“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема№1

  • 32 463
  • 786
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 13 734
Според мен така я прикри към онзи момент, защото видя, че младокът е толкова вторачен в нея, че няма да я забележи.
После ми се губи дали си я взе или я остави с цел точно да я видят по-късно и да разберат, че "совите не са това, което са".

# 721
  • Мнения: 2 903
Ами тя така играе, че вместо сова героинята изглежда кукувица.

# 722
  • Мнения: 1 546
Оххх тъкмо гледах втори епизод и…. смях, смях.
Репликата на полицай Пенко Илчев, когато Мия го ‘назначи’ в тоалетната по гащи, ме разби:
“- Значи аз съм Полицай под прикритие като Прикритието ми е Полицай.”
😂😂😂😂😂😂😂😂
Мъжът на убитата - той пък, милия, който го хвана, го натрепа. Първо Куката, после Филип Чанов, накрая неизвестният взломаджия. И всичко това в собствения му дом. Еми, съжалих го човечеца.
Филипчо ходи да сваля Дора Язова. Тя му звъни вечерта, ама той вече беше забравил какви й ги дрънкаше сутринта. Мечки щял да й показва 🤣🤣🤣
Тя пък - от какъв зор?!? Уж топ сериозна жена. Непоклатима. Начумерена. Пък: - Ох, ама Филипчо, как сиии? 😀😀😀 Сигурно никой не я кани по срещи.
Колкото до съседа с бенката на бузата: нещо ще да е видял и има информация. На Мия ще й светне лампичката да го разпита в някакъв момент. Но вероятно неговото активно участие ще се ограничи до две кражби на бельото на убитата от простора в двора. Съзерцателен извратеняк е той.
Комедия бешеее хааха. С. Нетърпение чакам Епизод 3!

Последна редакция: пт, 08 мар 2024, 13:22 от HappyRSmile

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 16 547
Дано безумията приключат с 2 епизод!
Ха дано,ама на дали!😂

# 724
  • Мнения: 2 930
Гледах епизода тази сутрин на запис. Нямах никакво намерение снощи да си късам нервите с реклами.
Не е останало много за фулене, добре сте ги наредили. Няма какво да добавя, овен, че двата епизода са като разсвирване на симфоничен оркестър преди концерт. Пълна какафония!
Аз и не очаквах кой знае колко след първият епизод, та не съм изненадана. Траги-коммедия с хорър елементи.Smirk

Като изключим всичко това, излиза, че всички властимеющи са си спретнали някакво сатанинско култче в града, в което всички са се овъртолили барабар с полицията. Домът на съдийката беше пълен със сатанинска символика и препратки към Книгата по Демонология. Сови, котки, квъстове, глава на врана, монети...Мернах и оня скрипец от първият епизод...
Скрит текст:
Убиецът ако ги е подкарал по азбучен ред всички демони, бая хорър ще гледаме. Предполагам, че или е от техният кръг, или потърпевш.

Последна редакция: пт, 08 мар 2024, 13:01 от Sysly

# 725
  • Мнения: 575
Не са се подплатили със здрав сценарий, там е проблема. Актьорите просто затъват в сценаристичното блато.
Няма начин да спасят абсурдните хрумки.
Просто става негледаемо.

# 726
  • София
  • Мнения: 6 214
Наистина като е минало време и сме позабравили глупостите от първи сезон, останали са хубавите спомени и се възмущаваме Simple Smile. И тогава имаше недоволни след някои епизоди. И там имаше някакви недомислени линии - примерно намеците, че синът на убития има връзка с майка си; "великата" девета серия ли беше, с баретите, които май бяха вмъкнати само за екшън; някакви мигранти преследваха из горите...
А Мия още там ми беше неприятна, намахана и нахална, та тук не ме изненадва.
Да, има доста дивотии, и да, липсват ми и на мен Попето, Краси и Донка, както и атмосферата на Родопите, но ще чакам да видя как са навързали в крайна сметка всичко.

# 727
  • Мнения: 1 546
Съгласна съм, Лято. Мисля, че Сезон 2 абсолютно е на нивото на Сезон 1. Чакам в следващите Епизоди да се избистрят линиите.
Тази Съдия, обаче… Нали на листът край трупа, който разчетоха,  пишеше, че “Съдиите се съюзявали с престъпниците”. Пък тя Съдийката май се е ‘съюзила’ с шефа на Полицията. После символиката с черепите за Прелюбодействането… Много символи за едно убийство.
Последно тя на страната на Закона или на Престъплението е била?!? Или и с двете? И тя заради прелюбодействането спрямо мъжа си ли е избрана, или заради подкупност?!

