Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №5

  • 9 686
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 764
Сано имат препарат /уж като омекотител/, който се пръска 10 минути преди края на програмата. Не съм го ползвала, но ми го предложиха преди време, та затова знам.
И аз не бих прекъсвала цикъла, заради това.

# 286
  • Мнения: 3 677
Сано имат препарат /уж като омекотител/, който се пръска 10 минути преди края на програмата. Не съм го ползвала, но ми го предложиха преди време, та затова знам.
И аз не бих прекъсвала цикъла, заради това.
Че тя самата сушилня омекотява всичко, за чий (така де!) ми е допълнителен...

# 287
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 764
Въпреки сушилнята, ползвам омекотител в пералнята, защото някои материи се наелектризират и е неприятно. Намалила съм дозировката на минимум.
ММ също се оплакваше, когато  перях без омекотител,  че се му тесни чорапите и не му е комфортно. Joy

# 288
  • Мнения: 3 677
Въпреки сушилнята, ползвам омекотител в пералнята, защото някои материи се наелектризират и е неприятно. Намалила съм дозировката на минимум.
ММ също се оплакваше, когато  перях без омекотител,  че се му тесни чорапите и не му е комфортно. Joy
Тук става дума за комбиниран уред, за него сякаш е по-неудачно (поне така четох и в темата преди време) ползването на омекотител. Може би зависи и от начина на почистване, при мен е с почистваща програма, но кой знае какво се натрупва вътре, въпреки старанието ми (пускам я след всяко сушене, макар и по упътване да не е нужно чак толкова).
При необходимост може би някои материи трябва да се перат с препарат за вълна и деликатни - тогава няма да отесняват и ще се омекотяват допълнително, аз така подхождам - все пак препаратът, ако и да има някои от ефектите на омекотителя (не знам дали е така, само допускам), се ползва по-рядко, не при всяко пране.

# 289
  • Мнения: 10 738
Нищо не омекотява сушилнята, напротив, всичко е твърдо и степано. Ама за чаршафи и кърпи става и бърза нужда, бива, да речем.
Гледам и за вилата нещо комбинирано, ама тука все тая какво, че към вилските дрехи нямам претенции... Да не мъкна само насам-натам чанти с багажи. Но нещо ВУ ще гледам ми се струва.

# 290
  • Мнения: 41 950
O, не съм съгласна. Огромна разлика има между кърпи, сушени на слънце, и сушени в сушилня. Първите стават като шкурка.

# 291
  • Мнения: 10 738
Ми аз всичко суша вътре - вечер простирам, сутринта е сухо, или обратното... Кърпите са си чудни.
Като суша в сушилнята, едно че се мандахерцат пак толкова, после скърцат.

# 292
  • Мнения: 11 886
Нищо не омекотява сушилнята, напротив, всичко е твърдо и степано. Ама за чаршафи и кърпи става и бърза нужда, бива, да речем.
Гледам и за вилата нещо комбинирано, ама тука все тая какво, че към вилските дрехи нямам претенции... Да не мъкна само насам-натам чанти с багажи. Но нещо ВУ ще гледам ми се струва.
Явно ти е дефектна сушилнята или просто прекалено много изсушаваш дрехите.
Излизат си мекички като памуче.

# 293
  • Мнения: 1 612
Аз кърпи и хавлии нарочно пускам в сушилнята, за да са меки. То иначе много ясно на терасата ще изсъхнат за 10 минути на слънце, ама после са като дъски.

# 294
  • Мнения: 2 972
Сушените кърпи на терасата наистина стават твърди и то доста . Аз стане ли 20 градуса и пекне ли слънце не ползвам сушилня , но събирам всички кърпи през седмицата отделно за една пералня , за да може да ги изсуша в сушилня - хем се сушат бързо, хем са меки . Онзи ден обаче се наложи да сложа две кърпи заедно с други дрехи на 60 C и да ги простра - още са влажни и са твърди на шкурка .

# 295
  • Мнения: 3 677
Нито една дреха не е излязла от сушилните ми (различни марки са двете) степана или твърда, напротив - всичко е като пухче, особено хавлиите. Да не говорим, че в тях суша дори вълнени палта - изключително специфично като материя и дреха.
За мен проблемът е в конкретната сушилня, евентуално в ползваните програми, а не в сушилните въобще.

# 296
  • Асеновград
  • Мнения: 518
Кубратова , за сушилня ли става дума или кобиниран уред, защото разликата е от земята до луната.

# 297
  • Мнения: 1 612
Аз съм с комбиниран уред, но потвърждавам за неизменно омекотяващия ефект на сушилнята. И аз пускам вълнени палта и пуловери, за да “бухнат”.

# 298
  • Мнения: 3 677
Кубратова , за сушилня ли става дума или кобиниран уред, защото разликата е от земята до луната.
И за двете, но аз разлика от земята до луната не намирам в дрехите, кърпите и бельото си (спалното), независимо в коя ги суша.
За сушенето на палтата визирах по-специално комбинираната - вградена Neff, най-често в нея се налага да ги суша, че е в градското жилище. В селската къща е АЕГ.

# 299
  • Мнения: 10 738
Еми 3 модела за 20 години не съм забелязала разлика
2 комбинирани и една отделна. Не се харесвам аз със сушилнята и ефектите и...

Общи условия

Активация на акаунт