АПРИЛки в девети месец влизат, бебчета започват да излизат. – ТЕМА 4

  • 25 680
  • 734
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 67
Честити бебчета! Да растат здрави и щастливи! Heart

# 106
  • Мнения: 242
Честити бебчета на Lyon и Pelt04!!!
Да са живи и здрави, спокойни и добрички, а на мамите бързо възстановяване и само положителни емоции! 🐣😊🍀

# 107
  • Мнения: 660
Честито на новите мами! Пълни се темата, хихи. Simple Smile Flowers Bouquet

JayRay, аз последно бях на УЗ на 18.03, т.е. в 36 седмица, сигурно затова каза да отида и на 1ви. Така не ми се разкарва, ама какво да се прави. Засега неуспешно звъня на регистратура, по-късно ще пробвам от чужд номер. Joy

Edit: след 40 минути заето, на първото "свободно" ми вдигнаха, направо не мога да повярвам. Запазих си час за 1ви сутринта.

Последна редакция: вт, 26 мар 2024, 10:01 от Faerlina

# 108
  • Мнения: 90
Честити бебчета, да са здрави, щастливи и обичани! ❤❤❤ бързо възстановяване на мамите!

Аз съм 35+4. До момента бебето винаги е било много шавливо и активно, но от 2 дни насам е доста вяло в движенията. Усещам го, но определено не като преди- няма ги ритничетата, а по-скоро главно разтягане и опъване. Чета, че при повечето бебчетата са им все така активни до края. Някой дали е усетил спад в движенията в тази седмица?

Предполагам, че щом все пак я усещам дори и леко няма повод за притеснение, но съм голяма паника и реших все пак да попитам и тук Hug

# 109
  • Мнения: 75
AprilChe и моя малчо е по-мързелив. При него определено е на дни - един ден ще е по-активен, следващия ще е по-ленив.  Когато пътуваме с колата или татко му му говори шава доста, но като съм само аз и си върша къщната работа определено е доста кротичък.
Вчера като говорих с лекарката, тя каза, че стига да го усещам редовно не трябва да се притеснявам Blush

# 110
  • Мнения: 660
И моето бебе е много кротко вчера и днес. Вчера по време на тоновете накрая доста риташе и даже се разхълца, но оттогава е доста спокоен. И аз на моменти леко се филмирам, но си мърда чат-пат и гледам да не го мисля много.

# 111
  • Мнения: 361
Сега се прибирам от АГ. Жената на тоновете каза, че всички бебета спят днес Sleeping и почти всички майчета ги връщат за повторни тонове, дори имаше някои за трети запис. Аз обаче предвидливо хапнах шоколад докато чаках да ме викнат и нямах връщане този път. Аг каза, че бебето се е смъкнало, но иначе вс си е наред. 2800гр го измери. Иначе пък като ми каза, че сега се е позиционирал на другата страна ми става ясно защо толкова го усещам, той не спря да се върти а от ляво а от дясно. На всеки преглед е на другата страна.
Продължама днес с гладене, остана малко от вчера и да се хвана да комплектовам едната камара бодита с ританки, че някои са ми от батковците, други са ми давани и са толкова много, че ще ми отнеме цяла вечност. Както казах на ММ толкова дрехи сме събрали 0-3м, че тъкмо времедо до третия месец ще му стигне да ги облече по веднъж, няма и да пера Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 3 505
И при мен са такива разтегливи и плавни движения вече от доста време. Сега съм 37+6.

Моят мързел днес удари тавана Grinning Заведох малкия на градина, закусих, пих кафе…и спах пак до преди малко. И мога да се наобядвам и да заспя пак. Хич не ми стига съня.

# 113
  • Мнения: 660
И на мен не ми стига сънят, обаче проблемът е, че както и да легна, все ми е неудобно и това определено не помага да се наспя. Joy

Аз днес се зачудих дали предварително да купя БиоГая и Абоколикен, защото това изписаха на каката като се роди, или да чакам да видя какво ще ми изпишат в епикризата и какво ще каже педиатърката като дойде вкъщи. Rolling Eyes Иска ми се да няма почти нищо, за което да мисля като се приберем, а да ми е готово вкъщи и да ме чака. Миналият път таткото търча като гламав да търси същото АМ като това, което даваха в болницата (Фризолак НА беше тогава) и не намери, а като родители за пръв път бяхме супер шашардисани.

