Седмокласници 2023/2024 – тема 7 – втори срок и пробни изпити

  • 32 273
  • 779
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 446
Честита рожденичка! По темата - моято не й пука от кофти оценка. Така мисля. Добре беше с първите пробни в Регалия, радва се. Повече обаче се радва на приятелката си която е с 90 + точки и по Мат и по Бел. Детето много умно и много учи, цели Туес. Моята, за нея си нехае повече. Ако плесне някоя 4ка в училище, то Това е несправедливо, друг все е виновен Joy не е тя. Трае си и яде цял шоколад, докато гушка кучето. Това й е терапията... Не й пука особено:joy:
При моята терапия няма. Седи и се рее в пространството и нищо не пипа. Понякога май е по- добре да не ти пука. Имаше моменти, в които изпадаше в нервна криза.

# 76
  • Мнения: 4 192
Cabo, това е много здравословно отношение към живота и дано не го промени. За какво да им пука за оценки? След една година/три/пет ще имат ли значение.

# 77
  • Мнения: 538
meksito, честита рожденичка, да е жива и здрава, да е доволна и щастлива от изборите си и да сбъдне мечтите си с лекота Simple Smile

Наборката по БЕЛ са на "Опълченците", учеше вчера лирическото-нещо-си и сложно смесено изречение, а по математика - до ъглополовяща (добре, че има програма в Школо, че хич не я следя до къде са, помагам стига да мога само при молба от нейна страна).
Вчера ми се оплакваше, че имат 6-7 теста тази седмица и нарочно са тестове или писмени изпитвания, за да не са в графика за контролни работи, които може да са максимум две в една седмица.

Моята неуспехите я амбицират, при нея работи принципът "Кажи ми, че не мога и ще ти докажа обратното".
Рядко изпада в някакви тотално апатични състояния. Гледам да не я претоварвам, почива си като гледа някакви корейски филми + тренировките.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 11:07 от merilen

# 78
  • София
  • Мнения: 691
Честита рожденничка! Да е здрава, щастлива и с късмет!

Cabo San Lucas 40 ако моето не беше момче, щях да помисля, че за едно дете говорим/пишем.  Blush Дано имат късмет децата и попаднат на читави места!

# 79
  • София
  • Мнения: 416
Здравейте и от мен, чета ви отдавна и аз и страшно полезни, но не съм писала до момента. Вчера и моят син беше на предварителен в СМГ и ми каза, че не са им давали да ползват формули. Моля споделете, каква е практиката на пробните и в другите школи, за да знам за следващия път?

# 80
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте и от мен в новата темичка!

meksito да ти е жива и здрава рожденичката!
Да има много късмет и да сбъдва мечтите си с лекота!

При нас девойките гледам, че са на различни уроци по МАТ, защото и учителките са различни, но не е кой знае колко голяма разликата, 2 урока да кажем. Едната е на височина, ъглополовяща и медиана в равнобедрен триъгълник, другата на ъглополовяща на ъгъл. По БЕЛ предстои да вземат "Опълченците на Шипка".

Тази седмица ударно и те с 4-5 контролни, а на всичкото отгоре се налага и два пъти ходене на курса по БЕЛ и 1 път по МАТ и направо не ми побира акъла кога ще се готвят за тези тестове. ОМММ!
 Вчера на пробния по  МАТ в школата са им казали резултатите само на първата част. Едната има 2 грешки, другата 3, а за втори модул едната задача - геометричната, едната е решила само първата подточка, другата май и нея я е объркала. Другите 2 задачи май са ги решили, но колко са вярни...

# 81
  • Мнения: 121
Здравейте,
Реших, че въпреки, че ще наруша вероятно малко потока на обсъжданите нещата в тази тема е най-добре вас да попитам с какво мнение сте вече втория срок за школите, в които сте записали децата си. Или пък учители?
По БЕЛ я записах в Литера моята госпожица. Звучи ли ви добре изборът ми?
Но за математиката съм още в чуденка и искам да намеря наистина хубава школа или учител. В Литера не знам кой учител и дали там да избера. За Регалия четох доста.
Много ще съм благодарна, ако получа някой ценен съвет от вас.
Благодаря предварително и желая успех на НВОто на всички!

