Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне

  • 12 297
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 947
   Ех, Криси, рано и е само да СЕДИ на гърне, а ЕБХ не е точно приучаване на гърне - то е задоволяване на бебешките нужди и просто води до по-ранно приучаване на гърне. Така да им обясниш! Wink Нали детенцето
после ще е чисто и ще се радват! Simple Smile А според мен, дори може да се прескочи етапът с гърнето - направо на
тоалетната.
   Питай тук за конкретни неща по вашата практика: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162263.msg3262768#new
   Да, с памперс и моята момичка предпочиташе да пиша в него и не сварвах да го махна. С гащи е по-добре.
А дърпане и тя имаше, но за няколко дни и така и не установих причината...

# 16
  • Мнения: 462
За мен също това е любима част от книгата на Ингрид Бауер. И беше едно от нещата преди половин година, които ми помогнаха да започна... Е, и цялата книжка, разбира се Wink.

# 17
  • Мнения: 1 043
вижте имаме още един съюзник в тези начинания  Mr. Green
http://www.gorichka.bg/index.php?p=42&id=76

# 18
  • Мнения: 462
вижте имаме още един съюзник в тези начинания  Mr. Green
http://www.gorichka.bg/index.php?p=42&id=76

Браво, браво Peace! Ама като гледам датата на статията (27.10.2006г.) тези материали са излезнали малко след като измислихме понятието ЕБХ... Thinking

# 19
  • Мнения: 485
вижте имаме още един съюзник в тези начинания  Mr. Green
http://www.gorichka.bg/index.php?p=42&id=76

Супер! Това може само да ме радва!

Поли, моля, моля! Не сте измислили вие понятието ЕБХ. Ингрид Бауер го използва и сигурно не само тя. Само сте го превели на български  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 462
Поли, моля, моля! Не сте измислили вие понятието ЕБХ. Ингрид Бауер го използва и сигурно не само тя. Само сте го превели на български  Crossing Arms

Моля Duol, милост  PraynigWink

Разбира се, че си права - само го преведох Blush!

Просто дотогава вървеше като EC - Elimination Communication и се чудехме как да го преведем на български. Аз скоро преди това бях чела книгата на Ингрид Бауер и споделих, че там се нарича естествена бебешка хигиена. Та, мисълта ми беше, че измислихме как да го наричаме на български. А си спомням, че този разговор беше някъде около септември миналата година. А статията на Василена Доткова, в която се използва съкращението ЕБХ е от края на октомври Party. Та ми стана интересно откъде тя е попаднала на тези материали.



# 21
  • Мнения: 1 947
... Та ми стана интересно откъде тя е попаднала на тези материали.

  Ха, познай! Laughing 
  На немски, обаче, не е "хигиена" - там се нарича "Естествена грижа за бебето" и
така придобива по-широк смисъл.

# 22
  • Мнения: 462
... Та ми стана интересно откъде тя е попаднала на тези материали.
  Ха, познай! Laughing 

Ти ли бе, маце? Я си признавай Wink!

# 23
  • Мнения: 1 947
  ауу, нее, грешшкаа! Имах предвид, че са чели тук! Аз съм млад кадър, отскоро съм в редиците, сакън! Ни съм аз! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 462
Имах предвид, че са чели тук!

Не може да е от тук, защото съкращението ЕБХ навлезе в този форум след октомври. Поне аз така помня. Можеш да видиш първата тема "За изхождането..." - от там ще е ясно точно кога.

# 25
  • Мнения: 1 947
чела съм това отдавна, през 2006, лятото може би - бях бременна тогава - http://nodiaper.beinsa.info/no_pampers1.htm
а щом сте го измислили през септември, а материалът от горичка е от октомври - няма чуденка. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 103
на мене ми харесва идеята за по късно приучаване на детето към гърне Peace

# 27
  • Мнения: 2 757
Идеята е хубава, но е приложима основно за топлите страни, Африка и т.н. дето така или иначе си ходят голи. За нашата страна това може да е приложимо първо само при специален тип лесни деца и второ - когато майката има възможност да се заминава само с детето и друго да не пипа, да го следи и изучава. Това в съвременното общество е трудно осъществимо. И нашите баби са отгледани с пелени, та дори и не за еднократна употреба. Мисля, че това е естествен начин да гледане на бебе. А памперсите са еднократна са същото нещо, само дето улесняват живота. А и за бебето са по-добре защото днешно време ги правят с гел така че да му е сухо на детето. Специално като си знам моето дете при него въпросният метод с естествената хигиена е неприложим. Евала на тези, които успяват да си научат децата на такова нещо. Пък и са имали явно късмет с деца.
За мен научаването на гърне е като проговарянето - при всички става по различно време и не може да се обвини майката или някой друг, че детето не говори. Става дума при нормалено общуване с детето, а не да не чува реч или родителите му да се глухонеми или нещо друго. Всъщност познавам момиче, на което и двамата родители са глухонеми, но тя си говори съвсем нормално. Не знам кога е проговорила, но по нищо не личи, че родителите и не са и говорили като малка

# 28
  • Варна
  • Мнения: 758
Аз късно разбрах за ЕБХ и нямах достатъчно време да се надъхам (за което съжалявам). В началото идеята ми изглеждаше доста налудничава, но въпреки това четях всичко което ми попаднеше. Едва преди 2 месеца започнахме с щерката да си правим експерименти с гърнето и откривам, че наистина не е нужно "по цял ден да я следя и изучавам" Има моменти, в които без и аз да знам защо я слагам на гърнето и тя си се изаква. С пишането не е така, но пък тя вече си знае, че като стане от сън ще сяда на гърнето и се стиска за да направи голяма локва Simple Smile
Срещала съм съвети и в едни руски сайтове на родители избрали домашното раждане и "нетрадиционните" методи за отглеждане, но в момента не мога да ги открия.
А Василена Доткова наистина е от форума, но тук е позната като Basilisk Simple Smile

# 29
  • Мнения: 462
А Василена Доткова наистина е от форума, но тук е позната като Basilisk Simple Smile

Ахаааа. Значи затова подписът й е "Разходи се в горичката" Wink

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 01:08 от Поли.

Общи условия

Активация на акаунт