от както разбрах, е съм бременна. Събудя ли се през нощта, 100% се запушва, особено ако легна на лявата си страна. Кръвното засега е ниско, макс съм виждала 110/60, обикновено е надолу, а пулса 80-100. Последните три дни се отпуснах с разходките, за да се възползвам от хубавото време, но днес вече много се уморих.
Бебето по принцип е доста активно, но когато има затишие или е по-вяло и направо изпадам в паника, само ужасии са ми в главата. При вас така ли е - има ли.дни когато е по-диво и такива с по-леки движения?
Малко след нова година започваме тоновете. Чудя се какво да го правя голямото дете, вие ще ги спирате ли точно в най-гадния период от градина?

# 35
  • Мнения: 475
И аз това се чудя, постоянно носи нещо от яслата 🤷♀ Обаче за тези дни, в които си е удома покрай празниците е нещо страшно 🤷♀ И направо съм в голямо чудене 🤔
Ох, момичетаа, и аз съм така с пулса, имам задух, а носът ми се запушва от както разбрах, е съм бременна. Събудя ли се през нощта, 100% се запушва, особено ако легна на лявата си страна. Кръвното засега е ниско, макс съм виждала 110/60, обикновено е надолу, а пулса 80-100. Последните три дни се отпуснах с разходките, за да се възползвам от хубавото време, но днес вече много се уморих.
Бебето по принцип е доста активно, но когато има затишие или е по-вяло и направо изпадам в паника, само ужасии са ми в главата. При вас така ли е - има ли.дни когато е по-диво и такива с по-леки движения?
Малко след нова година започваме тоновете. Чудя се какво да го правя голямото дете, вие ще ги спирате ли точно в най-гадния период от градина?

# 36
  • Мнения: 183
И аз съм в клуба на нощните птици,утре започвам 31г.с. и съм на последна фетална, кръвни и урина и отделно и при моето АГ. Предната седмица каката ни беше болна и бях пъргавелка и не забелязвах как съм и какво ми е. Обаче след нея аз легнах по празниците с хрема и мускулни болки и спах три дена. И днес вече навън е лято и се разходихме и сега съм като бабичка, търся си бастуна, съвсем съм сериозна. Ходя с прибрани навътре крака и наклон напред и мисля,че тази нощ ще ми порасне динозавърската опашка отзад. Няма такава болка в кръст,таз,опашка....Киселините понякога са брутални и връщам храна, когато малчо си сложи краченцата зад ребърцата ми. А понякога всичко е ок и животът е песен.
Колкото до задух и умора и болки във всяка част на тялото- не забравяйте,че мъниците растат точно сега много бързо, притиска се всеки наш орган, кръвоносен съд и дърпат от витамините ни мощно. Много мина, мъничко остана,скоро ще мирише на най-вкусният парфюм в къщите на всички ни - на бебе 🥰🤗
И да, прави сте,момичета, че умората при тези с мънички деца вкъщи е още по-голяма, но най-положителното е,че децата са с малка разлика и ще си играят заедно. А и да ви кажа при големите разлики по-трудно човек се навива за още дечица, след като е видял малко сън и спокойствие 😁🤭 Вкъщи всичко е по график, за да мога и аз да си почина и наспя. Така че другото се преживява и вече тръпнем в очакване.

# 37
  • Мнения: 332
Анастасия Аз съм със същия корем както описваш твоя, в гръб не ми личи , настрани не расте, а е само напред. С първата бременност пак бях така. И аз съм получавала тъпи коментари, например че съм с гигантски корем все едно били две бебета вътре, после как щял да се прибере. Или пък: Лелее ако ти бях видяла корема преди да съм родила,направо щях да се депресирам че може един корем да порасне толкова. Какво да ти кажа, хора всякакви. Да наистина корема ми огромен, една позната вика все едно си сложила нещо под блузата си, защото никъде другаде нищо не съм качила, дори в лице. Еми какво да направя, голям е стърчи много напред, ама това не зависи от мен, явно е до структура.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 515
Аз получавам болезнени ритници напоследък, спя доста, но не се наспивам, поне веднъж на 2-3 дни сънувам, че раждам и  дрешките не са изпрани та май е време да почна да пера... А за киселините... тегава работа, но те си идват от факта, че всички вътрешности са натикани нагоре и особено като легнем и ако главата е ниско се "надигат".

