Звездопад от две черти новата година ще дари. ~бебеправене 426~

  • 26 000
  • 926
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 324
Момичета, извинявам се за въпроса. Най- вероятно не е за тук, но просто не знам къде да го задам.
Предстои помен на моя мъж на баба му, края на месеца. Приятели ми казват, че не е хубаво да се струва, тъй като съм бременна и то в ранна бременност. Мисля да отида да попитам в църквата. Вие знаете ли нещо по въпроса? На някой налагало ли му се е?

От мои близки знам, че бременни жени независимо в кой месец и млади майки не е редно да ходят на такива места...

# 76
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 797
Суеверия...
Ако вярваш в тях не ходи!

# 77
  • Мнения: 1 212
Жакито, може ли да споделиш кое приложение ползваш?

Разбира се

# 78
  • Мнения: 1 212
Жаки , Medi peel имат крем с ретинол - червена опаковка - collagen lifting cream . Останалите им кремове са с пептиди , серамиди и ниацинамид . Иначе този крем с ретинола го имат и във вариант без , пак в червено бурканче .

Аз ползвам синия. Благодаря ти. Значи няма ретинол. И аз така  четох състава

# 79
  • Мнения: 235
BeLive1211, определено на гробища няма да ходя, но дали може да се раздава на хората. Не съм от най- суеверните, но пусти страх...може би в църквата ще знаят най- добре. Благодаря все пак за вниманието!

# 80
  • Мнения: 1 183
jakito, май на невролог се ходи за мигрените. Аз просто съм приела, че имам, вероятно са обвързани и с хормоните - последния път като се оплаквах от много силна мигрена ми беше втори ден от МЦ, и този месец първи и втори ден бях с мигрени, но поне с хапче взето навреме минават или отслабват. Но не само по време на цикъл имам, понякога имам периоди с много чести простъпи. Майка ми ме "успокоява", че при нея значително са намалели след навлизане в менопауза.
Ако са много чести при теб, не пречи за спокойствие да отидеш на лекар.

Спермограмата на ММ излезе. Отново никак не добра и определно по-лоша от предната, но сравнително стандартна като за него. ДНК фрагментацията е почти същата като от ноември 2020: тогава беше 41% (тогава беше изследвана с HALO тест в Щерев), сега е 39.37%(SDI в Надежда). Другите показатели:
Скрит текст:

Каза ми "само с лекарства няма да стане, стягай ме да почвам да спортувам и да се храня здравословно". Хубаво че го осъзна след толкова години...
Тези дни ще пратя спермогрмата и хормоналните изследвания, които пуска август месец на андролога му, дано ми отговори като е минало толкова време от назначаването им. Ако не - ще е пак със записване на час и ходене на място и да видим докъде ще я докараме. Още се надявам да не ни трябва нова стимулация и да стане със замразените, че ми се струва в последно време, че мъжкия фактор ги затруднява навсякъде. Като че ли като правихме първото инвитро имаше повече успеваемост с МФ.

# 81
  • Мнения: 352
Момичета, вашите съпрузи (тези, които са ходили), на изследване за уреаплазма, микоплазма и микробиология, колко време са се въздържали от самозадоволяване предполагам, тъй като ние нищо не правим, преди да си направят изследването? Защото при ММ е повече от 5 дни, а в интернет пише Не по малко от 3 дни и не повече от 5, а ни се искаше да отидем утре ама май ще го отложим

# 82
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 797
на ММ Сг е от 2022 ноември
ДНК е от по преди

# 83
  • Мнения: 1 183
Въздържанието важи като се прави спермограма, защото по-дълго въздържание влошава показателите. За ППБ и инфекции не мисля, че е проблем въздържанието. То или ги има, или не, с по-дълго въздържание не изчезват.

# 84
  • Мнения: 1 212
jakito, май на невролог се ходи за мигрените. Аз просто съм приела, че имам, вероятно са обвързани и с хормоните - последния път като се оплаквах от много силна мигрена ми беше втори ден от МЦ, и този месец първи и втори ден бях с мигрени, но поне с хапче взето навреме минават или отслабват. Но не само по време на цикъл имам, понякога имам периоди с много чести простъпи. Майка ми ме "успокоява", че при нея значително са намалели след навлизане в менопауза.
Ако са много чести при теб, не пречи за спокойствие да отидеш на лекар.

Спермограмата на ММ излезе. Отново никак не добра и определно по-лоша от предната, но сравнително стандартна като за него. ДНК фрагментацията е почти същата като от ноември 2020: тогава беше 41% (тогава беше изследвана с HALO тест в Щерев), сега е 39.37%(SDI в Надежда). Другите показатели:
Скрит текст:

Каза ми "само с лекарства няма да стане, стягай ме да почвам да спортувам и да се храня здравословно". Хубаво че го осъзна след толкова години...
Тези дни ще пратя спермогрмата и хормоналните изследвания, които пуска август месец на андролога му, дано ми отговори като е минало толкова време от назначаването им. Ако не - ще е пак със записване на час и ходене на място и да видим докъде ще я докараме. Още се надявам да не ни трябва нова стимулация и да стане със замразените, че ми се струва в последно време, че мъжкия фактор ги затруднява навсякъде. Като че ли като правихме първото инвитро имаше повече успеваемост с МФ.

Дано да не ви се налага нова стимулация

# 85
  • Мнения: 1 851
2402 , какви добавки приема мъжа ти и колко време ги пие ?

# 86
  • Мнения: 1 183
Пил е комбинирани добавки (Profertil  + още някакви, които не помня), и по отделно L-carnitine, Zinc, Vit C, Vit E, метилирана фолиева, Potenciator, Glutathione, Q10, Selen. Мислех че с всяко прави курс 3м, но наскоро се сетихме, че тези по отделно ги по 6м. Та общо за 9м добавки нямаше никакво подобрение. Лятото му предписаха само детралекс и спимен форте за 3м, това е около месец и половина след спирането им.
Няма варикоцеле, не е имал сериозни боледувания, единствено води по-застоял начин на живот, ама преди 5 години като почнахме с опитите за първо дете имаше повече движение, тогава ходеше на футбол и вкъщи тренираше и пак беше същата работа.

# 87
  • Мнения: 2 634
baby96, от религиозна гледан точка няма никакъв проблем бременни жени да правят помен и да ходят на гробищата. Както ти си прецениш ☺️ Аз съм правила и двете неща след трансфери.

# 88
  • Мнения: 1 851
2402 , а кога е била предишната СГ ? Защото ако е 2020 , това е много дълъг период , за да се прецени дали има подобрение . Хубаво е между СГ да има отстояние 3-6 месеца . Аз бих добавила коензим , л-аргинин и трибестан , всичко по отделно , не в комбинирани добавки .

# 89
  • Мнения: 1 183
Мерси, sunshine. Коензим си е Q10, нали? Сега може би ще му предпишат тези на Стаменов, ще видим.
Иначе тази му е 7ма спермограма, без да броим даването на материал в деня на пункцията. Пускал си е след всеки курс добавки от декември 2019, когато изследва за пръв път, до самото инвитро декември 2020. Скорошните му са от юли и тази.
Чудя се освен за ИР, дали има смисъл да изследваме някакъв оксидативен стрес при него, ама това може би ще го оставим за по-нататък, ако ще имаме нужда от нова стимулация.

Общи условия

Активация на акаунт