МБАЛ Надежда - тема 24

  • 20 336
  • 307
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 217
Др Патрикова, не изражда. За естествено, както сте писали е при който се паднете. За секцио може да уговорите датата да е, когато е на смяна определен лекар, който желаете. Аз бях при Димова, не ме е следила, но не успокоява. Бих препоръчала Павлова за раждане, много обяснява и успокоява, но при нея за следене е много трудно да се вредиш, тя взима само рискови бременности, аз бях такава с близнаци и пак не успях да се вредя при нея. За раждане обаче е възможно. Аз нямах предпочитание за лекар, за това ги накарах те да изберат, най подходяща дата за раждане на близнаци и който се падне, но ме питаха дали съм избрала лекар, за да се съобразят кога е на смяна.


Здряеейте отново,писах и преди че за женска консултация се записах при Патрикова, но сега в стари теми открих ,че тя не изражда
Нито естествено, нито секцио но това не ми беше споделено
За естествено знам че не мога да избирам,но аз така или иначе май ще бъда секцио заради скорошна диагноза от невролог, та не знам какво би следвало
Първия час за женска е сега на 31ви,дали да отида и направо да говоря с Патрикова или да звъня и да искам друга лекарка
Но се страхувам дали ще нацеля такава която да ми действа успокояващо, да е разбрана и спокойна
Извинете за многото въпроси но съм много объркана

# 286
  • Мнения: 26
Здравейте, знае ли някой възможно ли е раждане в Надежда въпреки че нямам гражданство а съм бремена след инвитро от същата болница? Не искам ни бебето да има българско гражданство, просто бих родила там. Каква е процедурата?

# 287
  • Мнения: 136
Таблетката, която на мен ми дадоха беше Простагландин/Цитотек, което е забранено лекарство и после го няма в епикризата. Мисля, че няма вариант за хапче без система.
Успех и леко раждане.


Здравейте , индуцирането в Надежда с хапче ли  го практикуват или със система? Или и двете? Коя е таблетката и боли ли повече от естественото?
Някой беше казал, че с хапче болката е по - малка, от колкото със система. Ако е така мога ли да откажа системата? На вас горе долу, колко време ви отне самото раждане и колко дена се стои в болницата? Благодаря.
Хич не ми се иска да ме предизвикват, но май - няма да ми се размине.

# 288
  • Мнения: 149
Понеже търсих информация за верзио, но не открих особено такава, ще оставя тук своя отзив да е полезен за други.
Вчера ак. Стаменова ми приложи успешно верзио - външно обръщане на седалищно бебе в главина позиция. След среща с нея, първо се заплаща на каса, като ако е неуспешно може да върнат парите, ако пазите всички бележки.
Пускат веднага кръвни изследвания, тонове, лекар преглежда на ехограф. Междувременно попълваш документи за информирано съгласие за процедурата и за готовност за спешно секцио. Стандартни документи. Акушерката сподели, че за 2 г. 80% са с успешно завъртяни бебета и нито едно секцио по спешност.
Самата процедура при мен беше бърза, бебето явно добре поддаде на умелите ръце на акушерката. Не боли, не ми изглежда и да е страшно. Тя поглеждаше на ехограф от време на време да се увери, че бебето е там, където смята. В определени моменти при натиск близо до главата ме позаболя, но може това и да е индивидуално при мен. Казвам го, защото, например, в 32 г.с. в друга болница (спешен кабинет) при преглед с ехограф, лекарят натискаше ехографа върху главата на бебето и тогава боля ужасно много - много повече от сега. Даже не знаех, че ехографски преглед може да е толкова болезнена.
Та по време на верзиото Стаменова пита за обратна връзка, чувстваш се в сигурни ръце.
След процедурата отново ехографски преглед от лекар и отново тонове.
На следващия ден контролни тонове - днес бях на такива, всичко е наред засега, за щастие.
Акушерката сподели, че е имала случай на едно бебе дори три пъти да го завърта, като на третия път вече са индуцирали раждането.
Аз сега съм в 36 г.с., като лекарят ми каза, че края на 37 г.с. може да е късно вече. Това е свързано с факта, че околоплодните води вече не нарастват, а бебето расте, тоест няма много място за завъртане.
Веднага след верзиото се чувствах добре, но след няколко часа доста болежки се отключиха, но като цяло имам болезнена бременност, та надали е точно от верзиото. Този ден се наложи да съм на крак много в сравнение с почти лежащото ми протичане на бременността.
Днес съм по-добре, но ми е по-тежко ходенето, явно главичното разположение на бебето е по-кофто от седалищното (напълно вероятно това да е индивидуално усещане).
Моето заключение е, че не е страшна процедура, не е болезнена. Също така аз бях готова психически за секцио по спешност, така че съвсем нямах притеснения. Те се уверяват, че има лекарски екип, който да е на линия.

Надявам се информацията да е полезна.

