Пролетно-великденски трепети. Немска тема(248)

  • 13 242
  • 474
  •   1
Отговори
# 90
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 446
Фрое Остерн!
Днес е такова хубаво времето, тишина, само птички пеят.
Аз отново правя козунак, защото този от петък отиде при съседите, за нас остана един малък и не им стигнал.
Аз се опитах да фаствам по немски и 40дена не съм яла сладолед и шоколад, днес хапнах малко шоколад и сега ще отидем за голяма мелба в близкия Eismanifaktur.


П.С. После продължавам фаста до православния Великден Simple Smile

# 91
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Колибри, браво!
Подобно постене от сладости беше правил малкият ми син в детската градина. Grinning Бяха в католическа градина и там ги бяха подговорили по темата и той се беше решил да не близне шоколад, бонбони, тоест концентрирани сладости до Великден. Удържа си на думата.

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 15:49 от Бибит

# 92
  • Мнения: 404
При нас само великденският заек мина. Ще си празнуваме на 05.05.

# 93
  • Мнения: 7 098
Фрое Остерн от езерото Комо!



# 94
  • Мнения: 9 383
Най-сетне на стари години реших да изкарам шофьорски курс тук. Помня, че някой тук в темата също го беше изкарал в Германия на 35+ г. На какъв език изкарахте курса и изпита? Трудно ли ви беше с немския?

# 95
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Дени, аз карах курса на по-късна възраст, нямах проблем с немския.
Ти работиш в немска среда, не вярвам да е голям проблем с езика, без да знам с точност какво ти е нивото.
На моменти при кормуването ми беше трудно да се концентрирам над карането и над езика едновременно, но го казвах на инструктора, че на моменти ще си мълча. Laughing

# 96
  • Мнения: 5 402
И аз се връщам от огъня, хубаво беше. Нашия го организират младежите от доброволната пожарна, много им се радвам. Но толкова малък огън досега не беше имало, може би е много рано и хората не са си орязали храсталаците още. Вурст, помес, три миниатюрни бири и сега по леглата Grinning

# 97
  • Мнения: 7 098
Дени, успех ти желая в кормуването! Това, за което съжалявам в тоя живот е, че не станах шофьор, а това дава толкова свобода и възможности!
Но пусти страх от шофиране! Успех, стискам палци!

# 98
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 446
Дени, успех с курса! Ще се справиш без проблем!



П.С. Имаше петиция за провеждане на изпит на теоретичната част на български, но не събра достатъчно подкрепа.

# 99
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Дени, успех!

Пипи, животът не е идеален-едно постигаме, друго не.

Нашият великденски огън днес беше огромен, но тъй като идеални неща няма, към 19.30 се изсипа кратък пороен дъжд и кой откъде е. Laughing
Сигурно е имало хора, които са останали, но след толкова дъжд със сигурност поляната вече е била в кал, а огънят полуизгаснал.
На нас ни беше достатъчен и 1 час зяпане.

# 100
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Дени, успех! Пожелавам ти търпелив и много спокоен инструктор. Аз изкарах (отново) на 40+, ползвах към теорията един App ; както и гледах в  YouTube клипове от разни школи. В инстаграм също следвам няколко инструктора за да си поддържам знанията. Също ми помогна да ходим с мъжа ми на adac- Übungsplatz да упражнявам на спокойствие паркирането най-вече  Най-много ме беше страх от карането по магистралата, а то съдбата така ми го сервира, че сега шофирам ежедневно по 120 км.
Хора, да помрънкам, котката ми домъкна кърлеж, който уж го извадихме цял, но сега мястото вече трети ден е зачервено, подуто и боли леко. Досега не съм имала такива "ефекти ", или се шашкам излишно?

# 101
  • Мнения: 5 402
Без да се шашкаш, отивай веднага на лекар да го види. Ако е борелиоза се пие антибиотик две седмици. Точно така може да изглежда, възпалено и подуто.

# 102
  • Germany
  • Мнения: 7 966
Пепеляшка, иди на лекар, но според мен не борлеоза, защото при нея смптомите се появяват след около месец.

# 103
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Ъъъъ, само това ми липсваше .. Значи утре сутринта ще опитам да се добера до лекаря Hands V

# 104
  • Мнения: 5 402
Пепе, само дано имаш читав лекар. Мен ме гледаха трима, единият веднага разпозна петното и ми каза какво да правя. Другите преди това - хън-мън, ми то кърлежа го няма вече, ми то ний ся ко да напрайм, мяу-мяу. Единият беше в прехвалената Токуда в София Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт