АПРИЛки в девети месец влизат, бебчета започват да излизат. – ТЕМА 4

  • 26 849
  • 734
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 67
Честита девойка! Да расте здрава и щастлива! Heart
Аз в петък вечерта нещо имах много неприятни болки и бебето не спря да рита, малко се бях притеснила, че през нощта ще се събудя и ще ходим към болницата, но съм си спала. Събота и неделя бяхме с баткото по цял ден навън. Вчера ходихме до зоологическата градина и се скапах ужасно, вече нямам сили за нищо. На всичкото отгоре ме ужили оса, а вечерта се порязах Grinning
Аз багажа съм го пооправила вече, НО нямам направление 7 и обменна карта още, нещо ме мотаят от болницата и утре успях някак да си запиша час да ми ги изкарват вече, че накрая без тях ще си ходя да раждам..

# 181
  • Мнения: 672
JayRay, целият април ще е така, ще се разхождаме мнооого! При нас аз имах повече нужда от време предния път, деня след изписването направихме една обиколка на Заимов и аз грохнах. Този път ще се пазя малко повече, хаха. Иначе е малко досадно докато чакаш за изписване. Хем след храненето в 13ч, хем зависи колко човека има, никой нищо конкретно не ти казва и ти трябва да ги ръчкаш...

Питах днес искат ли печати на кръвна група и ХИВ, Васерман, Хеп Б. По принцип искали, ама нямало да ме върнат ако нямам. Лабораторията като цяло е до нас, ако не ме размързи, ще отида да ми сложат по един умрял печат, да ми е мирна главата. Не спирам да смятам, че това са абсолютни тъпотии и е безумно 2024та година за каквото и да било да се изисква мокър печат, ама ей на...

# 182
  • Мнения: 78
Ох момичета, аз да ви разкажа за моите ходения до спешното в Германия.
Моите болки в ребрата от събота се засилиха в неделя и решихме да отидем до спешното,  че тук са празници. Отидохме ние, прегледаха ни с малчо. Намериха ми проблем с десния бъбрек, а моите болки в ляво. Даде ми девойката антибиотик и някакво болкоуспокояващо.
Е, болкоуспокояващото никаква работа не ми свърши. Опитах се да поспя снощи-да ама не. В 1 часа се будя крещийки от болка. Сега болката почва от врата ми, рамото и продължава до ребрата. Взех още едно обезболяващо, но това чудо не минава. В 4 не издържа и събудих таткото и хайде обратно в спешното. В гинекологията нищо не могат за направят за мен , но си повисях там около час. Сестрата, която ме прие, предположи, че е защипан нерв.
От там ни пратиха при спешен невролог. Повисяхме там почти 2 часа, за да ти кажат , че на мен ренген не може да ми се прави и да отида при спешния общопрактикуващ.
Той горния като чу как са ни разхождали и се опули. Погледна ме набързо и каза, че най вероятно е притиснат нерв. Каза за слагам топли компреси и да пия парацетамол. Cry
Ако някоя от вас е имала подобни болки ще се радвам да сподели какво и е помогнало. Искам да мога поне няколко часа да поспя и да мога да седя на стол без за почвам да пищя от болка. Cry

# 183
  • Мнения: 130
Да е живо и здраво новото ни попълнение. Blush
Днес ей така от нищото, както си ходя през два три дни до тоалетна, бам разстройство, направо на вода. Моля се да не е някъв вирус, а да е от тиквичките снощи.
Когато ви изписват какво се носи за неонатологията и лекарката?

# 184
  • София
  • Мнения: 3 586
При мен около седмица преди раждането ме почна диария. Но го отдавам и на магнезия. Казват, че организмът почвал сам да се подготвя за момента.

За неонатология съм оставила ММ да вземе нещо сладко, солено и за пиене (не алкохолно). За АГ още не съм мислила. При нея чак на контролния ще й взема нещо.

# 185
  • Мнения: 672
Аз не съм носила нищо първия път в отделението, не смятам и сега да го правя. Да, изключително съм благодарна за грижите и условията и го казах тогава на акушерките и сестрите, но в крайна сметка плащам близо 4 хиляди, за да получа именно тези грижи и това отношение. Като цяло не съм почитател на този тип почерпки, а на материалните подаръци за лекарите пък изобщо (а пари в плик ми е абсолютно твърдо не). Неведнъж съм чувала и да се оплакват акушерките, че все е едно и също - алкохол и сладко и им е писнало от торти и сладкиши. И алкохол не знам защо е толкова модерно да се носи, това, че е скъп и луксозен, не го прави подходящ подарък по мое мнение.

На моята лекарка на контролния преглед ѝ за занесох кутия домашни сладки, сега сигурно ще направя пак нещо. Дали за да се почувствам добре, дали защото наистина го мисли, тогава ми каза, че този тип саморъчно направени подаръци най ѝ харесват. Не искам да си представям колко гривни Пандора има, лично аз съм виждала в годините поне 3 Пандора пликчета в кабинета и в ръцете на жени чакащи за преглед. Тя не ми е приятелка в крайна сметка, за да знам какво харесва (бижута, парфюми, книги). На мен родителите ми наскоро ми подариха бижу, което не харесах и смених с друго, какво да говорим за човек, който на практика ни е непознат.

Но това си е мое мнение, не ангажирам никого с него и съм наясно, че вероятно съм по-скоро малцинство. Просто давам и тази гледна точка.

