(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 56)

  • 29 773
  • 730
  •   1
Отговори
# 465
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 499
Möß, ние сме решили да изчакаме да минат Eisheiligen и тогава да садим в градината. Тази година късно започнахме с разсада и се надявам да не се източи и изкриви до тогава. Съседката го направи поне месец преди нас, вече е над две педи висок. Тя го извади на открито, в покрит хохбет и вечер му пали свещ вътре.
При мен не се получава изобщо разсад от пипер, камби и чорб. чушки Sad Сигурно под 5% поникват и вървят много бавно.
Морковите и репичките вървят добре.

# 466
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 785
Зеления фасул ми е насят преди седмица, онзи ден падна градушка, но нямаше щети. Навън поникна мулито, но гълъби му изядоха листчетата и утре ММ ще му слага клош някакъв отгоре. Другите разсади се моткат, но у нас няма бързане, вие винаги сте месец напред Smiley В оранжерията спанакът стана прекрасен, за вечеря ще правя яхнийка от спанак, коприва и ориз, а сега спретнах чайче от прясно поникнала мента и маточина Hands Ok Hand 
Скрит текст:

# 467
  • Мнения: 34
sofyia, разсадът не е в оранжерия. Тунелът е в градината, на слънчево място и е завит с двоен найлон. Пръстта е от градината, но есента сложихме оборска тор. Част от капията е от семе, което ми даде свекито (Kissing Heart всякакви разновидности в едно - плоски, тумбести и т.н). Посях и  слоново ухо. Поникна много добре,но да видим какъв ще е добива.

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 19:37 от хихихи

# 468
  • Мнения: 6 590
Колибри, аз чак до тогава не мога да чакам с доматите, ще ги слагам в парниците по-рано. Доматите ми започват да цъфтят вече някои.
Иначе разсадът ми чушки се получи добре и тази година. Особено силни са растенията  от семена от купени пресни био пиперки от Лидъл. Миналото лято много ни харесаха на вкус и събрах семена за проба - покълнаха много по-добре от купените сортови семена. Да видим ще родят ли и как. Разсадът ми не вървеше в годините, когато ползвах пръст за разсад от дискаунт веригите, на Лидъл беше особено зле. Вече купувам пръст за разсад само от градинските центрове и нямам оплаквания.

# 469
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 499
Тази година купих за разсад на Compo Sana, по принцип купуваме пръст и компост от депото на окръга.
Твоят разсад е много напред, нашия е около 15см и ще издържи.
Чорбаджийските чушки са ми от една туркиня, която живее на близо, а пипера е от български семена.

# 470
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 341
Две седмици без поливане, температурите над 30 градуса, а доматите оцеляха и даже узряха.


Това успях да спася от едно пъстро птиче - хваща се за стъблото и яде наред. Нямаше да повярва ако някой ми беше казал как внимателно се мушка и клъвва само зрялото в китката.

# 471
  • Мнения: 108
Здравейте, имаме си къртица в градината. Според мъжът ми най-ефективния метод е да вардим пред дупките и да я хлопнем с мотиката. Вие можете ли да ми предложите някакъв вариант за справяне с къртицата?

# 472
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 341
Пуснете вода в дупката.
Или си купете  ултразвуков уред за гонене на къртици. Най-добре соларен.

# 473
  • София
  • Мнения: 358
Виждал съм Рицин в югозапада да го ползват за това Blush

# 474
  • Мнения: 108
Колко вода? Тя има няколко дупки? Вие имате ли такъв уред?

Пуснете вода в дупката.
Или си купете  ултразвуков уред за гонене на къртици. Най-добре соларен.

# 475
  • София
  • Мнения: 12 289
Аз си имам къртица. Освен купчинки с пръст други драми не ми създава. Чела съм, че похапва вредители и дори искам да си седи при мен.

# 476
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 341
вода сме наливали с маркуч от чешмата. само веднъж е излизала навън заради водата, но после не е копала околосъщата дупка. може би не ѝ харесва да е толкова мокро.

соларен уред, гонещ къртици имахме докато си бяхме в Бълагрия. беше много интересно, защото се виждаше докъде му е обхвата -  на около три-четири метра от колчето имаше купчинки, оформящи дъга. Simple Smile
марка не се сещам. не бяха непосилна сума.

# 477
  • Мнения: 279
Ние забиваме арматури с кенчета в прясно изровените купчинки. От вятъра става доста шумно. Но и котките помагат

# 478
  • София
  • Мнения: 1 424
А защо искате да я гоните или убивате къртицата?! Тя е хищник и много полезен помощник в градината.
Сляпото куче е неприятел.

# 479
  • Мнения: 19 365
Каква е борбата с него? Аз имам може би сляпо куче. Нямам купчинки в градината, но на места имам дупки от огромни тунели.

Общи условия

Активация на акаунт