Подготовка за малкия човек - тема 25

  • 37 179
  • 773
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 803
Моля, препоръчайте лесен за използване слинг или ергономична раница, който да е подходящ за новородени, ако е възможно и цената да не е 300 лв. 🤗

Аз ползвах този слинг: https://roshavo.com/yaro-slings/yaro-newborn-grey - тъкан слинг. Връзвах го по същия начин като снимката на сайта, но за да се науча, ходих на няколко консултации.

# 376
  • София
  • Мнения: 11 783
Моля, препоръчайте лесен за използване слинг или ергономична раница, който да е подходящ за новородени, ако е възможно и цената да не е 300 лв. 🤗

Ergobaby embrace, ама примерно от 1 месец най-добре

# 377
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Моля, препоръчайте лесен за използване слинг или ергономична раница, който да е подходящ за новородени, ако е възможно и цената да не е 300 лв. 🤗

BeSafe Newborn Haven - 219 лв.

https://besafe.bg/product/besafe-newborn-haven-%d0%b5%d1%80%d0%b … d1%86%d0%b0-dusk/

# 378
  • София
  • Мнения: 5 518
Kateto-S , май с тъканите е най-трудно връзването.Поне на мен супер сложно ми се видя.
От всичко изчетено до момента,  май най-добре да се пробва на място кое ще пасне.
Аз съм си харесала на Nexo Tiny раницата и слинга Caboo ми се струва най-лесен за връзване.
От там нататък Isara quick ,но май не е подходяща за новородено.

# 379
  • Пловдив
  • Мнения: 803
Kateto-S , май с тъканите е най-трудно връзването.Поне на мен супер сложно ми се видя.
От всичко изчетено до момента,  май най-добре да се пробва на място кое ще пасне.
Аз съм си харесала на Nexo Tiny раницата и слинга Caboo ми се струва най-лесен за връзване.
От там нататък Isara quick ,но май не е подходяща за новородено.

Така разбрах и от консултантката, че връзването на тъканните слингове не е за всяка мама. Но “начупи” ли се, става една идея по-лесно.
Най-лесно е с ринг слинг, но съм виждала само летни модели.

# 380
  • София
  • Мнения: 5 518
Kateto-S , май с тъканите е най-трудно връзването.Поне на мен супер сложно ми се видя.
От всичко изчетено до момента,  май най-добре да се пробва на място кое ще пасне.
Аз съм си харесала на Nexo Tiny раницата и слинга Caboo ми се струва най-лесен за връзване.
От там нататък Isara quick ,но май не е подходяща за новородено.

Така разбрах и от консултантката, че връзването на тъканните слингове не е за всяка мама. Но “начупи” ли се, става една идея по-лесно.
Най-лесно е с ринг слинг, но съм виждала само летни модели.
На мен и ринг слинга ми се видя труден,а и дали няма да е натоварващо всеки път само едното ти рамо да изнася цялата тежест, било то и с малко бебче?

# 381
  • Мнения: 1 547
Кабу е много лесен връзване, но за лятото е твърдо не, примерно. Доста слоеве плат е и е ужасно спарващо. Доколкото разбрах и фирмата е фалирала, та все по - трудно ще започне да се намира. Иначе аз носих моето зимно бебе от 2 седмично до почти 5 месеца с него.

# 382
  • Мнения: 515
За новородено еластичен слинг е най-подходящ, и пак трябва да е поне 2,5кг. бебето. Иначе след 3ти месец препоръчвам с две ръце хибриден Мей тай слинг.

# 383
  • Мнения: 43
Здравейте! Какво мислите за тази маса за повиване с ваничка? Бях се спряла на дървената маса на Икеа, но тази ми хареса, защото може да се сгъва и да заема по-малко място. В момента в Емаг излиза на 100лв .

# 384
  • Мнения: 5 008
Мога да ти гарантирам, че никога няма да я сгънеш Grinning Масата за повиване се ползва 373737823 пъти на ден и абсурд да я сгъваш и разгъваш постоянно.

# 385
  • София
  • Мнения: 3 520
На мен тази ми изглежда леко нестабилна и кошчетата от страни не особено комфортно направени за побиране и взимане на неща. Няма смисъл от сгъваема. То докато я сгънеш и ще трябва пак да я разгъваш особено в началото като се сменят средно по 10-12 памперса

# 386
  • Мнения: 2
Здравейте, моля ви помагайте с избора на матрак за новородено. Трябва ни нестандартен размер 62 на 110 см. Основните варианти са с кокос, латекс или еластична пяна. Кокоса ту го препоръчват, ту не. Пяната също или пишат, че е най-доброто или че е направо отровна. Вече наистина се обърках много. Чудим се основно между тези двата матрака https://junio.bg/product/matrak-latex-kokos-new-comfort - този е двулицев, но на непозната за мен марка
https://isleep.bg/mattresses/baby-friends - този ни предложиха да ни изработят по поръчка от Магнифлекс, заради нестандартните размери

# 387
  • Мнения: 5 506
Здравейте!
Някой използва ли нагревател за две шишета, да ми препоръча?
Очакваме близнаци, мислехме да купим машина за АМ, но като прочетох, че на всяко 4то шише трябва да се чисти, осъзнах, че това трябва да правя по цял ден Grin
Таа, търся си нагревател за две шишета задължително, за едно няма да ми свърши работа.

# 388
  • София
  • Мнения: 3 520
Аз имам нагревател, ама само за пюрета съм ползвала. Термос с гореща вода ми вършеше по-бързо работа и сега пак така ще процедирам. Отделно контейнер с готови дози и имах поне за 4-5 хранения всичко на “заготовка” така да кажа. Супер бързо и лесно решение особено за през нощта.

# 389
  • Мнения: 2 889
Здравейте!
Някой използва ли нагревател за две шишета, да ми препоръча?
Очакваме близнаци, мислехме да купим машина за АМ, но като прочетох, че на всяко 4то шише трябва да се чисти, осъзнах, че това трябва да правя по цял ден Grin
Таа, търся си нагревател за две шишета задължително, за едно няма да ми свърши работа.

Тази няма ли да е ок? Не е като тези, дето го забъркват, само пуска вода в определената температура. После може и пюрета да топли. https://www.emag.bg/ured-3-v-1-za-shisheta-beaba-bib-expresso-si … tm_medium=android

Общи условия

Активация на акаунт