Юнски бебета 2024 - Тема 3

  • 29 693
  • 793
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 387
Аз не се бях срещала за това. Имаме от всякакви магазини и марки. Шишета също имах на канпул, както и едни турски, стъклени  само гледах да са. Гризалки имах и от пепко, имах и жирафчето Софи. Жирафчето май най-много се хареса.


Жирафчето е ок материал, но съм гледала клипчета че от вътре мухлясва или се завъжда живот🤨 което всъщност е логично

# 301
  • Мнения: 61
Аз също се съобразявам и гледам какво купувам, но понякога е трудно. Иначе не съм фен на Пепко, Синсей, КиК и другите подобни. Не купувам пластмаси за вкъщи, но нямах и идея, че може и керамична чаша да бъде проблемна.

В KiK има една марка бебешки неща Ergee, които са немски и са с öko tex сертификат, от тях купувай спокойно Wink

Не влизам там и не ги знам, но ще им обърна внимание. Благодаря Simple Smile
И аз не влизам там. Имаме два кик в града, но и в двата персонала са диви селяни. Викат, разговарят кой какво ще готви, какво е ял, ядат си пред клиентите кебапчета в Пепко е същото положение. 🤣🤣🤣🤣

# 302
  • Мнения: 100
Аз също се съобразявам и гледам какво купувам, но понякога е трудно. Иначе не съм фен на Пепко, Синсей, КиК и другите подобни. Не купувам пластмаси за вкъщи, но нямах и идея, че може и керамична чаша да бъде проблемна.

По принцип радиация може да бъде излъчена от почти всеки един елемент.
Не съм запозната с частния случай, вероятно е била много над нормата...

# 303
  • Мнения: 461
Да, излизали са ми и на мен. Чудила съм се дали са реални. Жал ми е да го разрежа да проверя. 😁
Аз не се бях срещала за това. Имаме от всякакви магазини и марки. Шишета също имах на канпул, както и едни турски, стъклени  само гледах да са. Гризалки имах и от пепко, имах и жирафчето Софи. Жирафчето май най-много се хареса.


Жирафчето е ок материал, но съм гледала клипчета че от вътре мухлясва или се завъжда живот🤨 което всъщност е логично

# 304
  • Мнения: 251
Аз съм вече 8 месец и бях да се видя с лекаря с който ще раждам (секцио) и малко е притеснен че съм на макс магнезий, но имам от време на време контракции( менструални болки усещам или стягане корем) 😓. И освен това от месец си е застанал “перфектно” главично 🙈…
Та засега се спряхме на дата 15/16 дни преди термин. Малко рано ми се струва и още се чудя, но толкова ме е страх да не си дочака  датат….Първият го родих в 38 седмица(около 12 дни преди термин и бях с води на минимум).

Ооо как ме подсетихте за Софи! Трябва задължително да взема.. първият ми младеж много я обичаше и си спомням че горе долу на 6 месеца май се сменяше с нова ( нещо такова пишеше ако не се лъжа) и ние взимахме няколко пъти♥

# 305
  • Мнения: 148
Аз съм взимала много често дрехи от Пепко, като минават през пералня И сушилня - не са мръднали. Няма свиване и презахабяване, а баткото е на 3 г. вече. Предполагам, че е до уредите. В предното жилище не бях доволна от пералнята. Отделна сушилня преди не съм имала, но и без да мога да сравнявам, виждам, че дрехите излизат чудесни.

# 306
  • Мнения: 624
За мен жирафчето изобщо не си заслужава инвестицията,аз го рязах от любопитство и наистина се оказа това,което показват по клиповете,а да не говорим и,че се къса.
Честно казано,никога не съм замисляла точно от какъв материал са гризалките,защото освен тях,синът ми лапаше каквото види.
Иначе по детските борси и магазини си има гризалки от каучук.

# 307
  • Мнения: 11
Здравейте мами искам да ви попитам тези от вас който ще са секцио имате ли дата вече аз съм в 30 гестационна седмица и все още не сме говорили с лекаря кога да бъде

# 308
  • Мнения: 102
И аз влезнах днес в  30гс, на преглед съм другата седмица и ще подпитам моята лекарка и от кога ще започнем с тоновете ( мисля че ми беше казала 32гс ) вие кога ще започнете да ходите на тонове ?
Здравейте мами искам да ви попитам тези от вас който ще са секцио имате ли дата вече аз съм в 30 гестационна седмица и все още не сме говорили с лекаря кога да бъде

# 309
  • Мнения: 168
Аз утре влизам в 31ва, нито сме коментирали дори раждане, нито тонове. Grinning Явно няма да го раждам това дете. Grinning
На преглед съм чак на 30ти, откогато ми почва и 45 дневния, та се надявам поне тогава нещо да се изясни по тая тема. Simple Smile

# 310
  • Мнения: 387
Някой от вас питали лекаря си за мнение за ваксината за коклюш?

# 311
  • Мнения: 251
Да, моят каза че е Ок и ще си я правя в 33/34 седмица. Дори мисля и таткото да ре-ваксинирам( в чужбина четох така правели също)… малкият ми е на 2.5 та е покрит поне той, че ходи на ясла….

За тонове- аз заради контракции ги почнах в 31 седмица, иначе ме викаха ифицялно от 33/34

За датата за секцио я определихме с лекаря при който ще раждам като бях в 30 седмица. Засега сме избрали дата 15/16 дни ореди термин. При мен е второ секцио ( първото беше 12 дни преди термин), и при първият и сега - вървят седмица напред по ехограф, и от 6/7 месец се завъртат в позиция главично,  на макс доза магнезий съм от 5 месец и имам от време на време стягания ( контракции). Описвам и тези неща, защото ги взимат впредвид като избират датата. Ще раждам в Токуда аз.

Някой от вас питали лекаря си за мнение за ваксината за коклюш?

# 312
  • Мнения: 387
Благодаря за изчерпателния отговор. Аз попитах лекарката ми, която ме следи по здравна каса, и тя каза че не ми го препоръчва. Но честно казано, на нея имам доверие за болничния си и за документацията, а не за такива неща. В пон ще питам и другата си лекарка

# 313
  • Мнения: 251
А какви са и доводите за да не го препоръчва?
Много странно .. и то от лекар…😅
Благодаря за изчерпателния отговор. Аз попитах лекарката ми, която ме следи по здравна каса, и тя каза че не ми го препоръчва. Но честно казано, на нея имам доверие за болничния си и за документацията, а не за такива неща. В пон ще питам и другата си лекарка

# 314
  • Мнения: 387
Че не било удачно сега да си слагам 5валентна ваксина. Въобще не задълба в размишления и обяснения. Както казах не разчитам  на мнението ѝ. В пон ще питам лекарката си на която имам доверие

Общи условия

Активация на акаунт