С какво ви дразнят свекървите? – 154

  • 24 694
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • при късмета
  • Мнения: 24 112
Римона е наясно, че те ще си гледат децата. Поискала е това веднъж от свекървата, за да покаже на  мъжа си, че е в заблуда и на майка си не може да разчита. Да, всеки е длъжен да си гледа децата и бабите нямат това задължение. От друга страна, свекървата като не е длъжна, още повече, че сама не иска, защо ѝ да прави тези декларации, че само да се пенсионира ще гледа внуче? Аз лично това критикувам. Не е длъжна, да не го беше и заявявала. Като не иска, на сила не могат да я накарат, така, че защо ѝ е да си отваря устата? Щом ѝ е по-важно какво ще каже комшийката на село от това реално на семейството на сина си, така да е. Но не може да вините Римона, че за нея е важно мъжа ѝ да е наясно с истината или ако е, а си прави оглушки или затваря очите, да я признае. Всеки с приоритети си и свекървата отстоява своите, защо Римона не може да отстоява нейните?

# 76
  • Мнения: 725
Почти всички свекърви се бият в гърдите че ,ще гледат децата и после нещо се обърква.И моята казваше ти само роди пък ние ще се погрижим за останалото. Добре че не и се вързах да раждам когато не бях готова. Сега даже иска ДНК тестове на детето. Аз съвсем категорично заявих да не очакват от мен да им отглеждам децата. Да ги правят когато са готови за това. Снаха ми е първа година студент по медицина.Тежка специалност. Ако стане грешка рискува и образование и кариера. Така че да му мислят.

# 77
  • Мнения: 379
Сегашните баби (не всички но масово) едно време са им помагали по-възрастните. Децата лятото на село, събота и неделя при баба и тогава някак си на драго сърце са го правили, а сега какво стана - не са длъжни, всеки да се спасява. Аз не искам някой да бърше пода вместо мен, ама 1 път в месеца поне за 1 - 2 часа помощ, малко от малко да има някаква подкрепа и топло отношение. В моя случай няма такова, затова и аз се затворих към този човек, не сме в лоши отношения просто се дистанцирах..

# 78
  • Другата България
  • Мнения: 37 737
Различни представи за “отстояване на приоритети“ имаме явно.
За мен това да отстояваш приоритет е да го заявиш гласно на човека, с когото или към когото имаш някакви претенции.
За нея явно е това да стане чрез “провокация“, с която да доказва каквото има да доказва.
А твоите представи както казах вече, за мен са друга вселена. Толкова си във “филма“ - свой, чужд, че цял сериал може да спретнеш, само че стилът е спорен - нещо средно между хорър, драма и фантастика. Blush

# 79
  • Мнения: 725
А какво ви пречи един път в месеца или повече да си платите за тази помощ и да сте спокойни.В интерес на истината винаги съм се чудела защо ви трябва помощ да свършите нещо с децата?

# 80
  • Мнения: 13 808
Съветите на Белла-чао са насочени към неверния потребител само по една причина.

Лиленце, хората са различни. Има и недобри. Разбрала си го, приела си го, не се товари повече с това.

# 81
  • Мнения: 3 467
Сегашните баби (не всички но масово) едно време са им помагали по-възрастните. Децата лятото на село, събота и неделя при баба и тогава някак си на драго сърце са го правили, а сега какво стана - не са длъжни, всеки да се спасява. Аз не искам някой да бърше пода вместо мен, ама 1 път в месеца поне за 1 - 2 часа помощ, малко от малко да има някаква подкрепа и топло отношение. В моя случай няма такова, затова и аз се затворих към този човек, не сме в лоши отношения просто се дистанцирах..

Пак да повторя и натъртя - хора, които собствените си деца не са гледали и внуци няма да гледат. Сериозно как я виждате тая работа? Тя собственото си дете не погледнала (изгледала го майка й или свекърва й) внуци ще гледа?!
Тя представа си няма какво е това дете.

# 82
  • Мнения: 379
А какво ви пречи един път в месеца или повече да си платите за тази помощ и да сте спокойни.В интерес на истината винаги съм се чудела защо ви трябва помощ да свършите нещо с децата?
Вие едно време всичко ли вършихте с децата?
Ходите на зъболекар, лекар, има неотложни неща. Да знам, че може, но няма ли право да отиде за 1 час без целия цирк около себе си?
Една баба/дядо не се ли радва да види внучето си, да съдейства?
Но да има всякакви хора, не искат да ги използват(така се чувстват) и затова не са готови да помогнат.
Arielle съгласна съм ама викам си след 30 години може да се е пробудил някакъв майчински инстинкт, явно не би 😂😂😂