# 186
  • Мнения: 376
Тедииии, искренно ти съчувствам. Не мога да споделя нищо по темата, но ми стана много жал. Не може да се сравни най вероятно, но не веднъж съм споделяла за прерязванията които получавам в сухожилието на слабините. Онази вечер тъкмо се бях унесла да спя и като ме заболя от нищото и ме схава, ниъо да станеш, нито да мръднеш...блокаж. Поревах си от болка и така.
Благодаря за мненията относно почерпка/подарък. Нищо, че ми е за 3ти път, аз от отдавна имам дилема на тази тема. Пощипвам информация от тук от там и скалъпвам уж хем да е нещо, хем да не е кой знае какво. Както вече е написано, а и аз съм на това мнение - на всички в болничните заведения им е дотегнало от сладки и алкохол. Но много ми се иска нещо по така да подаря на моята АГ, живи и здрави само, но и от друга страна наистина по някога на близки не можем да оцелим подарък, какво да говорим за "непознат".

# 187
  • Мнения: 244
Теди, съжалявам за болката, която описваш. Моята е от слабините, през долната част на кръста, кръста и спира до гърба. Ако продължи нагоре, няма да издържа. И аз си поплаквам, а днес е от дните, в които буквално не мога да ходя от тази болка. За капак всички са вкъщи, голяма лудница е, не можах дори да дремна за половин час днес. Дано до вечерта малко живна поне да вляза да се изкъпя.... А се очаква скоро да раждам, как ще стане това, не знам. Лошото е, че децата накашлят, мен днес мн ме боли гърлото...

# 188
  • Мнения: 17
Ох момичета, аз да ви разкажа за моите ходения до спешното в Германия.
Моите болки в ребрата от събота се засилиха в неделя и решихме да отидем до спешното,  че тук са празници. Отидохме ние, прегледаха ни с малчо. Намериха ми проблем с десния бъбрек, а моите болки в ляво. Даде ми девойката антибиотик и някакво болкоуспокояващо.
Е, болкоуспокояващото никаква работа не ми свърши. Опитах се да поспя снощи-да ама не. В 1 часа се будя крещийки от болка. Сега болката почва от врата ми, рамото и продължава до ребрата. Взех още едно обезболяващо, но това чудо не минава. В 4 не издържа и събудих таткото и хайде обратно в спешното. В гинекологията нищо не могат за направят за мен , но си повисях там около час. Сестрата, която ме прие, предположи, че е защипан нерв.
От там ни пратиха при спешен невролог. Повисяхме там почти 2 часа, за да ти кажат , че на мен ренген не може да ми се прави и да отида при спешния общопрактикуващ.
Той горния като чу как са ни разхождали и се опули. Погледна ме набързо и каза, че най вероятно е притиснат нерв. Каза за слагам топли компреси и да пия парацетамол. Cry
Ако някоя от вас е имала подобни болки ще се радвам да сподели какво и е помогнало. Искам да мога поне няколко часа да поспя и да мога да седя на стол без за почвам да пищя от болка. Cry

Ако е защипан нерв-добър масажист ще го оправи,и след ден само ще е ужилено.Иначе за обезболяване съм ползвала руски спирт…намазва се мястото-загрява,а се усеща  като ментово охлаждане,много ми е помагал…

# 189
  • Мнения: 78
Благодаря за съчувствието момичета. Парацетамолът помага, но за кратко. Страх ме е да не взема твърде много и да навредят на бебо. Мъжът ми и той не знае горния какво да прави, особено като се разрешава тази сутрин.
Имала съм подобни бележки, но никога толкова остри , че да ми спират въздуха или да се будя от болка.
Mamche34 трябва да видя какво имам из нас, може би свекито има спирт:heart: много благодаря за съвета.

# 190
  • Мнения: 318
От това което знам може до 6 парацетамола от 400/500 мг за 24 часа. Препоръчително е при по-силна болка да се взима 3 пъти по 2, а не да се разбива на по 1. Най-добре физиотерапевт, пред масажист.

# 191
  • Мнения: 78
От това което знам може до 6 парацетамола от 400/500 мг за 24 часа. Препоръчително е при по-силна болка да се взима 3 пъти по 2, а не да се разбива на по 1. Най-добре физиотерапевт, пред масажист.
Това с парацетамолът сигурно ще го пробвам преди лягане. Днес съм пила за целия ден 2 и трябва да кажа, че след второто хапче определено ми поолекна.
Тук в 38 седмица никой не иска да ме пипне.  Таткото ми прави леки масажи с кремовете на Waleda , че в момента нямаме друго. Отделно слагам и бутилки с топла вода и е се търпи.
Надявам се да не е така докато родя, че в нас е кочина. Таткото не е по чистотата Sweat Smile

# 192
  • Мнения: 161
Здравейте, момичета! Дойде и моят ред да се запиша! С термин 04.04.2024 г. на 01.04.2024 г. се появи вторият ми син - Николай с тегло 3.440 кг. Бях с поставен серклаж в 15 г.с. Стигнах до края, чак ми изглеждаше нереално. Родих нормално, бързо, но доста болезнено. Болката се забравя, щом видиш малкото човече! Успех на всички и здрави бебета!

# 193
  • Мнения: 46
Честито на Николай да е жив и здрав!
Аз съм с термид днес. Вчера бях на преглед с 2 см разкритие. Цял ден се разхождах уж болките почнаха полека. Но уви събуждам се днес и никакви болки.

# 194
  • Мнения: 233
Честито на Николай да е жив и здрав!
Аз съм с термид днес. Вчера бях на преглед с 2 см разкритие. Цял ден се разхождах уж болките почнаха полека. Но уви събуждам се днес и никакви болки.
и
И аз в деня на раждането нямах никакви болки нито сутринта , нито вечерта, така че имаш време до после 😀

Общи условия

Активация на акаунт