Пубертетът при момчетата - тема 16

  • 8 983
  • 188
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 285
_re_ge, благодаря много. Ти самата виждаш ли подобрение, когато стъпи бос на земята? Кривенето навътре на стъпалото подобрено ли е наистина, когато го погледнеш стъпил или ходещ бос? Моят син много криви и се тревожа какво ще стане, когато още порасне на височина и натежи?
При доста ортопеди съм го водила и те дори нямаха мнение да носи ли стелки изобщо и какви - по-твърди, по-меки.
С упражнения, които ни показа рехабилитатор, но те бяха по половин час всеки ден, двете стъпала се изправиха напълно. После само месец да ги спре и всичко идваше на изходна позиция. А упражненията бяха направо цялата му тежест да е върху мен.
За пъпките и храненето на тинейджър - моят син е суетен. Мие се с един много евтин гел, който обаче много помага за акнето. Казах му, че с каквото и да се маже и мие, какво яде, също е много важно и за кожата, и за това как изглежда човек. У нас няма супер ограничения за фаст фууда, но той самия установява, че когато го яде или повече сладко, пъпчасва. Така че и сам си ограничава яденето на боклуци. Кято пак си купува KFC и бисквити, но не често и по много.
Изобщо за храната почти отказва да яде нещо, което не съм сготвила аз. Което хем ме натоварва понякога, но пък знам, че се храни добре и разнообразно. Плодове и зеленчуци от малък яде и му давам всеки ден.
Мисля си, че е и до навици, и как е свикнал вкъщи, като не изключвам, че тинейджърите могат да бъдат доста трудни.
Общо-взето вижда, че човек изглежда добре, когато се храни пълноценно.

# 181
  • София
  • Мнения: 39 818
Apple2020, води го на лекар.
Заведох моят на дерматолог в началото на март. Мислех, че има наченки на акне. Оказа се гъша кожа.
Изписаха ни доста мазила. Той реално успява само веднъж на ден да се маже. Видях, че от едното мазило има ефект, т.е. ако бузите са му зачервени, червенината изчезва.
Изпуснахме единият контролен преглед по негова вина, записали неговият телефон и не си прочел смс. Носи ми телефона си и казва "тук ми говорят за някакъв преглед". Та презаписахме за другата седмица (много зает график).
Няма лечение, но поне някакво леко подобрение да има.

Букнах си един сайт. Ще водя дъщеря ми на ортопед. Тя криви походката. И моята не е идеална.

# 182
  • Мнения: 3 285
AnMary, виждам много тинейджъри със зачервени лица и т. нар. гъша кожа, което е всъщност кератосис пиларис.
Моят син го има на бузите и ръцете, но на ръцете не е червено и не си личи. Докато лицето му беше много зачервено. Аз го имам на ръцете и цял живот майка ми казваше, че било алергия. Не ме е притеснявяло, защото няма червенина.
На моя син изписваха мазила с уреа 5%, които да се приготвят в аптека и ефектът беше 0. Вдигнаха ръце и ми казваха това е лечението.
След много ровене намерих една дерматожка, която изписа пак крем с уреa, но на Eucerin. Е, с едно-две намазвания всичко изчезна като с магическа пръчка. Ползва си кремя за лицето от първите години в детската градина досега на 13.
Лицето му е чисто. Това е кремът:
https://int.eucerin.com/products/urea-repair/plus-cream-5percent-urea
Продаваха крем специално за лице с урея на Eucerin, после той изчезна и сега ползва този, макар, че пише, че е за тяло, върши работа.

# 183
  • Мнения: 23 114
От 2 месеца и аз нося тези стелки- фуут баланс, много съм доволна.Оказах се с куп проблеми по ходилата, а оттам и нагоре по тялото.

# 184
  • София
  • Мнения: 12 375
Синът ми трета година е със стелки, писала съм какви, но марката не е от значение. На 16 е и почти напълно му се оправиха и свода, и кривенето. Много е висок, 195, на моменти е бил и много тежък, но при тоя ръст без да е дебел е 95-100 кг. Съвестно ги носи, защото знае, че иначе ще му замине гръбнакът, освен краката. Категорично има ефект от стелките, а и от навременните прегледи при читав ортопед и педиатър.

# 185
  • Мнения: 632
Е, ясно е, че няма да се "излекува". Въпросът е, че в момента не е съгласен да се маже с нищо.

# 186
  • София
  • Мнения: 39 818
marigold_, благодаря.
Трябва да попитам лекарят и за някаква слънцезащита.

# 187
  • Мнения: 3 285
Аз му давам моята слътцезащита, защото при всеки престой на слънце му става новa бемка. Ползвам Eucerin pigment controll. Защитава напълно и няма негативни реакции върху кожата му.

# 188
  • Мнения: 49
Моят син също е от година със стелки. Ходихме да му ги правят специално по крака. Много внимавам за това, защото като дете не ми се обърна внимание, че имам плоско стъпало и сега на дърти години какви ли не проблеми по гърба и коленете нямам, които идват точно от неправилната опора на тялото.
Проблемът при моят тийн е, че е много, ама като ви казвам много, значи много, клечав. Като солета е. По-висок е вече от мен. Като бяхме на ортопед, обърна внимание да се спортува - плуване най-вече, но го мързи, та две не вижда. Яде, но мускулна маса - нулева, а оттам и прегърбване, то като нямаш кьорав мускул да го държи този гръб. Хем, лекарят пред него каза какви може да са последствията, говори си, не ми пречиш  е положението. Едва ли не трябва насила да го влача до басейна, дето е на пет крачки, но пък не върви, по-висок от мен лонгур...

Общи условия

Активация на акаунт