Седмокласници 2023/2024 - тема 6

  • 31 395
  • 803
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 914

Никак не ме тресе, веднъж съм го преживяла и вече е друго. Каквото-такова. Иначе ще се целим към тия училища. Ама мерника дали ще е точен, не зависи от мен 😂

И аз съм така. Но пък колко виках по абитуриентката докато си подаде документите за кандидатстване, компенсирах нервите за три седмокласника поне.

# 706
  • Мнения: 4 182
И аз в кюпа. Така сме по нанадолнището, че рязко смених измерването на успеха като понятие. Човек се учи.

# 707
  • София
  • Мнения: 972
Някой има ли представа, ако език се изучава разширено до 10 клас, но след това е профилиращ предмет 3 или 4, матурата, която се държи, същата ли е като на тези с интензивно изучаване?

# 708
  • Мнения: 263
Опитвам се да пробутам теста от Междучасие по мат вече 3 седмици. Все "се губят", съответно три пъти го принтирам. И вчера ми каза, че няма да го направи, защото аз го давам. Аз плаша с Люлин 🙂 Както беше писано по-горе, има потенциал и може и затова ми се иска да се напъне малко. Бях си казала, че от март ще давам зор и досега не се притеснявах особено, но виждам, че май не мога и зор да дам като хората. А средата е важна, повече и от учителите (според мен). То затова бизнесът с уроците и школите процъфтява. Успокение за родителите, че са направили нужното.

# 709
  • Мнения: X
Някой има ли представа, ако език се изучава разширено до 10 клас, но след това е профилиращ предмет 3 или 4, матурата, която се държи, същата ли е като на тези с интензивно изучаване?

# 710
  • Мнения: 12 463
Плаша с около 1/3 от училищата в града, ама хич не се стряска. И ако се издъни ще се видим в чудо на чудесата.
По въпроса за ДЗИ чужд език, не съм сравнявала учебните планове на интензивен и разширен, но май и двата варианта са до ниво В2, така че би трябвало да са на една матура.

# 711
  • Мнения: 3 609
И какво означава разширено изучаване, какво интензивно изучаване? Разширено като по-обхватно, а интензивно като по-натоварващо, бързо, за кратко време? Май не е така!

# 712
# 713
  • София
  • Мнения: 972
Дидева благодаря. Значи при профилиращ предмет основания език, в 11-ти и 12-ти клас няма разлика в изискванията за изучвалите интензивно и разширено езика в 8-ми клас. За първи път виждам ниво B2.1. Не разбирам каква е разликата с B2.

Последна редакция: пт, 23 фев 2024, 16:26 от annie13

# 714
  • Мнения: 12 463
Всяко ниво е разделено на две части. При втори чужд език една част се взема за 72 учебни часа. Там А1 част 1 е в 9 клас, А1 част 2 в 10, съответно А2 е в 11 и 12 клас.
При интензивното изучаване в 8 клас имат 18 часа седмично, а при разширената - 12.
Дидева, в 9 клас са 6 часа, професионална гимназия, разширено изучаване в осми клас (12 часа седмично). За СУ СХН също гледах 6 часа в седмичната програма в 9 клас.

# 715
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте, какво значи Природни науки - БЗО ХООС интензивно НЕ, РЕ? Немски и руски ок, ама съкращението?

Благодаря

Гледам 35, което навремето влизаха всички, които не можеха да влизат в елитните Simple Smile
Кварталното, аз съм от Лозенец. А сега бал над 400

# 716
  • Мнения: 12 463
Здравейте, какво значи Природни науки - БЗО ХООС интензивно НЕ, РЕ? Немски и руски ок, ама съкращението?

Благодаря

Гледам 35, което навремето влизаха всички, които не можеха да влизат в елитните Simple Smile
Кварталното, аз съм от Лозенец. А сега бал над 400

БЗО - Биология и Здравно Образование
ХООС - Химия и Опазване на Околната Среда
ИЦ - История и Цивилизация
ФА - Физика и Астрономия

# 717
  • София
  • Мнения: 6 030
Здравейте, какво значи Природни науки - БЗО ХООС интензивно НЕ, РЕ? Немски и руски ок, ама съкращението?

