АПРИЛки в девети месец влизат, бебчета започват да излизат. – ТЕМА 4

  • 25 196
  • 734
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 654
Аз мисля, че миналия път подпечатах само кръвната група, а този път не съм подпечатвала нищо. На мен от април 2021 това ще ми е петият прием в Токуда, като мисля, че при всеки са ми изследвали кръвната група, така че ако ми се заядат за тоя печат, ще е пълен абсурд. Ще взема да питам в понеделник дежурната като отида, ей така за всеки случай, иначе д-р Атанасова и дума не е отваряла за печати. Какви са тия архаични работи, нали там ми пише ЕГН-то, това не е ли достатъчно...

# 121
  • София
  • Мнения: 3 458
Аз я питах специално АГ, но аз съм правила в друга лаборатория изследванията и в тяхната система май само микробиологията имам и едни антитела за резус фактора.

Та в другата лаборатория ми казаха, че за прием трябва да е с подпис и печат. На първото раждане също държаха да е така (а тогава имаха достъп и до системата).

Но пък разбрах, че ММ може още в деня на секциото да запише и припознае малката и поне това ще ми отпадне като задачка. Ако сбърка нещо си е за него Grinning

# 122
  • Мнения: 111
И аз съм в Токуда и АГ ми прие кръвната група  без подпис и печат,,, от чужбина е изследването. За другите( спин, хепатит и тн..) не ми е казвала също.
Честити ни нови бебенца, да са живи и здрави! Heart

# 123
  • София
  • Мнения: 3 458
Да да, и на мен ми я приема, казва, че не им трябва и ще си я пуснат. В списъка на сайта е описано и за нея и превантивно я взимам. Иначе другите изследвания да си ги нося каза. Направлението за хоспитализация също не било нужно, но и него съм сложила (имат го в системата, че е издадено).

Само сега се сетих, че не питах дали свидетелството за брак трябва да се представи в оригинал или копие. Да не се разкарва ММ само с копие, а накрая да искат оригинал. Трябва да ми го издиря тези дни.

# 124
  • Мнения: 654
JayRay, не се иска оригинал на удостоверението за брак. Идва в реанимация жена и започва подред да пита как ще се казват децата и дали имате брак, или ще бъдат припознавани. Аз бях приготвила джоб с копия - удостоверението и нашите лични карти, както и имаше изписано името на детето за всеки случай. Тя си ги взе, пита ме от София ли сме, за да ми каже от коя община да си взема акта, когато стане готов. Това е цялата процедура при брак. При липса на такъв нямам личен опит, но доколкото знам може да се направи декларацията както в болницата (60 лева мисля, че струва) или извън нея при нотариус за доста по-малко пари.

# 125
  • Мнения: 30
Добър вечер! Ние сме без брак предварително си взехме бележка от нотариус. Чакаме тази седмица уж да се разродя и за капак хоп каката тази вечер с температура. Имате ли съвети как по бързо да се справим. Ако се заразя и аз баш накрая незнам какво ще правим.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 458
Faerlina, благодаря за инфото! Бърза реакция инат значи. Синът ми чак на втория ден получи име Grinning

Малкият уикенда се опита да го хване хрема. Неговото го секнах да пие мед и лимон, Биозин с коластра и Стодал за простуда и кашлица (това, защото от сопола леко се разкашля). Сега стискам палци да остане здрав по-дълго.
Предната хрема му давах Инфлуцид, че тогава една вечер опита да вдигне температура.

За теб - Биозин мама, мед с лимон и джинджифил превантивно, чайчета с мед (аз пих такъв с ехинацея и джинджифил). Друго не се сещам. Инфлуцид при симптоми също е ок.

# 127
  • Мнения: 240
Добър вечер! Ние сме без брак предварително си взехме бележка от нотариус. Чакаме тази седмица уж да се разродя и за капак хоп каката тази вечер с температура. Имате ли съвети как по бързо да се справим. Ако се заразя и аз баш накрая незнам какво ще правим.

