Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 96

  • 19 994
  • 772
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 590
Благодаря за подкрепата и насоките, момичета. В крайна сметка стана точно така с насочването и специалиста по ФМ ме уреди във Вита. Говорих с д-р Дойчиновски и ще ме приемат в неделя за процедурата, като за моя радост разбрах, че има доста щадящи и внимателни методи, по които да се направи. Та цялото нещо ще отнеме 2-3 дни.
Иначе този уикенд имало конференция на гинеколозите в Боровец и всички били там, та няма как да се надявам по- рано да стане при читав доктор.

# 616
  • Мнения: 71
Здравейте,

Не съм сигурна дали тази тема е точното място. Моля, да ме насочите, ако има друга по- подходяща.

Предстои ми да правя аборт по медицински причини. Вчера на 1ва ФМ се видя сериозен проблем с бебето.

Точно между 12 и 13та седмица съм и се притеснявам, че ако не успея да намеря лекар за следващите 2 дни и вляза в 13та ще трябва да се предизвиква раждане и после кюретаж.

Тази процедура ми звучи по- тежка и моля, ако някой е бил в подобна ситуация и е минавал през нея да сподели опит.

Дали ще мога да намеря добър лекар за реакция днес или утре в София? Към момента са ми препоръча и д-р Дойчиновски и д-р Кобаков и чакам да се свържат с тях, за да разбера дали могат да ме приемат днес.

Ако те не могат, на къде мога да се обърна?

Има ли шанс да ме приемат за процедура днес и ако да, трябва ли да съм жадна и гладна за анастезията?

Благодаря и се извинявам за рязкото влизане.
При предната ми бременност се видя проблем на прегледа в 12+5 гс,направихме пренатален ,всичко се потвърди . Но докато излезе и ме поеме лекар бях в 19 гс,плода отговаряше на 17 гс. Предизвикаха ми раждане ,първо с лекарства медикаментозно било по щадящо. 48 часа след първите лекарства пих второ,което започна да предизвиква контракции,разкриетие и се роди бебка. От там се наложи кюретаж,за съжаление нямаше анестезиолог и болката беше страшна. Контракциите не бяха толкова силни. 2часа след кюретажа ме изписаха по собствено желание. Имам и друго детенце което ме чакаше вкъщи и цял ден беше неспокойно. Всичко мина бързо. Общо взето аз бях за 2-3 часа в болницата. Прибрах се ,детето ми се успокои ,понеже доста плачеше. На 20 тия ден ми се беше възстановила лигавицата на матката и самата матка

# 617
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
От там се наложи кюретаж,за съжаление нямаше анестезиолог и болката беше страшна. Контракциите не бяха толкова силни. 2часа след кюретажа ме изписаха по собствено желание.
😲😲😲
Как така кюртаж без упойка!
Това е варварско. Нямаше ли друга болница, която да го направи по човешки начин?

# 618
  • София
  • Мнения: 11 708
И моят първи беше упойка, тъкмо бях яла и ми казаха, че няма как да ми сложат. Налагаше се по спешност, бях с кръвоизлив.

# 619
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
От там се наложи кюретаж,за съжаление нямаше анестезиолог и болката беше страшна. Контракциите не бяха толкова силни. 2часа след кюретажа ме изписаха по собствено желание.
😲😲😲
Как така кюртаж без упойка!
Това е варварско. Нямаше ли друга болница, която да го направи по човешки начин?

Ако помня правилно се развиваше в Бургас този случай, помня и аз, беше скандално.

# 620
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
За моя кюртаж попитах АГ дали е възможно да не ме приспиват, тоест упойката да е един вид локална като епидуралната или спиналната. Тя ме разбра "да е без упойка" и подскочи, че е абсурд, нямало да издържа на болката.

Сега ако е спешно с кръвоизлив и има контраиндикации за прилагане на упойка е едно, но да ти направят кюртаж "на живо" (при планиран аборт), защото няма анестезиолог ... ?!? Къде живеем? В Африка?