Благодаря

Гледам 35, което навремето влизаха всички, които не можеха да влизат в елитните Simple Smile
Кварталното, аз съм от Лозенец. А сега бал над 400

Бал над 400, много кофти сграда... Thinking Иначе май добро нивото на обучение

# 718
  • София
  • Мнения: 12 232
Здравейте, какво значи Природни науки - БЗО ХООС интензивно НЕ, РЕ? Немски и руски ок, ама съкращението?

Благодаря

Гледам 35, което навремето влизаха всички, които не можеха да влизат в елитните Simple Smile
Кварталното, аз съм от Лозенец. А сега бал над 400

Многократно се каза, че балът като абсолютна стойност няма никакво значение. Важното е на коя позиция сред останалите те поставя. Балът в 35-то сега е по-висок от преди само като цифрово изражение, но на практика е същият и се равнява примерно /не съм съпоставяла точно/ на 350 преди. По-лесни изпити - по-висок бал, но една и съща позиция в статистиката.

Пример: 175т. през 2018 - 253 позция, 175т. през 2023  -  625 позиция.

Последна редакция: пт, 23 фев 2024, 17:01 от sanaka

# 719
  • Мнения: 1 564
Голямата завърши НПМГ с Х и Б и избра за ПП- АЕ и Химия, ако не се лъжа. АЕ за да не се мъчи, че така и така за вет медицина не й искаха ДЗИ по ПП, та тя имаше  по езика и БЕЛ,  и съответно насочи време и усулия/ между работата и излизанията по Биология, по която реално държа изпит/ не се остави само с оценки от дипломата/
Та с нея не разбрах нито от 7класна одисея- приеха я на първо / фалшиво/ и 1/ реално/ класиране в  НПМГ по 1 желание и приключихме. Но с наборката е и-н-т-е-р-е-с-н-о. Не е като на mama Ru девойката, но си е с характер и нищо не може я бутне!
Утре е първата пробна по Мат, ще ми е интересен резултатът. Домашните някак ги решава, но все нещо не разбира, някъде се запъва, зад с движение, работа, капитал,параметричните куцат. Но и тя не си дава зор. Аз напомням от време на време, няма притеснения деттео, освен ако не изкара добър резултат ана пробната, че няма да я пусна на зелено след НВО-то.Bowtie

Само си събирам аз пробни оттук- отам, после аз си ги решавам май май, така де, то мамите го изкарваме този 7 клас по мин 3 пъти в живота!

За школите и хвърлените пари на вятъра- винаги съм казвала, че по Мат ако вкъщи не се напъва и решава задачите от сборниците, където и да ходи, все тази. Записах моята от 2 срок в ОТ, първото посещение имаше даже и 1 ч допълнително, взимаме я и питаме как е минало- каза"НИЩО НЕ РАЗБРАХ" и щях да припадна от ужас. Единственото нещо, което ме крепи, че парите са от касичката й, която ще се занули с втората вноска и пари за разни екстри няма да има. Като не иска с мама вкъщи/ не че мама се справя блестящо с всички задачи, но като гледам и в школа, пак същото/.
Та  децата са си деца, ние сме изпушили, но каквото стане. Да са здрави!!! Пък и ние, та да си ги доотгледаме.
Зад блока ни е 15СОУ, дъното на квартала / макар че има доста напориста директорка и току виж му се вдигне рейтнга над 54 СОУ/, тук надявам се да й стигне бал-а. Поне ще се наспива. А после чакам момента да ми каже, че не си харесва съочениците и че слушат чалга. Ей тогава ще е нейната.

И нещо, което ми прави впечатление- по БЕЛ ходи при учителка, в групи от по 3-4 човека, децата са мега апатични, закъснявали, едното си носело някакъв пясък, с който се занимавала....аз съм в шок! И някоя мама си дава парите на вятъра със сигурност...

Общи условия

Активация на акаунт