За теб, както вече ти е писала JayRay - Биозин мама, чай топъл, инфлуцид. Мога да добавя и напарване на краката в леген с вода и морска сол (водата не трябва да пари), осцилококцинум, ефизол, тантум верде за пръскане на гърлото и маска вкъщи на устата..

# 128
  • Мнения: 352
Мамчета с бебечета, как сте?
Аз продължавам днес с чистене по график. Днес са гардеробите на ред от списъка със задачките.
Вчера пуснахме изследване на големия батко за коклюш...
И тримата ми мъже вкъщи си влачат едни и същи симптоми. Една кашлица, суха, давеща, на пристъпи и така вече доста време и вече не издържах, че карах мъжа ми да се тестваоще от кога, но той си мисли явно това за шега работа, та накрая баткото отнесе теста. До 5работни дни ставал, та сега чакаме, но и в лабораторията казаха, че си има бум. Миналата година ако не се сприраше да се говори за стрептококите, то сега са нови 200!

# 129
  • София
  • Мнения: 3 458
Lady, аз така влача вече над 1м кашлица, сутрин чак имах като пристъпи и спазми. В градината също има много такива деца, но е от вируси, не коклюш. Дано и при вас се окаже това. Общо взето 2-3-4м може да се влачи кашлицата, отхрачваща и къртеща.
Аз почти я вкарах в ред. Някой тук спомена за лук и мед комбинацията и за 2 дни има огромна разлика. Днес ми е 3ти ден взимане на тази смеска и почти утихна кашлицата, а преди това и сироп пих (не даде ефект). С няколко родители говорихме, че сега точно с коклюш много бъркат тази кашлица, а просто се влачи много дълго време (вирусът буквално беше само хрема, при някои леко гърло).

# 130
  • Мнения: 352
Lady, аз така влача вече над 1м кашлица, сутрин чак имах като пристъпи и спазми. В градината също има много такива деца, но е от вируси, не коклюш. Дано и при вас се окаже това. Общо взето 2-3-4м може да се влачи кашлицата, отхрачваща и къртеща.
Аз почти я вкарах в ред. Някой тук спомена за лук и мед комбинацията и за 2 дни има огромна разлика. Днес ми е 3ти ден взимане на тази смеска и почти утихна кашлицата, а преди това и сироп пих (не даде ефект). С няколко родители говорихме, че сега точно с коклюш много бъркат тази кашлица, а просто се влачи много дълго време (вирусът буквално беше само хрема, при някои леко гърло).
Дано си права, акоо теста е отрицателен ще ги подкарам вкъщи и моите с мед и лук. Казаха ми я на мен преди месец време, но не знам защо не изпробахме. Ще изчакам резултата и ще пиша и тук разбира се. При мъжете ми уж беше секрет, капахме коларгол, нищо, пиха сиропи всякакви - нищо, противоалергични - пак нищо. Малкия беше 1 седм на пулмикорт и той е най добре ако може така да се каже от всички,  но при него ни е много трудно да различим понякога какво е защото има всякакви алергии от цъфтежи и не само...
Благодаря за информацията и дано е както ти казваш!

# 131
  • София
  • Мнения: 280
Това е описание на моя ден днес 🤣
С една разлика обаче - детето го заведе на градина баща му 🤣

Не мога да спя заради среднощните гимнастики на бебето. Стана ли до тоалетна, което е неизбежно, бебето се буди и започва да загрява.

И при мен са такива разтегливи и плавни движения вече от доста време. Сега съм 37+6.

Моят мързел днес удари тавана Grinning Заведох малкия на градина, закусих, пих кафе…и спах пак до преди малко. И мога да се наобядвам и да заспя пак. Хич не ми стига съня.

# 132
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета! Да се похваля и аз, днес с планово секцио се роди Борислав, терминът беше 08.04. Пожелавам на всички леки раждания и пухкави, здрави бебчета!

# 133
  • Мнения: 33
Честит Борислав! Да бъде здрав и много щастлив! 🩵

# 134
  • София
  • Мнения: 3 458
Честит да е Борислав! Бързо възстановяване на теб!

Ехх как хубаво всеки ден валят бебета Blush

Общи условия

Активация на акаунт