# 82
  • София
  • Мнения: 113
Честита рожденичка! По темата - моято не й пука от кофти оценка. Така мисля. Добре беше с първите пробни в Регалия, радва се. Повече обаче се радва на приятелката си която е с 90 + точки и по Мат и по Бел. Детето много умно и много учи, цели Туес. Моята, за нея си нехае повече. Ако плесне някоя 4ка в училище, то Това е несправедливо, друг все е виновен Joy не е тя. Трае си и яде цял шоколад, докато гушка кучето. Това й е терапията... Не й пука особено:joy:
При моята терапия няма. Седи и се рее в пространството и нищо не пипа. Понякога май е по- добре да не ти пука. Имаше моменти, в които изпадаше в нервна криза.

Напомня малко на моята. Слага слушалки, яде си нещо, пее си и не й пука. Няма усет към оценки. Не знам каква е тази политика в училище да се слагат наказателни 2ки. Ми пак не ги кара да се стегнат и да учат Simple Smile

Иначе младежът е по-взискателен, учи, гони 6ци, брои оценки.

Иначе моите от 3 години имат учител по математика, открих го покрай една школа, сега си е на частно. Идва, давам пари на ръка и така. Преди 3 месеца ги разделих в отделни часове,  той има 90 мин и тя има 90 мин.
От миналата седмица online вкл. и през Школо една дама, младичка, тя преподава още 90 мин.

По БЕЛ от 3 год са в Upacademy,  ние сме от Младост, учиелката е проверяваща НВО-та, млада, преподава и в Американския, много я харесват.

Но въпреки всичко си трябва много учене

# 83
  • София
  • Мнения: 7 134
meksito, честита рожденичка, да е жива, здрава и щастлива!

# 84
  • Мнения: 6 018
Благодаря на всички, които споделят пробни изпити, отговори и други материали! Пробния по БЕЛ на Регалия дали е качен някъде тук в темите? Че не го намирам в пощата, само отговорите са там. Или аз не виждам добре?

# 85
  • Мнения: 291
Здравейте и от мен, чета ви отдавна и аз и страшно полезни, но не съм писала до момента. Вчера и моят син беше на предварителен в СМГ и ми каза, че не са им давали да ползват формули. Моля споделете, каква е практиката на пробните и в другите школи, за да знам за следващия път?
Моят си ги има принтирани и си ги носи. В Междучасие и СМГ са му позволили да ги ползва. Не мисля, че някъде биха му отказали.

# 86
  • Мнения: 24 661
ЧРД! Да е здрава, да има късмет и да е щастлива!

Много ме радват деца, които оценяват успехите на приятелите си. Не всички се приемат като конкуренция, което е чудесно.

По БЕЛ тъкмо научи Опълченците и сега Бълг. език трябва да учи. По математика не знам какво учат.

# 87
  • Мнения: 303
meksito, Честит рожден ден на детето! Да ви е жива и здрава! Да минете през НВО-то леко и успешно!

Нас грипът ни разказа играта. Цялото семейство го минахме доста тежко. От две седмици се влачим. Днес е за първи ден на училище наборът - нямам си на идея какво е изпуснал. Учи усилено събота и неделя Опълченците и много се притесняваше, че не е достатъчно готов. Написа си домашните за школите съвестно. И тази седмица мисля да му спестя допълнителната работа - колкото домашно има за школите, толкова. По БЕЛ специално са им дали 2 теста от помагало + 2 листа с упражнения по граматика. В училище госпожата по БЕЛ отсъстваше и очаква тест днес в двата последователни часа. Дано се справи - нищо не се е подготвял.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 13:18 от jsed

# 88
  • София
  • Мнения: 17
Честит празник! Здраве, късмет и лекота и желая.

# 89
  • Мнения: 14
Честит рожден ден и от мен!Да е здраво  и щастливо детенцето,да има много поводи за радост!Благодаря за новата тема и за споделените материали!

Общи условия

Активация на акаунт