Чета от тука:
“Това е проект за справедливостта, а не за жестоки престъпления. Именно за справедливостта, която е дефицит в нашето общество“, допълни продуцентът Евтим Милошев.

Последна редакция: пт, 08 мар 2024, 13:58 от HappyRSmile

# 728
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 598
Изгледах.
Ами... тръгнали са към дъното. Смешно и жалко. Нелогично, зле изиграно, безумни хрумки, излишни сцени, натъпкано с крадени идеи, недобре замаскирани, пошло и тъпо.
Ще го догледам, но с горчивина. Милошев не успя да се сдържи да не о*ере един добър продукт, типично в негов стил. И само да не му хрумне да прави трети сезон!

# 729
  • Мнения: 8 335
Е, нали е давала сведения на Блатечковия герой, кога ще има проверки. А той май не е никак чист.

# 730
  • Мнения: 4 688
Първи сезон съвсем не беше зле, даже много добре си беше.

Прегледах набързо какво съм коментирала тогава и какво изобщо се е писало в темите по сериала - еми определено е бил класи над този. И съм познала убиецът Sunglasses

Надявам се, че мненията в тази тема достигат и до сценаристите, и до актьорите, между другото. Защото тези абсурдно-нелепи, псевдоскандални, несвързани сцени не са интересни на никого и остават единствено блудкаво усещане за ерзац-трилър. Убедена съм, че за целите на основната сюжетна линия всичко досега можеше да се пресъздаде по много по-автентичен, загадъчен и заинтригуващ начин. 

А относно актьорския състав -  много преиграване, много викане, много театралничене. Второстепенните персонажи дотук се справят много по-добре.

Да съживяват Асен и да привикват полицаите от Смолян Grinning

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 1 455
Абсолютно най-първият и основен проблем е сценарният, както вече доста потребители отбелязаха. Оттам насетне лавинообразно се явяват и други, някои взаимозависими, други не.
Не съм гледала първи сезон, но отворих да видя инфо за екипите. Само един сценарист работи по Демона и за съжаление той е най-слабият сценарист от групата, писала Гърлото. От двамата режисьори също е останал само единият - Веснаков. Той е добър, но няма как да направи чудеса, а и 12 епизода да се изработят от малко хора е голяма тъпотия, като знам с какви темпове се снима. Уви, не очаквам качество, дано сл. епизоди ме изненадат.

# 732
  • Галифрей
  • Мнения: 4 348
Сиена М. - гледай го първи сезон. Аз съм го гледала няколко пъти и много си ми хареса. Любим сериал. Кеф ти неворятната магия на Родопите,кеф хубава актьорска игра, качествено беше супер. Благодарение на този сериал се вдъхнових и написах моята книга и научих доста неща. Ся имаше някакви малки неусмислици ама си беше много хубав. Сега сезон 2 няма нищо общо  с каквото беше преди. Дори промениха главните герой. 😔
Толкова депресира Филип след сезон 1,че след ужасяващите събитията на сезон 2 ще се депресира още повече. По добре да не правят трети, че горкият Филип няма да го понесе.

# 733
  • Мнения: 4 688
Сиена М. - гледай го първи сезон. Аз съм го гледала няколко пъти и много си ми хареса. Любим сериал. Кеф ти неворятната магия на Родопите,кеф хубава актьорска игра, качествено беше супер. Благодарение на този сериал се вдъхнових и написах моята книга и научих доста неща. Ся имаше някакви малки неусмислици ама си беше много хубав. Сега сезон 2 няма нищо общо  с каквото беше преди. Дори промениха главните герой. 😔
Толкова депресира Филип след сезон 1,че след ужасяващите събитията на сезон 2 ще се депресира още повече. По добре да не правят трети, че горкият Филип няма да го понесе.
Диана, коя е книгата ти? Grinning

# 734
  • Мнения: 1 546
Тая съдийка, между другото, знаела ли е, че е бременна?!? Според аутопсията шампанско е пила със сьомгата. Не се връзва.
Но, на общия фон на пренапрегнат сценарий и екип, това е най-малкият проблем.

Последна редакция: пт, 08 мар 2024, 14:01 от HappyRSmile

Общи условия

Активация на акаунт