# 621
  • Мнения: 1 052
Аз ще попитам и друго.. само на мен ли тук ми е правен кюретаж с упойка, когато съм яла преди това? Знам, че има риск да повърнеш по време на операцията и е опасно, но наистина ли е толкова голям или се презастраховат на повечето места? Моят беше по спешност, казах им, че съм яла преди 4-5 часа и въпреки това ме оперираха и не казаха да е проблем.

# 622
  • София
  • Мнения: 11 708
Нямам представа, моят беше в Шейново, бях яла половин час преди това сухари, тъй като щяха да ме изписват вече и се случи. Обсъждаха го и решиха без. След това в друга болница вече имаше коментари от медицински персонал, че няма нужда от лигавене, преди всички са били без. Сигурно е така, но мен си ми остана травма и при втория много ме беше страх да не стане пак така, но беше мисед и нямаше проблеми. Всичко мина гладко. Впрочем първият път не го бяха и извършили добре и се наложи ревизия, не знам от кръвта ли не са виждали, но имаше много остатъци.

Надявам се да има и трета бременност и този път да мине безпроблемно, изморих се вече от цикъла - ин витро - бременност - аборт и отначало.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 14:26 от Niya-

# 623
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Моят беше по спешност, казах им, че съм яла преди 4-5 часа и въпреки това ме оперираха и не казаха да е проблем.
4-5 часа е ОК при спешност.
И аз бях яла едва няколко часа преди спешното ми секцио. Направиха го с упойка 😄.

# 624
  • Мнения: 213
Моят беше по спешност, казах им, че съм яла преди 4-5 часа и въпреки това ме оперираха и не казаха да е проблем.
4-5 часа е ОК при спешност.
И аз бях яла едва няколко часа преди спешното ми секцио. Направиха го с упойка 😄.
Аз също бях яла преди спешното ми секцио в 22 г.с.Питаха ме дали съм яла, но и дума не стана да е без упойка.Моето е продължило близо 2 часа.Ама след него повръщах, като фонтан след като ме отпусна упойката.

# 625
  • София
  • Мнения: 11 708
Сериозните операции няма как без, но по-леки се правят. Аз затова се отказах от Калчев, а имах записан час. Нямам желание да ми прави хистеро без упойка. В днешно време не виждам смисъл да си причинява човек такива стресиращи моменти. Медицината е напреднала достатъчно.

# 626
  • Мнения: 285
Мен за малко да ми отложат цветната снимка заради 1 нахапана бисквита 2 часа преди упойка (трябваше изследването да се случи сутринта ама на докторът се забави с едни има-няма 3-4 часа). Две анестезиоложки ми крещяха, докато ме разпъват и връзват за масата под рентгена.
Звъняха телефони “горе” да питат какво да ме правят.

# 627
  • Мнения: 1 052
Благодаря ви за отговорите, момичета!

При мен ново 20.. излязоха ми имунологичните резултати и светят като коледна елха.
Пратих ги на доц. Михайлова, та ще видим какво ще каже, но ми изглежда като проблем.

# 628
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 738
Моят беше по спешност, казах им, че съм яла преди 4-5 часа и въпреки това ме оперираха и не казаха да е проблем.
4-5 часа е ОК при спешност.
И аз бях яла едва няколко часа преди спешното ми секцио. Направиха го с упойка 😄.
А аз бях яла към 1 и преглед към 4 и на преглед се видяха изтекли води преди 2 седмици. Обаче в АГ отказаха Аборт . Сана го изхвърлих там . И чак след това в 1 сутринта кюретаж по спешност

# 629
  • Мнения: 285
И… Естествено, че ще излезе високорисков активен HPV щам. Добре, как е възможно на колпоскопия два пъти да не се вижда нищо, в описанието на цитонамазката да се описват егати ужасиите в клетките ама лезии пък нямало и да има активен вирус междувременно?!
Аман!

Общи условия

Активация на акаунт