# 289
  • София
  • Мнения: 1 757
Здравейте, предстои ми раждане и дълго се чудих дали да е в Надежда. Следя се там и искам естествено, но това че се пада който е на смяна а пък цената ми идва доста висока беше причинс за колебанията ми.
Въпреки това гледах видеото на ак. Стаменова и мн ми допаднаха нещата които казва, плана за раждане и тн.
Чуденето ми основно беше между Майчин дом без избор на екип (тъй като не се следя там и не познавам лекарите) и надежда. Казаха ми обаче, че в Майчин дом отношението било доста грубо.
Не ми пука толкова за база и лукс, но ми е първо раждане и това да ми крещят и да ме обиждат и да ми натискат корема гневни акушерки няма да ми е ок.
Може ли пресни отзиви от жени раждали естествено в Надежда, дали сте доволни от отношение и професионализъм, и според вас оправдава ли се тази висока цена като теглите чертата? Благодаря предварително 😋

# 290
  • София
  • Мнения: 770
Аз съм писала за ражданията си и съм много доволна, можеш да прочетеш. Имах уговорка с ак. Стаменова и раждах с нея, но и двата пъти за мен в родилна зала се грижеше и съответната акушерка на смяна - бяха изключително внимателни, предразполагащи и приветливи. Нямам личен опит с Майчин дом, само разкази на познати, но не мисля, че има база за сравнение. Особено пък ако си без избор на екип там...
В Надежда според мен акушерките, особено в родилна зала, са много внимателни и приятни като темперамент, по-скоро има риск да попаднеш на някой по-дръпнат лекар. Но така или иначе при естествено раждане повече време прекарваш с акушерката.

# 291
  • Мнения: 2 217
Аз не съм родила скоро в Надежда (2022г) и съм секцио.  Но по време на бременността, лежах в ковид отделение в Майчин дом, в това отделение  акушерките бяха страхотни, то беше само за бременни и само акушерки ни обслужваха. Аз също бях чувала, че отношението е ужасно в Майчин дом, съквартирантките по стаи, също ми го казваха, като родили вече веднъж там. Но се колебаех дали да родя в Майчин дом заради по ниската цена. Един ден просто седнах и говорих с две от жените/персонал  в това отделение. Те потвърдиха, че имат много груби колежки на горе дето се ражда. Казаха, че просто няма кадри и за това ги държат и всички знаят кои са тези груби жени, просто няма какво да се направи. И това мен ме разколеба напълно за раждане в Майчин дом, представих си, че положението е много зле, щом чак колежките им ги оплюват. Едната съквартирантка по стая, каза че санитарката я е навикала, защото след естествено раждане имало много кръв, казала и мизерница и някакви такива, това звучи наистина ужасно, то не зависи колко кръв ще има от теб, раждане е....

# 292
  • Мнения: 340
Аз родих естествено (с индукция) преди две седмици в Надежда. Понеже самото раждане отне доста време, се сменяха и различни АГ да ме преглеждат през деня. Наистина с лекарите е малко въпрос на късмет и някои са малко по-предразполагащи и словоохотливи от други. Акушерките обаче са страхотни! Simple Smile
Тази, при която се паднах, беше изключително мила и подкрепяща, дори когато следящият ми АГ предлагаше секцио защото нещата се развиваха прекалено бавно, тя продължаваше да ме мотивира. Не беше никак леко раждане, но дори в моментите на паника от моя страна, тя беше изключително спокойна и успяваше да ме насочва. Дори на следващия ден дойде да види мен и бебето. Така че дори само заради нея, смятам че раждането ми в Надежда беше правилният избор.

# 293
  • Мнения: 149
И в двете болници може да се избере акушерка срещу заплащане. За Майчин дом и аз съм чувала, че е на късмет.
Моето раждане в Надежда беше преди 3,6 г., но определено мога да кажа, че се паднах при невероятна акушерка - Карлакашева. Много се бях постарала да ѝ запомня името, за да пиша после обратна, позитивна връзка за нея на болницата. По природа съм по-чувствителна, а тогава бях изтормозена от много болезнена бременност (всекидневнк, обездвижващи болки). По тази причина, с надежда за добро отношение избрах да родя там, макар че не познавах никого. Карлакашева все още работи там. В момента мисля да си заплатя избор за акушерка, но само финансите ме замислят, защото много набъбна сметката дотук:)

# 294
  • София
  • Мнения: 1 757
Да, аз нямам възможност да заплатя и акушерка защото така ще ми скочи на 3600.
Иначе този план за раждане следват ли го наистина?

# 295
  • Мнения: 136
Да, аз нямам възможност да заплатя и акушерка защото така ще ми скочи на 3600.
Иначе този план за раждане следват ли го наистина?

Здавейте, моят опит е, че зависи от екипа, който се падне. На мен ми викаха, по време на напъните трябваше да лежа по гръб, държаха ми краката. Не успяха да ми скачат на корема, сигурно защото съпругът ми беше с мен. Накрая клампираха веднага пъпната връв, въпреки, че изрично ги молех да не го правят. В съседната зала момичето, с което бях в една стая е имала съвсем друго преживяване. Нейната лекарка е останала няколко часа след смяната си (моята си тръгна без да ми каже довиждане), а по време на напъните я насърчавала да е клекнала и сама да си държи краката.
За мен най-добрият вариант е да си изберете акушерка, независимо в коя болница. И на мен много ми помогна присъствието на съпруга ми. Успех и леко раждане.

# 296
  • Мнения: 15
Здравейте, може ли да помоля ако някой има номера на д-р Павлова да ми го даде? Много благодаря спешно е!

# 297
  • Мнения: 229
Здравейте, някоя от вас дали е раждала при д-р Стоянова и да дадете мнение за нея.

# 298
  • Мнения: 489
Здравейте! Кой гинеколог бихте препоръчали за обикновен преглед заради оплаквания като сърбеж и цистит? Принципно си ходя при Тодор Димитров, но е доста сложен с часовете, а ми трябва някой свободен по-скоро, защото имам оплаквания? Лекували ли сте гъбички/цистит при някой от гинеколозите на Надежда?

# 299
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте!
Може ли някой, който се е възползвал от фотографа на болницата за изписване да разкаже какви са процедурите - как се ангажира, кога, колко струва и тн.? Благодаря Heart

Общи условия

Активация на акаунт