# 114
  • София
  • Мнения: 3 505
Аз с баткото също давах БиоГайа, ама и без него можеше да минем. Той не е имал супер изразени колики, само 2-3 дни някакви кризи и до там. Другото беше поносимо и е примрънквал само. Гушках и спеше върху мен доста. Иначе примрънкването и пъшкането почнаха още в болницата, доста рано.

Сега взех една опаковка Газ Бимби колкото да не е без нищо. Пък смятам, ако успеем да минем без капки най-добре. Което ми напомня, че трябва да изнамеря ерго раницата, че тотално съм изключила за нея, а ми беше супер помощник.

В Токуда с Фризолак ли са (ако правилно разбрах, че там си раждала)? Не знам що си мислих за Хип. В Щерев предния път даваха и Хип, и Аптамил. От което имаше доставка. Иначе сега предпочетох да заредя АМ предварително, че да не го издирваме него после (големият проблем беше да намери таткото него предния път, че никъде нямаше 1цата на Хип в квартала и около нас, нито в аптеки, нито в магазини).

# 115
  • Мнения: 660
В Токуда да, септември 2021, попитах изрично и акушерката каза Фризолак 1 хипоалергенно. Иначе и аз бях чела по темите, че дават Хип, явно зависи в конкретния момент какво имат.

# 116
  • Мнения: 242
Ние сме много назад с преместването, моят мъж е много зает и освен това и ужасно бавен. Скъсва ми нервичките. Дразнят ме и някакви странични хора, като кажат, айде де, не се ли преместихте. То така става след основен ремонт и с две деца и всичките служебни ангажименти и аз бременна в 9ти месец.. Цялата ни покъщнина е наблъскана в спалнята и в част от хола, първо трябва да се боядиса апартамента след всички майсторски истории, да се изчисти и после да перем и да подреждаме и ще останат някои неща да ги мислим и тепърва да ги правим, като сме си там на място. Изобщо не искам бебето да излиза по-рано, терминът ми е за 19ти април.
Всичко от 11ти април нататък ме устройва. Моля се само децата да са здрави.
Тази седмица съм за последно при лекаря по ЗК. Ще ми върне изследванията и тн. Продължавам да си ходя на частно на тонове, не е ясно още и къде ще раждам.
Тия дни ще изследвам пак хемоглобин, очаквам още да се е вдигнал, очовечвам се с всеки изминал ден. Сутринта сложих някои неща в сака за болницата, колкото да съм започнала със събирането му. Докато изпрахосмуча вкъщи и подредя това-онова и капнах. Поспах малко и пак съм уморена, а следобеда сме на един ивент и не знам с какви сили ще се приведа във вид. Забелязах, че косата ми отпред е съвсем побеляла, боядисвах я преди 2 седмици, половиният израснал сантиметър много лошо белее и се вижда и ми придава още по-уморен вид.
Бебчето днес е изтощено и то и не е много активно.

# 117
  • Мнения: 62
Моят термин е за края на април. Следя се на частно (при доктора, при когото ще раждам) и по ЗК (но там за цяла бременност са ме викали само 3 пъти, трябват ли ми изобщо тези изследвания? Имам си ги принтирани всички. А и нещо не се спогодихме с доктора по ЗК.) Багаж не съм стегнала за родилното, но ме притеснява, че докторът ми е една седмица отпуска и ме е страх да не родя тогава. Не искам да съм при някой случаен😕

Последна редакция: вт, 26 мар 2024, 18:45 от lovelycherryberry

# 118
  • София
  • Мнения: 3 505
На мен като изследвания ми искат с подпис и печат от лабораторията тези за кръвната група (пак ще си я пускат ми казаха, ама по списък си искат) и тези за СПИН, сифилис и там което беше третото от този тип.
Иначе деня преди секциото казаха, че ще си ми пуснат и на място.

Не помня предния път като влизах за естествено дали пускаха нещо. Но явно да и не съм отразила, защото после имах в епикризата някакви показатели.

# 119
  • Мнения: 370
И аз съм вече с дата за секцио.
Доктора днес като гледа бебока каза че няма за кога да чакаме.
Та днес и аз хванах да си гледам изследванията които съм пускала, за да намеря тези за Сифилис, хепатит и СПИН, за да ги занеса до лабораторията да ми ги подпечатат.
Вижда му се края 🥴

Общи условия

Активация на акаунт