# 83
  • София
  • Мнения: 770
Ами има ситуации, в които казваш нещо, но после се оказва, че няма да можеш да го изпълниш. Давам пример - моя роднина, имат 2-ма сина с повече от 10 години разлика. Големият се жени млад и сравнително бързо се появяват и внуците. Роднината ми, която се явява свекърва, помага изключително много с децата. След години се жени и малкият син, внучето се роди след около 2 години. Та казваше свекървата как ще помага и докато беше непроходило бебе, го правеше. Като стана на 2 обаче, бабата осъзна, че вече никак не и е по силите да тича след малчуган. Разликата с на Римона свекървата - тази откровено си обясни, че за момента не може. Като поотрасне още малко и е по-самостоятелно детето отново би го гледала и за по седмица, ако трябва, но в момента няма сили. Сърдити, поне на пръв поглед нямаше, сега на родителите може и да не им е станало приятно, но не са го показали и запазиха добри отношения.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 14:12 от gg__

# 84
  • Мнения: 1 628
Сегашните баби (не всички но масово) едно време са им помагали по-възрастните. Децата лятото на село, събота и неделя при баба и тогава някак си на драго сърце са го правили, а сега какво стана - не са длъжни, всеки да се спасява. Аз не искам някой да бърше пода вместо мен, ама 1 път в месеца поне за 1 - 2 часа помощ, малко от малко да има някаква подкрепа и топло отношение. В моя случай няма такова, затова и аз се затворих към този човек, не сме в лоши отношения просто се дистанцирах..

Пак да повторя и натъртя - хора, които собствените си деца не са гледали и внуци няма да гледат. Сериозно как я виждате тая работа? Тя собственото си дете не погледнала (изгледала го майка й или свекърва й) внуци ще гледа?!
Тя представа си няма какво е това дете.

А, точно го каза! Едно време лесно, три поколения в една къща-баби лели колкото искаш да готвят, чистят и деца да гледат. А и майчинството е било 3 години, а не като сега-първия ден на ясла на детето е и моя първи работен. Болна тема ми е, че ми предстои съвсем скоро. Моята свекърва дори собствените деца не си е гледала, а ги е оставила на бащата при развода! Иначе акъл много знае да дава как се гледат деца и каква майка видиш ли, трябвало аз да бъда! Идва веднъж в месеца, 5мин се лиготи с детето и останалото време слушаме колко е болна и ощетена от живота. Ама ние да раждане деца, тя щяла да помага.... А не и идва на ума, че ако не почна аз работа, мамин златен бая зор ще види! Иначе дойде на рождения ден на детето с такива Фасони-защо имало други хора, тя не можела да му се по радва, голямо цупене, че никой с нея не говори и не й обръща внимание. Детето си играеше с другите деца, стоя 1ч и най-демонстративно заяви, че си тръгва да си направи една салата с една ракия, че то така се празнувало, а не като нас на сладки и торти 🙄 Но и тя със свекърва е живяла, синовете й спомени имат с баба си, не с майка си, ама да говори много може!

# 85
  • Мнения: 18 705
А какво ви пречи един път в месеца или повече да си платите за тази помощ и да сте спокойни.В интерес на истината винаги съм се чудела защо ви трябва помощ да свършите нещо с децата?
Вие едно време всичко ли вършихте с децата?
Ходите на зъболекар, лекар, има неотложни неща. Да знам, че може, но няма ли право да отиде за 1 час без целия цирк около себе си?
Една баба/дядо не се ли радва да види внучето си, да съдейства?
Но да има всякакви хора, не искат да ги използват(така се чувстват) и затова не са готови да помогнат.
Arielle съгласна съм ама викам си след 30 години може да се е пробудил някакъв майчински инстинкт, явно не би 😂😂😂

Голяма е разликата между това бабата да се радва на внучетата и това да ѝ вменявате вината, че не гледа вашите деца.
Казвам ви го като човек, който не разчита нито на баби, нито на прабаби.

# 86
  • при късмета
  • Мнения: 24 112
Ганели, в случая не става въпрос майката нещо да си свърши, а за болно дете.
Голяма е разликата между това бабата да се радва на внучетата и това да ѝ вменявате вината, че не гледа вашите деца.
Никой, нищо не вменява на бабата. В конкретния казус тя сама си го вменява и после снахата ѝ крива.
Иначе, ако за нещо сме съгласни всички в темата и то от години е, че всеки си гледа децата.

# 87
  • Мнения: 3 467
Те точно тия дето деца не са гледали най-много приказват, че и съдят.
Много е лесно някой друг да ти е порастил децата и после да размахваш пръст на "некадърната снаха".
За това става дума и за това с право жените тук се ядосват.

# 88
  • Мнения: 18 705
Ама как, никой нищо не вменява, само осъждат бабите, че не гледат децата на "децата"... Както не било никак сложно да се гледа дете, така двама здрави и прави родители не могат да се оправят с него...

# 89
  • Мнения: 3 467
Ама как, никой нищо не вменява, само осъждат бабите, че не гледат децата на "децата"... Както не било никак сложно да се гледа дете, така двама здрави и прави родители не могат да се оправят с него...

Като плямпат врели-некипели и дават напразни обещания ще ги обвиняват и то с право. Ако въпросната свекърва точно и ясно беше отсякла: На мен никой не е помагал за това и аз внуци няма да гледам. - този казус нямаше да съществува

Общи условия

Активация на акаунт