Дълго гледане на дете вкъщи

  • 4 554
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 13 759
Точно това ще научи - да си минимизира ситуациите, които не са му приятни.
Като написах, теоритизирам само, защото моите деца също са част от системата, а аз нямам капацитет да ги отделя от нея. Но познавам хора с капацитет, чиито деца са се приспособили идеално в обществото. Били са на домашно обучение, което пък е отворило свободно пространство за други ситуации, дейности и социализиране по друг начин за определен брой години.
Никой не може да избяга от социума, колкото и да иска и все получава опит.
Децата, които познавам на домашно обучение, не се отглеждат под ключ и в изолация, а дори са имали повече свобода, вкл. за общуване, от моите деца, които тръгват за училищния автобус в 07:15 и се връщат с него в 17:30.

# 76
  • Мнения: 252
Точно това исках да кажа lqtno vreme. Много е относително. Всяко дете е различно и трябва да се подходи различно. А понякога се налага и не е въпрос на избор, когато най-важното е дете да е добре.

# 77
  • Мнения: 1
Здравейте Vbb07. Разбирам съвсем точно как се чувствате. Аз самата съм в това положение. И аз търся начин да променя нещо, засега не успявам. Детето ми е на три годинки, гледам го сама, без баби и дядовци. Обвинявам се непрекъснато, че не работя и висим на гърба на брат ми)добре че е той) и в същото време детето ходи между три и девет дни на градина, след което е две седмици вкъщи болен. И аз изтрещявам, той е и в особен период на бебешки пуберитет и има ежедневни предизвикателства с поведението му. Вече четири години съм в стабилна социална изолация, макар и нещата в  последно време да се подобриха. Затова ви усетих веднага, знам че давате имуностимулатори, четете книги и правите всичко по силите си, за да е добре и здраво детето ви, знам че се наслаждавате на времето, прекарано с него, но и че разговорът за нещо различно от ако, бу, кума лиса, пепа пиг и т.н. ви е жизнено необходим. Не зная как работят тук лс, но ако решите, ще се радвам да ми пишете и да поговорим.
Също A.M.E.L.I - аз имах изключително тежкс следродилна депресия, която продължи 5-6 месеца след раждането. Време, в което агонизирах, затова, ще се радвам, ако искате да поговорим, ако прецените. Работех и с психолог, специалист в следродилни депресии и работа със семейства с малки деца.

# 78
  • Мнения: 1 877
Всички деца боледуват.Не изпадайте в истерии.Аз смятам,че след 3год. е добре да бъде в среда от връстници.За моите съм нямала избор,но аз самата съм гледана в къщи до училище и още си спомням колко трудно ми беше.

# 79
  • Мнения: 3 489
Миналото минало. От тук нататък да съдим добре или зле е било, няма полза.
Яслите в БГ са абсолютен абсурд. Аз живея в чужбина и децата ми са на ясла от 6 месечни , дете от ясла ти връщат САМО ако има температура. Племенницата ми в БГ я връщат заради сополи?!, пъпки от комари, защото можело да е варицела... пълно безумие!!!

Изненадва ме че детето на авторката не е правил предучилищна. Него ли направиха задължително?
За него ще е добре да направи нещо това лято... занималня, групов спорт..  не знам как ще е адаптацията към училищната среда на толкова голямо дете. Дано мине леко.

За вас след 7г извън трудовия пазар, може би ще дойде добре някакъв курс по преквалификация и после някакви практики.

Последна редакция: сб, 01 юни 2024, 13:21 от Eli..........

Общи условия

Активация на акаунт