# 39
  • Мнения: 116
Здравейте, момичета! Приеха ме в болница, за да ми поставят дексаметазон, тъй като в 6-ти месец имах контракции и скъсяване на шийката. Днес след дексаметазона ми включиха и кормагнезин. Някоя от вас, ако е минала по този път, забелязала ли е бебето да е по-мързеливо и да не се усеща особено?

# 40
  • Мнения: 316
Здравейте, момичета! Приеха ме в болница, за да ми поставят дексаметазон, тъй като в 6-ти месец имах контракции и скъсяване на шийката. Днес след дексаметазона ми включиха и кормагнезин. Някоя от вас, ако е минала по този път, забелязала ли е бебето да е по-мързеливо и да не се усеща особено?
С миналата бременност бях така - в началото на 8ми месец прокървих, скъсена, изгладена шийка, постоянни контракции..бях на кормагнезин венозно, хапчета Гинипрал и но шпа и само на легло, овладяхме положението. По въпроса с усещането на бебето- от честото стягане на корема е нормално по- малко да се усеща бебето,
 но всичко си е наред с него, само спокойно и положителни мисли🤗

# 41
  • Мнения: 224
Момичета, хич не се връзвайте на такива и изобщо каквито и да било идиотски приказки. Моето обкръжение съм ги научила да се изказват, само ако ги питам, и задължително да са откровени, че иначе зле 🤭
За пулса - нон-стоп ми е в небесата, и въобще не ми прави впечатление.
За киселините забелязах, че не са ми толкова от храни, колкото от силата на шутовете на малкия прилеп; с времето някак си се научих как да се намествам, така че да не се влияя толкова от тях.
И нещо друго, което наблюдавам - ако съм по-малко активна през деня или не направя дълга разходка с кучето сутринта, толкова повече се чувствам като парцал. А за да не изтъпея, което е едно от основните ми притеснения, записах и една бърза психология, ей така за удоволствие, та от другия месец съм и в сесия (която с поправителните ми идва някъде до термин 🤣) и следващ семестър баш като се появи човечката... няма да е скучно 🤣

# 42
  • Мнения: 336
Абе хора, тая работа със спането няма ли вариант да се оправи поне малко. Някакъв шано чай/ витаминче/ каквото и да е? На никъде не ми е удобно да легна, все по-често се будя и изобщо не мога да заспя след това. Направо като дойде вечерно време и лошо ми става, като си помисля, че трябва да легна. Чудя се какви нощни развлечения да си измислям, освен цъкане на телефон.
Пък за коментарите на хората… просто нямам думи. Някои хора са по-зле и от спането на всички ни 🤣

# 43
  • Мнения: 3 640
Бла бла, сещам се само за едно нощно развлечение, ама за съжаление с тоя корем, то отдавна не е актуално при нас. 🤣🤣🤣
Иначе и аз съм готова за ставане, когато ида до тоалетната. Ако е към 2ч има шанс после пак да заспя, но мине ли 5ч, будя се и не заспивам. Дори че раждането наближава не ме успокоява, че нали след това хич не се спи.

# 44
  • Мнения: 1 323
lii955, аз съм в същото положение. Вече 6-ти ден. Направихме дексаметазона, системите с кормагнезин на мен не ми действат много добре, но то и при теб предполагам. Изпотяване, замайване, общо взето съм като надрусана. Болките в шийката все още си ги имам, но не регулярни. Вчера следобяд имах няколко по-силни безболезнени контракции. Лежа, и това е. Ще видим до кога ще съм тук. Днес моят доктор е на смяна и ще видим какво се случва с шийката и ще се преценим. Бебето и аз го усещам не толкова силно откакто съм тук.

Toni, положението си е същото. Борим се за всеки ден и всяка седмица дай Боже още в корема на мама.

Общи условия

Активация на акаунт