Февруарчета 2024 - Тема 11

  • 23 153
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 640
Фрезия, забранила си си ЛС.
Ето го тук в скрит текст, че да не е спам или реклама.
Скрит текст:

# 16
  • Мнения: 105
Бебе Карина е прекрасната!❤😇
Дано скоро всичко отшуми и се чувстваш добре!Аз съм в 36-та седмица и мисля,че вече имам контракции и сега не се плаша толкова от раждането колкото дали ще има достатъчно време да се подготвя,имаме още неща,които да направим за бебата.Относно това,че им става тесничко и мърдат по-малко,явно при нас нещата са различни.Когато се раздвижи ми мести целият корем и е адското!Но аз съм Ок да я усещам, някак ми действа успокояващо,че щом мърда е добре.В някои дни ми тежи,в други съм пъргава,като коза😂,понякога ми е адски подуто,деуг път се чувствам добре!Няма да се оплаквам,мисля само че започват контракции най-често вечер,като отминават сравнително бързо!

# 17
  • Мнения: 116
А тапата винаги ли съдържа жилки кръв? В момента поставям Полижинакс и се притеснявам, че няма да разбера ако ми падне тапата, тъй като самите глобули са едни жълти и слузести като се разтичат, а отделно и имам някакво бяло по-гъсто течение леко, което ми казаха, че е нормално в този срок.

# 18
  • Мнения: 169
Ами при мен това е казуса че нямам скъсяване на шийката, нямам кръв в това нещо, но то е точно като малка медуза белезникава на цвят. Колкото грахово зърно…

# 19
  • Мнения: 1 976
Падането на тапата не е сигурен признак, че раждането започва. Не я мислете толкова. Wink Тя си пада, възстановява се. Може и 2 седмици преди да родите да падне, може и с разкритие толкова време да си бъдете и пак нищо. Само регулярните контракции са сигурен индикатор Simple Smile

# 20
  • Мнения: 54
Въпрос към момичетата с деца - ползвахте ли пижама с копчета/нощница за кърмачки? Само това не съм взела и сега им се чудя, дали има смисъл или мога с нормални тениски да си карам 👀

Мира, желая ти бързо възстановяване от все сърце! ❤

# 21
  • София
  • Мнения: 8 564
Мира, бързо да се оправяш! Аз не разбрах защо изобщо те приеха в болницата?
А Карина е просто… Innocent Пу-пу!

# 22
  • Мнения: 316
Аз и първия път и сега си взех по две нощници с копчета за болницата, после вкъщи си ги ползвах,  но и тениски също си ползвах.
Аз пък сега се зачудих дали ми трябва подложка за ваната за къпане, пак старата вана ще си ползвам, тя е с излята стойка, но е пластмасова, слагах една пелена във водата да не е бебето на пластмасата директно, но сега гледам, че има много подложки..та питането ми е дали сте взели вие? Не, че не мога да взема и по-.нататък🙄

# 23
  • София
  • Мнения: 8 564
Нашата беше в комплект с подложка, но четох коментари, че не била удобна тя; смятам да пробвам с пелена в подложката. Само че това след падането на пъпа, тази щипка така ме плаши, че… не ми се вярва да се престраша да го къпя докато е с нея (дано ММ е по-смел).

# 24
  • Мнения: 356
Нощници имам доста, имам и от предния път. С копчета, с дупки - всякакви. И без тях може да се справи човек, но е по-удобно, особено с нощното кърмене. Имам и потници, които сега зимата ще нося вкъщи, а навън под блузите за по-лесен достъп.
Подложка за ваната взех допълнително от тези белите, които са пълни с топченца, не знам как се казват. И с първото бебе ползвахме такава и беше удобно.

# 25
  • Мнения: 105
И аз купих за ваната от тази джаджа с топчетата,която има и допълнително залавяне към ваничката.Понеже съм шубе мисля,че ще ми е от полза това,сякаш става по-устойчиво бебето,но ще го видя това в движение!Купих куп глупости,които въобще не знам дали ще ми влезнат в употреба,но….😁
Може би стана така,защото пак всичко в последният момент искам да се случи!
Даже успях да се сдобия с една помпа за кърма,която слагаш на себе си и  сутиена отгоре,а тя сама си върши работата докато ти си движиш по твоите си задачи!😁
Дори няма идея дали ще имам кърма,но реших да се сдобия с нея!
ПС:Нито майка ми нито сестра ми са имали кърма,но не знам дали е наследствено,може пък аз да съм се метнала на комшийката!😂

Последна редакция: нд, 21 яну 2024, 22:36 от Мария 1

# 26
  • Мнения: 224
Фрезия, забранила си си ЛС.

😳😳😳 това пък даже нямам представа от къде става и как се е случило?!
Благодаря иначе!

Зададох въпрос в януарската, но никой не отговори, та да питам тези от вас, които вече имат дете и евентуално помнят - зная, че на теория не е възможно и се отхвърля, но искам да питам на практика направило ли ви е впечатление дали съвпада (или поне близо ли е) активността на бебето, часово, по време на бременността и след това 🤔

# 27
  • Мнения: 514
Момичета, аз вече съм в 38 г.с. и контракция не съм усетила ни една. Правя всичко, което се препоръчва за индуциране на раждане по естествен път - упражнения (с топка, без топка), повече движение, секс (колкото можем, че то си е цяло приключение сега), пия чай от малинови листа и пак нищо. Даже вече малко в повече ми идва разни близки и приятели само да ме проверяват дали съм родила, смисъл не че нямам още 2 седмици до термин и няма шанс да родя до тогава, но някакси се притеснявам, че нещата няма да се случат по естествен начин. Вие имате ли съвети за други методи, които така да се каже могат да ускорят процеса?

# 28
  • Мнения: 54
На мен ми е втора бременност, при първата бях така - нула контракции, никакви изгледи, накрая ден след термина се наложи да предизвикат раждането. (Не искам да плаша никого).
Сега съм 38+2 дни и се повтаря същата ситуация. Майка ми ми се подиграва как така не знам какво е контракция. Аз знам какво е, но чак болезнените от индуцирането.. Та така.. Чакам си и се надявам бебето да ни идненада този път.
По повод методите, при мен не работят. Единствено се успокоявам, че си му е добре явно и си се развива максимално бебенцето.

# 29
  • Мнения: 514
Честно казано аз като слушам тези истории за индуцирано раждане и малко почвам да се разколебавам и се чудя дали да не си искам направо секцио. От друга страна ще ме е яд, ако не съм опитала поне нормално.

Общи условия

Активация на акаунт